مهاجرت کاری امارات

حقوق ماهیانه کار در دبی

حقوق ماهیانه کار در دبی

کسب اطلاعات در خصوص حقوق ماهیانه کار در دبی به افرادی که قصد ورود به بازار کار این شهر را دارند کمک میکند تا بهترین تصمیم را برای شروع زندگی بگیرند. دبی به عنوان ششمین شهر پر بازدید در دنیا شناخته می شود به همین دلیل کسب و کار زیادی در این شهر رونق گرفته است. با توجه به سیاست جذب نیروی کار و وجود بازار کار پر رونق در شهر دبی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار به بررسی حقوق ماهیانه کار در دبی می پردازند و اطلاعات مختصری در خصوص شرایط و قوانین کار در این شهر در اختیار متقاضیان قرار میدهند.

  • شرایط کار در دبی چیست؟
  • بهترین درآمد در دبی مربوط به کدام مشاغل است؟
  • هزینه های زندگی در این شهر با میزان درآمد در آن چه نسبتی دارد؟
  • شرایط کار در دبی چیست؟
  • کار در امارات چه مزایایی دارد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت خدماتی در خصوص اخذ ویزای کار و کاریابی در دبی ندارد. لطفا در این خصوص تماس نگیرید.

بررسی حقوق ماهیانه کار در دبی

یکی از سوالات پر تکرار مطرح شده توسط متقاضیان ایرانی که قصد ورود به بازار کار دبی را دارند در رابطه با میزان حقوق و دستمزد و پاداش در این شهر است. در سال 2022 میلادی میزان حقوق ماهیانه کار در دبی 4.6% افزایش یافته است بیشتری افزایش حقوق در مشاغل مربوط به داروسازی و مراقبت های بهداشتی و کمترین افزایش حقوق (3.7%) در عرصه صنعت انرژی بوده است. لازم به ذکر است در مشاغل پیشرفته میزان حقوق و دستمزد 5.4% افزایش یافته است. میانگین حقوق و دستمزد ماهانه در شهر دبی 15300AED (درهم امارات) اعلام شده است، کمترین میزان حقوق دریافتی در دبی 2070AED (درهم امارات) و بیشتری میزان حقوق دریافتی 67600AED (درهم امارات) است. جدول زیر نشانگر میزان حقوق و دستمزد در برخی از مشاغل دبی است.

معرفی شغل حقوق و دستمزد ماهیانه به درهم امارات
متخصص قلب و عروق 66500AED
متخصص پوست و مو 57900AED
مدیر عامل 38800AED
مدیر مالی گروه 35600AED
رئیس بازاریابی و فروش 28100AED
مدیر فروش 26900AED
مدیر کل 24200AED
متخصص پایداری 22100AED
مدیر توسعه محصولات رسانه ای 22000AED
شیمیدان 21700AED
مدیر شعبه 21500AED
زمین شناس 21200AED
مدیر خدمات 19600AED

قوانین کار و حقوق ماهیانه کار در دبی

قوانین کار و حقوق ماهیانه کار در دبی

متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به امارات را دارند باید از قوانین کار وضع شده در دبی آگاه باشند، امور مربوط به اشتغال در کشور امارات توسط قانون فدرال شماره 8 1980 تنظیم شده است. با این حال دولت این کشور مصوبات و قطعنامه های متعددی به منظور افزایش حمایت از کارگران و روشن شدن قانون موجود وضع کرده است. طبق قوانین کارکنان باید در طول هفته به مدت 40 الی 48 ساعت مشغول به کار باشند که این ساعت با توجه به قرار داد وضع شده بین فرد و کارفرما و شرایط کاری متغیر است. در دوره های آموزشی کارکنان می توانند به مدت 21 روز از مرخصی در نظر گرفته شده استفاده کنند که این مدت پس از پایان دوره آموزشی به 30 روز افزایش پیدا می کند.

در قوانین کار دبی کمک هزینه برای محل اقامت، هزینه خوراک، تهیه لوازم برای اقامت و هزینه رفت و آمد در نظر گرفته نشده است اما فرد می تواند در مذاکره های اولیه به بحث و گفت و گو در این رابطه بپردازد. همچنین می توانید در رابطه با مواردی مثل: بازپرداخت بلیط بازگشت و کمک هزینه های جا به جایی به مذاکره بپردازید.

شرایط کار در شهر دبی

با توجه به پیشرفت این شهر در عرصه های مختلف مشخص می شود که نیاز دبی به نیروی کار متخصص و ماهر نسبت به 5 سال گذشته افزایش یافته است. از همین رو متقاضیان ماهر و متخصص با سوابق کاری می توانند پس از گذراندن شرایط و مقررات تعیین شده وارد بازار کار امارات شوند. پیش از آنکه به بررسی شرایط کار در دبی بپردازیم باید بگوییم شرایط مهاجرت کاری برای متقاضیان ایرانی در دبی آسان نیست، پس اگر قصد مهاجرت کاری به کشورهای آسیایی را دارید می توانید به بررسی شرایط کار در ترکیه، ارمنستان و آذربایجان بپردازید. برای اطلاع از شرایط کار در کشور ترکیه به مقاله شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان رجوع کنید.

برای مهاجرت کاری به دبی متقاضیان خارجی به دعوت نامه شغلی صادر شده از کارفرمایی معتبر در این شهر نیاز دارند. به این منظور متقاضی باید از طریق راه های ممکن مثل: وبسایت کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و آگهی های شغلی منتشر شده به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و یا تخصص خود باشند. با توجه به این موضوع که زبان تجارت در دبی زبان انگلیسی است، لازم است متقاضی برای شروع کار و برقراری ارتباط با سایرین به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با حقوق ماهیانه کار در دبی کسب کرده باشید، برای اطلاع از شرایط اقامت در دبی از طریق مهاجرت کاری می توانید به مطالعه مقاله شرایط اقامت در دبی بپردازید. وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند اطلاعات کامل و دقیقی را در خصوص روش های مهاجرت به کشورهای مورد نظر در اختیار متقاضیان قرار دهند و به فرد کمک کنند با توجه به شرایط خود و خانواده بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کند.

2.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *