مهاجرت تحصیلی آلمان

دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان

الزامات پذیرش از دانشگاه فناوری کالسروهه KH آلمان

اگر شما هم به دنبال تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در یک دانشگاه برتر اروپایی هستید، دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان می تواند بهترین گزینه ممکن برای شما باشد. دانشگاه فناوری کالسروهه (Karlsruher Institut für Technologie) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و یکی از بزرگترین موسسات آموزشی و پژوهشی در کشور آلمان محسوب می شود. این دانشگاه در واقع دانشگاهی نوبنیاد و تازه تاسیس اما با اعتبار بالا محسوب می شود. دانشگاه فناوری کالسروهه در سال 2009 بنا شد زمانی که دانشگاه کالسروهه (1825) با مرکز تحقیقاتی کارلسروهه ادغام شد. در واقع این دانشگاه آلمانی در سال 1825 تاسیس شده است و بعدا از دانشگاه کالسروهه به عنوان دانشگاهی مستقل جدا شده است.

دانشگاه فناوری کالسروهه یا KIT یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه مهندسی و علوم طبیعی در اروپا است که در ایمپکت استناد در رتبه 6 جای دارد. این دانشگاه عضوی از TU9 موسسات فناوری آلمانی می باشد و به عنوان یکی از موسسات آموزش عالی برتر کشور آلمان در سال 2006 موفق به کسب جایزه علمی پژوهشی آلمان گردید. در رنکینگ عملکردی 2011 مقالات علمی، دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان در رتبه اول آلمان و در بین دانشگاه های پیشرو در رشته علوم کامپیوتری می باشد. کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آماده پاسخگوئی به سوالات هموطنان عزیز درباره اعزام دانشجو به آلمان می باشند.

ویژگی های برجسته این دانشگاه به شرح زیر می باشد:

آیتم  شرح
نوع دانشگاه دولتی
سال تاسیس 2009
رئیس دانشگاه هورست هیپلر، ابرهارد اومباخ
تعداد دانشجویان 20773
محل اقامت کالسروهه

تاریخچه دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان

دانشگاه فناوری کالسروهه آلمان به عنوان مدرسه پلی تکنیک (Polytechnische Schule) در 7 اکتبر سال 1825 تاسیس شد. این دانشگاه در واقع از Ecole Polytechnique فرانسه مدلسازی شده است. این دانشگاه در طول تاریخچه طولانی خود دچار تغییر و تحولات زیادی گشته است. اما ماهیت آموزش فنی و مهندسی آن در طول تاریخ دانشگاه همچنان حفظ شده است.ددر 2 آگوست سال 1984، این دانشگاه اولین ایمیل آلمان را دریافت کرد. موسسه اقلیم شناسی و آب و هوا با نام آلمانی Institut für Meteorologie und Klimaforschung در این دانشگاه و در سال 1985 تاسیس شد. عنوان اختصاری KIT برگرفته از عنوان موسسه فناوری ماساچوست آمریکا (MIT) می باشد. در سال 2008، ادغام دانشگاه و مرکز تحقیقاتی برای تشکیل KIT توسط ایالت بادن وورتمبرگ و دولت فدرال آلمان مورد توافق قرار گرفت. بر طبق آخرین رنکینگ دانشگاه های جهانQS در سال 2019، این دانشگاه دارای رتبه 107 جهانی است. در ضمن، دانشجویان داخلی و خارجی علاقه مند به تحصیل در دانشگاه فناوری کالسروهه می توانند برنامه های تحصیلی خود را در این دانشگاه در 11 دانشکده زیر پیگیری نمایند:

دانشکده ریاضیات دانشکده علوم انسانی دانشکده مهندسی مکانیک
دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشکده فیزیک دانشکده معماری
دانشکده مهندسی عمران دانشکده شیمی و مهندسی فر آوری دانشکده شیمی و زیست شناسی
دانشکده برق و فناوری اطلاعات دانشکده علوم کامپیوتر

الزامات پذیرش از دانشگاه فناوری کالسروهه KH آلمان

دانشگاه فناوری کالسروهه آلمان در سال تحصیلی 2019- 2018 در هر 3 مقطع لیسانس (3 سال)، فوق لیسانس (2 سال) و دکترا (4 سال) اقدام به پذیرش دانشجو می نماید. فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان بسیار ساده و آسان است به شرط آنکه شما تمامی مراحل را با صبر و حوصله پیش ببرید. همانند دیگر دانشگاه های آلمانی، دانشگاه فناوری کالسروهه نیز دارای شرایط پذیرش خاص خود می باشد. متقاضیان باید در جریان باشند که تمامی مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه مذکور به صورت آنلاین انجام می شود. پس، اسکن مدارک زیر جهت آپلود و بارگذاری در وب سایت دانشگاه در مهلت زمانی تعیین شده توسط دانشگاه الزامی است:

 • فرم تکمیل شده پذیرش تحصیلی
 • مدرک مهارت های زبان آلمانی تا CEFR level B2 یا سطح دانش معادل آن متناظر با 6 سال زبان انگلیسی در دبیرستان و یا ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی TOEFL, IELTS و …
 • اصل گواهی پایان دوره متوسطه و پیش دانشگاهی معادل با IB, A-level یا German Abitur
 • نمرات برتر در دروس ریاضیات و فیزیک
 • آزمون SAT (ریاضی، ریدینگ و رایتینگ شاهد محور با حداقل 1200 امتیاز)
 • انگیزه نامه (SOP)

اخذ ویزا جهت تحصیل در دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان

اخذ ویزا جهت تحصیل در دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان

متقاضیان تحصیل در آلمان و دانشگاه فناوری کالسروهه KIT پس از اخذ نامه پذیرش از این دانشگاه در واقع، نیمی از راه تحصیل در آلمان را طی نموده اند. اما باید دانست که مجوز ورود و مهاجرت تحصیلی به آلمان فقط ویزای تحصیلی آلمان می باشد. پس به محض اخذ نامه پذیرش از دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان باید با تهیه مدارک لازم به سفارت آلمان مراجعه و نسبت به درخواست ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمود.

فرآیند درخواست ویزای تحصیلی آلمان شامل تحویل مدارک و تعیین تاریخ مصاحبه با سفارت آلمان می باشد. لازم به ذکر است که این پروسه ممکن است تا چند ماه نیز طول بکشد. پس داشتن صبر و حوصله برای نیل به هدفی همچون تحصیل در دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان لازم و ضروری است. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر به اضافه 2 کپی از تمام صفحات آن
 • نامه پذیرش از دانشگاه کالسروهه
 • کپی مدارک تحصیلی (همراه با ترجمه رسمی آن)
 • فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی آلمان
 • 3 قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 • مدرک اثبات تمکن مالی جهت اقامت در کشور آلمان
 • گواهی تولد یا شناسنامه متقاضی همراه با دو کپی از آن
 • رسید پرداخت هزینه صدور ویزا به مبلغ 60€ (یورو)
 • بیوگرافی متقاضی

دانشجویان و متقاضیان ایرانی مایل به تحصیل در آلمان و دانشگاه فناوری کالسروهه KIT آلمان می توانند برای ارزیابی شرایط خود و نیز دریافت مشاوره های به روز و تخصصی با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *