مهاجرت سرمایه گذاری در کرواسی

خرید ملک در کرواسی

خرید ملک در کرواسی

یکی از راه های مهاجرت به کرواسی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک یا اجاره مسکن در این کشور است و همچنین از مهم ترین مراحل مهاجرت به کرواسی محسوب می شود. خرید ملک در کرواسی پروسه پیچیده ای ندارد اما با توجه به دخیل بودن سرمایه متقاضیان بهتر است پیش از هر گونه اقدام مورد بررسی قرار گیرد. برای افرادی که قصد مهاجرت به کرواسی را دارند اطلاع از هزینه خرید ملک در این کشور و هزینه اجاره خانه در کرواسی یکی از این موارد بسیار پراهمیت است. کرواسی در واقع یکی از کشورهای بسیار زیبا در اتحادیه اروپا می باشد که دارای مناظر توریستی جذاب است.

  • هزینه خرید ملک در کشور کرواسی چقدر است؟
  • آیا می توان با خرید ملک در کرواسی به اقامت این کشور رسید؟
  • شرایط مهاجرت به کرواسی از طریق خرید خانه چیست؟
  • آیا شهروندان خارجی می توانند در کرواسی اقدام به خرید ملک کنند؟
  • آیا می توان ملک خریداری شده در این کشور را به اجاره سپرد؟

شرایط خرید ملک در کرواسی در 2022

کشور کرواسی از یک اقتصاد در حال رشد و توسعه یافته بهره می برد که با گذراندن بحران اقتصادی جهانی به یک اقتصاد با ثبات تبدیل شده است. طبق آخرین آمار در سال 2017 میلادی همراه با رشد اقتصادی کرواسی تعداد مهاجران خارجی که در این کشور ملک خریداری کرده اند که حدود 8% افزایش داشته است. خرید ملک در شهرهای مختلف این کشور دارای هزینه های گوناگون و شرایط متفاوت است. خرید ملک در شهر پولا در سال 2018 میلادی در واقع بیشترین افزایش قیمت را در میان شهرهای مهم کرواسی به خود دیده است. قیمت خانه در شهر زاگرب پایتخت کرواسی محسوب می شود و 15% افزایش داشته است. میانگین نرخ خرید ملک در کرواسی در سال 2022 به شرح نمودار ذیل می باشد:

میانگین نرخ خرید ملک در کرواسی

وضعیت خرید ملک در کرواسی طی سال های قبل

در بحث خرید ملک باید شهرهای این کشور و موقعیت و هزینه ملک در شهرهای آن را به خوبی بشناسید. در یک بررسی کلی گران قیمت ترین املاک و مستغلات در شهرهای زادار و اسپیلیت و دوبرونیک قرار گرفته اند. در سال 2022 میلادی نسبت به سال گذشته 2021 میلادی قیمت ملک در کرواسی 2% افزایش کلی در میانگین داشته است. برای بعضی از شهرهای کرواسی قیمت ملک بدون حساب مشخص افزایش می یابد به طور مثال در شهر دوبرونیک نسبت به سال 2021 میلادی 9% افزایش قیمت را شاهد بودیم.

وضعیت خرید ملک در کرواسی طی سال های قبل

شرایط اجاره ملک در کرواسی

واضح است که با توجه به متراژ آپارتمان و امکانات و البته شهر محل سکونت متقاضیان هزینه اجاره ملک در کرواسی متفاوت خواهد بود. در نموداری که در ادامه ترسیم شده است، میانگین اجاره بهای ماهانه آپارتمان ها در کشور کرواسی طی سال 2022 نشان داده می شود:

بهای ماهانه آپارتمان ها در کشور کرواسی

گرانترین شهرها برای خرید ملک در کرواسی

در آخرین بررسی زندگی در دوبرونیک و زندگی در زادار به عنوان بهترین شهرهای کرواسی برای تحصیل و زندگی و مورد توجه متقاضیان زیادی قرار گرفته است. موقعیت مکانی ملک در شهرهای اصلی در قیمت ملک تاثیرگذار است؛ به طور مثال اگر در حومه شهر یا پایین شهر زاگرب ملک پیدا کنید هزینه خرید یا اجاره آن نصف قیمت آپارتمان های مرکز شهر است. ساختمان های قدیمی ساز اغلب بسیار ارزان تر از آپارتمان های نوساز و خانه های نوساز هستند و اگر خانه مبله باشد و لوازم آن جدید باشد هزینه خرید یا اجاره گران تر است.

بهترین زمان برای جستجوی خانه و آپارتمان در کشور کرواسی به ماه های جولای و آگوست می رسد؛ چرا که در شهرهای بزرگ تر بسیاری از دانشجویان به محل تحصیلات خود رفته اند و خانه دانشجویی با قیمت مناسب به راحتی پیدا می شود. برای کسب اطلاعات جامع و کامل درباره اخذ اقامت کرواسی از طریق کار یا اخذ اقامت کرواسی از طریق تحصیل می توانید با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. نباید فراموش کرد که دانشجویان می توانند با انتخاب خوابگاه یا آپارتمان های اشتراکی در کرواسی قدری از هزینه های زندگی خود در این کشور بکاهند؛ با این حال کرواسی را می توان کشور نسبتا کم هزینه ای ارزیابی کرد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  84  =  89