صفحه اصلی » دسته‌بندی نشده » خرید ملک ترکیه
سفیران سروش سعادت

خرید ملک ترکیه

خرید ملک ترکیه
نوشته شده توسط | دسته‌بندی نشده | دیدگاه ۰

خرید ملک ترکیه ،از گذشته تا کنون خرید ملک در کشور های همسایه مورد توجه سرمایه گذاران ایرانی بوده اما در سال های اخیر به علت اخذ اقامت کشور هایی همچون ترکیه از طریق سرمایه گذاری این امر بیش از پیش نزد سرمایه گذاران ایرانی محبوب شده است  با این که خرید ملک به تنهایی نمی تواند ضامن دریافت اقامت دائمی شما در این کشور باشد اما می توان این امر را از عوامل اثر گذار در اخذ اقامت در این کشور دانست

از طرفی تجارتی دور از تحریم  افتتاح حساب های بین المللی متعدد  رشد قیمت مسکن در کشور ترکیه از دیگر مزایاییی است که سرمایه گذاران را برای خرید ملک ترکیه ترغیب می کند.

خرید ملک ترکیه

خرید خانه در خارج از کشور در نگاه اول نمی تواند مانند خرید ملک در کشور خودتان راحت باشد . دلایل اصلی این که مردم گاهی اوقات فکر می کنند که خرید ملک خارج از کشور خطرناک است را می توان موارد زیر دانست:

ترس از تقلب و از دست دادن پول و زمان ارزشمند

تفاوت در قوانین قابل اجرا و سیستم های حقوقی در رابطه با معاملات املاک و مستغلات؛

موانع زبان، به ویژه اصطلاحات قانونی که متاسفانه در همه کشورها وجود دارد؛

احساس “عدم کنترل مستقیم” در فرآیند، که ناشی از آن است که شما در کشوری اقدام به خرید کردید که به تمامی شرایط اشراف ندارید

در سفیران سروش سعادت ما به طور کامل این نگرانی ها را درک می کنیم و از آنها قدردانی می کنیم. بنابراین ما دستورالعمل های جامع و توصیه هایی را برای کمک به شما در خرید اموال در ترکیه به ایمن ترین روش ممکن فراهم کرده ایم. تجزیه و تحلیل بهترین شیوه ها و همچنین تجربه زیاد که طی سال ها فعالیت کسب شده بدان معنی است که ما به خوبی به شما بهترین راه موجود پیش رویتان را توصیه میکنیم و این که چگونه خطرات را به حداقل برسانید.

طبق تبصره ۳۵ قانون املاک و اراضی اجازه خرید املاک و اراضی برای تمامی اتباع خارجی صادر نمی شود کنسولگری کشور ترکیه در لیستی کشور های مجاز به خرید ملک ترکیه را اعلام کرده است در صورتی که تمایل دارید می توانید با تماس با سفارت ترکیه از این لیست اگاهی پیدا کنید. خریداران خارجی که  جهت خرید زمین برای ساخت و ساز مسکن اقدام می کنند لازم است طی دوسال برای شروع پروژه ساخت  اقدام کرده و گزارشات لازم را به وزارت خانه مربوطه ارجاع دهند.

انتقال مالکیت در کشور ترکیه تنها از طریق اوراق رسمی که به امضای وکلای رسیده در دفاتر رسمی ثبت شده امکان پذیر است .عقد  قولنامه نیز تنها در دفاتر مشاوره و یا بنگاه ها انجام می شود قولنامه ها باید رسما در سازمان ثبت اسناد به ثبت برسد.

هر شهروند خارجی نهایتا می تواند ۳۰ هکتار از اراضی کشور ترکیه را خریداری نماید  توجه داشته باشید که امکان خرید اراضی و املاکی که در مناطق نظامی و امنیتی ترکیه واقع اند برای شهروندان خارجی وجود ندارد

شایان ذکر است که درهرناحیه خرید ده درصد از املاک برای یک شخص امکان پذیر است و نه بیشتر .

در شرایطی این امکان وجود دارد که قرار داد های مربوطه و قولنامه ها بی اعتبار شوند به طور مثال اگر قرارداری که منعقد شده باعث نقض قانونی شده باشد و یا این که سازمان های مربوطه معماله را تایید نکنند و یا این که شخص خریدار در مهلت تعیین شده برای ثبت پروژه اقدامی انجام ندهد قرارداد لغو می گردد

در ادامه به روند خرید ملک ترکیه می پردازیم

افرادی که تمایل به خرید ملک در اروپا و کشور ترکیه دارند نیازی به اجازه اقامت ندارند توجه داشته باشید که خرید ملک در کشور ترکیه اجازه اقامت یا کار در ترکیه را میسر نمی کند افرادی که تمایل به خرید ملک ترکیه را دارند  نیاز دارند که شماره شناسایی خود را دریافت کنند تا بتوانند اقدامات لازم برای خرید ملک را انجام دهند فرد خریدار باید در زمان مشخص شده برای انتقال سند اقدام کند ومدارک لازم را به سازمان ثبت اسناد و املاک ارجاع دهد.

در مورد مدارک لازم برای خرید ملک لازم است بدانید که سند ملک همرا با مدارک شناسایی باید ترجمه شده و تحویل داده شوند به همین دلیل لازم است در پایان کار و انجام تسویه حساب عوارض ومالیات از شهرداری مربوطه گرفته شود به همراه بیمه نامه و عکس فروشنده و خریدار  ارائه شود اگر دو طرف معامله به زبان ترکی تسلط نداشته باشند حضور دو شاهد اجباری می باشد.

در مورد خرید ملک در کشور ترکیه به این نکته توجه داشته باشید که قبل از عقد هرگونه قولنامه ای نسبت به استعلام وضعیت ملک از سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه اقدام نمایید تا در صورتی که ملک دارای هرگونه بدهی و یا مشکل قانونی و درگیری با دستگاه قضایی بود در جریان قرار بگیرید.

برای انتقال سند در کشور ترکیه نیاز دارید هزینه ای را به عنوان مالیات پرداخت نمایید این هزینه شامل چهاردرصد از ارزش ملک می باشد اما بازهم طرفین می توانند خلاف این مبلغ توافق کنند در صورتی که در معامله خریدار حضور نداشته باشد باید مبلغ ۱۵۰ هزار یورو بابت حق وکالت پرداخت نماید.

مبلغ ۴۰۰هزار یورو بابت پایان کار ساختمان های نوساز پرداخت می شود که این مبلغ می تواند با توجه به ارزش ملک متغیر باشد. هزینه آبونمان با توجه به نوع ساختمان و درصد نوساز بودن ساختمان ها در کشور ترکیه متفاوت است و این هزینه از ۳۰ یورو برای ساختمان های قدیمی و ۱۰۰ یورو برای ساختمان های نوساز متغیر می باشد.

هزینه شارژ و تعمیرآپارتمان ها و همچنین هزینه شهرداری در سال یک بار پرداخت می شود که این هزینه نیز با توجه به نوع ساختمان متفاوت است .هزینه شارژ در اپارتمان های نوساز بین ۴۰ تا ۷۰ یورو در ماه متفاوت می باشد

از آن جا که امر خرید ملک در کشور ترکیه امری بسیار تخصصی می باشد برای خرید ملک در این کشور نیاز به حضور وکیل و مشاور مجرب در کنار خود دارید . برای دریافت خدمات مشاوره تخصصیی در باب خرید ملک در کشور ترکیه هم اکنون می توانید با مشاوران زبده سفیران سروش سعادت  در تماس باشید.

خرید ملک ترکیه
۵ (۱۰۰%) ۸ votes
سفیران سروش سعادت