مهاجرت سرمایه گذاری در فنلاند

خودحمایتی فنلاند

خودحمایتی فنلاند

درحال حاضر برنامه ای بعنوان خودحمایتی فنلاند وجود نداشته و متقاضیان به جای این روش می توانند از روش سرمایه گذاری فنلاند 2021 بهره مند شوند. این روش مهاجرتی به فنلاند مخصوص کارآفرینانی است که قصد راه اندازی و ثبت شرکت در این کشور را دارند. بنابراین افراد به جای تمرکز بر روی موضوع خودحمایتی در فنلاند می توانند به موضوع سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند توجه نمایند. اما قبل از شروع این پروسه لازم است با انواع شرکت ها، شرایط و مدارک لازم و نیز مقدار سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در فنلاند آشنا شویم. کاری که تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به دنبال توضیح کامل آنها و شرایط اقتصادی فنلاند 2024 هستند.

شرایط سرمایه گذاری در فنلاند

فنلاند Finland کشوری واقع در اروپا و هم مرز با روسیه، نروژ، سوئد و استونی می باشد. بی تردید این کشور یکی از بهترین گزینه های ممکن برای سرمایه گذارانی است که به دنبال مهاجرت به کشور دیگر و متنوع سازی پورت فولیو خود می باشند. بهتر است بدانید که فنلاند هشتمین کشور بزرگ اروپا و از صنعتی ترین کشورهای سطح قاره اروپاست. این کشور با میزان درآمد ناشی از تولید ناخالص داخلی (GDP) در حدود 303.28$ بیلیون دلاری در سال 2021 جزء کشورهای با درآمد بالاست:

تولید ناخالص داخلی در فنلاند

مبین اصلی شرایط اقتصادی خوب فنلاند نیز متوسط نرخ بیکاری در این کشور می باشد که همانگونه ای که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، نرخ متوسط بیکاری فنلاند تا ژانویه سال 2021 حدود 8.7% می باشد:

نرخ متوسط بیکاری فنلاند

در چنین شرایطی است که مردم فنلاند برای چندمین بار پیاپی به عنوان شادترین مردم جهان در سال 2021 شناخته شده و از نظر شاخص کیفیت زندگی نیز در رده چهارم دنیا قرار می گیرند:

شاخص کیفیت زندگی در کشورهای برتر جهان

خودحمایتی فنلاند یا سرمایه گذاری در فنلاند؟

همان طوری که در مطالب قبلی هم گفته شد، فنلاند برنامه مهاجرتی پاسیو یا غیرفعالی به عنوان برنامه خود حمایتی نداشته و سرمایه گذاران فقط از طریق برنامه سرمایه گذاری در فنلاند می توانند به اقامت این کشور اروپایی دست یابند. بنابراین دولت فنلاند به جای برنامه خودحمایتی فنلاند، برنامه سرمایه گذاری در این کشور را پیشنهاد می کند. در واقع برنامه مهاجرت سرمایه گذار فنلاند مناسب کارآفرینان، فریلانسرها و نیز افراد نخبه در امر بیزینس می باشد. این دسته از افراد می توانند ایده کسب و کار خود را با تامین سرمایه و هزینه ثبت شرکت مورد نظرشان به اقامت فنلاند Residence of Finland دست یابند.

شرایط سرمایه گذاری و خودحمایتی فنلاند

سرمایه گذاری در فنلاند صرفا از طریق ثبت یا خرید شرکت محقق می شود. بنابراین افراد متقاضی می توانند با خرید یا ثبت شرکت در فنلاند به اقامت این کشور اروپایی دست یابند. قبل از هر چیزی نیز لازم است شما با انواع شرکت در فنلاند 2021 به صورت زیر آشنا شوید:

انواع شرکت در فنلاند

اما پس از انتخاب نوع شرکت، مراحل مختلفی برای ثبت شرکت در فنلاند وجود دارد که این مراحل از قرار ذیل می باشد:

مراحل عنوان مراحل شرایط
 مرحله اول انتخاب نام شرکت به منظور انجام این کار بایستی نام شرکت را در اداره ثبت تجاری فنلاند که تحت نظر اداره ثبت نام و اختراع فنلاند (PRH) عمل می کند، ثبت نمائید
مرحله دوم افتتاح حساب بانکی افتتاح حساب جهت واریز سرمایه شرکت، فرآیند پرداخت نقل و انتقالات شرکت و نیز انجام عملیات حسابداری امری الزامی است
 مرحله سوم ارسال مدارک ثبت شرکت به اداره ثبت تجاری و نیز اداره مالیات فنلاند این کار به سهولت و با استفاده از فرمی موسوم به فرم Y انجام می شود.
 مرحله چهارم ثبت نهایی شرکت این پروسه نیز غالبا به صورت آنلاین انجام می گیرد.

نکته آخر درباب ثبت شرکت در فنلاند 2021، سرمایه لازم برای این کار می باشد. در قالب نمودار زیر می توانید با سرمایه لازم جهت ثبت و راه اندازی شرکت در فنلاند آشنا شوید:

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در فنلاند

مدارک لازم برای اخذ اقامت سرمایه گذار فنلاند

پس از آگاهی پیرامون شرایط و ضوابط برنامه سرمایه گذاری در فنلاند، اکنون می توان برای درخواست ویزای ورود یا همان ویزای تایپ D فنلاند به سفارت این کشور در تهران مراجعه نمود. اما پیش از مراجعه به سفارت فنلاند تهیه مدارک ذیل جهت دریافت ویزای ورود فنلاند و سپس اخذ اقامت فنلاند 2021 الزامی است:

 • فرم درخواست تکمیلی ویزای ورود فنلاند
 • عکس پاسپورتی جدید
 • پاسپورت ملی معتبر
 • مدارک شناسایی فرد متقاضی
 • کاور لتر Cover letter یا همان انگیزه نامه
 • گواهی اسکان در فنلاند (مثل رزرو هتل یا اجاره نامه)
 • بیمه سفر معتبر قابل استفاده در کل اروپا با پوشش 30000€ (یورو)
 • گواهی تمکن مالی مناسب
 • بلیط رفت و برگشت رزرو شده
 • رسید پرداخت هزینه ویزای فنلاند

هموطنان گرامی از طریق اخذ مشاوره از کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در جریان انواع روش های اقامت فنلاند، استارت آپ فنلاند و هزینه این نوع اقامت قرار گیرند.

شرایط سرمایه گذاری و خودحمایتی فنلاند

سوالات مهم درباب خودحمایتی فنلاند

درباب شیوه های اخذ اقامت فنلاند 2021 سوالات مختلفی برای هموطنان مطرح است که از مهمترین آنها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • آیا فنلاند برنامه ای به نام برنامه اقامت از طریق خودحمایتی دارد؟ خیر، دولت فنلاند به جای برنامه خودحمایتی فنلاند، برنامه سرمایه گذاری در این کشور را پیشنهاد می کند.
 • شرط اصلی برنامه سرمایه گذاری فنلاند 2021 چیست؟ سرمایه گذاری در فنلاند صرفا از طریق ثبت یا خرید شرکت محقق می شود و خرید ملک یا خودحمایتی فنلاند منجر به اخذ اقامت این کشور نمی گردد.
 • حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در فنلاند چقدر می باشد؟ مبلغ 2500€ (یورو) در حساب بانکی برای شرکت های خصوصی با مسئولیت محدود در فنلاند و مبلغ 80000€ (یورو) برای شرکت های عمومی با مسئولیت محدود در فنلاند لازم است.
 • شرایط بیمه سلامت برای اخذ ویزای سرمایه گذار فنلاند چیست؟ این بیمه با پوشش خدماتی حدود 30000€ (یورو) قابل استفاده در کل اتحادیه اروپا (EU) می باشد.
4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *