مهاجرت سرمایه گذاری در هلند

خودحمایتی هلند

خودحمایتی هلند

بر خلاف کشورهایی مثل اتریش، ایتالیا و یونان، روش خودحمایتی هلند روشی معتبر و شناخته شده برای اخذ اقامت این کشور به شمار نمی رود. اما بجای این برنامه پاسیو، دولت هلند از سال 2013 برنامه ای جذاب با عنوان برنامه ویزای طلایی یا Golden Visa Program را ارائه کرده است. هدف از برنامه ویزای طلایی هلند نیز جذب سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت هایی از نوع استارت آپ ها در این کشور می باشد. حداقل سرمایه برای ثبت نام در این برنامه حدود 1250000€ (یورو) بوده و متقاضیان حق انتخاب یکی از این روش ها را دارند:

 • سرمایه گذاری مستقیم در شرکت استارت آپ هلندی
 • سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری هلند

بر طبق نتایج تحقیقات تیم کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، ویزای اقامت از این طریق قابل درخواست برای کل اعضای خانواده بوده و ضمنا متقاضیان بعد از 5 سال از اقامت در هلند می توانند با احراز شرایط خود برای اخذ پاسپورت هلندی نیز اقدام نمایند.

خودحمایتی هلند یا سرمایه گذاری در هلند؟

در شرایط کنونی برای مهاجرت به هلند برنامه ای با عنوان خودحمایتی هلند وجود نداشته و متقاضیان نباید فریب وعده های دروغ در اینباره را بخورند. اما چرا؟ دلیل این امر آنست که دولت هلند نیز بمانند اغلب همتایان اروپایی خود فقط و فقط از برنامه سرمایه گذاری فعال و تاثیرگذار بر اقتصاد هلند حمایت می کند. از همین رو اخذ اقامت هلند برای سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی فقط از طریق برنامه سرمایه گذاری در این کشور میسر است. هلندی که بر اساس برآوردهای صندوق بین المللی پول در سال 2021 با میزان تولید ناخالص داخلی (GDP) حدود 1012588$ میلیون دلاری در رتبه پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپایی قرار داشت:

اقتصادهای بزرگ اروپا بر حسب تولید ناخالص داخلی

اما دلایل سرمایه گذاری در هلند این است که اولا هلند یا Netherland کشوری عضو اتحادیه اروپا و ناحیه شنگن بوده و طبیعتا افراد مقیم هلند از حق تردد و اقامت آزادانه در سراسر اروپا برخوردارند. علاوه بر این هلند دارای اقتصاد برتر و روبه رشدی است که با درآمدی بالا، قدرت خرید برتر و نیز نرخ بیکاری بسیار پایین در اروپا شناخته می شود. به همین دلیل نیز سطح استاندارد زندگی در کشور هلند بسیار بالاست و این امر نیز به یکی از دلایل اصلی مهاجرت سرمایه گذاران خارجی به هلند تبدیل می شود. از این نظر نیز هلند در رتبه سوم جهان در سال 2021 قرار دارد:

کشورهای برتر جهان از نظر شاخص استاندارد زندگی

ویزای طلایی به جای خودحمایتی هلند

همان طوری که در مطالب فوق هم گفته شد، از ژوئن سال 2019 شرط اصلی اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری در حدود €1250000 (یورو) می باشد. این سرمایه در هلند نیز می بایستی به دو روش زیر سرمایه گذاری شود:

روش های سرمایه گذاری در هلند

حالا شرکت هلندی ممکن است از نوع شرکت سهامی، مسئولیت محدود یا نمایندگی/ شعبه شرکت مادر باشد. ضمنا نباید فراموش کرد که سرمایه گذاری انجام شده بایستی ثابت شود که برای اقتصاد هلند بسیار ارزشمند و تاثیرگذار می باشد. راهکار اثبات این سودمندی سرمایه نیز این است که سرمایه گذاری انجام شده در هلند منجر به اشتغالزایی برای 10 شهروند هلندی در طی مدت 5 سال گردد. لازم به ذکر است که عملکرد سرمایه گذاری شما در این رابطه نیز توسط آژانس شرکت هلند (ROV) با استفاده از سیستم امتیازبندی مورد ارزیابی قرار می گیرد. امتیازات متقاضیان نیز با توجه به 3 معیار زیر ارزیابی می شود:

 • 10 شغل ایجاد شده در طی 5 سال
 • رشد محسوس در نوآوری شرکت ثبت شده یا خریداری شده در هلند
 • ارزش افزوده غیرمالی مثل دانش تخصصی، شبکه های نفوذ استراتژیک و مدیریت سرمایه کارآمد

ویزای طلایی به جای خودحمایتی هلند

مدارک جهت اخذ ویزای سرمایه گذار هلند

در کل سرمایه گذاران خارجی برای ورود قانونی به هلند می توانند هم تقاضای ویزای تایپ C و هم ویزای تایپ D هلند را ارائه دهند. این امر بستگی به مدت اقامت آنها دارد. اما با توجه به تمایل سرمایه گذاران برای اقامت بلند مدت در هلند، پس آنها نیازمند ویزای سرمایه گذاری از نوع ویزای ملی هلند (تایپ D) می باشند. ویزای مذکور به ویزای بلند مدت یا Long stay visa هلند هم معروف است. بنابراین این ویزا به سرمایه گذار خارجی اجازه می دهد تا به مدت بیش از 90 روز در کشور هلند مانده و به امور بیزینسی و اقامتی خود بپردازد. فلذا برای اخذ این ویزا سرمایه گذار خارجی بایستی مدارک زیر را تهیه و آنرا در فایلی به سفارت هلند در تهران تحویل دهد:

 • فرم درخواست تکمیلی و امضاء شده ویزای ملی هلند
 • کپی از پاسپورت با اعتبار بیش از 3 ماه
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • گواهی تمکن مالی برای اقامت در هلند
 • بیمه سلامت با کل اعتبار 30000€ (یورویی)
 • بلیط رفت و برگشت رزرو شده
 • رسید واریز هزینه ویزای ملی هلند به مبلغ €75 (یورو)
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • گواهی اسکان در هلند

کار یا تحصیل در هلند دو گزینه مهاجرتی بسیار جذاب برای نخبگان و متخصصانی است که درصدد اخذ اقامت اروپا هستند. اما مهاجرت به هلند از این دو طریق منوط به رعایت شرایط و ضوابطی است که وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند ضمن ارزیابی شرایط فردی شما همچنین شما را در جریان آخرین مقررات اقامت هلند قرار دهند.

سوالاتی درباب خودحمایتی هلند

مطمئنا سوالات راجع به موضوع خودحمایتی هلند، صحت و سقم آن و گزینه های احتمالی اقامت سرمایه گذار هلند زیاد است و در اینجا به برخی از این سوالات پاسخ داده می شود:

 • آیا اقامت هلند از طریق خودحمایتی امکان پذیر است؟ خیر، این برنامه فقط در معدود کشورهای اروپایی مثل ایتالیا، اتریش و یونان برای متقاضیان فراهم است.
 • روش جایگزین برای برنامه خودحمایتی هلند چیست؟ اخذ اقامت هلند برای سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی تنها از طریق برنامه سرمایه گذاری در این کشور میسر است.
 • حداقل سرمایه لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذار هلند 2021 چقدر می باشد؟ از ماه ژوئن سال 2019 شرط اصلی اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری در حدود €1250000 (یورو) می باشد.
 • آیا اعضای خانواده متقاضی نیز مشمول اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری می شود؟ بله، ویزای اقامت از این طریق قابل درخواست برای کل اعضای خانواده می باشد.
 • چگونه از طریق سرمایه گذاری در هلند می توان به شهروندی هلند دست یافت؟ برای این امر کافی است که شما 5 سال در این کشور اروپایی بیزینس کرده و زندگی کنید و در نهایت در آزمون زبان و فرهنگ هلندی قبول شوید.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

57  +    =  61