ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

خود حمایتی سوئیس

خود حمایتی سوئیس

خود حمایتی سوئیس با عنوان انگلیسی Financially Independent Personsیکی از سریعترین روش های مهاجرتی به این کشور و اخذ اقامت سوئیس می باشد. اساسا این روش بر پایه اخذ مالیات مضاعف یا مالیات یکجا می باشد و افراد با توجه به ملیت خود بایستی مالیات بر درآمد خود را پرداخت کرده تا مشمول این طرح برای اخذ ویزای اقامت سوئیس گردند. اما شرایط برنامه مذکور بدینگونه است که حداقل مالیات سالیانه قابل پرداخت بسته به کانتون انتخابی بین CHF 146000 (فرانک سوئیس) و برای اتباع غیر اروپایی CHF 1000000 (فرانک سوئیس) می باشد. اما؛

  • شرایط و الزامات برنامه خود حمایتی کشور سوئیس چیست؟
  • انواع ویزای اقامت سوئیس برای افراد متمکن کدامند؟
  • امتیازات خود حمایتی در کشور سوئیس چیست؟
  • آیا از طریق خود حمایتی می توان به اقامت دائم سوئیس هم رسید؟ تابعیت سوئیس چطور؟
  • کدام کانتون های سوئیس متقاضیان خود حمایتی را قبول کرده و برایشان اقامت صادر می کنند؟

سوئیس به پایتختی برن کشوری زیبا و دیدنی است که با وجود کوچکی مساحت اما به خاطر وجود فرهنگ ها و زبان های مختلف اروپایی (فرانسه، آلمانی و ایتالیایی) خود یک اروپا در قلب اروپا است. به دلیل استاندارد بالای کار و زندگی، این کشور مدت هاست مورد توجه مهاجران خارجی است. مهاجرانی که قصد اخذ اقامت سوئیس 2024 را دارند. اگر شما هم جزء این دسته از متقاضیان هستید توصیه می شود که برای دست یابی به ویزای اقامت متناسب با شرایط خود حتما با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

مهاجرت به سوئیس با برنامه خودحمایتی

آیا امکان مهاجرت سرمایه گذاران و اعضای خانواده شان به سوئیس 2024 فراهم است؟ آیا فقط از طریق اثبات ثروت و دارایی می توان به سوئیس مهاجرت کرد؟ دولت سوئیس به اینگونه افراد مجوز اقامتی می دهد و اگر می دهد از چه نوع اقامتی؟ حداقل سرمایه لازم برای اخذ این نوع اقامت سوئیس چقدر می باشد؟ مطابق قوانین کشور سوئیس، افراد متمول و ثروتمندی که در سوئیس استخدام نشده اند اما موافق به پرداخت سطح خاصی از مالیات خالص سالیانه هستند بدون درنظر گرفتن سن اشان می توانند مجوز اقامت سوئیس را کسب بکنند.

منبع: henleyglobal

مهاجرت به سوئیس با برنامه خودحمایتی

معروفترین کانتون های سوئیس برای برنامه خودحمایتی شامل کانتون های برن، فرایبورگ، جورا، ژنو، گروبودن، شوایز، نیدوالدن، سنت گالن، والایس، وائود، لوسرن، تیسینو، سولوترن، اوبوالدن، تورگائ. و زوگ می باشد.

به نقل live-in-switzerland از پس شما به عنوان یک شهروند خارجی مجوز اقامت نوع B سوئیس با اعتبار 5 ساله را دریافت می کنید. مجوزی که حتی به همسر و فرزندان و نیز والدینتان نیز حق زندگی همراه شما در سوئیس را می دهد. با اینکه این مجوز اقامتی اجازه کار یا انجام بیزینس در سوئیس را به شما نمی دهد ولی شما می توانید در یک کشور دیگری سرمایه اتان و همچنین بیزینسی را مدیریت کنید.

شرایط ویزای خود حمایتی سوئیس

ویزای اقامت صادره برای خود حمایتی سوئیس از نوع اقامت B با قابلیت تمدید می باشد. متقاضی می تواند پس از گذشت 10 سال برای درخواست اقامت دائم یا نوع C اقدام نماید. اما مطابق قوانین کشور سوئیس بسته به سن متقاضیان دو نوع ویزای اقامت برای متقاضیان خود حمایتی صادر می شود. ویزای نوع اول مخصوص بازنستگانی است که سن آنها بیش از 55 سال است. اما ویزای دیگر مخصوص متقاضیان جوان بوده و شرط آن پرداخت مالیات یکجا Lump-sum Taxation به دولت سوئیس می باشد. اما مکانیزم محاسبه مالیات یکجا در سوئیس معمولا بر اساس بالاترین مقادیر ناشی از هزینه های زندگی متقاضی و خانواده همراه او در نظر گرفته می شود و از قرار ذیل می باشد:

  • مقدار مالیات مورد توافق با مسئولان مالیاتی؛ حداقل مقدار مالیات بر درآمد از CHF146000 (فرانک سوئیس) تا حداکثر حدود CHF 1000000 (فرانک سوئیس) برای اتباع خارجی (بسته به نوع کانتون انتخابی)
  • هفت برابر اجاره یا ارزش اجاره ملک سوئیسی
  • مجموع کل عایدی حاصل از سوئیس یا از منابع خارجی در صورتی که مودی مالیاتی مالیات های خارجی را بر پایه قرارداد مالیاتی دوبل بازپرداخت کند.

بنابراین مالیات بر درآمد معمولی بر اساس این مقادیر محاسبه می شود. نمونه مالیاتی طرح مذکور با توجه به کانتون های معروف سوئیس 2024 به این صورت می باشد که:

شرایط ویزای خود حمایتی سوئیس

اما بایستی توجه داشت که برخی کانتون ها (استان های) سوئیس امکان دریافت مالیات یکجا وجود داشته و در برخی کانتون ها این امر میسر نیست. کانتون هایی که این گونه مالیات به کار گرفته نمی شود شامل کانتون های بازل، زوریخ و آپنزل می باشد.

شرایط ویزای خود حمایتی سوئیس

امتیازات خودحمایتی سوئیس

معمولا اقامت سوئیس برای شهروندان غیر اروپایی با توجه به قانون ملل خارجی فدرال صادر می شود در حالیکه اقامت مذکور به شهروندان اروپایی بر مبنای قرارداد مسافرت آزاد با اتحادیه اروپا (EU) صادر می شود. اما چرا سوئیس برای دریافت اقامت؟ از همان اول تا به الان کلمه سوئیس برای مهاجران خارجی تداعی کننده صلح و ثروت است و به همین دلیل همه ساله بازنشستگان، تجار و سرمایه گذاران و توریست های سلامت از جای جای دنیا به سوئیس مسافرت می کنند. اگرچه سوئیس عضو اتحادیه اروپا نبوده اما در بسیاری از جهات شامل تجارت و مسافرت آزاد با این اتحادیه روابط نزدیک داشته و حتی عضو ناحیه شنگن اروپاست.

این کشور اروپایی جزء برترین اقتصادهای جهان محسوب شده که دارای نرخ پایین بیکاری و GDP بالاست. براین امتیازات همچنین باید ثبات سیاسی و امنیت خدشه ناپذیر را هم بایستی اضافه کرد. به همین دلیل است که همگان شیفته کیفیت زندگی در سوئیس بوده و اقامت سوئیس جزء اولویت های آنها است. اما امتیازات اخذ این نوع اقامت عبارتند از:

امتیازات خودحمایتی سوئیس

اخذ تابعیت از طریق خود حمایتی سوئیس

همانطور که در مطالب قبلی هم بیان شد، هموطنان ایرانی تمکن دار که واجد شرایط کسب ویزای اقامت سوئیس می باشند می توانند بعد از گذشت حدود 10 سال تابعیت سوئیسی خود را نیز دریافت کنند. آنها از این طریق می توانند به پاسپورت سوئیس و امتیازات قابل توجه آن برسند که در ادامه توضیح داده می شود. البته روش های تولد و ازدواج می تواند میانبری برای دریافت پاسپورت سوئیس تلقی شده و باعث کاهش زمان اقامت گردد. متقاضیان بایستی از دیگر شرایط درخواست تابعیت و اقامت سوئیس مثل آشنایی با فرهنگ و زبان سوئیس و نیز حسن شهرت نیز برخوردار باشند. در باب کشورهای لغو روادید با پاسپورت سوئیس لینک فوق را بخوانید.

اما امتیاز دریافت پاسپورت سوئیس از طریق خود حمایتی چیست؟ این امر مزایا و امتیازات فراوانی با خود به همراه دارد. دارندگان پاسپورت کشور سوئیس به عنوان پاسپورت 2- م جهان می توانند بدون محدودیت و آزادانه به بیش از 122 کشور جهان مسافرت کرده و از امتیاز حفاظت کنسولی سوئیس در خارج برخوردار شوند. این افراد دیگر شهروند سوئیسی محسوب شده و از امتیازات شهروندی مثل حق رای، حق بهره مندی از خدمات دولتی، بیمه تامین اجتماعی و حق بازنشستگی، تحصیل رایگان و غیره برخوردار می شوند. دلیل انتخاب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای مشاوره های مهاجرتی درصد موفقیت بالا در پرونده های مهاجرتی، وجود وکلای معتبر پایه یک دادگستری، ارائه خدمات حرفه ای متناسب با شرایط هر متقاضی، صرفه جویی در زمان و هزینه و در یک کلام رضایت شماست.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *