مهاجرت تحصیلی آرژانتین

تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی آرژانتین

تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی آرژانتین

تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی آرژانتین در میان کشورهای آمریکای لاتین طرفداران بیشتری دارد. آرژانتین کشوری در حال توسعه اما نسبتا قدرتمند است که با وجود این که در آمریکای لاتین واقع گردیده است، شهرهای آن امنیت بهتری در مقایسه با اروگوئه و کلمبیا دارند. کشورهای شیلی در غرب، بولیوی و پاراگوئه در شمال، برزیل در شمال شرقی و اروگوئه و اقیانوس اطلس جنوبی در شرق آرژانتین که کشوری وسیع است و حدود 3 میلیون متر مربع مساحت دارد، واقع شده اند. در واقع آرژانتین هشتمین کشور بزرگ در دنیا و پس از برزیل، دومین کشور وسیع در آمریکای لاتین است و بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان به حساب می آید. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گردیده است در خصوص تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی آرژانتین در سال 2022 اطلاعاتی ارائه شده است.

  • شرایط تحصیل در دانشگاه های آرژانتین چیست؟
  • بهترین دانشگاه های آرژانتین برای تحصیل کدامند؟
  • هزینه تحصیل در دانشگاه های آرژانتین چقدر است؟
  • آیا دانشگاه های آرژانتین را می توان به عنوان دانشگاه معتبر معرفی کرد؟

درباره تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی آرژانتین

علاوه بر محیط شهری زیبا در آرژانتین، مثلا محبوبیت رقص تانگو در خیابان های بوینس آیرس و میل نمودن غذاهای لذیذ ملی آرژانتین در رستوران های این کشور، آرژانتین زیبایی های طبیعی بی شماری نیز دارد. موقعیت جغرافیایی آرژانتین نیز سبب شده است آب و هوای آرژانتین در نواحی شمالی این کشور مرطوب و در بخش های جنوبی گرم و خشک باشد. همه این مسائل در کنار هزینه های پایین تحصیل و زندگی در آرژانتین موجب گردیده تا حدود 90000 دانشجوی بین المللی هر ساله به این کشور سفر کنند یعنی آماری بیش از سایر کشورهای آمریکای لاتین. یکی از کشورهایی که دانشجویان آن علاقه مند به ادامه تحصیل و زندگی در آرژانتین می باشند نیز اروگوئه است. لازم به ذکر است حدود 30000 دانشجو از آمار ذکر شده، از کشورهای اروپایی، آسیایی و همچنین از ایالات متحده آمریکا تحصیل در آرژانتین را انتخاب می کنند.

علاوه بر این که در حال حاضر آرژانتین پرطرفدارترین مقصد تحصیلی در آمریکای لاتین است، دانشگاه های فوق العاده خوبی دارد که مدام در حال ترقی هستند. در واقع 39 دانشگاه آرژانتین در QS Latin America University Rankings جایگاه بسیار خوبی دارند که یکی از دلایل آن رشد اقتصادی فوق العاده سریع آرژانتین است که از اوایل قرن 21 میلادی شروع شد. برخی از دانشگاه های برتر آرژانتین عبارت هستند از:

رتبه ملی دانشگاه های برتر آرژانتین شهری که دانشگاه در آن واقع گردیده
1 Universidad de Buenos Aires Buenos Aires
2 Universidad Nacional de La Plata La Plata
3 Universidad Nacional de Córdoba Córdoba
4 Universidad Tecnológica Nacional Buenos Aires
5 Universidad Nacional de Cuyo Mendoza
6 Universidad Nacional de Rosario Rosario
7 Universidad de Palermo Buenos Aires
8 Universidad Nacional del Nordeste Corrientes
9 Universidad Nacional del Litoral Santa Fe
10 Universidad Nacional del Centro de la Provincia de Buenos Aires Tandil

درباره تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی آرژانتین

چگونگی تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی آرژانتین

تحصیل در آرژانتین در دانشگاه های دولتی برای همگان، نه تنها آرژانتینی ها، رایگان است منتهی دانشجویان باید به زبان رسمی آرژانتین یعنی زبان اسپانیایی مسلط باشند. در نتیجه کسانی که موفق شوند از دانشگاه های دولتی آرژانتین پذیرش بگیرند فقط باید هزینه های زندگی خود در این کشور که برای یک نفر ماهیانه حدود 850$ (دلار آمریکا) خواهد بود، را تامین نمایند. برخی از دانشگاه های برتر دولتی و خصوصی آرژانتین در سال 2020 عبارت هستند از:

  • Universidad de Buenos Aires: برترین دانشگاه آرژانتین می باشد که در رنکینگ جهانی QS یعنی QS World University Rankings رتبه 75 را دارد و در آمریکای لاتین یعنی Qs Latin America University Rankings رتبه 9 را به خود اختصاص داده است. دانشگاه بوینس آیرس آرژانتین دانشگاهی دولتی است و همچنین وسیع ترین دانشگاه این کشور می باشد که دانشکده های آن در شهر بوینس آیرس پراکنده شده اند.
  • Universidad Austral: این دانشگاه که در سال 1979 تاسیس شده است دانشگاهی خصوصی است که رتبه جهانی آن 331 و رتبه آن در آمریکای لاتین 24 است. ساختمان اصلی این دانشگاه در شهر بوینس آیرس قرار گرفته است اما همچنین دانشکده ها و دپارتمان هایی نیز در روزاریو و پیلار دارد.
  • Pontificia Universidad Católica Argentina Santa María de los Buenos Aires: در رنکینگ جهانی رتبه 364 و در آمریکای لاتین رتبه 36 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه که در سال 1958 به عنوان یک دانشگاه خصوصی در پورتو مادروی بوینس آیرس ساخته شده است.
  • Instituto Tecnológico de Buenos Aires: دانشگاهی خصوصی است که رتبه جهانی آن 551-600 است و در آمریکای لاتین رتبه 60 را دارد. این دانشگاه که در پایتخت آرژانتین قرار گرفته، تمرکز اصلی خود را بر دروس تجارت قرار داده است و در حال حاضر حدود 2000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

کار پس از تحصیل در دانشگاه های آرژانتین

بررسی راه های مهاجرت به آرژانتین نشان داده است که تحصیل پرطرفدارترین روش برای اخذ اقامت این کشور می باشد. چرا که کسانی که با اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی یا خصوصی آرژانتین ویزای تحصیلی این کشور را به دست آورند می توانند پس از فارغ التحصیلی در صورت تسلط به زبان اسپانیایی به راحتی شغلی پیدا کنند و اقامت خود را تمدید نمایند. در حالی که کسانی که علاقه مند به کار در آرژانتین هستند و می خواهند بدون تحصیل در این کشور مستقیما ویزای کاری دریافت کنند ضروری است از یک کارفرمای آرژانتینی پیشنهاد شغلی داشته باشند. نرخ بیکاری در آرژانتین طی چند سال در نمودار ذیل نشان داده شده است:

نرخ بیکاری در آرژانتین

البته با توجه به این که تحصیل در نروژ، آلمان، اتریش و فرانسه نیز رایگان است و این کشورها توسعه یافته هستند و نرخ بیکاری پایینی دارند، غالب افراد ترجیح می دهند آن ها را انتخاب کنند. حتی در اروپا کشورهایی هستند که اگرچه نظام تحصیلی رایگان ندارند اما به دلیل ارزان قیمت بودن و نرخ بیکاری پایین همواره مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار داشته اند. از آن جمله می توان به مجارستان اشاره نمود که هزینه زندگی در آن به طور متوسط ماهیانه تنها 500€ (یورو) است و تحصیل در آن سالیانه بین 2000€ تا 8000€ (یورو) هزینه دربرخواهد داشت. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است در خصوص تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی آرژانتین توضیحاتی ارائه گردید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.