مهاجرت سرمایه گذاری در یونان

خرید ملک در یونان

خرید ملک در یونان

اهمیت خرید ملک در یونان 2020 بدان سبب است که سرمایه گذاران با خرید ملک به ارزش حداقل 250000€ (یورو) امکان اخذ اقامت اروپا را برای خود و خانواده تضمین میکنند. از مزایای دیگر این کار این است که نیازی به اقامت اجباری سرمایه گذاران و خانواده همراه در کشور یونان نیست. امتیاز بسیار مهمتر آنکه با اخذ اقامت یونان به عنوان کشور عضو اتحادیه اروپا (EU) شما می توانید به عنوان مقیم اروپا در هر جایی از ناحیه شنگن کار و زندگی بکنید. همچنین از این طریق شما به همراه خانواده خود می توانید آزادانه به کلیه کشورهای عضو شنگن مسافرت کنید.

بنابراین، یک فرصت استثنایی و فوق العاده گرانبهایی برای اخذ اقامت آسان و ارزان اروپایی به دست شما افتاده است. اما چرا آسان و ارزان؟ آسان از این لحاظ که اولا برنامه ویزای طلایی و هسته اصلی آن یعنی خرید ملک شرط اقامتی آن فقط 7 روز در سال بوده و شما پس از 5 سال اقامت دائم می توانید برای اخذ پاسپورت (تابعیت) یونان درخواست دهید. اما ارزان هم بدان لحاظ که در میان کشورهای دارای برنامه ویزای طلایی (پرتغال، اسپانیا، قبرس و مالتا) یونان ارزانترین PR را به سرمایه گذارن ارائه می کند. پس باید قدر این فرصت مهم را در سال 2020 دانست. در این رابطه، کارشناسان و متخصصان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را با کلیه مراحل خرید ملک در کشورهای اروپایی از زمان انتخاب ملک تا ثبت سند راهنمائی می کنند.

امتیازات خرید ملک در یونان

از مزایا و امتیازات برنامه خرید ملک در یونان 2020 هر چه بگوییم بازهم کم گفته ایم. شما با خرید خانه یا آپارتمانی به ارزش 250000€ (یورو) و با حداقل شرایط و الزامات اقامتی می توانید اقامت یونان را اخذ و تردد آزادانه ناحیه شنگن را به دست آورید. از این روش می توان برای به همراه آوردن اعضای خانواده هم استفاده کرد. شما با سرمایه گذاری در بازار املاک یونان همچنین نه تنها می توانید در یونان بلکه در کلیه نقاط ناحیه شنگن هم کار و زندگی بکنید. ایضا با شما در یونان مثل شهروند یونانی برخورد شده و از تساوی حقوق برخوردار می شوید. خلاصه اینکه با این روش مسیر مستقیم و سریعی نیز به سمت تابعیت اروپایی و پاسپورت یونانی ایجاد می کنید.

تفاوت خرید ملک در یونان و کشورهای اروپایی

خرید ملک در یونان همانند دیگر کشورهای اروپایی بخشی از برنامه ویزای طلایی یا Greece Golden Visa می باشد. سرمایه گذاران به راحتی و با حداقل سرمایه گذاری ممکن می توانند اقامت خانوادگی در یونان بگیرند. اما تفاوت برنامه ویزای طلایی یونان با برنامه های سایر کشورها در چیست یا به بیان دیگر دلیل توصیه اکید کارشناسان به متقاضیان جهت اقدام در برنامه ویزای طلایی یونان و خرید ملک در این کشور چیست؟ شاید یکی از دلایل موجه برای این امر آسان بودن شرایط آن می باشد. چرا که اولا فرآیند خرید ملک در یونان آسان بوده و ثانیا این برنامه شرط اقامتی اجباری نداشته و از آن گذشته شما در کمترین زمان ممکن و پش از گذشت 5 سال اقامت دائم در کشور یونان می توانید به تابعیت یونانی هم دست یابید.

دلیل محکم دیگر برای قراردهی برنامه خرید ملک کشور یونان در لیست گزینه های موجود، هزینه های پایین سرمایه گذاری در این کشور برای اخذ اقامت دائم (PR) می باشد. همانطوری که در نمودار مقایسه ای ذیل هم مشخص است، پایین ترین حد سرمایه گذاری در بین کشورهای دارای برنامه ویزای طلایی در سال 2020 متعلق به کشور یونان با رقم 250000€ (یورو) می باشد. اینها تفاوت برنامه اقامت یونان با دیگر کشورهای اروپایی و دلیل تاکید بر این مهم می باشد.

مقایسه حداقل سرمایه گذاری برای خرید ملک جهت اخذ اقامت اروپا

شرایط مهاجرت به یونان جهت خرید ملک

در همان شروع کار شاید این سوال به ذهن شما هم برسد که من برای آغاز فرآیند خرید ملک چه کنم و از کجا شروع کنم؟ این سوال یک سوال کاملا بجا و درستی است. شما به عنوان متقاضی برای انجام عملیات خرید ملک و مهاجرت به یونان ابتداء بایستی 3 گام اصلی را برای خود متصور شوید. گام اول مربوط به درخواست ویزای شنگن یا ویزای ورود برای یافتن ملک مناسب است. گام دوم مربوط به خرید ملک و امضاء قرارداد فروش (و هر گونه مدارک وکالتی، در صورت نیاز) می باشد. در گام سوم نیز شما از طریق وکیل مهاجرتی خود نسبت به تهیه مدارک لازم و درخواست ویزای اقامت یونان اقدام می کنید. خلاصه این پروسه به لحاظ شماتیکی از این قرار است:

نمودار پروسه خرید ملک در یونان

فرآیند خرید ملک در یونان

کلا پروسه خرید ملک در کشور یونان یک فرآیند بسیار ساده و راحت است اما به دلیل برخی تنگناهای حقوقی توصیه می شود که حتما از مشاوره یک وکیل حاذق در این زمینه استفاده شود. در واقع سیستم قانونی یونان موقعیت و نقش خریدار را در معامله ملک مشخص کرده و همچنین تعیین کرده که سند ملک همزمان با تنظیم و امضای قرارداد نهایی صادر می شود. بر این مبنا مراحل پروسه خرید خانه در کشور یونان به ترتیب زیر می باشد:

مراحل خرید ملک در کشور یونان 2020 آیتم شرح
مرحله 1 تعیین یک وکیل مستقل هزینه وکیل: 1.24% از کل مقدار قرارداد
مرحله 2 تعیین دفترخانه ثبت اسناد این کار برای امضای قرارداد نهایی در حضور دفتردار لازم است.
مرحله 3 صدور شماره ثبت مالیاتی (AFM) به منظور افتتاح حساب و نیز خرید ملک مدرک لازم برای صدور AFM فقط ارائه پاسپورت بوده و مرجع صدور هم اداره دارایی یونان است.
مرحله 4 هزینه های انتقال قباله این هزینه ها قبل از امضاء قرارداد بایستی توسط خریدار به اداره دارایی پرداخت شود. (هزینه انتقال سند در یونان برای ساختمان های دارای پروانه ساخت تا 31.12.2005 معمولا 3.09% کل ارزش قرارداد بوده و برای ساختمان های دارای پروانه ساخت بعد از این تاریخ به جای هزینه انتقال، مالیات بر ارزش افزوده (VAT) تا 24% ارزش قرارداد اخذ می شود)
مرحله 5 امضای قرارداد فروش این امضاء فقط در دفتر ثبت اسناد یونان معتبر بوده و هزینه دفترخانه حدود 1.5% قیمت قرارداد است.
مرحله 6 ثبت سند و انتقال مالکیت هزینه ثبت سند توسط خریدار تا 0.5% الی 0.7% مقدار قرارداد پرداخت می شود.

مزایای خرید ملک در یونان

مزایای خرید ملک در یونان

خرید ملک در کشور یونان نیز مانند هر پدیده ای مزایایی دارد که باید به آن ها اشاره کنیم:

 • اجازه استفاده از ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 21 سال
 • اجازه استفاده از ویزای همراه برای پدر و مادر متقاضی و همسر او
 • اجازه به اجاره سپردن یا فروش ملک پس از دریافت اقامت
 • امکان دریافت اقامت 5 ساله
 • امکان دریافت پاسپورت یونان پس از 8 سال
 • امکان سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن
 • امکان راه اندازی کسب و کار جدید و کارآفرینی

درخواست اقامت دائم از طریق خرید ملک یونان

بر طبق قوانین کشور یونان، متقاضیان پس از امضاء قرارداد نهایی و اخذ سند ملک در یونان صلاحیت لازم برای درخواست اقامت دائم (PR) کشور یونان را دارند. برای این منظور شما و اعضای خانواده علاوه بر ارائه کپی سند خانه خریداری شده بایستی مدارک شناسائی (مثل پاسپورت، شناسنامه، سند ازدواج، 3 قطعه عکس رنگی جدید و …) و بیمه درمانی یا Medical Insurence خود را ارائه نمائید. بر این اساس، هر متقاضی PR یونان بایستی یک بیمه درمانی در یونان داشته باشد. لازم به توضیح است که هزینه های بیمه هم به سن هر متقاضی بستگی دارد. این هزینه ها از 250€ تا 500€ (یورو) هم می رسد. شرط دیگر واریز هزینه درخواست PR به ترتیب ذیل می باشد:

آیتم میزان هزینه
خود خریدار 1000€ (یورو)
خریدار به همراه همسر و یک فرزند 1500€ (یورو)
خریدار به همراه همسر و دو فرزند یا بیشتر 2000€ (یورو)

نکته: هزینه درخواست برای هر متقاضی 500€ (یورو) می باشد.

جالب است بدانید که زمان درخواست تا زمان پاسخ و صدور ویزای مذکور نیز 30 الی 60 روز طول می کشد. در پایان بار دیگر خاطر نشان می شود که با اقامت 5 ساله در یونان از طریق برخورداری از PR این کشور می توانید متقاضی اخذ تابعیت ارزشمند یونان هم باشید. به منظور اطلاع از شرایط پاسپورت یونان و نحوه اخذ آن حتما از مشاوره های تخصصی و به روز کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره گیرید.

سوالات مکرر درباب شرایط خرید ملک از یونان

سوالات مهمی که برخی از متقاضیان مهاجرت به یونان می پرسند عبارتند از:

 • شرایط اخذ اقامت از طریق خرید خانه در کشور یونان چیست؟ شما با خرید خانه یا آپارتمانی به ارزش 250000€ (یورو) و با حداقل شرایط و الزامات اقامتی می توانید اقامت یونان را اخذ و تردد آزادانه ناحیه شنگن را به دست آورید.
 • اقامت دریافتی ناشی از خرید خانه در یونان چیست؟ یک نوع اقامت موقت 5 ساله و قابل تمدید.
 • امتیازات خرید ملک در کشور یونان چیست؟ دریافت اقامت و تابعیت اروپایی، اخذ اقامت خانوادگی، امکان مسافرت به کل کشورهای اروپایی، امکان کار، تحصیل و سرمایه گذاری آزاد و غیره.
 • حداقل سرمایه لازم برای خریداری ملک در یونان 2020 چقدر میباشد؟ خرید خانه یا آپارتمانی به ارزش 250000€ (یورو).
 • هزینه درخواست ویزای اقامت یونان ازطریق خرید خانه چقدر است؟ 500€ (یورو).
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *