مهاجرت سرمایه گذاری در اندونزی

خرید ملک در اندونزی

خرید ملک در اندونزی

در حال حاضر سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در بیشتر کشورهای جنوب شرقی آسیا مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است، خرید ملک در اندونزی یکی از راه های سرمایه گذاری برای متقاضیان بین المللی است که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود. کشور اندونزی مشتمل بر هزاران جزیره است که در طول خط استوا قرار گرفته است، شهروندان این کشور در سواحل زندگی می کنند لازم به ذکر است بیشتر بخش های این کشور غیر قابل سکونت هستند. کشور اندونزی دارای مرزهای مشترک زمینی با کشورهای سنگاپور، فیلیپین و مالزی می باشد و به دلیل مناظر طبیعی زیبا و چشم نواز سالانه پذیرای توریست های بسیاری از سراسر دنیا می باشد. در ادامه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعات مختصری در رابطه با خرید مسکن در اندونزی کسب کنید.

شرایط خرید ملک در اندونزی

اندونزی در لیست کشورهایی قرار دارد که به متقاضیان خارجی و بین المللی اجازه می دهد با خرید ملک اقامت این کشور را کسب کنند، به موجب قانون وضع شده افراد خارجی تنها می توانند آپارتمان خریداری کنند و اجازه خرید زمین در این کشور را ندارند و تنها می توانند از زمین استفاده کنند. مالیات نقل و انتقال از فروش املاک و مستغلات در کشور اندونزی با نرخ 5% محاسبه می شود، علاوه بر این متقاضیان باید برای خرید ملک هزینه های قانونی پردازش اسناد حقوقی را پرداخت کنند که بین 0.5% الی 1.5% از ارزش ملک خریداری شده می باشد. در رابطه با هزینه های ثبت نام باید گفت خریدار باید 0.20% از ارزش ملک را به عنوان ثبت نام پرداخت کند، هزینه ثبت نام شامل هزینه تمبر در هر سند و هزینه های اداری می شود.

بر اساس آیین نامه دولت به شماره 103/2015 که در دسامبر سال 2015 صادر شد افراد خارجی مجاز هستند مالکیت املاک مسکونی را به صورت 100% داشته باشند. افرادی که منافع توسعه ملی را فراهم می کنند می توانند به طور موقت یا دائم در کشور اندونزی اقامت داشته باشند. دقت داشته باشید که کلیه معاملات مربوط به حقوق زمین باید توسط یک مقام رسمی در دفتر محلی که ملک در آنجا واقع شده است ثبت شود، اگر چه هیچ قانونی وجود ندارد که قراردادها به زبان اندونزیایی ثبت شود اما بهتر است برای انجام اقدامات لازم قراردادها به زبان اندونزی یا دو زبان تهیه و اجرا شود.

هزینه خرید ملک در اندونزی

برای متقاضیانی که قصد خرید ملک در کشور اندونزی را دارند اطلاع از هزینه های ملک در این کشور امری مهم و ضروری محسوب می شود. برای خرید ملک در مرکز شهر اندونزی باید به ازای هر متر مربع مبلغ 23829189.46IDR (روپیه) و به ازای هر متر مربع خانه در خارج از مرکز شهر باید مبلغ 12937002.72IDR (روپیه) پرداخت کنید. دقت داشته باشید که هزینه ملک در شهرهای بزرگ کشور اندونزی گران تر از سایر شهرها می باشد برای مثال هزینه هر متر مربع ملک در مرکز شهر جاکارتا 36000000.36IDR (روپیه) و هزینه هر متر مربع ملک در خارج از مرکز شهر جاکارتا 17875000.00IDR (روپیه) برآورد شده است. متقاضیانی که قصد اجاره خانه در کشور اندونزی را دارند و یا قصد دارند ملک خریداری شده را اجاره دهند باید آگاه باشند که نرخ اجاره خانه در کشور اندونزی به شرح ذیل است.

  • اجاره ماهانه خانه 1 خوابه در مرکز شهر 4136574.96IDR (روپیه)
  • اجاره ماهانه خانه 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 2590295.17IDR (روپیه)
  • اجاره ماهانه خانه 3 خوابه در مرکز شهر 10401494.36IDR (روپیه)
  • اجاره ماهانه خانه 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 5886090.55IDR (روپیه)

هزینه خرید ملک در اندونزی

گزینه های خرید ملک اندونزی برای متقاضیان خارجی

برای متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد خرید ملک در کشور اندونزی را دارند 3 گزینه وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

انواع خرید ملک شرح
خرید ملک از طریق نماینده در کشور اندونزی به صورت معمول یک نمایند در کشور اندونزی باید برای متقاضیان خارجی و بین المللی ملک خریداری کند، مالکیت زمین باید از مالک قبلی به نماینده منتقل شود. جهت اطمینان برای خریدار خارجی باید 3 خریدار با نمایند به امضاء برسد. خریدار می تواند با دریافت وکالت غیر قابل برگشت اختیار کامل برای فروش، رهن و اجاره ملک را دارد.
آپارتمان های مجلل در اندونزی متقاضیان خارجی واجد شرایط که با ویزای کار KITAS در کشور اندونزی اقامت دارند می توانند اقدام به خرید آپارتمان های مجلل کنند.
خرید ملک از طریق موسسه PMA Penanaman Model Asing یک شرکت خدمات املاک و مستغلات است که به مدت 30 سال در کشور اندونزی فعالیت دارد. برای خرید ملک از این طریق از فرد خواسته می شود تا سرمایه لازم برای خرید ملک را در بانکی در کشور اندونزی پس انداز کند، لازم به ذکر است افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت را دارند می توانند از طریق PMA اقدامات لازم را انجام دهند. برای تنظیم قرار داد از این طریق باید مبلغ 5000$ (دلار) پرداخت کنید.

مقایسه خرید ملک در اندونزی و چین

خرید ملک در چین همانند خرید ملک در کشور اندونزی یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد، بازار املاک و مستغلات در کشور چین در طول 2 هزار سال گذشته با رشد چشمگیری همراه بوده است خرید ملک در شهرهای بزرگ کشور چین مثل: گوانژو و شانگهای می تواند برای متقاضی با سود همراه باشد. در ماه مارچ سال 2007 حق خرید و فروش املاک توسط کنگره بین المللی اعلام شد و از اول اکتبر سال 2007 اجرا شد که به موجب آن محدودیت ها برای خریداران خارجی حذف شد.

اگر قصد خرید ملک در کشور چین را دارید باید بدانید قیمت ملک در این کشور روز به روز در حال افزایش است طبق آمار و بررسی ها قیمت املاک در این کشور حدودا 0.3% در هر ماه افزایش می یابد. برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط سرمایه گذاری در کشور چین پیشنهاد می کنیم مقاله سرمایه گذاری در چین را با دقت مطالعه کنید.

امیدواریم پس از مطالعه این مطلب پاسخ سوالات خود را در رابطه با شرایط خرید مسکن در اندونزی کسب کرده باشید، اگر قصد سفر به این کشور را دارید می توانید با مطالعه مقاله جاذبه های گردشگری اندونزی اطلاعات کافی در رابطه با مناطق گردشگری این کشور کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط خرید ملک در کشور اندونزی و یا سایر کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی می توانید همه روزه با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *