مهاجرت تحصیلی سنگاپور

خوابگاه دانشجويی در سنگاپور

خوابگاه دانشجويی در سنگاپور

خوابگاه دانشجويی در سنگاپور به چند بخش مختلف با هزینه های گوناگون تقسیم می شوند و زندگی در این اقامتگاه ها با در نظر گرفتن امکانات و خدمات آنها متفاوت است. دانشجویان و متقاضیان زیادی به کشور سنگاپور سفر می کنند تا در برنامه های تحصیلی سطح بالا در دانشگاه های این کشور شرکت کنند و اجاره خوابگاه دانشجويي در سنگاپور نیز یکی از مهمترین موارد برای دانشجویان خارجی در این کشور به شمار می رود. در ادامه متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به متقاضیان و هموطنان گرامی درباره خوابگاه دانشجويي در سنگاپور، انواع خوابگاه دانشجويي در سنگاپور، هزینه های اقامت دانشجویی و سایر موارد اطلاعات بسیار خوبی ارائه خواهند داد.

اهمیت خوابگاه دانشجویی در سنگاپور

سنگاپور که به عنوان کشور شیر شناخته می شود و به سرعت در حال تبدیل شدن به بهترین انتخاب و گزینه برای دانشجویان بین المللی است. دلایل زیادی برای تحصیل در سنگاپور وجود دارد؛ اما به طور کلی سنگاپور کشور کوچکی از نظر مساحت می باشد. به همین ترتیب، تراکم بالای جمعیت و مطالبات مداوم دانشجویان بین المللی ورودی، باعث می شود که یافتن محل اقامت دانشجویی در کشور سنگاپور کمی سخت و نگران کننده باشد.

همچنین با توجه به اینکه سنگاپور به عنوان یکی از پرهزینه ترین شهرهای جهان شناخته شده است، پیدا کردن یک ملک مناسب که با هزینه های کمتری همراه می باشد، اهمیت پیدا می کند و متقاضیانی که یک دانشجوی بین المللی هستند که قصد دارد برای اولین بار به سنگاپور مهاجرت کنند حتما باید قبل از ورود به خاک این کشور از هزینه و شرایط اجاره خوابگاه دانشجويي در سنگاپور به صورت کامل مطلع باشند.

انواع خوابگاه دانشجويی در سنگاپور

اولین کاری که باید قبل از شروع جستجوی اسکان مناسب در سنگاپور انجام دهید، درک گزینه های موجود به عنوان یک دانشجویان بین المللی است. با وجود ده ها هزار دانشجو و متقاضی بین المللی در سنگاپور، افراد می توانند با توجه به توان مالی خود در انواع مختلف خوابگاه های دانشجویی در کشور سنگاپور ساکن شوند. اما به طور کلی، خوابگاه های دانشجویی در کشور سنگاپور می توانند به دو دسته طبقه بندی شوند:

  • اقامت در خوابگاه های دانشگاهی
  • اقامت در خارج از خوابگاه های دانشگاهی

اقامت در خوابگاه های دانشگاهی در سنگاپور

به عبارت ساده تر، این گزینه ها در پردیس دانشگاه موجود می باشند و به عنوان خوابگاه های دانشگاهی در دانشگاه های کشور سنگاپور شناخته می شوند. گزینه های موجود خوابگاه های دانشجویی (با یا بدون غذا)، آپارتمان های استودیویی و همچنین اسکان خانوادگی است. در دسترس بودن این موارد اغلب بیشتر برای دانشجویان، فارغ التحصیلان و محققان تحقیقاتی و همچنین برای دانشجویان مجرد یا متاهل (مسافرت با همسر) تقسیم می شود. بسیاری از دانشگاه های دولتی و خصوصی و همچنین دانشگاه های بین المللی در سنگاپور وجود دارند که دانشجویان می توانند در خوابگاه های مختلف این دانشگاه ها ساکن شوند. در حالی که همه دانشگاه های ذکر شده دوره ها و برنامه های تحصیلی عالی را ارائه می دهند، دلیلی بر این باور نیست که همه دانشگاه های ذکر شده به متقاضیان و دانشجویان اسکان و محل اقامت ارائه می دهد.

دو دانشگاه بزرگ دولتی سنگاپور، یعنی دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فنی نانیانگ دارای محل اقامت در پردیس دانشگاه و به عبارتی دارای خوابگاه های دانشجویی مجهز هستند و اغلب به عنوان پردیس دانشگاه شناخته می شوند. با این حال، مهاجرت زیاد دانشجویان بین المللی به کشور سنگاپور و تقاضای بالای ورود به این دانشگاه ها، پیدا کردن محل اقامت در پردیس و خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه ها را دشوار می کند. دانشجویان برای کسب اطمینان و مطمئن شدن از شرایط و وضعیت اقامت دانشجویی خود در خوابگاه های دانشگاهی در دانشگاه های کشور سنگاپور می بایست زودتر اقدام کنند تا ظرفیت سالن ها، اتاق ها و خوابگاه های دانشجویی در این دانشگاه ها پر نشود. علاوه بر این، توصیه می شود که دانشجویان و متقاضیان خارجی قبل از انجام امور مرتبط با اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور، از هزینه تحصیل در سنگاپور نیز اطلاعات کاملی کسب کنند.

هزینه اقامت در خوابگاه دانشجويی در سنگاپور

هزینه ها اقامت در خوابگاه های دانشگاهی از نوع محل اقامت تا محل اقامت متفاوت است. به طور معمول، آپارتمان های نوع A (مناسب برای زن و شوهر متاهل)، در دانشگاه های برتر برای هر ترم 2200$ (دلار) به بالا (در هر دوره 5 تا 6 ماه بستگی دارد) هزینه دارند. سالن اقامتی برای دانشجویان معمولاً گزینه های ارزان تری هستند و هزینه اقامت دانشجویان بین المللی در این سالن های اقامتی به 148$ (دلار) در هر ماه می رسد و با توجه به تسهیلات (وعده های غذایی، لباسشویی و غیره) هزینه های اقامت دانشجویان در این موارد افزایش می یابد. ذکر این نکته حائز اهمیت است که فقط به دلیل قرار گرفتن در محوطه دانشگاه به این معنی نیست که هزینه های اقامت دانشجویان کاهش می یابد. با این حال، اقامت در خوابگاه راحت تر است و امنیت بالاتری را برای دانشجویان سال اولی کشور سنگاپور فراهم می کند.

هزینه اقامت در خوابگاه دانشجويی در سنگاپور

اقامت خارج از خوابگاه های دانشجويی در سنگاپور

همانطور که از نام این مورد پیداست، اقامتگاه هایی که در داخل دانشگاه های کشور سنگاپور قرار ندارند، به عنوان اقامتگاه های خارج از دانشگاه طبقه بندی می شوند و مسکن خصوصی به شمار می روند. به طور کلی ممکن است هزینه های اقامت در خانه های خصوصی در کشور سنگاپور و همچنین سایر نقاط دنیا بیشتر از خوابگاه های دانشگاهی باشد. سه نوع اصلی اقامت در خارج از دانشگاه در سنگاپور عبارتند از:

مسافرخانه های دانشجویی در سنگاپور

مسافرخانه های دانشجویی یک انتخاب مشترک برای دانشجویان بین المللی در سنگاپور هستند. در حقیقت، آنها همچنین در بین دانشجویان محلی بسیار محبوب هستند و غالباً در مناطقی نزدیک به دانشگاه واقع شده اند. برخی از دانشگاه ها نیز با مسافرخانه های دانشجویی در ارتباط هستند و به دانشجویان محلی و بین المللی کمک می کنند تا در این مسافرخانه ها اتاق اجاره کنند. به طور کلی ارتباط با دانشگاه به دانشجویان و متقاضیان بین المللی کمک می کند تا شرایط بسیار خوبی در یافتن مسکن مناسب در سنگاپور داشته باشند.

این مسافرخانه های دانشجویی همچنین دارای سالن های دانشجویی، استودیوها و آپشن های آپارتمانی برای دانشجویان هستند و بنا بر این هزینه ها با توجه به مکان، خدمات شهری و نوع اقامتگاه متفاوت است. هزینه اقامت در یک ترم در یک سالن دانشجویی 1200$ (دلار) در این مسافرخانه های دانشجویی می باشد. همچنین یک آپارتمان خصوصی در این بخش حدود 1100$ (دلار) در هر ماه هزینه به همراه دارد. این مراکز نیز برنامه های غذایی ارائه می دهند و عاقلانه است که متقاضیان و دانشجویان همه امکانات مربوطه را بررسی کنند و بر این اساس محل سکونت خود را انتخاب کنند.

هیئت توسعه مسکن در سنگاپور

این مورد شامل اقامتگاه های مسکن عمومی یارانه ای دولتی می شود که در سراسر کشور سنگاپور واقع شده اند. اقامتگاه های مسکن عمومی یارانه ای دولتی یکی از اقتصادی ترین گزینه های اقامت در سنگاپور است و غالباً در املاک با کلیه امکانات اساسی موجود در آن واقع شده است. به عنوان مثال، گروه های HDB سوپر مارکت ها، کافه ها، کلینیک ها، حتی مدارس و بعضی اوقات ایستگاه های مترو خود را دارند.

موقعیت اقامتگاه های مسکن عمومی یارانه ای دولتی قیمت آن را تعیین می کند اما معمولاً اجاره ای در حدود 740$ الی 1400$ (دلار) در هر ماه دارد و به راحتی سه تا پنج نفر می توانند در این اقامتگاه ها به صورت مشترک ساکن شوند. از نظر اقتصادی، این اقامتگاه ها کامل مقرون به صرفه هستند. برخی از اقامتگاه های مسکن عمومی یارانه ای دولتی با قیمتی پایین 482$ (دلار) در هر ماه در دسترس هستند. با این حال، توصیه می شود قبل از انتخاب محل اسکان، دانشجویان و متقاضیان بین المللی امکانات موجود، منطقه و سایر مشخصات ملک را بررسی کنند.

اسکان خصوصی در سنگاپور

مانند سایر نقاط دنیا، به دلیل وجود شرایط تحصیل و کیفیت بالای ارائه برنامه های تحصیلی در کشور سنگاپور، هر ساله به تعداد دانشجویان بین المللی که وارد این کشور می شوند افزایش می یابد. به همین ترتیب، آپارتمان خصوصی مختلفی نیز برای اجاره در این کشور برای دانشجویان بین المللی موجود است. این آپارتمان ها اغلب در مراکز شهرها واقع شده و خدمات و امکانات متنوعی را ارائه می دهند. بر این اساس، هزینه های اقامت در خانه های خصوصی بالا هستند.

نوع متفاوت اقامتی خصوصی موجود شامل آپارتمان ها، آپارتمان های استودیویی می باشد. یک کاندو یا یک آپارتمان استودیویی برای دانشجویان بین المللی به طور حداقل 740$ (دلار) در هر ماه هزینه به همراه دارد. در حالی که یک واحد آپارتمان به صورت ماهانه تقریبا 3000$ (دلار) هزینه به همراه دارد. موقعیت مکانی نزدیکی به ایستگاه مترو و دانشگاه و سرویس های موجود در مجتمع آپارتمانی هزینه اقامت در این خانه ها را تعیین می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به کشور سنگاپور و تحصیل در این کشور می توانید به سایر مقالات تهیه شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *