مهاجرت کاری نیوزلند

حقوق ماهیانه کار در نیوزلند

حقوق ماهیانه کار در نیوزلند

کشورهای انگلیسی زبان معمولا در بین متقاضیان مهاجرت جایگاه ویژه ای دارند و بسیار پرطرفدار می باشند و نیوزلند نیز از این قاعده مستثنی نیست. از این رو در مقاله پیش رو تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی خود به ارائه اطلاعاتی در خصوص نیوزلند پرداخته اند. بدون تردید کسب آگاهی از حقوق ماهیانه کار در نیوزلند برای همه متقاضیان مهاجرت به این کشور از بالاترین سطح اهمیت برخوردار است. نیوزلند که کشوری زیبا و خوش آب و هوا و واقع در جنوب غربی اقیانوس آرام است، از دو بخش عمده جزیره شمالی و جنوبی تشکیل گشته است و شرایط مناسب این کشور از نظر اقتصادی، اجتماعی و آب و هوایی باعث افزایش سطح تقاضا برای مهاجرت به این کشور بوده است.

  • شرایط اقتصادی در کشور نیوزلند چگونه است؟
  • آیا می توان با کار در نیوزلند اقامت این کشور را به دست آورد؟
  • متوسط درآمد در کشور نیوزلند چقدر است؟
  • بالاترین حقوق در کشور نیوزلند مربوط به کدام مشاغل است؟

اقتصاد و شرایط کاری در نیوزلند

نیوزلند کشوری توسعه یافته است که در طبقه بندی های جهانی همواره بهترین آمارها را به خود اختصاص داده است. به عنوان مثال به لحاظ کیفیت زندگی، سلامت، تحصیلات، آزادی های اجتماعی و شهروندی و آزادی های اقتصادی، نیوزلند یکی از مرفه ترین و بهترین کشورهای دنیا برای زندگی است. در واقع این کشور به لحاظ شاخص توسعه انسانی رتبه شانزدهم در دنیا را به خود اختصاص داده است و از نظر شاخص آزادی اقتصادی نیز سومین کشور دنیا می باشد. نیوزلند همچنین جزو پر درآمدترین کشورهای دنیا است و تولید ناخالص داخلی آن به ازای هر فرد مقیم در این کشور 36254$ (دلار آمریکا) است.

یکی از بنیان های مهم اقتصاد نیوزلند را کشاورزی تشکیل می دهد در واقع به لطف نیازهای بالای دو کشور انگلستان و ایالات متحده آمریکا به محصولات کشاورزی نیوزلند، این کشور همواره درآمد بالایی داشته است. نیروی کاری نیوزلند در حال حاضر به طور عمده در بخش صنعتی، خدماتی و کشاورزی مشغول به کار هستند و آمار بیکاری نیز در این کشور تنها 4.81% است. این آمار بدین معنا است که شرایط کاری در نیوزلند نسبت به برخی دیگر از کشورهای انگلیسی زبان دیگر از جمله کانادا و ایالات متحده آمریکا بسیار بهتر است.

مقایسه حقوق ماهیانه کار در نیوزلند و هزینه زندگی

مقایسه حقوق ماهیانه کار در نیوزلند و هزینه زندگی

هر فرد مقیم در نیوزلند سالیانه در حدود 245000$ (دلار نیوزلند) درآمد کسب می کند این مطلب یعنی حقوق ماهیانه کار در نیوزلند رقمی در حدود 20000$ (دلار نیوزلند) است. به طور دقیق تر درآمد افراد در نیوزلند متناسب با عنوان شغلی، سابقه کار و شهری که فرد در آن مشغول به کار است، بین 33200$ (دلار نیوزلند) در سال و در خصوص برخی مشاغل از جمله وکالت، دندان پزشکی وغیره تا حدود 1090000$ (دلار نیوزلند) متغیر است. البته لازم است افراد مد نظر داشته باشند که متناسب با سطح درآمد، هزینه های زندگی در نیوزلند از جمله اجاره منزل، پوشاک، خوراک وغیره نیز رقم بالایی را به خود اختصاص می دهد. همچنین تحصیل در نیوزلند نیز بر خلاف تحصیل در نروژ و برخی دیگر از کشورها، رایگان نیست و هزینه های نسبتا گزافی را به دنبال خواهد داشت.

به طور دقیق تر، یک زندگی دو نفره، در کشور نیوزلند ماهیانه در حدود 3000$ (دلار نیوزلند) تا 5000$ (دلار نیوزلند) هزینه در بردارد. به عنوان مثال گازوئیل لیتری 2.21$ (دلار نیوزلند) است و هزینه غذای هر فرد ماهیانه رقمی در حدود 1000$ (دلار نیوزلند) خواهد بود. البته افرادی که می خواهند بیرون از منزل غذا بخورند می بایست 500$ (دلار نیوزلند) بر رقم گفته شده برای غذا اضافه کنند.

بهترین مشاغل و بالاترین حقوق ماهیانه کار در نیوزلند

این بحث بستگی به موارد مختلفی دارد من جمله این که فرد متقاضی کار، تجربه تحصیل در نیوزلند را داشته است یا خیر. چرا که شغلی همانند وکالت و قضاوت از جمله مشاغل با درآمد بسیار بالا در کشور نیوزلند محسوب می شوند منتهی با توجه به این امر که هر کشوری نظام حقوقی مخصوص به خود را دارد کسی که در ایران مشغول به این حرفه است نمی تواند در نیوزلند نیز وکالت کند. بر عکس وکالت، رشته هایی هم چون مهندسی نرم افزار، سخت افزار، برق و الکترونیک، مهندسی صنایع، عمران و… اگر چه درآمد کمتری نسبت به وکلا دارند اما بازار کار خوبی برای مهاجرین متخصص نیز مهیا کرده اند.

البته لازم به ذکر است ورود به نیوزلند به منظور کار به طور مستقیم امکان پذیر است ولی یک سیستم امتیازبندی مشابه استرالیا و کانادا در این کشور برقرار است که تنها افرادی که امتیازات مورد نظر دولت نیوزلند را کسب کنند واجد شرایط می شوند. از مهم ترین مواردی نیز که برای افراد امتیاز به همراه خواهد داشت می توان به مدرک زبان و سابقه تحصیل یا زندگی در نیوزلند اشاره کرد. در واقع فارغ التحصیلان از دانشگاه های نیوزلند شانس به مراتب بالاتری را برای اخذ این فرصت اقامتی دارند.

در مقاله بالا از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، اطلاعاتی در خصوص موضوع حقوق ماهیانه کار در نیوزلند و یک سری دیگر از مطالب مرتبط با این عنوان از جمله مقایسه هزینه زندگی با حقوق ماهیانه کار در نیوزلند و غیره پرداخته شد که امید است مطالعه آن برای متقاضیان مهاجرت مفید بوده باشد. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر راجع به این کشور یا سایر کشورهای دنیا می توانند مابقی مطالب سایت را مطالعه کنند و برای طرح سوالات مهاجرتی و بررسی شرایط فردی خود با تیم مجرب مشاورین موسسه تماس بگیرند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.