مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه های دولتی ازمیر

دانشگاه های دولتی ازمیر ترکیه

دانشگاه های دولتی ازمیر از جمله دانشگاه های پرمتقاضی ترکیه می­ باشند که از کیفیت آموزشی و سطح علمی بسیار مناسبی برخوردار هستند. این دانشگاه ها در شهر ساحلی ازمیر واقع گردیده اند که دانشجویان نه تنها از آموزشی با کیفیتی برخوردار خواهند شد بلکه می­ توانند در کنار ادامه تحصیل خود در این شهر از جاذبه های فرهنگی و تاریخی زیبای این شهر نیز بازدید نمایند. این شهر نیز یکی از شهرهای توریستی ترکیه است که هر ساله میزبان گردشگران زیادی می ­باشد. مشاوران و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت لیستی از بهترین دانشگاه های دولتی در شهر ازمیر را در اختیار متقاضیان تحصیل در این شهر قرار می دهد.

تحصیل در دانشگاه های دولتی ازمیر

در ازمیر چندین دانشگاه دولتی وجود دارد اما دانشگاه اقتصاد ازمیر از جمله دانشگاه هایی است که دانشجویان بین المللی زیادی از سایر کشورها علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستند. این دانشگاه در سال 2001 تأسیس گردید. این دانشگاه دارای 8 دانشکده می­ باشد. البته دارای مراکز آموزشی دیگر همچون مدرسه آزمایشگاه های تحقیقاتی و مراکز آموزشی فنی و حرفه ای نیز می­ باشد. دانشگاه های دولتی ازمیر در تلاش هستند تا دانشجویان بین المللی زیادی را جذب نمایند. این دانشگاه ها با دیگر دانشگاه های کشورهای اورپایی و آمریکایی بصورت مستقیم در حال مشارکت و همکاری می ­باشند.

دوره ­ها و برنامه های تحصیلی متنوعی در دانشگاه های دولتی این شهر به دانشجویان ارائه می­ گردد. هدف موسسین دانشگاه های دولتی ازمیر، تولید و توسعه پیشرفت های علمی در سطح جهانی می ­باشد. دانشگاه اژه، دانشگاه اقتصاد ازمیر و دانشگاه تکنولوژی ترکیه از جمله دانشگاه های دولتی در شهر ازمیر است. تحصیل در دانشگاه های دولتی در ترکیه دارای هزینه ها و شهریه های پایین تری نسبت به دانشگاه های خصوصی این کشور می­باشد. از آنجائیکه ازمیر شهری ساحلی و زیبا است، دانشجویان زیادی طرفدار تحصیل در دانشگاه های این شهر هستند. دانشجویان در دانشگاه های دولتی ازمیر امکان اخذ بورسیه های تحصیلی ترکیه را نیز دارند و از این رو می­ توانند با هزینه های پایین در رشته مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند.

دوره های تحصیلی دانشگاه های دولتی ازمیر

اکثر دانشگاه های دولتی این شهر تمامی دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می­ دهند. دانشجویان در هر یک از مقاطع می­ توانند در رشته های مختلف به تحصیل بپردازند. اکثر کارمندان و اساتید دانشگاه های دولتی در این شهر کارمندان و اساتید بین المللی هستند. دروس تحصیلی در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می شود. تنها دانشجویان رشته حقوق بایستی به زبان ترکی به تحصیل بپردازند. نکته قابل توجه تحصیل در دانشگاه های دولتی این شهر اینست که دانشجویان در طول دوره­ تحصیلی خود ملزم به یادگیری یکی از زبان های خارجی دیگر مانند آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، روسی، چینی، ژاپنی، یونانی و یا پرتغالی می­ باشد. این موضوع باعث شده است که دانشگاه های دولتی ازمیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان جهان قرار بگیرد.

فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی ازمیر

اکثر دانشجویانی که تحصیلاتشان را در دانشگاه های دولتی در شهر ازمیر به اتمام رسانیده اند براحتی توانسته اند در مشاغل مورد نظر خود استخدام شوند. در حال حاضر 8000 دانشجو از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند و بطور متوسط 7500 دانشجوی دیگر در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می­ باشند. در این دانشگاه ها برنامه ای بنام برنامه درجه دو به همکاری دانشگاه نیویورک در ایالات متحده اجرا می­ گردد. همچنین برنامه های دیگر نیز در این دانشگاه ها اجرا می­ گردند که وابسته به فعالیت دانشجویان می­ باشد. دانشجویان برای انجام اینگونه فعالیت ها بایستی ابتدا در دفتر مورد نظر ثبت نام و پذیرش نمایند.

زبان آموزش در دانشگاه ازمیر

یکی از دانشگاه های دولتی در ازمیر موسسه فناوری می­ باشد که تمامی دوره های تحصیلی در این دانشگاه به دانشجویان ارائه می گردد. این مرکز تحصیلات عالی توسط دولت مرکز ترکیه تأسیس گردیده است و سعی برآن دارد تا این موسسه به مرکزی عالی در زمینه های علمی و فناوری دست یابد. تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می­گردد. دانشجویان عزیز می توانند با ارتباط با کارشناسان و مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط تحصیل در این کشور آگاهی یابند.

دانشگاه های دولتی ازمیر

موسسه فناوری ازمیر

دانشگاه فناوری یا موسسه فناوری ازمیر در سال 1998 تأسیس گردید و از پائیز همین سال اولین دانشجویان مقطع کارشناسی به این دانشگاه وارد گردیدند. طبق آمار بدست آمده از سال 2004 این دانشگاه دارای 660 کارمند و 1230 دانشجو در مقطع کارشناسی بوده است. همچنین در همین سال تعداد فارغ التحصیلان این دانشگاه 620 نفر گزارش شده است.

بورس تحصیلی دانشگاه ازمیر

دانشگاه ازمیر بورسیه هایی را برای دانشجویان واجد شرایط در نظر گرفته است. همچنین در این دانشگاه برنامه اراسموس نیز اجرا می­­ گردد و از این طریق دانشجویان امکان یک ترم تحصیلی در دیگر دانشگاه ها را خواهند داشت. یکی از دانشکده های معروف دانشگاه ازمیر دانشکده معماری آن می­باشد که خود به دو بخش تقسیم می­ گردد. دانشجویان در رشته معماری برای اخذ مدرک کارشناسی می­ باید به مدت 4 سال به تحصیل بپردازند. برنامه های مختلفی در بخش معماری این دانشگاه به دانشجویان ارائه می­ گردد بطوریکه بخش اول معماری این دانشگاه دارای 3 برنامه تحصیلی و بخش دوم آن دارای 2 برنامه تحصیلی می­ باشند.

خوابگاه دانشگاه دولتی ازمیر

دانشجویان می ­توانند از خوابگاه هایی که این دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می ­دهند استفاده نمایند. این خوابگاه ها دارای امکاناتی همچون آشپزخانه، اتاق های لباسشویی، wifi، اتاق های بازی، سالن های تناسب اندام و همچنین رستوران ها و بازارهایی می ­باشند. همچنین در محوطه خوابگاه این دانشگاه بیمارستانی تحت نظارت دانشکده پزشکی مشغول به فعالیت می ­باشد که دانشجویان در صورت مواجه شدن با مشکلات بهداشتی می­ توانند به این مرکز مراجعه نمایند. از دیگر امکانات این خوابگاه می­توان به کتابخانه و باشگاه های دانشجویی و سالن های آمفی تئاتر آن اشاره نمود.

زندگی در ازمیر ترکیه

یکی از بزرگترین شهرهای کشور ترکیه ازمیر است که دارای 3.5 میلیون جمعیت می­ باشد. این شهر از جمله شهرهای بندری در ترکیه است که از مناطق زیبای دیدنی بسیاری برخوردار می ­باشد. این شهر بعنوان شهری درحال توسعه و مدرن در ترکیه شناخته شده است. همچنین در این شهر می­توان بناهای تاریخی باقیمانده از قرن 18 را مشاهده نمود.  مناظر شگفت انگیز سواحل شهر ازمیر شگفت انگیز است و افراد زیادی برای دیدن این مناظر به این شهر سفر می­ نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی ازمیر دارند، می توانند بورسیه های تحصیلی نیز دریافت نمایند. تحصیل داروسازی در ترکیه یکی از رشته های تحصیلی می باشد که متقاضیان زیادی دارد. متقاضیان می توانند پاسخ تمامی سوالاتتان را با مشاوره با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بدست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *