مهاجرت تحصیلی شیلی

دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی

دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی

دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی در میان کشورهای آمریکای جنوبی جایگاه خوبی دارند و مورد توجه بسیاری از دانشجویان و متقاضیان می باشد. در مجموع پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی در شیلی و برخی دیگر از کشورهای حوزه آمریکای لاتین ممکن است برای برخی از دانشجویان بین المللی جاذبه به حساب آید. این افراد البته بهتر است توجه داشته باشند تقریبا با هزینه ای مشابه کشورهای حوزه آمریکای جنوبی از جمله شیلی، می توانند در کشورهای توسعه یافته ای در قاره اروپا تحصیل کنند. با این حال ممکن است برخی از افراد علاقه مند به فرهنگ آمریکای لاتین باشند و بخواهند در کشورهایی مثل شیلی، آرژانتین، مکزیک و غیره تحصیل کنند. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی به سوالات ذیل پاسخ داده شده است:

 • بهترین دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی کدام اند؟
 • شهریه دانشگاه های شیلی چه میزان است؟
 • آیا دانشگاه های خصوصی این کشور اعتبار دارند؟
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی شیلی چیست؟

معرفی بهترین دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی

اگرچه در مقایسه با دانشگاه های کشورهای اروپایی که ارزان قیمت هم باشند، مثل ایتالیا و مجارستان، دانشگاه های شیلی رنکینگ جهانی خوبی ندارند، برای کسانی که قصد مهاجرت به شیلی از طریق تحصیل را دارند اهمیت دارد که در دانشگاهی تحصیل کنند که حداقل در سطح ملی جایگاه خوبی داشته باشد. در واقع کارفرمایان در شیلی به عوامل مختلفی اهمیت می دهند که یکی از آن ها سطح علمی و جایگاه دانشگاه محل تحصیل افراد است. این مسئله خصوصا برای دانشجویان بین المللی اهمیت پیدا می کند چرا که در صورت پیدا نکردن کار در شیلی، پس از انقضای ویزای خود باید خاک این کشور را ترک کنند. برخی از بهترین دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی در سال جاری عبارت هستند از:

رتبه در رنکینگ ملی طی سال 2022 بهترین دانشگاه های شیلی شهری که دانشگاه مورد نظر در آن واقع گردیده است
1 Universidad de Chile Santiago
2 Pontificia Universidad Católica de Chile Santiago
3 Universidad de Concepción Concepción
4 Universidad Austral de Chile Valdivia
5 Universidad Técnica Federico Santa María Valparaíso
6 Pontificia Universidad Católica de Valparaíso Valparaíso
7 Universidad Tecnológica de Chile INACAP Santiago
8 Universidad de Santiago de Chile Santiago
9 Universidad Andrés Bello Santiago
10 Universidad Adolfo Ibañez Viña del Mar
11 Universidad Diego Portales Santiago
12 Universidad del Bío-Bío Concepción
13 Universidad del Desarrollo Talca
14 Universidad de Talca Santiago
15 Universidad de La Frontera Temuco

شهریه دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی

میزان دقیق شهریه دانشگاه های شیلی با توجه به ملیت دانشجویان، رشته انتخابی و مقطع تحصیلی آن ها متفاوت خواهد بود. در جدول ذیل متوسط شهریه دانشگاه های دولتی شیلی برای دانشجویان بین المللی بیان شده است:

نوع هزینه دوره های 2 ساله دانشگاه های دولتی به دلار آمریکا دوره های 4 ساله دانشگاه های دولتی به دلار آمریکا
شهریه دانشگاه های دولتی شیلی $3660 $10230
خوابگاه $8660 $11140
مجموع هزینه های تحصیل و زندگی یکساله در شیلی $12320 $21370

البته دانشگاه های دولتی شیلی برای دانشجویانی که تبعیت این کشور را دارند تقریبا رایگان است. شهریه دانشگاه های خصوصی شیلی نیز با توجه به رشته انتخابی دانشجویان سالانه بین 5000$ تا 19000$ (دلار آمریکا) می باشد. هرچند دانشجویان ممتاز این امکان را خواهند داشت تا بورسیه و کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند یا در شیلی مشغول به کار دانشجویی شوند. منتهی همان طور که مشاهده می شود در ایتالیا، مجارستان، اوکراین، فرانسه و غیره هزینه های تحصیل و زندگی پایین تر از شیلی خواهد بود و در عین حال سطح آموزش و رفاه اقتصادی و اجتماعی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها نیز به مراتب بالاتر از شیلی می باشد.

مدارک برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی

مدارک برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی

برای اخذ تحصیل در شیلی، دانشجویان باید ابتدائا از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیرند هرچند باید توجه داشته باشند مدارک هر دانشگاهی با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت خواهد بود. حتی برخی از رشته ها از جمله پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، رشته های هنری و غیره در شیلی آزمون ورودی دارند. با این وجود برخی از مهم ترین مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه های شیلی را می توان به شرح ذیل دانست:

 • CV
 • ترجمه رسمی مدارک از جمله مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) یا مدرک زبان اسپانیایی
 • توصیه نامه از حداقل 2 تن از اساتید
 • انگیزه نامه
 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه زندگی در شیلی و هزینه های تحصیل
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک

پس از اخذ پذیرش قطعی از دانشگاه های شیلی نوبت به اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور می رسد. به این منظور مدارک متعددی مورد نظر است که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • پاسپورت معتبر
 • 1 قطعه عکس پاسپورتی
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی شیلی به زبان انگلیسی
 • نامه پذیرش قطعی دانشگاه یا کالجی در شیلی
 • گواهی سلامت مبنی بر نداشتن هیچگونه بیماری مسری
 • نامه تمکن مالی بانکی
 • بیمه معتبر در شیلی
 • تهیه محلی برای اقامت در شیلی
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک

مشغول شدن به کار پس از تحصیل در شیلی

مهاجرت به شیلی از طریق تحصیلی مشروط بر این است که فرد پس از فارغ التحصیل شدن و پیش از انقضای ویزای تحصیلی خود یا شغلی در شیلی پیدا کند یا با یک شهروند این کشور ازدواج کند. مورد نیازترین مشاغل در شیلی در حال حاضر گرایش های مختلف مهندسی است. در نمودار ذیل نرخ بیکاری در شیلی در سال 2022 با چند کشور اروپایی مقایسه شده است:

مقایسه نرخ بیکاری در شیلی و چند کشور اروپایی

منتهی باید توجه داشت برای مشغول شدن به هر کاری تسلط به زبان اسپانیایی نیز در کنار زبان انگلیسی لازم است. متوسط درآمد دریافتی در شیلی نیز ماهانه حدود 1870000CLP (پزوی شیلی) است که با توجه به سطح تحصیلات، سابقه کار و غیره افراد کم تر یا بیشتر خواهد بود. در این مقاله که برای علاقه مندان به تحصیل در شیلی تهیه شده، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعاتی را در خصوص دانشگاه های دولتی و خصوصی شیلی، شرایط کاری در شیلی، نرخ بیکاری، متوسط درآمد ماهانه و غیره طی سال 2022 ارائه نمودند که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *