مهاجرت سرمایه گذاری در گرجستان

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان

وقتی بحث مهاجرت به یک کشور دیگر باشد مهم ترین مسائلی که باید به آن توجه کنید شرایط اقتصادی اجتماعی و جغرافیایی کشور مورد نظر شماست. یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت کشور گرجستان می باشد که شما از راه های مختلفی از جمله خرید ملک در گرجستان می تواند اقامت این کشور را اخذ کنید. گرجستان کشوری است که میان دو قاره آسیا و اروپا قرار دارد و از شمال با روسیه، از جنوب با ارمنستان و از غرب با کشور آذربایجان مرز مشترک دارد. این کشور که با سیستم جمهوری متمرکز اداره می شود در سال های اخیر به دلیل زیرساخت های توریستی و اقتصادی مناسب به یکی از کشورهای پر مخاطب برای مهاجران و گردشگران تبدیل شده است. این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و به جهت راهنمایی شما عزیزان نگارش شده است.

دلایل مهاجرت به گرجستان

گرجستان به مرکزیت تفلیس سالهاست که میزبان ایرانیانی است که با اهداف و مقاصد مختلف به این کشور مهاجرت می کنند. شاید یکی از دلایل مهاجرت به این کشور آسانی صدور ویزا برای هموطنان ایرانی باشد. چرا که بین دو کشور ایران و گرجستان قانون لغو روادید حاکم بوده و شرایط مسافرت ایرانیان به این کشور برای کمتر از 45 روز میسر میباشد. اغلب ایرانیانی که به گرجستان و پایتخت آن می روند برای امر بیزینس (خرید ملک، راه اندازی کسب و کار، ثبت شرکت و غیره) مسافرت می کنند. پس بی دلیل نیست که گرجستان در رده 7 جهانی از نظر معیار آسانی انجام بیزینس قرار می گیرد:

رتبه گرجستان از نظر شاخص آسانی انجام بیزینس در جهان

اما اینها همه دلایل برای مهاجرت به گرجستان نیست. دلیل دیگر برای مهاجرت به کشور گرجستان هزینه پایین زندگی و درآمد نسبتا بالای کار در این کشور می باشد. بازار کار گرجستان نیز به دلیل نیاز به متخصصان و افراد ماهر از رونق بسیار مطلوبی برخوردار می باشد.

انواع روش های مهاجرت به گرجستان

برای مهاجرت به کشور گرجستان در سال 2022 انواع روش های زیر در دسترس متقاضیان می باشد:

 • کار در گرجستان (ویزای کار نوع D1)
 • کارآفرینی در گرجستان (ویزای نوع D2)
 • ویزای الحاق به خانواده (ویزای نوع D4)
 • ویزای سرمایه گذار (ویزای نوع D5)

اما به دلیل آنکه بحث فعلی ما درباره خرید ملک در گرجستان 2022 است. پس ما به طور تخصصی به شرایط و مشخصات ویزای سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت گرجستان می پردازیم:

پارامتر اقامت دائمی سرمایه گذار اقامت موقت سرمایه گذار
مدت اعتبار ویزا دائمی یک سال، قابل تمدید
شرایط سرمایه گذاری در اقتصاد گرجستان خرید ملک در گرجستان
حداقل سرمایه گذاری (GEL 300000 (US$ 122000 (لاری) US$ 35000 (دلار)
هزینه های دولتی (GEL 180-300 (US$ 73-122 (لاری) GEL 210-410 (لاری) (US$ 85-166)
مدت رسیدگی 20-30 روز 10-30 روز
خانواده همسر و فرزندان همسر و فرزندان
تابعیت پس از 10 سال اقامت دائم پس از 10 سال اقامت دائم

جزئیات خرید ملک در کشور گرجستان

برای اخذ اقامت در کشور گرجستان یکی از روش هایی که معمولاً توسط کارشناسان توصیه می‌شود سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور است زیرا برای خریدار هیچگونه مالیاتی به همراه ندارد. به طور کلی به موارد زیر می توان به عنوان مزایای خرید ملک در کشور گرجستان اشاره کرد:

 • اخذ اقامت برای خود و خانواد با یک بودجه معقول 100000$ (دلار)
 • ارزش افزوده ملک خریداری شده به صورت سالیانه بیش از 10%
 • کشور گرجستان تلاش می کند تا سال 2022 شهروندان این کشور بتوانند بدون ویزا به اروپا سفر کنند.
 • پس از 6 سال اقامت موقت می توانید اقامت دائم گرجستان را اخذ کنید.
 • امنیت مثال زدنی در کشور گرجستان وجود دارد و آمار جنایات تقریباً صفر می باشد.
 • برای فرزندان شما مدارس و دانشگاه های معتبر با ارزش علمی بالایی در این کشور وجود دارد.
 • برای راه اندازی کسب و کار در گرجستان می توانید از وام و تسهیلات بانکی استفاده کنید.
 • با دارا بودن ویزای کشور گرجستان راحت تر می توانید به کشورهای آمریکایی و اروپایی سفر کنید.

به طور کلی لازم است توجه داشته باشید که در کشور گرجستان خرید و فروش ملک به دلیل میزان تورم پایین حاکم بر این کشور مقداری ریسک به همراه دارد زیرا ممکن است ملک شما در طول یکسال نه تنها ارزش افزوده نداشته باشد بلکه به دلایل مختلف با کاهش قیمت نیز مواجه شود. یکی دیگر از نکاتی که لازم است به آن توجه کنید این است که در کشور گرجستان مردم به صورت کلی نقدینگی زیادی ندارند به همین دلیل در هنگام فروش املاک خود ممکن است کمی از این بابت به مشکل بخورید.

قیمت خرید ملک در کشور گرجستان

پس از مهاجرت به گرجستان خواهید دید که در این کشور شما با دو نوع آپارتمان برای خرید مواجه خواهید شد که نوع اول آپارتمان‌ های گرین هستند که به صورت مبله و با وسایل کامل فروخته می‌ شوند و دسته دوم آپارتمان‌های وایت می‌باشند که بدون وسیله به فروش گذاشته می‌ شوند. شهر تفلیس یک آپارتمان گرین با میانگین قیمت 5000$ تا 60000$ (دلار) به فروش می رسد. همچنین اگر شما یک آپارتمان وایت در شهر تفلیس گرجستان خریداری کنید می توانید با حدودا هزینه کردن 10000$ (دلار) آن را مبله کنید. بهترین روش خرید یک آپارتمان وایت از سازندگان و تبدیل آن به یک آپارتمان مبله است زیرا جریان دلالی در کشور گرجستان همواره سبب افزایش بی رویه قیمت آپارتمان های گرین در این کشور خواهند شد!

باید به این نکته توجه داشت که در حال حاضر خرید ملک در ترکیه یکی از بهترین گزینه هایی است که افراد برای به دست آوردن اقامت در کشورهای اطراف ایران می توانند به آن رجوع کنند.

قیمت خرید ملک در کشور گرجستان

شرایط اخذ اقامت از طریق خرید ملک گرجستان

اگر شما در این کشور ملکی به غیر از یک زمین کشاورزی خریداری کنید و توسط کارشناسان موسسات بانکی گرجستان این ملک بیش از 100000$ (دلار) ارزش گذاری شود، به شما اقامت موقت یکساله قابل تمدید و پس از 6 سال اقامت دائم گرجستان تعلق خواهد گرفت. نکته قابل توجه این است که شما در طول این 6 سال می توانید هر زمان که خواستید ملک خود را به فروش برسانید اما باید آن را با یک ملک دیگر به ارزش حداقل 100000$ (دلار) جایگزین کنید.

توجه داشته باشید که همسر شما و فرزندانتان به علاوه والدین تحت تکفل شما می‌ توانند از اقامت یکساله و پس از 6 سال از اقامت دائم کشور گرجستان بهره‌مند شوند اما پس از صدور ویزای اقامت کشور شما و خانواده حداکثر یک ماه فرصت دارید که جهت تکمیل مراحل قانونی و اداری و دریافت کارت اقامت خود به کشور گرجستان مراجعه کنید. انجام تمام مراحل اخذ اقامت از طریق خرید ملک در این کشور حدود 300$ (دلار) به ازای هر فرد برای شما هزینه خواهد داشت.

یکی دیگر از امکاناتی که گرجستان برای افرادی که قصد خرید ملک به ارزش بیش از 70000$ (دلار) را دارند ارائه می دهد این است که آنها می‌توانند به جای یک خانواده در صورت تمایل برای اخذ اقامت موقت برای دو خانواده اقدام کنند. تمام هزینه های اخذ اقامت در صورت دارا بودن شرایط اخذ اقامت گرجستان باید سالانه و در زمان تمدید ویزای اقامت موقت مجدداً پرداخت شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در گرجستان با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات متداول در خصوص خرید ملک در گرجستان

افرادی که تقاضای خرید ملک در این کشور را دارند با موارد زیر مواجه می شوند:

 • هزینه خرید ملک در کدام شهرهای گرجستان کمتر است؟ شهرهای وارنر روبینز، هینسویل، گروتون و کانتون ارزان قیمت ترین شهرهای گرجستان برای خرید ملک هستند.
 • هزینه خرید ملک در این کشور چه مقدار است؟ هزینه خرید هر مترمربع ملک در گرجستان در حدود 600$ (دلار) است.
 • آیا با 35000$ (دلار) می توان در کشور گرجستان اقامت گرفت؟ قانون خرید ملک با این ارزش در کشور گرجستان ملغی شده است.
 • با چه سرمایه ای می توان در کشور گرجستان ملک خریداری کرد؟ حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در کشور گرجستان جهت اخذ اقامت این کشور 100000$ (دلار) است.
 • آیا می توان ملک خریداری شده در گرجستان را به اجاره سپرد؟ در رابطه با به اجاره سپردن ملک در گرجستان محدودیتی وجود ندارد.
4.7/5 - (19 امتیاز)

10 دیدگاه برای “خرید ملک در گرجستان

 1. ساها گفت:

  سلام قصد خرید ملک در گرجستان را دارم ، از نظر شما مفید است و با مشکل روبرو نمی شوم ، من حتی خانه ام را هم فروخته ام

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط خرید ملک در ترکیه بسیار مناسب تر هست. اگر بودجه کافی در اختیار داشته باشید، می تونید برای خرید ملک در اسپانیا یا پرتغال هم اقدام کنید

 2. شریف گفت:

  سلام
  گرجستان به خاطر کرونا مرزهاشو بسته و تمدید اقامت ما صورت نگرفته. الان تکلیف اقامتمون چی میشه؟ الان یکسال وقفه افتاده.اقامت موقتمون هم از طریق خرید ملک بوده.

  1. داوری گفت:

   سلام
   ما هم به همین دلیل و دلایل دیگر برای گرجستان خدماتی نداریم
   لطفا با موسساتی که در خصوص این کشور خدمات دارن مشورت بفرمایید

 3. ف رررر گفت:

  با خرید ملک میتوان اقامت گرفت؟ و چقد باید هزینه کرد

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهتون پیشنهاد نمیکنم که خرید ملک در گرجستان انجام بدید

   1. علیرضا گفت:

    بنده پرده دوز هستم بااین شغل میشه تو گرجستان اقامت بگیرم

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     بهتر هست یک بار از طریق ویزای توریستی به این کشور سفر کنید و شرایط خودتون رو بررسی کنید

 4. سجاد سعیدی گفت:

  بعد از یک سال اقامت موقت،وقتی موعد تمدید اقامت موقت رسید،باید مبلغی برای تمدید پرداخت کرد،؟؟

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز، سفارت مبلغی را جهت تمدید اقامت و خدمات از شما دریافت می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.