مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا از برترین دانشگاه های بین المللی محسوب می شوند و تحصیل در این کشور از اهداف تحصیلی دانشجویان ایرانی می باشد. از بهترین موسسات آموزش عالی کانادا در سال تحصیلی 2022-2021 می توان به دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مک گیل اشاره کرد که توجه اغلب دانشجویان ایرانی نیز به تحصیل در این دانشگاه ها معطوف شده است. اما برای اپلای و تحصیل در دانشگاه های مذکور، ارائه معدل بالا از مقطع کارشناسی و نیز مدرک زبان انگلیسی جزء ضروریات پذیرش دانشجو در کانادا محسوب می شود. ضمنا متقاضیان تحصیل پزشکی در کشور کانادا علاوه بر مدارک فوق همچنین نیازمند قبولی در آزمون ورودی MCAT هستند. گروه مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده است تا مشاوره های حرفه ای مربوط به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا جهت اعزام دانشجو به این کشور را به متقاضیان محترم ارائه کند.

 • چه دانشگاه هایی در کانادا برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی مناسب است؟
 • برای اپلای از دانشگاه های معتبر کانادا داشتن چه شرایطی الزامی است؟
 • شرط اصلی و مهم برای درخواست ویزای تحصیلی از کانادا 2021 چیست؟
 • امسال وضعیت شهریه های دانشجویان ایرانی در دانشگاههای کانادایی چگونه میباشد؟

معرفی برترین دانشگاه های کانادا

اصولا نظام آموزش عالی کانادا جزء بهترین سیستم های آموزشی در سراسر جهان محسوب می شود به طوریکه کانادا همواره جزء 5 کشور برتر جهانی از این نظر محسوب می شود. دانشگاه های کانادا با ارائه برترین کیفیت آموزشی همراه با زیرساخت های عالی هر ساله شاهد درخواست های پذیرش فراوان و پرشماری از دانشجویان بین المللی هستند. در این بین نمی توان از کنار مزایای تحصیل در این دانشگاه ها به این سادگی گذشت چراکه شما با تحصیل در کانادا ضمن دریافت آموزش های با کیفیت همچنین از امکان کار دانشجوئی، برنامه های تحصیلی متنوع، هزینه تحصلی پایین، تحصیل به زبان انگلیسی، امکان اخذ اقامت خانوادگی، کار پس از تحصیل و غیره نیز برخوردار خواهید شد. برای آشنایی با بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2022-2021 به لیست این دانشگاه ها در جدول زیر توجه نمائید:

رتبه ملی موسسه آموزش عالی رنکینگ بین المللی تایمز رنکینگ U.S. News
1 University of Toronto 18 18
2 University of British Columbia 34 30
3 McGill University 42 49
4 McMaster University 72 126
5 University of Montreal 85 139
6 University of Alberta 136 139
7 University of Ottawa 141 198
8 University of Calgary 201 178
9 University of Waterloo 201 217
10 Western University – Canada 201 276

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا

شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا 2021

برای تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی نیازمند پیمودن یک مسیر دو مرحله ای هستید. مرحله اول، اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه و مرحله دوم نیز درخواست ویزای تحصیلی کاناداست. در مرحله اول و برای اپلای از یکی از دانشگاه های معتبر کانادایی، متقاضیان ملزم به ارائه مدرک دیپلم دبیرستان با GPA (معدل کل) حدود 4.0 به بالا هستند. شرط اصلی دیگر که اکثر دانشگاه های کانادایی آنرا از متقاضیان مطالبه می کنند، ارائه مدرک دانش زبان انگلیسی است که در اینباره شرط ارائه مدرک آزمون زبان انگلیسی IELTS با نمره 6.5 الزامی است. اما از شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی این کشور نیز قبولی در آزمون MCAT می باشد. اما اهم مدارک لازم اپلای برای ارسال به دانشگاه کانادایی عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیلی
 • مدرک دیپلم متوسطه و کارنامه مربوطه
 • مدرک مهارت زبان
 • پاسپورت ملی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • رزومه متقاضی

اما مرحله بعدی از این فرآیند مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کانادا 2020 می باشد که پیش شرط اقدام برای این مرحله نیز داشتن نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی است. فرم درخواست تکمیلی، نامه پذیرش تحصیلی، پاسپورت ملی، یک قطعه عکس پاسپورتی جدید، گواهی تمکن مالی مناسب، گواهی عدم سوء سابقه، رزومه متقاضی و نیز هزینه درخواست ویزا به میزان 150$ (دلار کانادا) از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال تحصیلی جدید می باشد.

هزینه تحصیل در کشور کانادا

ابتداء متقاضیان باید این نکته را مدنظر قرار دهند که سطح شهریه ها متناسب با مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر در کانادا کمی متفاوت است و معمولا شهریه سالیانه اخذ شده از دانشجویان کارشناسی به مراتب بالاتر از شهریه ماخوذه از دانشجویان دکتری است. این سطح از شهریه ها در سال تحصیلی جدید کانادا از این قرار است:

شهریه سالیانه دانشجویان در کانادا

اما در بحث هزینه زندگی در کانادا باید توجه کرد که بخش کثیری از این هزینه ها در دست خود دانشجو است و کلا به تصمیمات دانشجو و سبک و سیاق زندگی او بستگی دارد. اما معمولا سطح این هزینه ها در کشور کانادا آنچنان هم بالا نیست و برآوردها نشان می دهد که امسال این هزینه به طور میانگین تا حدود 600$ تا 800$ (دلار کانادا) باشد. برای اطلاع از برخی از آیتم های هزینه ای مهم می توانید به جدول زیر مراجعه نمائید:

آیتم ها هزینه به دلار کانادا
یک وعده غذایی در رستوران ارزان 16.10$
مک میل در رستوران مک دونالد 10.00$
یک لیتر شیر 2.52$
یک عدد نان 500 گرم 2.90$
یک کیلو گوشت مرغ 13.19$
خدمات شهری برای یک آپارتمان کوچک 158.71$
آپارتمان یک خواب وسط شهر 1339.14$
کرایه بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 3.25$

عزیزان در نمودار پایین نیز می توانند به وضوح با سهم درصدی انواع آیتم های هزینه ای در کشور کانادا هم آشنا شوند که از قرار معلوم آیتم هزینه خرید از بازار با سهم 33% بالاترین هزینه دانشجوئی در کشور کانادا محسوب می شود:

توزیع مخارج زندگی در کانادا

امتیازات حضور در دانشگاه های کانادا

در مورد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر کانادا باید بدانید که امتیاز تحصیلی این دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی فقط بهره گیری از کیفیت بالای آموزش عالی نیست بلکه مزایا و امتیازات حضور در این دانشگاه ها بسیار بیشتر و گسترده تر از حد تصور متقاضیان می باشد. شما با حضور در این دانشگاه ها نبایستی غصه تامین هزینه های تحصیلی خود را بخورید چراکه قوانین مهاجرتی کانادا این امکان را برایتان فراهم می کند تا ضمن تحصیل کار هم بکنید. ایضا اینکه پس از اتمام تحصیلات خود نیز از حق اقامت پساتحصیل در این کشور را با مجوز کار فارغ التحصیلان (PGWPP) بدست می آورید.

همچنین شما با تحصیل در دانشگاه های کانادا حق به همراه آوردن اعضای خانواده خود را با ویزای همراه کانادا 2020 نیز به دست می آورید. اینها فقط چند مورد از دهها امتیاز تحصیل در کاناداست. در صورت بروز هر گونه ابهام یا سوالی درباب شرایط اپلای کانادا در سال 2021 حتما با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های رایگان این موسسه نیز برخوردار شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *