مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه

خودحمایتی فرانسه

خودحمایتی فرانسه

فرانسه کشور زیبا و محبوبی است و خودحمایتی فرانسه از جمله روش هایی است که برخی افراد ممکن است در نظر داشته باشند از طریق آن اقامت این کشور را اخذ نمایند. البته باید توجه داشت اخذ اقامت فرانسه به عنوان یکی از کشورهای دنیا که صاحب اقتصادی قدرتمند است و کسانی که در خاک آن زندگی می کنند از بهترین امکانات رفاهی برخوردارند، ارزشمند است. منتهی استفاده از روش های خودحمایتی تنها برای افراد سالمند در نظر گرفته می شود چرا که نتیجه گرفتن از این روش کمی ریسکی است و جوانان به راحتی می توانند ویزای تحصیلی فرانسه یا سایر کشورهای مورد نیاز خود را به دست آورند. ولی افرادی که سن بالایی دارند امکان استفاده از ویزای کاری و تحصیلی را ندارند؛ نتیجتا به روش های دیگر از جمله خود حمایتی فرانسه می اندیشند و دراین مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به آن می پردازند.

 • مزایای اقامت فرانسه چیست؟
 • منظور از خودحمایتی در کشور فرانسه چیست؟
 • محدودیت های مربوط به برنامه خودحمایتی در فرانسه چیست؟
 • آیا همه افراد می توانند از این برنامه مهاجرتی استفاده کنند؟
 • مبلغ مورد نیاز برای خود حمایتی در این کشور چقدر است؟

آشنایی با کشور فرانسه

جمهوری فرانسه با کشورهای متعددی از جمله بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان و غیره هم مرز است و یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا را دارد. زندگی در فرانسه به دلایل متعددی همواره مورد توجه افراد زیادی از سرتاسر دنیا قرار داشته است که از آن جمله می توان به زیبایی های طبیعی و تاریخی، رایگان بودن تحصیل در فرانسه در دانشگاه های دولتی و شرایط عالی بازار کار این کشور اشاره کرد. در واقع در سال 2020 آمار بیکاری در فرانسه 8.8% گزارش شده و حتی خارجی ها در صورت تسلط به زبان فرانسوی و داشتن مهارت های شغلی می توانند به راحتی شغل مناسبی در این کشور پیدا کنند.

هزینه زندگی در فرانسه نیز به طور متوسط، ماهیانه 950€ تا 1250€ (یورو) می باشد که البته بستگی زیادی به سبک زندگی افراد دارد. به عنوان مثال دانشجوها با تهیه خوابگاه دانشجویی یا اجاره اشتراکی منزل با دانشجویان دیگر و به طور کلی با صرفه جویی در هزینه ها می توانند هزینه زندگی خود را به ماهی 800€ (یورو) نیز برسانند. لازم به ذکر است قیمت اقلام مختلف طی زمان خیلی تغییری نمی کند چرا که درصد تورم در این کشور پایین است و در نمودار پایین نشان داده شده است:

درصد تورم در فرانسه طی سالهای اخیر

اخذ اقامت از طریق خودحمایتی فرانسه

خودحمایتی فرانسه یکی از زیر مجموعه های روش اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری به حساب می آید و فرد برای اقدام از این طریق باید ثابت نماید تمکن مالی برای پوشش تمامی هزینه های خود را دارد. در نتیجه چنین فردی مطابق قوانین کشور فرانسه اجازه نخواهد داشت در این کشور برای یک کارفرمای فرانسوی کار کند اما می تواند با استفاده از سرمایه خود خوداشتغالی کند یا با ثبت شرکت یا خرید ملک و اجاره دادن به درآمد کلانی در این کشور دست پیدا کند.

کسانی که قصد دارند اقامت خود را از روش خودحمایتی به دست آورند ابتدائا اقامت 1 ساله ای اخذ می نمایند و لازم به ذکر است این اقامت باید تا 5 سال تمدید شود. این افراد پس از اتمام دوره 5 ساله می توانند برای اخذ اقامت دائم فرانسه اقدام کنند و در نهایت نیز با گذشت 10 سال دارای صلاحیت اند که درخواست پاسپورت فرانسوی کنند. مدارکی که برای خودحمایتی فرانسه مورد نیاز است بسیار گسترده اند و فرد حتما باید با متخصص این امر مشورت کند اما کلیات به شرح ذیل است:

 • پاسپورت معتبر
 • پرکردن فرم های مخصوص خودحمایتی فرانسه
 • نشان دادن اسنادی که اثبات کند فرد متقاضی خودحمایتی فرانسه تمکن مالی لازم را دارد
 • نشان دادن اسناد و مدارکی که نشان دهد فرد ملکی در کشور فرانسه خریده یا اجاره کرده
 • ارائه عکس پاسپورتی پشت نویسی شده
 • تهیه سند ازدواج و سایر مدارک هویتی خود متقاضی و اعضای خانواده وی یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال

اخذ اقامت از طریق خودحمایتی فرانسه

معایب خودحمایتی فرانسه

روش خودحمایتی یکی از روش هایی است که برای ایرانیان ریسک زیادی دارد یعنی شانس این که افراد با استفاده از خودحمایتی فرانسه بتوانند به اقامت این کشور برسند، پایین است. باید خاطر نشان کرد که افراد متقاضی خودحمایتی فرانسه هزینه های زیادی نیز متحمل می شوند که از آن جمله می توان به پیش پرداخت اجاره منزل در فرانسه، هزینه سفر و هزینه های مدنظر اشاره کرد. در صورتی که فرد نتواند از طریق این روش اقامت فرانسه را اخذ نماید هزینه های مذکور سوخت می شود در نتیجه افراد متقاضی باید این احتمال را مدنظر قرار دهند.

این در حالی است که از طریق تحصیل در فرانسه کسانی که شرایط سنی مناسبی دارند می توانند با صرف هزینه نسبتا پایین اقامت این کشور را به دست آورند و پس از اتمام تحصیلات با یافتن شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و در این کشور بمانند. در واقع نظام تحصیلی فرانسه رایگان است و بر خلاف تحصیل در سوئیس، انگلستان و برخی کشورهای دیگر که هم هزینه زندگی در آن ها بالاست و هم دانشگاه های آن ها شهریه های سنگینی بر دانشجویان تحمیل می کنند، برای ادامه تحصیل در فرانسه عمده هزینه های فرد همان هزینه های زندگی است.

در مقاله بالا اطلاعاتی راجع به خودحمایتی فرانسه از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شد که امید است مطالعه ان مفید بوده باشد هر چند مجددا باید ذکر شود این روش درصد ریسک بالایی دارد و در نتیجه کسانی که می توانند از روش های کم هزینه تری استفاده کنند که شانس ویزایی بیشتری دارند بهتر است سراغ روش های سرمایه گذاری از جمله خود حمایتی نروند.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “خودحمایتی فرانسه

 1. على ناظرى گفت:

  سلام
  لطفا بفرماييد كه چرا شانس ايرانيان براي اخذاقامت دائم ازطريق خودحمايتي پايين است ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا تماس بگیرید تا مفصل در مورد این روش کارشناسان ما راهنماییتان کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.