ویزای تحصیلی آلمان

دانشگاه های برتر آلمان

دانشگاه های برتر در آلمان

به طور قطع آگاهی از دانشگاه های برتر آلمان برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به آلمان اهمیت دارد و باید شرایط لازم را جهت اخذ پذیرش احراز نمائید. به همین منظور مقاله با عنوان دانشگاه های برتر آلمان برای متقاضیان نگارش گردیده است. در این مقاله به معرفی برخی دانشگاه های برتر این کشور می پردازیم که در میان معرفی دانشگاه های برتر کشور آلمان به رتبه جهانی آنها و اعتبار علمی آنها نیز اشاره می نماییم.

برخی از دانشگاه های برتر آلمان

برخی از دانشگاه های این کشور که رتبه بالایی را به دست آورده اند شامل دانشگاه فنی مونیخ، لودویگ – ماکسیمیلیان – مونیخ، روبرت کارلز هیدلبرگ، موسسه فناوری KIT کارلسروهه، هومبولت برلین، آزاد برلین، فنی راینیش-وستفلیشه آخن، فنی برلین، ایبرهارد کارل توبینگن و فرایبورگ می باشد. در ادامه به بررسی هر کدام از این دانشگاه های ذکر شده می پردازیم.

دانشگاه فنی مونیخ، لودویگ – ماکسیمیلیان – دانشگاه مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ رتبه 64 را در دانشگاه های برتر دنیا دارا می باشد. این دانشگاه در فواصل زمانی مختلف بهترین دانشگاه آلمان قرار گرفته است. دانشگاه فنی مونیخ یک دانشگاه کارآفرین است و در آن تقریباً ۲۴ درصد دانشجویان بین المللی می باشند. این دانشگاه با برترین دانشگاه ها در اروپا و آسیا همکاری علمی قوی می‌نماید.

رتبه دانشگاه لودویگ – ماکسیمیلیان – دانشگاه مونیخ در رتبه بندی جهانی ۶۶ می باشد. همچنین رتبه دوم در دانشگاه های برتر آلمان را دارا می باشد. این دانشگاه از دانشگاه های قدیمی آلمان بوده که در سال ۱۴۷۲ میلادی تاسیس گردیده است. دانشجویان بین المللی در این دانشگاه ۱۵ درصد می باشند و فعالیت آن در صد رشته و زمینه تحقیقاتی و کلاس زبان انگلیسی می باشد. رشته های بازرگانی، مدیریت، روانشناسی و فیزیک در این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه روبرت کارلز هیدلبرگ

نام دیگر این دانشگاه هیلدبرگ می باشد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ رتبه ۶۸ را در دانشگاه های برتر جهان کسب نموده است. تاسیس این دانشگاه به سال ۱۳۹۸ میلادی برمی گردد و از قدیمی ترین دانشگاه آلمان محسوب می شود که دارای ۳۰۷۸۷ دانشجو می باشد. در این میان این تعداد دانشجویان بین المللی۵۷۹۳ می باشد. یک سوم دانشجویان این دانشگاه در مقطع دکترا تحصیل نمی نمایند و دانشجوی بین المللی می باشد. دوره های تحصیلی این دانشگاه بیشتر به زبان آلمانی ارائه می‌گردد. چنانچه متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستید باید به زبان آلمانی مسلط باشید.

 موسسه فناوری KIT کارلسروهه

این دانشگاه دارای رتبه ۱۰۷ بهترین دانشگاهای دنیا است. موقعیت مکانی این دانشگاه در جنوب غربی شهر کارلسروهه می باشد. بیشتر اعتبار این دانشگاه در رشته های مهندسی و فناوری می باشد.

دانشگاه هومبولت، آزاد و فنی برلین

رتبه ۱۲۰ در بین دانشگاهای برتر جهان به این دانشگاه دانشگاه هومبولت تعلق دارد. اعتبار جهانی این دانشگاه در رشته های هنر و علوم انسانی بسیار زیاد می باشد. این رشته در سال ۲۰۱۷ در رنکینگ QS رتبه ۳۵ جهانی را از آن خود نموده است. ۱۰ درصد دانشجویان این دانشگاه بین المللی می باشند. در بازه زمانی ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ نشریه تایمز به این دانشگاه رتبه ۹۹ جهان را اعطا نموده است. این دانشگاه تمرکز ویژه ای بر تحقیقات دارد. در رشته‌های تاریخ علم، اقتصاد کمی، هواشناسی و تغییرات آب و هوایی این دانشگاه مشهورترین اساتید جهان را دارا می باشد. برای دانشجویان علاقه مند به تحقیقات علمی این دانشگاه گزینه مناسبی می باشد.

دانشگاه آزاد برلین با دانشگاه گنت بلژیک مشترکا رتبه ۱۲۵ جهان را اخذ نمودند. سال تاسیس این دانشگاه ۱۹۴۸ میلادی می باشد. تعداد دانشجویان این دانشگاه ۳۱۵۰۰ است که ۲۰ درصد آنها دانشجوی بین المللی می باشند.

جایگاه دانشگاه قنی برلین رتبه بندی دانشگاه های جهان ۱۴۴ می باشد. رشته مهندسی در این دانشگاه بسیار معتبر و قدرتمند می باشد. این دانشگاه عضو گروه TU9 که اتحادیه موسسات در زمینه فناوری در آلمان است، می باشد.

 دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه آخن و فرایبورگ

در سال ۲۰۱۸ این دانشگاه (دانشگاه فنی راینیش-وستفلیشه آخن) توانست رتبه ۱۴۱ برترین دانشگاه دنیا را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه را می توان به عنوان بزرگترین دانشگاه فنی آلمان معرفی نمود. همچنین این دانشگاه با صنعت ارتباط مستقیمی دارد و بزرگترین کارفرما در منطقه محسوب می گردد. این دانشگاه دارای ۴۴۵۰۰ دانشجو می باشد.

آلبرت لودویگس نام اصلی و رسمی دانشگاه فریبورگ آلمان می باشد. رتبه ۱۱۷ در بین دانشگاه های برتر جهان به این دانشگاه اعطا گردیده است. در سال ۱۴۵۷ میلادی این دانشگاه احداث گردیده است و تعداد دانشجویان آن بیشتر از ۲۴۰۰۰ نفر می باشد. ۲۰ درصد از این دانشجویان بین المللی می باشند. این دانشگاه با ۱۹ نفر که جایزه نوبل و اخذ نموده‌اند همکاری می نماید. در این دانشگاه دوره فشرده زبان آموزش زبان آلمانی ارائه می گردد. این برگزاری کلاس در تعطیلات بین دو ترم صورت می گیرد.

دانشگاه ایبرهارد کارل توبینگن

این دانشگاه بطور مشترک با دانشگاه دیگری رتبه ۱۶۴ را در دنیا اخذ نموده است. ۲۸۳۰۰دانشجو در این دانشگاه تحصیل می نمایند. اعتبار این دانشگاه در زمینه های تحصیلی الهیات، مطالعات آلمان و پزشکی می باشد.

دانشگاه های برتر آلمان

دانشگاه های برتر آلمان در زمینه مهندسی

دانشگاه صنعتی کلاستهال از دانشگاه های برتر آلمان محسوب می‌شود. تمرکز این دانشگاه بر روی موضوعات انرژی و مواد اولیه، طبیعی و علوم مواد، اقتصاد، ریاضی، علوم کامپیوتر، مهندسی مکانیک و مهندسی فرآیندها می باشد. دانشگاه برانشوایگ از قدیمی ترین موسسات فناوری در آلمان را می توان نام برد. بنای این دانشگاه در سال ۱۷۴۵ میلادی گذاشته شده است. پروژه های تخصصی در این دانشگاه موارد پروژه غیرفنی انتخابی (۴ نمره) و گزارش پروژه (۶ نمره) می باشد.

کار پروژه ای در این دانشگاه بین رشته های گوناگون به صورت گروهی صورت می گیرد. این نوع پژوهش به دانشجویان یادگیری مهارت های اجرا و ارائه مفاهیم و مهارت تهیه و تدوین نتایج کمک می نماید. دانشگاه آخن سال ۱۸۸۰ این دانشگاه تأسیس گردید. این دانشگاه دارای ۹ دانشکده است که یکی از آنها مهندسی می باشد. در این دانشکده بیشتر در زمینه گسترش پتانسیل‌های مهندسی برق فعالیت می شود.

سیستم آموزشی در این دانشگاه به گونه ای است که درس های اساسی به طور قوی ارائه گردند. نمونه ای از دروس پایه و اساسی عبارتند از ریاضیات، علوم کامپیوتر و مهندسی برق می باشد. در ۳-۴ ترم اولیه تحصیل این دروس اساسی به دانشجویان آموزش داده می شود. آموزش این دروس برای فهم بیشتر اصول فنی و مفاهیم ساختاری رشته تحصیلی می باشد.

مزایای تحصیل در دانشگاه های برتر آلمان

این دانشگاه ها جزو دانشگاه های برتر آلمان محسوب می شوند. در آلمان دانشگاه های دیگری نیز وجود دارند که به لحاظ کیفی سطح بالایی را دارا می باشند. متقاضیان تحصیل در آلمان قادر به کار حین تحصیل در آلمان می باشند. امکان تحصیل رایگان آلمان در دانشگاههای رایگان آلمان وجود دارد. در صورت موفق به تحصیل رایگان در این کشور امکان تحصیل با بورسیه تحصیلی در آلمان نیز می باشید. دانشجویان با کار دانشجویی در آلمان قادر به پوشش بخشی از هزینه تحصیل و زندگی در آلمان هستند.

این افراد با اقامت پس از تحصیل در آلمان قادر به کار در آلمان می باشند. مجوز اقامت در آلمان برای این دانشجویان پس از فارغ التحصیلی برای مدت معینی وجود دارد. متقاضیان با مراجعه به موسسه های کاریابی در آلمان قادر به پیدا کردن کار در آلمان می باشند. پس یافتن کار مناسب قادر به تعویض ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری این کشور می باشند.

در نهایت نیز و با پرداخت مالیات در مدت زمان خاصی قادر به اقدام برای اخذ اقامت دائم کشور آلمان می باشند. پذیرش از هر یک از این دانشگاها شرایط خاصی وجود دارد. برای آگاهی از این شرایط می توانید به کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نمایید، وکیلان و مشاورین در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما در نحوه چیدمان مدارک کمک می‌نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =