مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه لاوال Laval در کانادا

شهریه تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا

از جمله دانشگاه های فعال در زمینه تحقیقاتی و فرانسوی زبان، دانشگاه لاوال Laval در کانادا است که توسط ملکه ویکتوریا و در شهر کبک کانادا به تاسیس رسیده است. این دانشگاه لقب اولین موسسه آموزش عالی فرانسوی زبان در آمریکای شمالی را نیز دارد. قراردادهای همکاری مختلفی فیمابین این دانشگاه و سایر دانشگاه های بین المللی وجود دارد که تعداد آنها به 750 توافق نامه همکاری با 525 دانشگاه می رسد. این دانشگاه ها از کشورهای مختلف بوده و شامل 70 کشور دنیا می گردد. مطالب و گفتنی های بسیار زیادی برای دانشگاه لاوال Laval در کانادا وجود دارد که از سوی تیم تحقیقاتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جمع آوری و به صورت مقاله در آورده شده است. پیشنهاد می گردد از مطالعه این مقاله غافل نشوید.

درباره دانشگاه لاوال Laval در کانادا

همان طور که اشاره گردید دانشگاه لاوال در کانادا جزء دانشگاه های تحقیقاتی برتر کشور کاناداست که کلیه دروس تحصیلی را به زبان فرانسوی ارائه می دهد. از این رو، تعداد 4 کرسی پژوهشی ممتاز را شامل می شود. از سال 2002 میلادی بالغ بر 38.000 دانشجو در بیشتر از 350 برنامه و دوره های آموزشی تحصیل نموده اند. اکنون در هر سال تحصیلی بیش از 2500 دانشجوی بین المللی را مورد پذیرش تحصیلی قرار می دهد که 1000 نفر آنها از سایر استان های کشور کانادا، روانه این دانشگاه شده اند. در حال حاضر تعداد کل دانشجویان 48000 دانشجو است که 6600 نفر آنها از اتباع خارجی هستند.

ارائه برنامه های آموزشی از راه دور نیز از جمله مزیت های تحصیل در دانشگاه لاوال Laval در کانادا می باشد که از جانب شمار زیادی از دانشجویان مورد استقبال قرار گرفته است. این نوع روند تحصیلی از سال 1980 میلادی در این دانشگاه آغاز شده که بالغ بر 30 برنامه تحصیلی و همچنین 400 دوره آموزشی از طریق اینترنتی برای دانشجویان ارائه می گردد. این دانشگاه از وجود کتابخانه ای با تعداد 6 میلیون جلد کتاب بهره می گیرد که دانشجویان لذت و امکان استفاده از آن را دارند.

امکان کار پس از تحصیل در کانادا

کارآفرینی از جمله مزیت های مهمی است که در دانشگاه لاوال در کانادا وجود دارد. بدین معنا که دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه به قدری از درجه علمی بالایی برخوردار هستند که می توانند در رشته تحصیلی خود کارآفرینی نمایند. اما ابتدا باید نسبت به اخذ ویزای کاری کانادا اقدامات لازم را به عمل آورند.

لیست دانشکده‌ های دانشگاه لاوال در کانادا

فهرست دانشکده هایی که برای دانشگاه لاوال در کانادا وجود دارد، به شرح زیر است. رشته های مختلف و متنوعی از سوی این دانشکده ها برای دانشجویان ارائه می گردد.

دانشکده علوم مدیریتی دانشکده کشاورزی و علوم غذایی دانشکده معماری، برنامه ریزی شهری و هنرهای تجسمی
دانشکده دندانپزشکی دانشکده آموزش دانشکده حقوق
دانشکده علوم انسانی دانشکده جنگلداری، جغرافیا و ژئوماتیک دانشکده مطالعات عالی بین المللی (HEI)
دانشکده هنر دانشکده پزشکی دانشکده موسیقی
دانشکده پرستاری دانشکده داروسازی دانشکده فلسفه
دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشکده علوم و مهندسی دانشکده الهیات و مطالعات مذهبی

به دلیل این که دانشگاه لاوال در کانادا یک دانشگاه فرانسوی زبان است، لذا کلیه رشته ها و برنامه های تحصیلی این دانشگاه به زبان فرانسوی بوده و در سایت اصلی دانشگاه وجود دارد. برای اطلاع از فهرست رشته های تحصیلی مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا به سایت دانشگاه لاوال مراجعه نمایید.

تحصیل در دانشگاه لاوال Laval در کانادا

اسناد مورد نیاز جهت‌ تحصیل در دانشگاه لاوال Laval کانادا

دانشگاه لاوال Laval در کانادا برای پذیرش تحصیلی دانشجویان متقاضی، اسناد و مدارکی را درخواست می نماید که دانشجو ملزم به تهیه و ارائه آنها می باشد. شرح این مدارک عبارتند از:

 • ارائه تصویر و اصل کلیه مدارک تحصیلی قبلی از دیپلم به بالا همراه با ریز نمرات به صورت ترجمه شده رسمی
 • ارائه مدرک زبانی مورد نیاز دانشگاه
 • ارائه توصیه نامه صادره از اساتید قبلی
 • ارائه انگیزه نامه در راستای اثبات هدف دانشجو از انتخاب رشته مورد نظر و تحصیل در کانادا و دانشگاه لاوال Laval در کانادا
 • دارا بودن معدل 15 به بالا در مقاطع تحصیلی پیشین
 • ارسال مدرک تحصیل در موسسات آموزشی شهر کبک، کانادا و آمریکا به صورت ممهور و در پاکت در بسته برای دانشگاه (در صورت وجود)
 • ارائه پروپوزال مربوط به پروژه تحقیقاتی دانشجو (برای متقاضیان مقطع تحصیلات تکمیلی)
 • ارائه رزومه کاری، فردی و تحصیلی (CV)
 • ارائه انگیزه نامه و شرح علاقمندی های فرد دانشجو (مربوط به متقاضیان مقطع تحصیلات تکمیلی)
 • ارائه پاسپورت معتبر و یا مجوز تحصیلی برای تایید تاریخ تولد دانشجو (مختص دانشجویان خارجی)
 • ارائه 3 نسخه کپی از فرم گزارش دانشجوی متقاضی که توسط 3 نفر از اساتید وی تکمیل گردیده است. (مختص دانشجویان مقطع دکترا)

نکاتی درباره دانشگاه لاوال Laval در کانادا

از جمله نکات مهمی که جهت مهاجرت به کانادا و تحصیل در دانشگاه لاوال Laval در کانادا وجود دارد، دارا بودن دانش زبان فرانسوی است. از آنجا که دروس و برنامه های تحصیلی در این دانشگاه به زبان فرانسوی تدریس می گردد، لذا دانشجو این الزام را دارد که مدرک زبان فرانسه را در دست داشته باشد. بنابراین بایستی در آزمون شرکت کرده و حداقل چند ترم از یادگیری زبان فرانسه را پشت سر بگذارند. ضمنا این دوره جزء دوره ها و واحدهای درسی دانشجو محسوب نمی گردد.

در خصوص کمک هزینه های تحصیلی نیز گفتنی است این دانشگاه بودجه خود را از کمک های دولتی تامین می نماید. در نتیجه تسهیلات و کمک هزینه های بلاعوض با مبالغ قابل توجه و چشمگیری برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. راهنمایی های لازم و سایر مطالب مربوطه را به صورت مشاوره از کارشناسان و وکلای حاضر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری به دفتر موسسه کسب نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *