مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

خرید ملک در لوکزامبورگ

خرید ملک در لوکزامبورگ

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ یکی از انواع راه های مهاجرت به این کشور است. برای سرمایه گذاری در لوکزامبورگ راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها خرید ملک در لوکزامبورگ است که با شرایط و قوانینی برای متقاضیان خارجی همراه است. طبق قوانین وضع شده در کشور لوکزامبورگ شهروندان خارجی و بین المللی هیچ محدودیتی برای خرید ملک در این کشور ندارند اما لازم است متقاضیان پیش از انجام اقدامات لازم از هزینه ها و مالیات مربوط به املاک آگاه باشند. لازم به ذکر است که کشور لوکزامبورگ از طریق خرید ملک به متقاضیان تابعیت اعطاء نمی کند و تنها از این طریق می توانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید. در ادامه مقاله با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا اطلاعات مختصری در خصوص خرید ملک و شرایط آن کسب کنید.

 • فرایند خرید ملک در لوکزامبورگ چیست؟
 • آیا خرید ملک در این کشور به اقامت منجر می شود؟
 • پروسه مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟
 • آیا بر خرید ملک در این کشور مالیات وارد می شود؟

شرایط خرید ملک در لوکزامبورگ

سیستم خرید ملک در کشور لوکزامبورگ شبیه بسیاری از کشورهای عضوء اتحادیه اروپا است (لازم به ذکر است که این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن می باشد). برای پیدا کردن بهترین موقعیت ملک در این کشور با توجه به شرایط و بودجه خود می توانید از وب سایت های تخصصی موجود استفاده کمک بگیرید، علاوه بر این می توانید اطلاعات لازم را از طریق آژانس های املاک کشور لوکزامبورگ به دست بیاورید. در این کشور شرایطی برای اعطای شهروندی به خریدار ملک در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

 • سن متقاضی 18 سال به بالا باشد.
 • متقاضی باید حداقل به مدت 5 سال در کشور لوکزامبورگ اقامت داشته باشد.
 • فرد باید به یکی از زبان های رسمی در کشور لوکزامبورگ تسلط کامل داشته باشد، لازم به ذکر است که زبان لوکزامبورگی، زبان آلمانی و زبان فرانسوی زبان های رسمی در کشور لوکزامبورگ هستند.
 • شرکت در دوره های شهروندی در نظر گرفته شده و موفقیت در گذراندن تمامی این دوره ها الزامی است.

اقامت از طریق خرید ملک در لوکزامبورگ

همانطور که در ابتدا مقاله ذکر شد متقاضیان خارجی و بین المللی نمی توانند با خرید ملک در این کشور، تابعیت و شهروندی کسب کنند اما از این طریق امکان اخذ اقامت دائم لوکزامبورگ وجود دارد. در سال 2020 قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر لوکزامبورگ 9728.09€ (یورو) و قیمت هر متر مربع آپارتمان درخارج از مرکز شهر 7092.50€ (یورو) در نظر گرفته شده است. جهت اخذ اقامت دائم این کشور از طریق خرید ملک باید ملکی به ارزش 500000€ (یورو) خریداری کنید. ممکن است بسیاری از متقاضیان به دلیل قیمت بالا ملک از خریدار خانه در این کشور منصرف شوند اما باید به این نکته اشاره کنیم که دولت لوکزامبورگ کمک هزینه و سهمیه های مشخصی را برای خریداران ملک در نظر گرفته است. به طور کلی می توان گفت ارزش ملک در کشور لوکزامبورگ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بین 20% الی 25% بالاتر است.

همانطور که می دانید برای خرید ملک در شهرهای بزرگ یک کشور باید هزینه های بیشتری را بپردازید، کشور لوکزامبورگ از این قائده مستثنا نیست به طوری که هزینه های مسکن در پایتخت این کشور (شهر لوکزامبورگ) گرانتر از سایر نقاط است. بر اساس آمارهای دولتی قیمت سوئیت بدون اتاق خواب 250000€ (یورو)، آپارتمان 2 خوابه 395000€ (یورو) و آپارتمان 4 خوابه 665000€ (یورو) است.

اقامت از طریق خرید ملک در لوکزامبورگ

شرایط فروش ملک در کشور لوکزامبورگ

متقاضیانی که در طی دو سال قصد دارند ملک خود را بفروشند باید مالیات بر سود سرمایه را به طور کامل پرداخت کنند اما اگر قصد دارید پس از گذشت 2 سال از خرید ملک خود را بفروشید باید نصف سود سرمایه را پرداخت کنید. به همین دلیل بیشتر متقاضیان خارجی و بین المللی پس از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، خانه خود را اجاره می دهند. با توجه به این شرایط اگر قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت در کشور لوکزامبورگ را دارید بهتر است سایر روش ها را برای سرمایه گذاری بررسی کنید. برای اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله سرمایه گذاری در لوکزامبورگ است.

تامین مالی جهت خرید ملک در لوکزامبورگ

این کشور یکی از مراکز پیشرو مالی در اروپا است اگرچه تعداد کمی از بانک ها با بانکداری کوچک و روزمره سرمایه گذاری می کنند. بیشتر بانک های کشور لوکزامبورگ به متقاضیان وام مسکن ارائه می کنند اما تعدادی از آن ها تنها به متقاضیانی وام ارائه می دهند که از قبل در آن بانک حساب جاری داشتند. خاطر نشان می شود که کشور لوکزامبورگ جزء با ثبات ترین سیستم بانکداری و اقتصاد در دنیا است. هنگامی که متقاضی درخواست خود را جهت اخذ وام به بانک اعلام می کند اگر درخواست مورد قبول باشد جهت ارزیابی ملک نقشه بردار فرستاده می شود که به این منظور متقاضی باید هزینه تعیین شده را پرداخت کند، پس از ارزیابی ملک وام مسکن به متقاضی تعلق خواهد گرفت.

الزامات قانونی جهت خرید املاک در لوکزامبورگ

برای خرید ملک در این کشور لازم است دفتر اسناد رسمی مشخص شده تمامی معاملات ملکی شما را اداره، ثبت و پیگیری کند، به این منظور متقاضی باید هزینه هایی را پرداخت کند که این هزینه ها توسط قانون تعیین می شود که معمولا 1.5% ار ارزش ملک است. بیشترین هزینه ای که متقاضیان خرید ملک باید پرداخت کنند مربوط به مالیات انتقال زمین یا مالیات ثبت نام است که شامل 6% از ارزش ملک می شود. با خرید ملک فروشنده و خریدار باید قرار داد تنظیم شده را امضاء کنند، برخی از مواردی که باید در قرار داد لحاظ شده باشد عبارتند از:

 • ارائه مدارکی جهت مشخص شدن آدرس خریدار و فروشنده
 • نام هر دو طرف باید در قرار داد ذکر شده باشد.
 • اطلاعاتی در خصوص شرایط پرداخت هزینه ها توسط خریدار و نحوه فروش املاک باید ثبت شود.
 • توافق نامه ای در زمینه به فروش رساندن ملک با این توضیحات که باید در طول مدت 90 روز از فروش معاملات در اداره ثبت کشور لوکزامبورگ به ثبت برسد، قرار داد یک نوع سند قانونی می باشد، در صورتی که خرید ملک با مشکلاتی مواجه شده باشد طرفین قرار داد می توانند اقدامات لازم را جهت شکایت انجام دهند ثبت شود.

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در خصوص خرید املاک کسب کرده باشید، متقاضیان می توانند با مطالعه مقاله جمعیت لوکزامبورگ اطلاعات عمومی بیشتری در رابطه با این کشور به دست آورند. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط خرید ملک در کشور لوکزامبورگ و سایر کشورهای مورد نظر می توانید همه روزه با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *