مهاجرت کاری هلند

حقوق ماهیانه کار در هلند

حقوق ماهیانه کار در هلند

بررسی شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در هلند برای متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت در این کشور را دارند امری ضروری محسوب می شود. مهاجرت کاری به کشور هلند یکی از راه های رایج برای مهاجرت به این کشور بوده که منجر به اخذ اقامت دائم و پس از آن تابعیت و پاسپورت هلند برای متقاضی و اعضاء خانواده وی می شود. کشور هلند به عنوان یکی از کشورهای پر جمعیت در قاره اروپا شناخته می شود که در شمال غربی این قاره جای گرفته است. این کشور دارای اب و هوایی معتدل و مناظر و چشم انداز های طبیعی بکری است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه به بررسی شرایط کار و حقوق ماهیانه کار در هلند می پردازند و اطلاعات مختصری در این خصوص در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

 • شرایط کار در کشور هلند چیست؟
 • آیا شهروندان هلندی به درآمد بالایی دسترسی دارند؟
 • مزایای کار در کشور هلند چیست؟
 • بهترین مشاغل موجود در کشور هلند برای دسترسی به درآمد بالا کدامند؟

نگاهی به قوانین و حقوق ماهیانه کار در هلند

اگر قصد ورود به بازار کار کشور هلند را دارید باید بدانید که طبق قوانین کار وضع شده در این کشور کارکنان باید به طور نرمال در طول هفته به مدت 38 ساعت مشغول به کار باشند. در واقع کارکنان در طول هفته در 5 روز کاری بین 7 الی 8 ساعت مشغول به کار هستند. برای مهاجرت کاری به کشور هلند متقاضیان خارجی و بین المللی در وهله اول باید از کارفرمایی در این کشور دعوت نامه شغلی دریافت کنند، به این منظور باید به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و یا تخصص و مهارت خود باشید. جهت کاریابی در کشور هلند می توانید از وب سایت های کاریابی و آگهی های شغلی منتشر شده استفاده کنید همچنین می توانید از موسسات کاریابی معتبر در این کشور اطلاعات کاملی دریافت کنید.

پس از یافتن شغل مورد نظر در کشور هلند باید مدارکی مانند: تکمیل فرم مربوطه، اسکن از پاسپورت، گواهی تمکن مالی، مدارک تحصیلی، مدرک معتبر زبان و رزومه و سوابق کاری را به کارفرما مربوطه ارسال کنید تا درخواست شما بررسی شود. لازم به ذکر است متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی مرتبط باشند شانس بیشتری برای یافتن کار در این کشور دارند. بیشتر مردم کشور هلند به زبان انگلیسی تسلط دارند، افرادی که به زبان انگلیسی تسلط دارند می توانند به راحتی وارد بازار کار کشور هلند شوند و با سایرین ارتباط برقرار کنند.

نگاهی به قوانین و حقوق ماهیانه کار در هلند

دستمزد و حقوق ماهیانه کار در هلند

از دغدغه های اصلی متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور هلند دارند، می توان به میزان حقوق و دستمزد ماهانه در این کشور اشاره کرد. حقوق و دستمزد ماهانه در مشاغل مختلف در این کشور متفاوت است، میانگین حقوق و دستمزد ماهانه در هلند 10400€ (یورو) می باشد که این میزان با توجه به سوابق کاری و تخصص و مهارت فرد متفاوت می باشد. در ادامه به بررسی حقوق ماهیانه کار در ده شغل پر درآمد در کشور هلند می پردازیم.

معرفی شغل حقوق و دستمزد سالیانه
کارآگاه 64313€ (یورو)
اسناد رسمی 65728€ (یورو)
کاپیتان دریایی 66996€ (یورو)
مدیر بازرگانی 72820€ (یورو)
مدیر منابع انسانی 72092€ (یورو)
اقتصاددانان تجارت 78041€ (یورو)
مدیران شرکت 86112€ (یورو)
وکیل 104561€ (یورو)
خلبان 110676€ (یورو)
متخصصان پزشکی 126131€ (یورو)

متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور هلند را دارند باید به بررسی هزینه های زندگی در این کشور نیز بپردازند و اطلاعات کاملی در این خصوص کسب کنند. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کشور هلند متفاوت است، همچنین بر اساس سبک زندگی فرد هزینه های زندگی متفاوت خواهد بود هزینه ماهانه زندگی خانواده ای 4 نفره در کشور هلند بدون در نظر گرفتن اجاره ماهیانه 3220.98€ (یورو) برآورد شده است. جهت بررسی ریز هزینه های زندگی در کشور هلند به مقاله هزینه زندگی در هلند رجوع کنید.

شرایط اخذ ویزای کار هلند

متقاضیان خارجی برای کار در کشور هلند علاوه بر دعوت نامه شغلی به ویزای کار این کشور نیز نیاز دارند. پس از اخذ دعوت نامه شغلی متقاضی باید درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای کار به سفارتخانه یا کنسولگری کشور هلند اعلام کند. متقاضیانی که قصد دارند همراه با اعضاء خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند باید پس از شروع کار در کشور هلند درخواست خود را برای الحاق اعضاء خانواده اعلام کنند، یکی از شرایط اصلی برای پیوستن اعضاء خانواده ارائه گواهی تمکن مالی است. متقاضی باید اثبات کند که توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و اعضاء خانواده را دارد. پس از گذشت 5 سال از شروع کار در کشور هلند، پرداخت مالیات و رعایت قوانین این کشور می توانید اقامت دائم این کشور را برای خود و اعضاء خانواده کسب کنید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار هلند عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار هلند و ارائه رسید آن
 • دعوت نامه شغلی دریافت شده
 • پاسپورت معتبر و مدت دار
 • مدارک شناسایی
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک تحصیلی
 • رزومه و سوابق کاری
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه رزرو از بلیط رفت و برگشت به کشور هلند
 • مشخص شدن محل اقامت در کشور هلند
 • در صورتی که قصد مهاجرت همراه با اعضاء خانواده را دارید باید مدارک شناسایی و پاسپورت هر یک اعضاء را به علاوه گواهی تمکن مالی و سند ازدواج ارائه کنید

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص حقوق ماهیانه کار در هلند کسب کردید، برای مهاجرت به کشور هلند راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد که با مطالعه مقاله 5 روش تضمینی برای مهاجرت به هلند از آن ها مطلع می شوید. هموطنان عزیز می توانند برای اطلاع از شرایط مهاجرت به کشورهای مورد نظر و انجام پرونده های مهاجرتی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

3 دیدگاه برای “حقوق ماهیانه کار در هلند

 1. علی گفت:

  حقوق ماهانه مهندسین طراح چقدر هستش؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   یه سری از مشاغل حقوقشون مشخص شده اما طبیعتا نمیشه حقوق همه رشته ها رو مشخص کرد چون هزاران شغل وجود داره
   اما شما میانگین رنج متوسط حقوق هایی که مطرح شده رو در نظر بگیرید

 2. نازی شیرازی گفت:

  اخذ ویزای کار هلند یا ماناکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.