مهاجرت تحصیلی فرانسه

خواندن زبان فرانسه در فرانسه

هزینه و شهریه خواندن زبان فرانسه در فرانسه

شما عزیزان می توانید جهت خواندن زبان فرانسه در فرانسه و دوره های دیگر، درخواست ویزا نمائید و نوع ویزایی که صادر میشود تحصیلی بوده و امکان تمدید دارد. ویزای تحصیلی همچنین برای ادامه تحصیل یا تبدیل شدن به ویزای کار را دارد در واقع اقامت پس از تحصیل در فرانسه امکان پذیر خواهد بود، برای دریافت این ویزا که یک موقعیت فوق العاده است دانشجویان می بایست با ابزار خاصی اقدام نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز امکان اخذ پذیرش و ویزای دوره زبان را برای شما فراهم می سازد.

مطالعه زبان در اروپا

نکته ای که همین ابتدا باید به آن خاطر نشان کرد امکان تحصیل در دوره های زبان در اکثر کشورهای دنیاست. اما تفاوت هایی در نوع ویزا و قوانین مهاجرتی هر کشوری وجود دارد که متقاضی می بایست نسبت به آن علم داشته باشد، می توان گفت در صورت طی نمودن صحیح این مسیر فرد می تواند خیلی ساده مهاجرت خود را رقم بزند. در بسیاری از کشورهای انگلیسی و اروپایی تحصیل در این دوره ها شامل پرداخت شهریه و هزینه است. دوره ها نیز بر اساس مدت زمان و همچنین نوع ویزا و شرایط اقامتی می توانند در هر کشوری متفاوت باشد, فرد می تواند در کشورهای حوزه شنگن برای خواندن زبان فرانسه در فرانسه اقدام نمائید، اشخاص برای آگاهی اولیه از این مسیر نیاز به یک سری اطلاعات دارند که با مطالعه این مقاله می توانند از آن آگاه شوند.

ویزای زبان برای خواندن زبان فرانسه در فرانسه

در اکثر دوره های زبان اتباع اتحادیه اروپا می توانند به راحتی در بین کشورهای اتحادیه تحصیل نمایند، دانشجویان ایرانی برای ورود به این کشورها نیاز به دریافت ویزای تحصیلی بلند مدت یا کوتاه مدت خواهند داشت، دانشجویانی که مایل به تمدید اقامت فرانسه و ماندن بعد از دوره زبان را در آن کشور دارند باید برای ویزای بلند مدت درخواست دهند. نکته شایان ذکر آن است که تعداد زیادی از کشورهای اروپایی و انگلیسی زبان برای اتباع ایرانی ویزا برای دوره زبان صادر نمی کنند.

برخی کشورها همچنان برای صدور ویزای تحصیلی جهت خواندن زبان برای ایرانیان ویزا صادر می نماید، یکی از این کشورها که از بهترین و قدرتمندترین کشورها در اتحادیه اروپا است، کشور فرانسه می باشد که با هزینه های بسیار پایین بدون محدودیت سنی به افراد روی دوره های زبان، ویزا می دهد. افراد می توانند جهت خواندن زبان فرانسه در فرانسه در کالج های زبان این کشور و دانشگاه تحصیل نمایند. پیشنهاد می نماییم قبل از هر اقدامی به بررسی راه های مهاجرت به فرانسه پرداخته تا انتخاب صحبح و درستی داشته باشید.

دوره های زبان در فرانسه

مزیت تحصیل در دوره زبان فرانسه این است که شخص می تواند با انتخاب دوره بلند مدت ویزای تایپ D دریافت نماید. با این نوع ویزا شخص می تواند برنامه ریزی بلند مدت برای ورود به دانشگاه یا ورود به بازار کار داشته باشد. فواصل زمانی دوره های زبان در فرانسه از یک ماه تا سه ماه است که بیشتر در فصل تابستان، وجود دارد نسبت به دوره های بلند مدت یکساله که زمان خاصی ندارد معمولا در دوره های کوتاه مدت دانشجویان برای آشنایی با کشور و زبان فرانسه به این کشور می آیند و هدف ماندن ندارند، حتی در بسیاری از موارد مشاهده شده اتباع ایرانی با پذیرش در دوره های زبان کوتاه مدت موفق به اخذ ویزا نشده اند.

افراد می توانند، دوره های زبان را در دانشگاه های دولتی و یا کالج های زبان دولتی یا خصوصی آموزش ببینند، میزان شانس پذیرش در دانشگاه ها برای افرادی که برنامه تحصیلی برای آینده ندارند به مراتب سخت تر می باشد. اکثر اتباع ایرانی برای بالا بردن شانس ویزا از دوره های یکساله در کالج های زبان پذیرش اخذ می نمایند، شما نیز می توانید با همیاری موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای پذیرش از این کالج ها با موفقیت اقدام نمائید.

دوره زبان فرانسه در دانشگاه و کالج ها

برخی دانشگاه ها و کالج ها در فرانسه دوره های زبان را متناسب با نیاز دانشجویان هر ساله ارائه می دهند، اکثر دانشجویان برای کاهش هزینه ها در فرانسه به سمت شهرهای دانشجویی حرکت می کنند. شهر استراسبورگ و دانشگاه این شهر از بهترین گزینه ها برای تحصیل کم هزینه در فرانسه می باشد، در نتیجه فراگیری زبان فرانسوی در استراسبورگ یه گزینه مناسب و مقرون به صرفه از نظر هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه می باشد، شما می توانید با دانایی اولیه زبان فرانسه، رزومه تحصیلی مناسب و عدم فاصله تحصیلی برای این شهر اقدام نمائید.

فارغ از این دانشگاه کالج های زبان این شهر هم دارای شهریه فوق العاده مقرون به صرفه ای می باشد، اکثر دانشجویان ایرانی که برای خواندن زبان فرانسه در فرانسه اقامت داشته اند این شهر را شهر کم هزینه ای معرفی کرده اند. همچنین افراد با تحصیل در دوره های زبان این کشور می توانند جهت اخذ کمک هزینه های زندگی درخواست نمایند.

مزایای خواندن زبان فرانسه در فرانسه

برنامه ها و سطح های زبان فرانسه

موسسات بین المللی و دانشگاه ها دوره های زبان و برنامه های زبان و فرهنگ فرانسه را بدین ترتیب ارائه می دهند:

  • رشته های دانشگاهی از مبتدی (A1) تا سطح پیشرفته (C2)
  • مدارک بین المللی و ملی شناخته شده (DELF)  و  (DALF)
  • مدارس بین المللی تابستانی (در ماه جولای برای معلمان و اوت برای دانش آموزان)

ترم های آماده سازی برای دوره های مبتدی تا پیشرفته تقریبا هر ماه یکبار شروع ترم دارند. در دوره های آموزشی، پس از شروع ترم اول و دوم در سپتامبر و ژانویه، دانش آموزان فرصت حضور در یک دوره ارتقاء برای آماده سازی برای زندگی در دانشگاه نیز پیدا می کنند. خواندن زبان فرانسه در فرانسه فرصتی برای دانشجویانی است که می خواهند دانش زبان فرانسه خود را عمیق تر ساخته یا از ابتدا این زبان شیرین اروپایی را بیاموزد. همچنین همه کسانی که مایل به آماده شدن برای TCF (تست دانش فرانسه)، TEF (آزمون ارزیابی فرانسوی)، DELF (دیپلم مطالعات در زبان فرانسوی) و DALF (دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی) نیاز دارند، دوره های متنوع وجود دارد.

مزایای خواندن زبان فرانسه در فرانسه

آموختن نحوه ارتباط به زبان فرانسوی به صورت فردی که به اشخاص این اجازه را می دهد تا به راحتی در شرایط زندگی روزانه یا حرفه ای، به زبان فرانسوی تسلط کامل داشته باشند. برای توسعه و تقویت قدرت ارتباط با برگزاری سناریوهای آماده سازی افراد در مهارت های چهارگانه برای ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل به منظور تقویت دانش زبان و شناخت از جامعه فرانسه، فرهنگ، تمدن و ادبیات این کشور با توجه به وسعت برنامه ها و شروع ترم های فراوان افراد می توانند، در کمتر از سه تا چهار ماه ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت نمایند. همانطور که در ابتدا خواندید میزان درخواست در این پروسه ها بسیار بالا است. اما افرادی که مدارک درست و کامل را با مشورت وکیل ارائه می نمایند شانس ویزا خواهند داشت.

هزینه و شهریه خواندن زبان فرانسه در فرانسه

میزان شهریه ها بنا به نوع کالج و دوره مورد نظر می تواند بین 4 تا 6 هزار یورو تخمین زده شود. اشخاص می توانند در بسیاری از کالج ها برای پرداخت هزینه های ترم به صورت اقساطی شهریه را پرداخت نمایند، همچنین در بسیاری از شهرهای فرانسه امکان اخذ کمک هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه، برای دانشجویان خارجی وجود دارد. افراد باید در تاریخ مشخص، مدارک صحیح برای دریافت این بورس ها را ارائه دهند.

میزان هزینه های زندگی برای یک شخص مجرد ماهیانه با توجه به یک زندگی دانشجویی حدود 800 یورو ماهیانه می شود، در صورتی که دانشجو موفق به دریافت این بورس ها شود هزینه های زندگی او حداقل 30 تا 50 درصد کم می شود. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره در این زمینه و سایر برنامه های مهاجرتی به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نموده و جهت اخذ پذیرش و دریافت ویزا و همچنین دریافت بورس از طریق وکلای ما اقدام نمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + ده =