مهاجرت تحصیلی چین

دانشگاه زیجیانگ چین

دانشگاه زیجیانگ در کشور چین

به طور کلی تعداد 49 دانشگاه در چین وجود دارد که دوره های پزشکی را به دانشجویان بومی و بین المللی ارائه می نمایند. از جمله آنها دانشگاه زیجیانگ چین میباشد. همچنین مدارس پزشکی که در این کشور وجود دارد، از سوی شورای پزشکی چین تایید گردیده و در سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز رسمیت یافته است. دانشجویان پزشکی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده و تخصص پزشکی خود را دریافت می دارند، در هر نقطه ای از جهان و در هر بیمارستانی می توانند خدمت رسانی کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت زمینه ای را فراهم نموده است تا از طریق این مقاله اطلاعات کافی و لازم را در اختیار متقاضیان تحصیل در چین قرار دهد.

آموزش در دانشگاه زیجیانگ چین

رشته های مختلفی در دانشگاه زیجیانگ چین ارائه می شود که مهم ترین آنها زمینه های مطالعاتی در 12 شاخه مهم شامل ادبیات، مدیریت، فلسفه، آموزش، علوم، کشاورزی، هنر، پزشکی، تاریخ، مهندسی، حقوق و اقتصاد می باشد. برخی دوره های آموزشی که در این دانشگاه برگزار می گردد، بدون مدرک است. در سال 2013 میلادی، بالغ بر 5200 دانشجو از 130 کشور مختلف جهان به تحصیل در این دانشگاه پرداخته اند. از آنجا که ملیت های مختلفی در این دانشگاه وجود دارد، لذا بهترین فرصت برای دانشجویان بین المللی است تا تجارب و درک لازم در زمینه فرهنگ های مختلف را به دست آورند. دانشگاه زیجیانگ چین دارای 37 دانشکده است که برنامه های ذیل را برای دانشجویان بین المللی دارا هستند: تعداد 207 برنامه در مقطع دکترا، تعداد 288 برنامه در مقطع استادیار، تعداد 112 برنامه در مقطع لیسانس

رنکینگ دانشگاه زیجیانگ چین

در سال 2019 میلادی، بالغ بر 1250 دانشگاه همراه با بخش های مختلف تحقیقاتی در سرتاسر جهان توسط وب سایت آموزش عالی تایمز به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و رتبه بندی شد. در واقع این جدول رتبه بندی تبدیل به بزرگ ترین جدول بین المللی شده است. جنبه هایی که در این خصوص تجزیه و تحلیل شده است،‌ شامل آموزش، انتقال دانش و دیدگاه، تحقیق و پژوهش می باشد. علاوه بر آن، 13 شاخص عملکردی به دقت درجه بندی گردیده تا اطلاعات و مقایسه های جامعی را ارائه نماید. این دانشگاه در سال 2019 توانست رتبه 101 را به خود اختصاص دهد. شاخص های مورد نظر دانشگاه زیجیانگ چین جهت رتبه بندی به شکل جدول زیر می باشد:

نام شاخص های دانشگاه زیجیانگ رتبه بندی
شهرت تحقیقات جهانی 227
شهرت تحقیقات ناحیه ای 32
نشریات 16
کتب 361
همایش ها 6
تقدیرنامه ها 714
تعداد نشریات که در 10% نخست قرار گرفته اند 54
همکاری های بین المللی 983
رنکینگ شهرت جهانی 71 – 80

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه زیجیانگ چین

متقاضیانی که دانشگاه زیجیانگ چین را برای تحصیلات تکمیلی انتخاب نموده اند، ابتدا بایستی درخواست خود را برای پذیرش در این دانشگاه ارسال نمایند. برای درخواست پذیرش، اسناد و مدارکی مورد نیاز است که می بایست تهیه و ارائه گردد. این مدارک عبارتند از:

  • تکمیل و ارائه فرم درخواست به صورت آنلاین که بایستی پس از تکمیل پرینت گرفته و توسط متقاضی امضا گردد.
  • ارائه اصل مدرک تحصیلی دیپلم همراه با ریز نمرات یا کپی برابر اصل آنها که به زبان چینی یا انگلیسی ترجمه شده اند.
  • ارائه گواهی یا مدرک زبان چینی H.S.K (مختص افرادی که زبان تحصیلی چینی را انتخاب می نمایند)
  • ارائه 2 معرفی نامه از دبیران دوره دبیرستان به صورت ترجمه شده به زبان چینی یا انگلیسی (مختص افرادی که درخواست پذیرش تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را دارند). قید نمودن آدرس و شماره تماس الزامی است.
  • ارائه کپی پاسپورت متقاضی
  • ارائه یک قطعه عکس 3.5 * 4.5 با پس زمینه سفید
  • ارائه رسید پرداختی هزینه های درخواست که به مبلغ 400 RMB (یوآن) می باشد.

دانشگاه زیجیانگ چین

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه زیجیانگ‌ چین

کلیه دانشگاه های جهان شرایط و ضوابط خاصی را جهت تحصیل در چین و پذیرش دانشجویان بین المللی معین می نمایند. دانشگاه زیجیانگ چین نیز همین روال قانونی را طی می کند و شرایط خاصی را مشخص نموده است. فرد متقاضی بایستی سلامت کامل داشته باشد. فارغ التحصیل دوره دبیرستان باشد. دارای شرایط سنی حداکثر 30 سال باشد. آشنایی لازم و احترام به آداب و رسوم مردم چین را رعایت نمایند. همچنین از قوانین و مقررات حاکم بر کشور چین و دانشگاه‌ های آن پیروی نماید.

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته های ادبیات، آموزش، حقوق و تاریخ را دارند، بایستی در آزمون شرکت نموده و حداقل نمره 210 را به دست آورند. متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته های کشاورزی، اقتصاد، تجارت، علوم پزشکی، علوم و مهندسی را دارند، بایستی در آزمون H.S.K سطح 4 شرکت نموده و حداقل نمره 180 را اخذ نمایند. متقاضیان زبان تحصیلی چینی نیز بایستی در آزمون H.SK سطح 4 شرکت کرده و حداقل نمره 180 را به دست آورند. شرکت در این آزمون برای دانشجویان متقاضی زبان تحصیلی انگلیسی نیاز نیست.

بورسیه تحصیلی دانشگاه زیجیانگ

به طور معمول بورسیه های تحصیلی دانشگاه زیجیانگ چین به متقاضیانی اعطا می گردد که سابقه عالی و رزومه تحصیلی قوی و بالایی دارند. در صورتی که دانشجو موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در چین گردد، شرایط تحصیل رایگان برای او فراهم می شود. مدت زمان کارآموزی در این دانشگاه بین یک سال تا حداقل 48 هفته می‌باشد که بایستی سپری گردد. این مزیت برای دانشجویان وجود دارد که انتخاب نمایند دوره های کارآموزی خود را در کشور مبدا بگذرانند یا در کشور چین.

هزینه های دوره کارآموزی برای دانشجویانی لحاظ می‌گردد که قصد دارند دوره کارآموزی خود را در چین پشت سر بگذارند که در این صورت بایستی هزینه‌ای به مبلغ 42.800 RMB (یوآن) برای هر سال پرداخت نمایند. ممکن است قصد داشته باشید تحصیلات خود را در کشور چین و در دانشگاه زیجیانگ چین ادامه دهید. در این صورت به یکسری اطلاعات اولیه نیاز دارید که می توانید از وکلا و کارشناسان زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دست آورید. آنها کلیه شرایط موجود را بررسی نموده و مشاوره و راهنمایی لازم را مطابق با شرایط فعلی شما ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *