ویزای کاری سنگاپور

حقوق ماهیانه کار در سنگاپور

حقوق ماهیانه کار در سنگاپور

سنگاپور بدلیل توسعه اقتصادی سریع خود به یکی از ببرهای چهارگانه آسیا معروف است و تحلیل حقوق ماهیانه کار در سنگاپور می تواند مورد توجه متقاضیان کار باشد. وضعیت سطح درآمدی در کشور سنگاپور به حدی بالا است که میانگین درآمد ماهیانه کارگران سنگاپوری چند برابر همکاران خود در کشورهای مالزی و اندونزی می باشد. بر طبق آمارهای سال 2020، میانگین درآمد ماهیانه کار در کشور سنگاپور حدود SGD8520 (دلار سنگاپور) معادل USD6128.46 (دلار آمریکا) میباشد. بالاترین سطح درآمدی در این کشور حدود SGD37700 (دلار سنگاپور) و پایین ترین سطح درآمدی حدودا SGD1150 (دلار سنگاپور) است.

سطح میانگین درآمدی بالا به همراه کیفیت زندگی برتر پارامترهایی هستند که باعث جذابیت سنگاپور برای کارگران خارجی می شود. بازار کار در سنگاپور به شدت بازار تخصص محور بوده و کارفرمایان بزرگ این کشور نیز فقط به دنبال جذب نیروهای خارجی ماهر و متخصص می باشند. بنابراین داشتن رزومه (CV) قوی (سابقه کار بالا + سطح تحصیلات عالی + دانش زبان انگلیسی) از جمله ضروریات ورود به بازار کار سنگاپور و کاریابی در این کشور قدرتمند اقتصادی محسوب می شود. برای اطلاع از نحوه کاریابی در سنگاپور و شرایط اخذ ویزای کار سنگاپور (Employment Pass) با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

سنگاپور؛ ببر اقتصادی آسیا

همانطوری که در جریان هستید سنگاپور به همراه هنگ کنگ، کره جنوبی و تایوان به واسطه برخورداری از اقتصادهای توسعه یافته به 4 ببر آسیایی یا 4 اژدهای آسیایی معروف هستند. در واقع این چهار کشور جدیدا به جمع کشورهای صنعتی جهان ملحق شده اند. اما رمز موفقیت کشوری همانند سنگاپور در تبدیل شدن به یکی از غول های صنعتی قاره آسیا در اتکای این کشور بر تجارت خارجی است. بر این اساس، سنگاپور ره چند صد ساله را در عرض چند سال پیموده است.

پایتخت سنگاپور
زبان های رسمی انگلیسی، مالایی، ماندارین و تامیل
مساحت 725.1 کیلومتر مربع
جمعیت 5638700 نفر
واحد پولی دلار سنگاپور (SGD)

سنگاپور دارای یک اقتصاد بازار فوق توسعه یافته است که به شدت متمرکز بر روی تجارت خارجی است. این کشور با نرخ رشد اقتصادی سالیانه 6% علاوه بر پیشی گرفتن از رقبای منطقه ای خود همچنین استانداردهای زندگی مردمان خود را نیز متحول کرده است. سرعت رشد اقتصادی سنگاپور به حدی است که شاخص آزادی اقتصادی 2015 سنگاپور را به عنوان دومین اقتصاد با رشد سریع در جهان معرفی می کند. صنایع تکنولوژی بالا، بخش مهندسی و فناوری، مدیریت و بخش مالی و بانکداری از جمله بخش های پیشتاز در استخدام نیروهای خارجی محسوب می شوند. سنگاپور همچنین یکی از ببرهای اقتصادی با کمترین درصد نرخ بیکاری است:

نمودار نرخ بیکاری در کشورهای شرق آسیا

شرایط حقوق ماهیانه کار در سنگاپور

در ابتداء لازم به ذکر است که واحد پولی کشور سنگاپور، دلار سنگاپور می باشد که با علامت اختصاری SGD نمایش داده می شود. به طور میانگین، حقوق ماهیانه کار در سنگاپور حدود SGD8520 (دلار سنگاپور) می باشد اما میانگین درآمد ماهیانه کار در این کشور آسیایی حداقل SGD1150 (دلار سنگاپور) و حداکثر SGD37700 (دلار سنگاپور) می باشد.

آیا میانگین حقوق ماهیانه کار در سنگاپور از میانگین همسایگان خود یعنی مالزی و اندونزی بالاتر است؟ برای بررسی این امر ما از داده های آماری در قالب نمودار زیر استفاده می کنیم. همانطوری که در نمودار زیر نیز نشان داده شده، میانگین درآمد ماهیانه کار در سنگاپور اصلا قابل قیاس با دو کشور مالزی و اندونزی نیست. از همین جا باید دانست که سطح تعادل کار- زندگی در سنگاپور خیلی بالاتر از همسایگان خود بوده و مهاجرت به سنگاپور برای متقاضیان مناسب تر از گزینه های فوق می باشد.

نمودار میانگین حقوق ماهیانه کار در سنگاپور و سایر کشورها

آنالیز توزیع حقوق ماهیانه کار در سنگاپور

همانطوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، رنج درآمدی در بین شهروندان سنگاپوری بین حداقل SGD1150 (دلار سنگاپور) و حداکثر SGD37700 (دلار سنگاپور) می باشد. بنابرین، میانه حقوق ماهیانه کار در سنگاپور حدودا SGD8860 (دلار سنگاپور) می شود. این بدان معنا و مفهوم است که نیمی از کارکنان در این کشور درآمدی کمتر از SGD8860 (دلار سنگاپور) دارند درحالیکه نیم دیگر جمعیت بیش از این میزان کسب درآمد دارند. همچنین، 25% از کارکنان کمتر از SGD4510 (دلار سنگاپور) دریافت کرده درحالیکه 75% بیش از این رقم کسب درآمد دارند.

عنوان شغلی درآمد ماهیانه به دلار سنگاپور (SGD)
حسابدار 5180
مدیر مالی 16400
مدیر دفتر 5760
منشی 4440
عکاس 5550
مهندس هوا و فضا 8730
خلبان 9800
معمار 7250
مکانیک 4270
مدیر شعبه بانک 11200
معلم 5850
مدیر پروژه 9420
مهندس عمران 7080
مهندس الکترونیک 7920
مهندس مکانیک 8170
مدیر عامل 18300
دندانپزشک 18200
متخصص تغذیه 17600
سر آشپز 6450
پرستار 6250

آنالیز توزیع حقوق ماهیانه کار در سنگاپور

روند افزایش حقوق ماهیانه کار در کشور سنگاپور

باید به این نکته نیز توجه کرد که عوامل متعددی بر روی درآمد شما در سنگاپور تاثیر می گذارند. عواملی همچون سابقه کاری یا میزان تحصیلات و … از آن جمله عوامل می باشند. در بازار کار کشور سنگاپور داشتن مدرک کارشناسی ارشد باعث افزایش سطح حقوق کارکنان تا 29% می شود. از نظر سابقه کاری نیز افراد دارای بالای 5 سال تجربه کار تخصصی می توانند از افزایش سطح حقوق تا 36% بهره مند شوند. جالب است بدانید که اختلاف درآمد بین کارکنان زن و مرد در سنگاپور در کمترین حد خود یعنی 5% به نفع مردان می باشد.

اما بر اساس روند حقوق ماهیانه در سنگاپور در طی سالهای 2016 تا 2019 می توان چنین استنباط کرد که روند افزایش درآمد در این کشور با یک روند ثابت اما رو به رشدی در حال سیر می باشد. به طوری که درصد افزایش سطح درآمدی بین سال های 2018 و 2019 تقریبا همان 3% می باشد. یعنی به عبارتی میانگین درآمدی سال 2018 از حدود SGD8150 (دلار سنگاپور) به حدود SGD8360 (دلار سنگاپور) در سال 2019 افزایش یافته است تا اینکه به SGD8520 (دلار سنگاپور) سال 2020 رسیده است. پیش بینی می شود که این رقم نیز تا اواخر سال جاری با همان افزایش 3% به بیش از SGD8570 (دلار سنگاپور) برسد.

پردرآمدترین مشاغل سنگاپور

اخذ اقامت سنگاپور از آن لحاظ اهمیت دارد که کارگران علاوه بر دست یابی به سطوح درآمدی بسیار بالاتر از حد انتظار خود همچنین می توانند کیفیت زندگی بالایی را به همراه خانواده خود تجربه کنند. اما سطوح حقوق ماهیانه کار در این کشور بین همه کارکنان یکسان نیست و ممکن است درآمدها با توجه به سطح تخصص و سابقه کاری متفاوت باشد. بر این اساس می توان مشاغل پردرآمد سنگاپور برای سال 2020 را بدین صورت مشخص نمود:

  • جراح اعصاب با میانگین درآمد ماهیانه SGD30400 (دلار سنگاپور)
  • پزشک معالج با اشعه با میانگین SGD25300 (دلار سنگاپور)
  • جراح مغز با میانگین درآمدی SGD23800 (دلار سنگاپور)

همچنین جالب است بدانید که سنگاپوری ها حدود 63% از درآمد خود را صرف مخارج و هزینه های زندگی می کنند و تقریبا 37% از درآمد آنها پس انداز می شود.

شرایط ویزای کار سنگاپور (EP)

ویزای کاری سنگاپور یا Employment Pass با اعتبار 2 ساله مخصوص کارگران خارجی ماهر می باشد. کارگرانی که از هر لحاظ صلاحیت کار کردن در سنگاپور را دارند. این نوع ویزا از طریق کارفرمای سنگاپوری اسپانسری می شود. به عبارت دیگر، کارفرما ویزای کار (EP) سنگاپور را به صورت آنلاین درخواست داده و وزارت کار (MOM) تاییدیه کار (IPA) صادر می کند. کارفرما از این تاییدیه کپی و برای کارگر خارجی جهت اخذ ویزای کاری سنگاپور در سال 2019 از طریق سفارت سنگاپور ارسال می کند. اما شرایط اخذ EP سنگاپور در سال 2020 از قرار ذیل می باشد:

  • داشتن پیشنهاد کاری در سنگاپور
  • کسب حداقل درآمد ماهیانه SGD3300 (دلار سنگاپور)
  • کار در پست های مدیریتی، اجرایی یا تخصصی
  • داشتن مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی و یا سابقه کار تخصصی
  • انجام درخواست ویزا از طریق شرکت معتبر سنگاپوری

کل فرآیند درخواست ویزای کار (EP) سنگاپور 5 الی 10 روز کاری طول می کشد. متقاضیان جهت تکمیل پرونده درخواست خود بایستی مدارکی از جمله CV، کپی پاسپورت (صفحه اطلاعات شخصی)، عکس پاسپورتی،اصل و کپی مدارک تحصیلی یا فنی و نیز قرارداد کاری و نیز رسید پرداخت هزینه ویزا را به سفارت سنگاپور تحویل دهند. وکلا و کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در همه حال و در کلیه مراحل اخذ ویزا و اقامت کشورهای مختلف در خدمت هموطنان عزیز می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *