مهاجرت تحصیلی مجارستان

دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان

دانشگاه علوم پزشکی دبرسن کشور مجارستان

دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان قدیمی ترین دانشگاه این کشور است و برای استقبال و جذب دانشجویان خارجی، دوره ­های تحصیلی در آن به زبان انگلیسی ارائه می­شود. همچنین در رشته­ های مربوط به پزشکی برای اولین بار در سال 1986، زبان انگلیسی در دانشگاه دبرسن ارائه گردید. کشور مجارستان در مرکز اروپا قرار دارد و پایتخت این کشور، شهر بوداپست می­ باشد، همچنین مساحت مجارستان در حدود 93000 کیلومتر مربع است. کشور مجارستان دارای 19 شهرستان می­ باشد و از جمله شهرهای مهم این کشور می­توان به دبرسن، میشکولتس، سگد و گیور اشاره کرد. جمعیت مردم کشور مجارستان در حدود 10 میلیون نفر است و زبان رسمی این کشور، زبان مجاری می­ باشد، همه چنین واحد پول کشور مجارستان، فورینت است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اطلاع رسانی در مورد شرایط اخذ پذیرش دانشگاه دبرسن مجارستان و معرفی دانشگاه ­های این کشور به متقاضیان می­ باشد.

برنامه ­های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان

تقریباً 4000 دانشجوی بین المللی از 80 کشور سرتاسر جهان در دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان، مشغول به تحصیل می­ باشند، این دانشگاه رشته­ های پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی، علوم طبیعی، تکنولوژی فن آوری، مهندسی، هنر و اقتصاد را به زبان انگلیسی ارائه می ­دهد. تحصیلات پزشکی دانشکده پزشکی از ریشه و پایه بسیار قوی برخودار است و با بیش از 18 بخش پزشکی و 1900 تخت یکی از بزرگترین بیمارستان­ ها می باشد، دوره ­های این دانشکده به شرح زیر می­ باشد: پزشکی و پزشکی عمومی، دندان پزشکی، دکترای دندان پزشکی حرفه­ای، داروسازی، دکتر داروساز، MSC در بیولوژی ملکولی، MSC در زمینه سلامت عمومی

اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه دبرسن

مدارک و اسناد لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان به شرح زیر می­ باشد:

 • فرم درخواست پذیرش تکمیل شده همراه امضاء معتبر
 • مدارک تحصیلی مانند مدرک پایان دوره دبیرستان، دیپلم دبیرستان، مدرک فارغ التحصیلی که می­ بایست به ترجمه انگلیسی باشد.
 • کپی پاسپورت یا گذرنامه
 • در صورتی که زبان مادری متقاضیان انگلیسی نباشد، ارائه مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس الزامی می­ باشد.
 • رزومه یا CV

متقاضیان همچنین می­ توانند مدارک فوق را از طریق آنلاین به سایت دانشگاه، ارسال نمایند. لازم به ذکر است اگر مدارک متقاضیان، ناقص و دارای ایراد باشند امکان بررسی آنها وجود نخواهد داشت و تقاضای متقاضی رد خواهد شد. متقاضیانی که مشغول ادامه تحصیل می­ باشند و به زودی از دبیرستان فارغ التحصیل می­ گردند، قادر خواهند بود به همراه دیگر مدارک، ریز نمرات را نیز برای دفتر آموزش بین المللی ارسال نمایند و در صورت اخذ مدرک، ریز نمرات را ارائه دهند.

آزمون ورودی متقاضیان رشته ­های پزشکی در مجارستان

آخرین مدرک تحصیلی همراه با پاسپورت می ­بایست اسکن شوند و برای دفتر آموزش بین الملل فرستاده شوند و همچنین اصل این مدارک در زمان شرکت در آزمون ورودی و یا در زمان ثبت نام می ­بایست تحویل داده شوند. دانشجویان رشته­ های دندانپزشکی و پزشکی باید در یک امتحان ورودی شرکت نمایند و این امتحان از دو بخش تشکیل شده است که شامل آزمون کتبی و مصاحبه می­ شود.

آزمون کتبی شامل درس ­های زیست شناسی، شیمی و فیزیک می ­باشد و در صورتیکه دانشجو درس شیمی را انتخاب نماید، آزمون شامل سوالات شیمی خواهد بود و همچنین وی می ­بایست به سوالات مبتدی فیزیک نیز پاسخ دهد. برای دو آزمون کتبی و مصاحبه 60 دقیقه فرصت خواهید داشت، آزمون شفاهی و مصاحبه از درس ­های زیست شناسی، شیمی و فیزیک می ­باشد و در طول مصاحبه شفاهی، مهارت­ های متقاضی در زبان انگلیسی و انگیزه وی مورد بررسی قرار می­ گیرد. لازم به ذکر است که زبان آزمون کتبی و مصاحبه انگلیسی می­ باشد.

آزمون ورودی مصاحبه دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان

برای ادامه تحصیل در رشته­ های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و BMC امتحان ورودی و کنکور الزامی است، امتحان یا آزمون ورودی شامل دو آزمون شفاهی و آزمون کتبی می­ شود. امتحان کتبی به صورت تست 4 گزینه­ ای، تعاریف، محاسبات و… می­ باشد و شامل درس ­های فیزیک، شیمی و زیست خواهد بود، در صورتی که نتیجه آزمون کتبی زیر 40% باشد، متقاضی بر طبق آزمون شفاهی مورد ارزیابی قرار می­ گیرد. در مقاله دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان، به بررسی هزینه و شهریه این دانشگاه پرداخته خواهد شد اما برای آگاهی از اطلاعات تکمیلی در این رابطه می­ توانید با موسسه ما ارتباط برقرار نمایید و از وکلا و مشاورین با تجربه این موسسه استفاده نمایید.

دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان

هزینه­ های­ دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان

هزینه تحصیل در رشته­ های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه دبرسن به شرح زیر است:

هزینه درخواست پذیرش 150 $
هزینه ورود به دانشگاه دبرسن 350 $

هزینه­ های فوق برای کلیه متقاضیان اخذ پذیرش در دانشگاه دبرسن می­ باشد و هزینه ­های بیمه سلامت، چک آپ پزشکی و کارت دانشجویی جزو مواردی می­ باشد که در شهریه دانشجویان مد نظر قرار داده می­ شود. رشته دندان پزشکی در حدود 10 ترم یا 5 سال طول خواهد کشید و شهریه هر سال تحصیلی دردانشگاه دبرسن در حدود 16000 $ می­ باشد، همچنین مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در حدود 6 سال است و هزینه شهریه در سال، مبلغی در حدود 17000 $ می­ باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه علوم پزشکی دبرسن، چک بانک ­های مختلف و پرداخت نقدی را قبول نمی­ نماید و در زمان پرداخت شهریه می­ بایست در بخش توضیحات، نام دانشجو و رشته تحصیلی ذکر گردد.

هزینه ­های زندگی در کشور مجارستان

مخارج و هزینه زندگی در مجارستان بستگی زیادی به سبک زندگی فرد دارد، در صورتیکه در یک شهر بزرگ سکونت نمایید، هزینه های زندگی نسبت به شهرهای کوچک بیشتر خواهد بود. به طور میانگین هزینه زندگی در کشور مجارستان در حدود 7500 الی 11000 $ در سال خواهد بود، هزینه­ های زندگی شامل مسکن، خوراک، حمل و نقل، پوشاک و سایر هزینه­ های متقاضی در زندگی روزمره می ­شود. دانشجویان این دانشگاه می توانند برای سکونت و زندگی از خوابگاه­ های دانشجویی استفاده نمایند، دانشگاه دبرسن اکنون حدود 5000 تخت در خوابگاه ­های مختلف دارد. هزینه ­های خوابگاه سالیانه از سوی دانشگاه اعلام می­ گردد و با توجه به ساختمان ­های مختلف در حدود 12000 تا 35000 فورینت مجارستان هزینه خواهد داشت.

رتبه دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان

دانشگاه دبرسن در میان دانشگاه­ های جهان بر اساس رتبه بندی CWUR که یکی از سایت­ های معتبر رتبه بندی دانشگاه­ های سرتاسر دنیا می ­باشد، در رتبه 696 قرار دارد و در بین دانشگاه­ های برتر کشور مجارستان در رتبه سوم قرار می­گیرد. معیارهای مختلف برای مشخص کردن رتبه دانشگاه ­ها به شرح زیر می­ باشد:

 • سطح آموزشی
 • مقاله­ ها
 • تحقیقات انجام شده در دانشگاه
 • سطح درآمد
 • روابط بین المللی
 • سطح اشتغال فارغ التحصیلان
 • نشریات و کتاب­ ها
 • کنفرانس ­­ها

رشته ­های پزشکی دانشگاه دبرسن مجارستان در رتبه 597 قرار دارد و در رتبه بندی دانشگاه­ های اروپا در رتبه 284 قرار گرفته است، رتبه تحقیقاتی دانشگاه دبرسن 696 و رتبه نشریات این دانشگاه، 755 می ­باشد. اگر متقاضیان خواستار اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه علوم پزشکی دبرسن مجارستان می­ باشند، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می­ باشد، می­ توانند شما را در این امر یاری دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + پانزده =