ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

خرید ملک در تایلند

خرید ملک در تایلند

سالانه بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند از طریق خرید ملک اقدام به اخذ اقامت می کنند. خرید ملک در تایلند نیز یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است به سوالاتی از قبیل:

 • چگونه می توان با خرید ملک اقامت قانونی کشور تایلند را به دست آورد؟
 • شرایط اقامت تایلند با خرید ملک چیست؟
 • قیمت خانه در تایلند به پول ایران چقدر میشه؟
 • آیا امکان خرید خانه ارزان در تایلند وجود دارد؟
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت تایلند از طریق خرید ملک کدامند؟
 • فرایند خرد ملک در تایلند چیست؟
 • آیا خرید ملک در تایلند منجر به اقامت دائم می شود؟
 • هزینه خرید ملک در این کشور چقدر است؟
 • بهترین شهرهای تایلند برای خرید ملک در تایلند کدامند؟
 • خرید ملک در تایلند به چه مقدار سرمایه نیاز دارد؟

پاسخ می دهیم.

قیمت خانه در تایلند به پول ایران

قیمت خانه در تایلند به پول ایران بستگی به شهر و متراژ و نوع خانه دارد. قیمت خانه در تایلند در چند سال گذشته افزایش یافته است زیرا افراد بیشتری به دنبال اقامت در تایلند هستند. جمعیت تایلند در حال افزایش است و خارجی ها برای کار، زندگی یا خرید خانه تعطیلات دوم در این کشور آسیای جنوب شرقی به تایلند می روند. میانگین هزینه یک خانه در تایلند از 3.64 میلیون £ پوند یا 98253$ (دلار) تا 5.09 میلیون £ پوند یا 137554$ (دلار) با میانگین 3910$ (دلار) در هر متر مربع متغیر است. با این حال، قیمت خانه در تایلند متفاوت است و به مکان، اندازه، مواد، نوع ملک و چندین عامل دیگر بستگی دارد. قیمت یک خانه در تایلند به پول ایران به صورت میانگین حدود 5123893950 تومان است.

نمودار GDP در ده سال اخیر

انواع راه های مهاجرت به تایلند

کشور تایلند با فراهم آوردن نرخ بیکاری بسیار پایین، زندگی ارزان و بهداشت مناسب و امنیت اجتماعی و اقتصادی بستر مناسبی برای پذیرش مهاجران را فراهم آورده است. مهاجرت قانونی به تایلند همانند مهاجرت به ژاپن، از طریق راه های متنوعی امکان پذیر است. طی سال های اخیر افرادی که متقاضی مهاجرت به کشور تایلند بوده اند با اقدام جهت تحصیل، کار، سرمایه گذاری و خرید ملک، ازدواج و ثبت شرکت اقامت این کشور را ار آن خود کرده اند. برخی افراد مهاجرت در این کشور از طریق پناهندگی را انتخاب می کنند که قابل ذکر است که به دلیل وضعیت بسیار نامناسب کمپ های پناهجویان این روش پیشنهاد نمی شود و بهتر است متقاضیان ازطریق راه های دیگر نسبت به اخذ اقامت تایلند اقدام کنند.

به دلیل بالا رفتن سطح علمی دانشگاه های این کشور در سال های اخیر، نام چند دانشگاه تایلندی در فهرست دانشگاه های جهان یافت می شود و به همین دلیل این کشور به مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. قابل ذکر است که تحصیل در این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار ارزان بوده و همین امر تحصیل در تایلند را به یک موقعیت مناسب تبدیل کرده است. پایین بودن هزینه ها در این کشور و به خصوص خرید ملک و سرمایه گذاری در این حوزه باعث شده تا کشور تایلند به یک گزینه مناسب جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در حوزه املاک تبدیل شود.

مهاجرت از طریق خرید ملک در تایلند

یکی از راه های قانونی مهاجرت به کشور تایلند اقدام از طریق خرید ملک است. طبق قوانین این کشور، مهاجران اجازه خرید زمین را ندارند و فقط می توانند اقدام به خرید ملک و آپارتمان کنند. با خرید ملک در کشور تایلند افراد اجازه اقامت در این کشور را خواهد داشت اما طبق قوانین تصویب شده توسط دولت، اقامت دائم فورا به این افراد تعلق تخواهد گرفت و باید هر سال اقامت خود را تمدید کنند.

قابل ذکر است که افرادی که از این طریق مجوز زندگی در این کشور را می یابند، اجازه کار نخواهند داشت و به این منظور ملزم به اخذ ویزای کار هستند. برای سرمایه گذاری در حوزه املاک جهت اخذ اقامت تایلند، متقاضیان ملزم به پرداخت مبلغی معادل با حداقل 10000000฿ (بات تایلند) می باشند. افراد دقت داشته باشند که خرید ملک در تایلند به دلیل رشد پایین ملک در این کشور، از لحاظ اقتصادی سود چندانی نخواهد داشت.

مدارک لازم برای خرید ملک در تایلند

مدارک لازم برای خرید ملک در تایلند

خرید ملک در تایلند همانند خرید ملک در فرانسه مراحلی را در بر می گیرد که باید طی شوند. در این کشور پس از خرید ملک باید طی مدارکی مالک بودن فرد به دولت این کشور ثابت شود؛ این مدارک شامل موارد زیر است:

 • فرم معاملات ارزی
 • ارزیابی دولتی ارائه شده توسط دفاتر ملک
 • سند ملک
 • رسید مالیاتی
 • ویزای معتبر
 • پر کردن فرم های مربوطه

همان طور که گفته شد، افراد باید حداقل مبلغ تعیین شده توسط دولت کشور تایلند را که 10000000฿ (بات تایلند) معادل $323200 (دلار آمریکا) می باشد در حوزه املاک در این کشور سرمایه گذاری کنند. جهت اثبات این موضوع فرد می تواند فرم معاملات ارزی را از بانک مربوطه دریافت کند. این فرم مدرکی است که نشان می دهد فرد سرمایه ذکر شده را به داخل کشور وارد کرده است. در صورت ارائه مدارک گفته شده به سفارت تایلند و تایید آنها، به فرد متقاضی ویزای سرمایه گذاری تعلق خواهد گرفت که نیاز به تمدید سالیانه دارد.

قیمت خانه در تایلند به پول ایران

زمان خوبی برای خرید ملک در تایلند است. بانک ها وام می دهند و قیمت املاک به دلیل ناامنی وضعیت اقتصادی کنونی به جز نفت در حال کاهش است. شاخص SET تایلند نیز کاهش یافته است زیرا سرمایه گذاری خارجی تمایل به انتقال به کشورهای دیگر دارد. وضعیت بات، و اعتقاد راسخ ایالات متحده و ژاپن به دفاع از ین، تغییر چندانی با آنچه که هست، نخواهد داشت. متوسط هزینه خری خانه در تایلند به صورت میانگین حدود  403,641$ (دلار) است. پس قیمت خانه در تایلند به پول ایران 21049878150 تومان است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به تایلند شما می توانید از مقاله های بهترین شهرهای تایلند برای کار و مهاجرت به تایلند استفاده کنید. در صورت نیاز به مشاوره های بیشتر در زمینه مهاجرت، وکلای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با دانش و تجربه فراوان در این زمینه آماده کمک به شما عزیزان جهت انتخاب بهترین گزینه ها با توجه به سرمایه و زمان شما می باشند.

سوالات متداول در باب اقامت تایلند با خرید ملک

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب اقامت تایلند با خرید ملک می باشیم:

 • مدارک لازم برای خرید خانه در تایلند چیست؟ فرم معاملات ارزی، ارزیابی دولتی ارائه شده توسط دفاتر ملک، سند ملک، رسید مالیاتی، ویزای معتبر و پر کردن فرم های مربوطه
 • آیا اقامت تایلند با خرید ملک امکان پذیر است؟ طبق قوانین این کشور، مهاجران اجازه خرید زمین را ندارند و فقط می توانند اقدام به خرید ملک و آپارتمان کنند. با خرید ملک در کشور تایلند افراد اجازه اقامت در این کشور را خواهد داشت اما طبق قوانین تصویب شده توسط دولت، اقامت دائم فورا به این افراد تعلق تخواهد گرفت و باید هر سال اقامت خود را تمدید کنند. قابل ذکر است که افرادی که از این طریق مجوز زندگی در این کشور را می یابند، اجازه کار نخواهند داشت و به این منظور ملزم به اخذ ویزای کار هستند.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *