مهاجرت تحصیلی اوکراین

دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف

دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف در اوکراین

تحصیل در دومین دانشگاه معتبر اوکراین یعنی دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف می تواند ایده خوبی برای متقاضیان به تحصیل در کشور اوکراین باشد. دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف از قدیمی ترین دانشگاه های اوکراین می باشد که در سال 1804 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه انواع برنامه های تحصیلی را در قالب 13 دانشکده به دانشجویان ارائه میکند. در حال حاضر، دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکوکیف دارای 22400 دانشجو می باشد که در حال تحصیل در این دانشگاه می باشند. از این تعداد حدود 4% دانشجوی خارجی می باشند. از نظر رتبه ملی، این دانشگاه در رتبه دوم دانشگاه های اوکراین و در سطح جهان در رتبه 531 قرار دارد. در صورت هر گونه سوال یا ابهامی، توصیه می شود که با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

درباره دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف

امروزه دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف یک دانشگاه کلاسیک با بخش پژوهشی مجزا، و مرکز آموزشی و آکادمیکی معاصر پیشرو در اوکراین می باشد. برنامه های آموزشی روسی و انگلیسی باعث افزایش تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه شده است. بنا به رتبه بندی های دانشگاهی جهان QS، این دانشگاه در رتبه های 540-531 دنیا قرار دارد.

داده های تاریخی امتیاز رتبه جهانی
رنکینگ جهانی دانشگاه 2019 531-540
رنکینگ جهانی دانشگاه 2018 33 411-420
رنکینگ جهانی دانشگاه 2017 30.5 431-440

برنامه های آموزشی دانشگاه در 14 تخصص کاردانی، 55  برنامه آموزشی لیسانس، 49 برنامه آموزشی تخصصی و 98 برنامه آموزشی فوق لیسانس ارائه می شود. در حال حاضر بیش از 26000 دانشجو درحال تحصیل در این دانشگاه هستند. تقریبا، 1645 دانشجوی فوق لیسانس و 125 دانشجوی PhD با مدارک عالی در دانشگاه مشغول کار می باشند. از امکانات دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف میتوان به وجود 13 دانشکده، 8 انیستیتو، 1 مرکز تحقیقاتی و آموزشی، 2 کالج، سالن سخنرانی ریاضیات و فیزیک اوکراین، مرکز مطالعات اوکراین، موزه زمین شناسی، موزه تاریخ دانشگاه، موزه زبان شناسی، مرکز انفورماتیک، رصدخانه، واحد نشر و چاپ موسوم به “ Kyiv University” ، و کتابخانه دانشگاهی ماکسیموویچ اشاره کرد.

معرفی برنامه های دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف

تحصیل در دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف در هر 3 مقطع تحصیلی معمول در دانشگاه های دنیا امکان پذیر است. این دانشگاه برنامه های تحصیلی مختلفی را در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به دانشجویان خارجی ارائه می دهد. جهت تحصیل در دوره لیسانس نیازمند ارائه مدرک دیپلم دبیرستان می باشید. مدت اتمام این مقطع تحصیلی در دانشگاه تاراس 4 سال می باشد. پیش نیاز ورود به مقطع فوق لیسانس دانشگاه تاراس، ارائه مدرک لیسانس با نمره خوب می باشد. دوره دکتری در این دانشگاه به 2 شیوه پژوهش محور و آموزش محور می باشد. این دوره تحصیلی در دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف 3 سال به طول می انجامد. اخذ مدرک در دوره دکتری PhD منوط به دفاع از رساله دکتری و اخذ نمره عالی میباشد. دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف دارای 13 دانشکده می باشد:

دانشکده شیمی دانشکده علوم کامپیوتر و سایبرنتیک دانشکده اقتصاد دانشکده جغرافیا
دانشکده تاریخ دانشکده فناوری اطلاعات دانشکده حقوق دانشکده مکانیک و ریاضیات
دانشکده فلسفه دانشکده فیزیک دانشکده روانشناسی دانشکده فیزیک رادیویی، الکترونیک و سیستم های کامپیوتری
دانشکده جامعه شناسی      

دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف

پذیرش دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو

شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف، 5 مرحله پیش روی دارید، در زیر آنها را با هم مرور می کنیم. مرحله I درخواست: دانشجویان می توانند آنلاین درخواست دهند. پس از مطالعه اطلاعات تکمیلی در وب سایت دانشگاه درباره شهریه و دوره ها، نخست بایستی دوره تحصیلی خود را انتخاب نمایید. پس از انتخاب دوره، بایستی مدارک زیر را به دانشگاه ارسال کنید: فرم درخواست تکمیل شده، کپی پاسپورت بین المللی یا کارت شناسایی، کپی مدرک دیپلم

پس از ارسال مدارک فوق و بدنبال بررسی دانشگاه، در صورت قبولی ، دانشگاه نامه تایید پذیرش را ارسال خواهد کرد. مرحله II اخذ دعوت نامه: به منظور اخذ دعوت نامه از دانشگاه ملی دریای سیاه، ارائه مدارک زیر الزامی است:

فرم درخواست تکمیل شده
کپی پاسپورت
کپی مدرک دیپلم
کپی قبض پرداخت هزینه دعوت نامه 400 $ و هزینه ارسال 100 $

می توانید این مدارک را تنها پس از دریافت نامه تاییدیه پذیرش از طرف دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف به صورت ایمیل یا از طریق فاکس دانشگاه ارسال کنید. مرحله آخر نیز اخذ ویزای تحصیلی اوکراین خواهد بود.

شرایط ویزای تحصیلی اوکراین

در واقع، دعوتنامه دانشگاه در حکم مجوز تحصیل در اوکراین تلقی نمی شود و قانونا، با اخذ ویزای تحصیلی مجاز به ورود به اوکراین و تحصیل در این کشور می باشید. کلیه دانشجویان خارجی پذیرفته شده از دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف که دعوت نامه رسمی از این دانشگاه در اختیار دارند می بایستی که جهت اخذ ویزای تحصیلی با در دست داشتن مدارک زیر به نزدیکترین کنسولگری اوکراین در کشور خودشان مراجعه کنند.:

 • پاسپورت اصلی (حداقل مدت اعتبار تا 1 سال)
 • دعوت نامه اصلی یا INVITATION LATTER از طرف دانشگاه
 • نامه تایید از وزارت تا سفارت اوکراین در کشور متقاضی ویزا
 • گواهی پایان دوره دبیرستان (تایید شده توسط وزارت آموزش و وزارت امور خارجه/ترجمه به زبان روسی/ اوکراینی)
 • گواهی تولد (تاییدی از طرف وزارت امور خارجه و ترجمه به زبان روسی/ اوکراینی)
 • آزمایش پزشکی موید سلامت جسمی و روحی متقاضی ( تاییدی از طرف وزارت امور خارجه و ترجمه به زبان روسی/ اوکراینی)
 • آزمایش AIDS/HIV (تاییدی از طرف وزارت امور خارجه و ترجمه به زبان روسی/ اوکراینی)
 • فرم درخواست تکمیل و امضاء شده
 • 4 قطعه عکس پاسپورتی 5×4.5

شهریه دوره های مختلف دانشگاه شفچنکو

در این بخش از مقاله، ما شهریه های دوره های مهندسی عمران، مهندسی معماری، علوم کامپیوتر و شبکه ها، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد، و مدیریت بازرگانی را بررسی می کنیم. لازم به ذکر است که کلیه شهریه ها به هنگام ورود به اوکراین تسویه میشود مگر هزینه های دعوت نامه و پیک 500 $ هزینه ها عبارتند از:

 • شهریه دانشگاهی (سال اول) 2500 $
 • اجاره منزل 1000 $
 • بیمه پزشکی 150 $
 • تمدید کارت اقامت 100 $
 • چک آپ پزشکی 50 $
 • سایر هزینه ها صرفا ویژه سال اول شامل هزینه پذیرش، هزینه اداری، تایید مدارک از وزارت آموزش اوکراین، هزینه پذیرش فرودگاهی، هزینه کنتراکتور 1500 $
 • کل هزینه های سال اول 5300 $
 • مخارج سال دوم (شامل اجاره بهای منزل) 3800 $

به طور خلاصه، شما در این مقاله با مشخصات و شرایط تحصیل در دومین دانشگاه معتبر اوکراین یعنی، دانشگاه بین المللی تاراس شفچنکو کیف آشنا شدید. تلاش شبانه روزی وکلا و کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که با ارزیابی شرایط اولیه شما، بهترین و تخصصی ترین مشاوره ها را برای موفقیت در اخذ مهاجرت به اوکراین به شما ارائه دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + پنج =