مهاجرت تحصیلی مجارستان

دانشگاه دندانپزشکی مجارستان

دانشگاه دندانپزشکی کشور مجارستان

اگر به دنبال اخذ مدرک دندانپزشکی معتبر و هم فرصت کاری مناسب می باشید، دانشگاه دندانپزشکی مجارستان می تواند گزینه دلخواه شما باشد. دانشگاه دندانپزشکی مجارستان رسما در سال 1955 از سوی پروفسور کریلی که رئیس دانشگاه بود، تأسیس گردید. این دانشگاه در هر سال، دندانپزشکان بسیاری را در مقطع کارشناسی ارشد تربیت مینماید. بیش از دو سوم دندانپزشکان در حال کار در این کشور، دیپلم و تخصص حرفهای را در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سملوایز دریافت کرده اند، لازم به ذکر است که دانشگاه پزشکی بوداپست همان دانشگاه سملوایز میباشد.

کشور مجارستان یک کشور کوچک و از قدیمی ترین کشورهای اروپایی مرکزی محسوب می شود، اکثر مردم کشور مجارستان به یک زبان صحبت می نمایند و یک فرهنگ دارند، این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، یک مکان مقرون به صرفه در مورد شهریه تحصیلی و هزینه های زندگی میباشد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های کشور مجارستان و معرفی دانشگاه های این کشور به متقاضیان می باشد.

امکانات دانشگاه دندانپزشکی مجارستان

اکثر بخشهای دانشکده در مرکز آموزش بالینی و دندانپزشکی واقع شده است که یکی از مدرن ترین موسسات دندانپزشکی در قاره اروپا میباشد، این دانشگاه دارای 12000 متر مربع فضای کف و 173 ایستگاه کاری مربوط به دندانپزشکی میباشد. این دانشگاه، امکانات و شرایط بسیار خوبی برای هر 2 مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین تحقیقات بالینی، فراهم می نماید. تیم جراحی دهان و فک فوقانی و دندانپزشکی در یک ساختمان جداگانه واقع شده اند که این ساختمان به تازگی مرمت، بازسازی و تکمیل شده است. یک طبقه جدید به منظور بخش جدید بیمارستان با ظرفیت 25 تخت مهیا می باشد و همچنین یک بخش اجرایی کاملا مجهز برای جراحی سر و گردن تحت بیهوشی عمومی در نظر گرفته شده است.

تحصیلات در دانشگاه دندانپزشکی مجارستان

دانشکده دندانپزشکی، دوره های دانشگاهی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه میدهد و دوره آموزش دندانپزشکی به 3 زبان مختلف ارائه می شود که عبارتند از زبان مجاری، انگلیسی و آلمانی. بعد از اتمام تحصیل، دانشجویان مدرک دکترای دندانپزشکی (D.M.D.) را اخذ مینمایند. دانشکده دندانپزشکی شامل یک دوره دکترای معتبر می باشد که طرح تحقیقاتی و پژوهشی در علوم دندانپزشکی شناخته می گردد.

در هر سال حدود 1200 دانشجوی سال اول مجارستانی شروع به تحصیل در دانشکده دندانپزشکی می نمایند، در صورتی که تقریباً 80 دانشجوی بین المللی در دوره های زبان انگلیسی و آلمانی مشغول به تحصیل میباشند. تعداد کل دانشجویان دندانپزشکی که در دانشکده دندانپزشکی، تحصیل کرده اند در حدود 850 نفر می باشد، این دانشکده دارای شامل 100 استاد و معلم تمام وقت و نیمه وقت است و موضوعات اساسی و مهم نظری و بالینی به وسیله دانشکده پزشکی، آموزش داده می شود.

مزایای دانشگاه دندانپزشکی مجارستان

اقدامات مراقبت های بهداشتی دانشگاه دندانپزشکی در ابتدا به تعلیم دانشجویان دندانپزشکی می پردازد و اعضای هیئت علمی، متخصص و با تجربه در حرفه ای این عرصه میباشند. علاوه بر این فعالیت دانشکده دندانپزشکی، کلیه مناطق این کشور را شامل می شود، مراقبتهای جامع دندانپزشکی را برای متقاضیانی که با خانواده به کلینیک ها یا دیگر مکان های پزشکی مراجعه مینمایند، ارائه میدهد. زمینه اصلی فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی دانشکده دندانپزشکی به شرح زیر می باشد: مواد زیستی، نانو تکنولوژی، اپیدمیولوژی دندانپزشکی و پریودنتال، لثه و ریزش مایکوباکتر پالپ

در مقاله دانشگاه دندانپزشکی مجارستان، به بررسی دانشگاه دندانپزشکی، شرایط تحصیل و غیره پرداخته خواهد شد اما برای آگاهی از اطلاعات تکمیلی در این رابطه میتوانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید و از وکلا و مشاورین با تجربه این موسسه استفاده نمایید.

دانشگاه دندانپزشکی مجارستان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

در 3 سال ابتدایی، به دانش آموزان علوم پایه و دوره های پزشکی و دندانپزشکی که پایه و اساس دندانپزشکی بالینی میباشند، آموزش های لازم داده می شود، در 2 سال پایانی، مطالعه بالینی در رشته های گوناگون دندانپزشکی با تأکید بر ارزیابی و مدیریت بیماران صورت میپذیرد. دانشجویان سال آخر نیز در برنامه های انتخابی، کنفرانس های بالینی و فعالیت های بیمارستانی حضور می یابند و بعد از پایان موفقیت آمیز، به این افراد مدرک دکترای دندانپزشکی اعطا میگردد. D.M.D یک دوره دندانپزشکی 5 ساله میباشد که از سوی دانشگاه Debrecen ارائه می شود و این برنامه به 10 ترم تقسیم میگردد، در دو سال ابتدایی برنامه پزشکی D.M.D آموزش علوم پایه به همراه بعضی دوره های تخصصی دندانپزشکی ارائه میدهد که عبارتند از:

آناتومی دهان مواد دندانی دندانپزشکی پیشگیرانه

در سال سوم دوره دندانپزشکی، مبانی نظری بیماری های دهان و دندان و دوره های اضافی علوم دهان و دندان ارائه می شود، موضوعات مورد مطالعه شامل پروتزهای دندانی و ثابت تا رادیولوژی دهان و دندان می باشد. در سال چهارم، بر مطالعه عملكرد باليني در رشته هاي دنداني تأکید می شود، در طول سال چهارم، متقاضیان مقدمهای در کلیه زمینه های دندانپزشکی بالینی دریافت خواهند کرد و این دوره شامل دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکی پروتز، پریودنتولوژی، جراحی دهان، پزشکی دهان و ارتودنسی می باشد. در دو سال پایانی، دانشجویان با همکاری گروه های کوچک به منظور درمان بیماران با کمک دستیاران، تمرین خواهند کرد و آموزش می بینند.

شرایط پذیرش تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

مدارک، اسناد و شرایط لازم برای اخذ پذیرش دندانپزشکی در کشور مجارستان به شرح زیر می باشد:

  • تکمیل آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر
  • تکمیل فرم درخواست
  • ارائه و ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان یا کالج
  • گزارش واکسیناسیون هپاتیت B، راش قرمز (Rubeola)، صرع (پاراتیت اپیدمی) و سرخک (Morbilli)
  • بیانیه مالی اسناد رسمی
  • CV یا رزومه کوتاه به زبان انگلیسی
  • کپی های مربوط به صفحات پاسپورت یا گذرنامه
  • عکس با سایز عکس پاسپورت

هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان

در پایان مقاله دانشگاه دندانپزشکی مجارستان، به بررسی هزینه تحصیل و زندگی در کشور مجارستان خواهیم پرداخت. کشور مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی، یک کشور مقرون به صرفه در مورد شهریه تحصیلی و هزینه های زندگی می باشد. شهریه و هزینه های تحصیلی بستگی زیادی به دانشگاه مورد نظر، رشته و مقطع تحصیلی و محل تحصیل دارد.

در اکثر موارد هزینه تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در مجارستان در حدود € 20000 میباشد، رشته های پزشکی و دندانپزشکی جزو رشته های گران محسوب میشوند. دانشجویان علاوه بر پرداخت شهریه، موظف به پرداخت هزینه درخواست، هزینه آزمون و هزینه ثبت نام نیز میباشند که هزینه هر کدام در حدود 100 الی 150€ خواهد بود. هزینه زندگی در این کشور پایین میباشد، تقریباً در شهرهای بزرگ نظیر بوداپست، معمولاً هزینه ها بالا است به عنوان نمونه به منظور اجاره مکان مسکونی میبایست حدود € 300 در ماه هزینه کرد. اگر متقاضیان خواستار تحصیل در دانشگاه دندانپزشکی مجارستان میباشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور میباشد میتوانند شما را در این امر یاری دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =