مهاجرت سرمایه گذاری در مالتا

خودحمایتی مالتا

خودحمایتی مالتا

در اصل برنامه ای بنام خودحمایتی مالتا جهت مهاجرت وجود نداشته اما در عوض برنامه ای با عنوان سرمایه گذار مالتا یا Investor Visa Programme یا MIIP دارد. این برنامه برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان و اعضای خانواده آنها به کشور مالتا طراحی شده است بطوریکه متقاضیان از این طریق هم می توانند به اقامت و هم به تابعیت (شهروندی) کشور مالتا دست یابند. بدین ترتیب به راحتی می توان به اقامت اروپایی دست یافته و از امتیازات این نوع اقامت بهره مند شد. در ادامه همین مبحث تیم کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در جریان زیر و بم برنامه سرمایه گذار مالتا در سال 2021 قرار می دهند.

خودحمایتی مالتا یا سرمایه گذاری در مالتا؟

مالتا Malta درست در مرکز دریای شگفت انگیز مدیترانه واقع شده است و کشوری ایده آل نه تنها به عنوان وطن دوم بلکه به خاطر شرایط آب و هوایی بسیار مطلوب و نیز رونق تجارت بین المللی می باشد. همچنین مالتا یکی از اعضای اتحادیه اروپا (EU) بوده و از یک فضای سیاسی با ثبات، اقتصادی روبه رشد و نیز نظام بانکی شفاف برخوردار است. نهایتا مالتا در سطح جهان به واسطه ارائه یک برنامه کامل اقامتی برای جذب سرمایه گذاران خارجی معروف است. پس طبق قوانین مهاجرتی مالتا، افراد صرفا از طریق این برنامه سرمایه گذاری امکان اخذ اقامت مالتا را پیدا می کنند و برنامه ای تحت عنوان خودحمایتی مالتا در کار نیست!

برنامه ویزای سرمایه گذار جایگزین خودحمایتی مالتا

در حقیقت برنامه مهاجرتی تحت عنوان خودحمایتی مالتا وجود نداشته چراکه دولت مالتا فقط و فقط از سرمایه گذاری های فعال و تاثیرگذار در اقتصاد مالتا حمایت می کند. بنابراین مالتا نیز مثل اکثر کشورهای اروپایی برنامه اقامتی موسوم به خود حمایتی مالتا ندارد. اما در عوض دولت این کشور با برنامه سرمایه گذار مالتا (MIIP) از سرمایه گذاران خارجی و خانواده آنها استقابل می کند. خود این برنامه نیز دارای دو برنامه مجزا با دو گزینه متفاوت به صورت زیر می باشد که در ادامه به توضیح بیشتر در مورد دو برنامه مذکور می پردازیم:

برنامه ویزای سرمایه گذار جایگزین خودحمایتی مالتا

برنامه ویزای سرمایه گذار مالتا (MIVP)

بر طبق قانون L.N.288 مصوب سال 2015، شرایط اخذ اقامت از طریق برنامه ویزای سرمایه گذار مالتا به صورت زیر می باشد:

 • اولا سن متقاضی بایستی حداقل 18 سال باشد.
 • دوما متقاضی از کشورهای غیراروپایی یا ثالث باشد.
 • سوما سرمایه مورد نظر بایستی به مدت حداقل 5 سال در مالتا حفظ شود.

اما برای سرمایه گذاری در قالب این برنامه نیز متقاضیان 3 مسیر مختلف را پیش روی خود دارند. آنها می توانند مبلغی در حدود €30000 (یورو) به دولت مالتا اهداء کنند. روش دوم آن است که آنها ملک مسکونی با حداقل ارزش €320000 (یورو) در مالتا یا ملکی به ارزش €270000 (یورو) در گزو/ جنوب مالتا خریداری کنند و یا ملک مسکونی به ارزش دستکم €12000 (یورو) در مالتا یا €10000 (یورو) در گزو را اجاره دهند. این نوع سرمایه گذاری بایستی به مدت حداقل 5 سال حفظ شود. نهایتا روش دیگر این است که فرد در یک پروژه اقتصادی در مالتا به ارزش حداقل €250000 (یورویی) و به مدت حداقل 5 سال سرمایه گذاری کند. پس بنابراین روش های اخذ اقامت از طریق MIVP عبارتند از:

روش های اخذ اقامت از طریق MIVP

برنامه شهروندی مالتا از طریق سرمایه گذاری (MEIN)

این برنامه مهاجرتی از جذاب ترین برنامه هایی است که می توان آن را جایگزین خودحمایتی مالتا دانست. جرا که از این طریق متقاضی و اعضای خانواده او (همسر و فرزندانش) نه تنها به اقامت بلکه به تابعیت مالتا نیز دست می یابند.

برنامه شهروندی مالتا از طریق سرمایه گذاری

پس با این حساب شرایط شهروندی مالتا از طریق سرمایه گذاری را می توان به صورت زیر بیان کرد:

 • جهت درخواست: احراز شرایط سنی متقاضی
 • جهت تایید: اهداء به صندوق توسعه مالتا حدود حداقل 650000€ (یورو)، خرید/اجاره ملک به ارزش 350000€ (یورو) یا اجاره سالیانه 16000€ (یورویی) به مدت 5 سال و یا سرمایه گذاری 150000€ (یورویی) در اوراق قرضه دولت مالتا به مدت 5 سال
 • قبل از صدور پاسپورت مالتا: داشتن کارت اقامت به مدت حداقل 12 ماه اجباری است.

لازم به ذکر است که کل این فرآیند از زمان درخواست شهروندی مالتا تا صدور پاسپورت این کشور 4 ماه طول می کشد و این خود یکی از مزایای برنامه MEIN می باشد.

خودحمایتی مالتا یا سرمایه گذاری در مالتا

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذار مالتا

دولت مالتا برای ورود قانونی سرمایه گذاران خارجی در ابتداء برای آنها ویزای ورود از نوع بلند مدت صادر می کند. این ویزا با عنوان ویزای ملی مالتا یا تایپ D هم شناخته می شود. با این ویزا سرمایه گذاران می توانند بیش از 3 ماه در مالتا مانده و از یکسو برای اخذ مجوز اقامت خود و از سوی دیگر برای انجام امور بیزینسی خود در این کشور اقدام کنند. اما مدارک مورد نیاز در جهت اخذ ویزای سرمایه گذار مالتا 2021 از قرار ذیل می باشد:

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذار مالتا
فرم درخواست ویزای ملی مالتا تکمیل شده به زبان انگلیسی و امضاء شده توسط متقاضی
اصل و کپی پاسپورت ملی با اعتبار حداقل 3 ماهه و همچنین دارای 2 صفحه خالی
رزرو بلیط پرواز
یک قطعه عکس پاسپورتی رنگی با پس زمینه سفید
رزرواسیون هتل
کاور لتر به منظور تشریح اهداف سفر به همراه توضیحات مربوطه
بیمه سلامت با پوشش خدمات درمانی حداقل 30000€ (یورو)
گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی اثبات تمکن مالی کافی
رسید پرداخت هزینه ویزای مالتا

سریعترین مسیر برای اخذ ویزای اقامت طلایی مالتا همانا از طریق سرمایه گذاری (ثبت شرکت و یا خرید ملک) می باشد. شما از طریق دریافت مشاوره از تیم وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید با خیال راحت در مالتا سرمایه گذاری و ویزای طلایی خود را به دست آورید.

سوالات مکرر پیرامون خودحمایتی مالتا

در این بخش از مقاله همراه شما به مهمترین سوالات پیرامون خودحمایتی مالتا می پردازیم:

 • آیا از طریق خودحمایتی مالتا می توان به این کشور مهاجرت کرد؟ خیر، طبق قوانین مهاجرتی مالتا، افراد صرفا از طریق این برنامه سرمایه گذاری امکان اخذ اقامت مالتا را پیدا می کنند و برنامه ای تحت عنوان خودحمایتی مالتا در کار نیست.
 • آیا مالتا به اتباع خارجی پاسپورت دوم می دهد؟ بله، افراد از طریق برنامه اخذ شهروندی مالتا از طریق سرمایه گذاری یا برنامه MEIN می توانند به شهروندی دوم مالتا دست یابند.
 • بهترین جایگزین برای خودحمایتی مالتا چیست؟ فعلا برنامه سرمایه گذار مالتا 2021 بهترین و سریعترین مسیر برای اخذ اقامت مالتا می باشد.
 • طرق مختلف سرمایه گذاری و اخذ اقامت مالتا چیست؟ خرید یا اجاره ملک، اهداء به صندوق توسعه مالتا، سرمایه گذاری برای ثبت شرکت و نیز خرید اوراق قرضه دولتی از جمله این روش ها می باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “خودحمایتی مالتا

 1. بوستان آبادی گفت:

  با سلام و احترام
  خواستم از تجربیات شما برای خرید ملک در مالت استفاده کنم آیا پروژه ساختمانی در مالت می شناسید که ضمن معرفی شرایط آنرا نیز اعلام کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در مالتا اقدامی نیست اما در مجارستان می تونیم به شما کمک کنیم.
   در صورت تمایل با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.