مهاجرت تحصیلی هنگ کنگ

خوابگاه دانشجویی در هنگ کنگ

خوابگاه دانشجویی در هنگ کنگ

خوابگاه دانشجویی در هنگ کنگ به دانشجویان واگذار می شود و دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند باید پیش از مهاجرت درباره محل اقامت خود تصمیم بگیرند. هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا به دلیل مزایایی مانند: امکان اخذ بورسیه تحصیلی، کیفیت آموزشی بالا، دانشگاه های معتبر، امکان اقامت در خوابگاه های دانشجویی و امکان کار حین تحصیل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هنگ کنگ را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. متقاضیان عزیز می توانند با همراهی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله اطلاعاتی در خصوص خوابگاه دانشجویی هنگ کنگ و هزینه های زندگی در این کشور کسب کنند. برای دریافت پاسخ سوالات خود تا پایان این نوشتار ما را همراهی کنید.

شرایط خوابگاه های دانشجویی در هنگ کنگ

در محوطه برخی از دانشگاه های هنگ کنگ خوابگاه های دانشجویی برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته شده است، وضعیت خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه های دولتی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. با توجه به افزایش تعداد دانشجویان در طول چند سال اخیر و امکان تکمیل ظرفیت خوابگاه های دانشجویی، دانشجو باید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر اقدامات لازم را برای رزرو خوابگاه انجام دهد. در خوابگاه های دانشجویی این کشور قوانین بهداشت و قوانین درمان ارزیابی می شود همچنین قوانین و شرایطی برای خوابگاه های هنگ کنگ وضع شده است که دانشجو ملزم به رعایت این قوانین می باشد. دانشجویانی که می خواهند از قوانین و مقررات خوابگاه های دانشجویی دور باشند و یا به صورت مستقل زندگی کنند می توانند در آپارتمان های دانشجویی اقامت داشته باشند.

اجاره ماهیانه آپارتمان های دانشجویی گرانتر از خوابگاه های دانشجویی است، به همین دلیل بیشتر دانشجویان به صورت گروهی در آپارتمان های دانشجویی اقامت دارند تا هزینه ها بین این افراد تقسیم شود. هزینه اجاره آپارتمان های دانشجویی با توجه به موقعیت و امکانات خوابگاه متفاوت است اما به طور کلی برای اقامت در آپارتمان های دانشجویی هنگ کنگ باید ماهانه مبلغی بین 1500$ تا 1800$ (دلار) پرداخت کنید. برای یافتن آپارتمان های دانشجویی در کشور هنگ کنگ می توانید از دفاتر امور دانشجویان در دانشگاه خود کمک بگیرید همچنین برخی از موسسات اطلاعاتی در رابطه با اقامتگاه های دانشجویی ارائه می دهند.

شرایط خوابگاه های دانشجویی در هنگ کنگ

هزینه زندگی خارج از خوابگاه دانشجویی در هنگ کنگ

متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به کشور هنگ کنگ را دارند باید علاوه بر هزینه های محل اقامت، هزینه اقلام مصرفی، هزینه وعده های غذایی، بیمه دانشجویی، خرید کتاب و ملزومات دانشگاهی، هزینه حمل و نقل با وسایل عمومی هزینه پوشاک را در نظر داشته باشند. هزینه های زندگی در هنگ کنگ با توجه به محل اقامت و سبک زندگی شما متفاوت است، اما به طور کلی برای زندگی دانشجویی در این کشور باید سالانه مبلغ 7000$ (دلار) در نظر داشته باشید. دانشجویان می توانند با ارائه کارت دانشجویی خود از 23% تخفیف رستوران ها و 35% از کتابفروشی ها استفاده کنند. برای استفاده از تخفیفات کارت دانشجویی، دانشجویان باید دارای معدل بالایی باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های زندگی در این کشور پیشنهاد می شود به مطالعه مقاله هزینه اقامت در هنگ کنگ بپردازید.

در رابطه با هزینه های تحصیل در کشور هنگ کنگ می توان گفت، هزینه ها با توجه به نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متغیر می باشد. هزینه های تحصیل برای دانشجویان خارجی و بین المللی سالانه بین 11500$ تا 34000$ (دلار) تخمین زده می شود. دانشجویان واجد شرایط در این کشور می توانند اقدامات لازم برای دریافت بورس تحصیلی هنگ کنگ را انجام دهند.

کار دانشجویی در کشور هنگ کنگ

طبق قوانین وضع شده در کشور هنگ کنگ دانشجویان خارجی و بین المللی می توانند در طول دوران تحصیل در مشاغل دانشجویی مشغول به کار شوند. زمان کار در نظر گرفته شده برای متقاضیان با توجه به مقطع تحصیلی آن ها متفاوت است. دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند در طول هر هفته به مدت 10 ساعت، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت و دانشجویان مقطع دکتری 25 ساعت مشغول به کار شوند.

با حقوق به دست آمده از مشاغل دانشجویی می توانید بخشی از هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه های هنگ کنگ را تامین کنید. با توجه به توریستی بودن این کشور یکی از مشاغل دانشجویی هنگ کنگ کار در زمینه های هتلداری و گردشگری است. متقاضیانی که قصد سفر به این کشور را دارند باید ویزای توریستی هنگ کنگ را دریافت کنند. برای اطلاع از نحوه دریافت ویزای توریستی این کشور به مقاله ویزای توریستی هنگ کنگ مراجعه کنید.

امیدواریم با مطالعه این نوشتار پاسخ سوالات خود را در رابطه با خوابگاه دانشجویی در هنگ کنگ کسب کرده باشید. اگر قصد مهاجرت تحصیلی را دارید انتخاب های بسیار مناسبی پیش روی شما قرار دارد که می توانید طی تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کاملی در رابطه در این خصوص به دست آورید همچنین متقاضیان می توانند با دریافت وقت قبلی به موسسه مراجعه کنند و از مشاوره با کارشناسان مجرب برخوردار شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *