مهاجرت تحصیلی فنلاند

دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی فنلاند

یکی از برترین دانشگاه های فنلاند دانشگاه هلسینکی فنلاند میباشد که در سال 2019 گزینه نخست متقاضیان جهت ادامه تحصیل در این کشور است. اساسا سیستم آموزشی کشور فنلاند سیستم مشهور و ممتازی است و این مسئله در کنار جایگاه چشمگیر و رشدخیره کننده ای که این کشور در این سال ها یافته است، باعث شده که نگاه بسیاری از دانشجویان بین المللی برای پیگیری تحصیلات عالیه خویش به این کشور اسکاندیناوی معطوف گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، راهنمای شما در مهاجرت موفق تحصیلی خواهد بود.

آشنایی با دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشگاه هلسینکی قدیمی ترین و بزرگترین موسسه آموزش علمی در فنلاند است. این دانشگاه در سال 1640 میلادی و با نام آکادمی سلطنتی ابو (Abo) در شهر تورکو (Turku) که بخشی از امپراتوری سوئد بود تاسیس شد. پس از آتش سوزی بزرگ شهر در سال 1827 میلادی، این دانشگاه در سال بعد به شهر هلسینکی منتقل شد و به افتخار پادشاه روسیه که اکنون فنلاند دیگر جزئی از قلمرو آن بود، به کالج ساطنتی الکساندر تغییر نام یافت.

در سال 1917 میلادی و مقارن با انقلاب روسیه که فنلاند نیز به استقلال دست یافت، این دانشگاه به دانشگاه هلسینکی فنلاند تغییر نام داد و از آن زمان تا کنون به این نام خوانده می شود. بنابراین این دانشگاه بیش از 370 سال قدمت دارد. این دانشگاه متشکل از یازده دانشکده است که به ترتیب راه اندازی عبارتند از دانشکده الهیات، حقوق، پزشکی، هنر، علوم، دارو سازی، علوم زیستی و محیط زیست، علوم تربیتی، علوم اجتماعی، کشاورزی و جنگل داری و دامپزشکی.

این دانشگاه همچنین از چندین موسسه مستقل مانند مراکز تحقیقاتی و کتابخانه ها تشکیل شده است که قابل توجه ترین آنها کتابخانه ملی فنلاند و کتابخانه دانشگاه هلسینکی هستند. کالج مطالعات پیشرفته هلسینکی، یکی دیگر از موسسات مستقل در دانشگاه هلسینکی، موسسه مطالعاتی پیشرفته ای است که بر اساس موسسه مطالعات پیشرفته در پرینستون بنیان نهاده شده است.

5 دلیل انتخاب دانشگاه هلسینکی فنلاند

مسئولین این دانشگاه 10 دلیل بیان می دارند که چرا دانشجویان بین المللی برای تحصیلات عالیه خود باید این دانشگاه را انتخاب نمایند:

 1. جایگاه بالا در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی: این دانشگاه در اکثر رتبه بندی های دانشگاه های جهان معمولا جزء صد تای برتر است. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب شرایط مهاجرت به فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.
 2. یکی از دانشگاه های پیشرو در تحقیقات در سطح جهانی: به عنوان تنها دانشگاه فنلاند، دانشگاه هلسینکی عضو لیگ اروپایی های پژوهشی (LERU) است؛ انجمن 21 دانشگاه برتر دانشگاه تحقیقاتی در اروپا.
 3. تعامل با برترین محققان در یک محیط بین المللی: فلسفه دانشگاه هلسینکی این است که همه مدرسان محقق هستند و همه محققان، مدرس هستند.
 4. دانشجویان و محققان در محوطه دانشگاه همکاری می کنند و اساتید و معلمان به راحتی برای بحث و مشاوره غیر رسمی به راحتی قابل دسترسی هستند.
 5. طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی چند رشته ای: دانشگاه هلسینکی 33 برنامه جهانی کارشناسی ارشد بین المللی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. بسیاری از فروع موضوعات خُرد، امکان رویکرد چند رشته ای را فراهم می آورد و شما را قادر می سازد بر اساس علاقه و نقاط قوت خویش دوره تحصیلی خود را بگذرانید. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب تحصیل رایگان در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

5 دلیل فرعی جهت تحصیل در هلسینکی فنلاند

 1. محیط های آموزشی الهام بخش: فضاهای آموزشی و فن آوری در دانشگاه هلسینکی به نظر دانشجویان بین المللی در رده های برتر در سطح جهانی قرار می گیرند. محیط های یادگیری متنوع کاربردی و در عین حال الهام بخش است، ساختمان های تاریخی از قرن 19، آزمایشگاه های پیشرفته و کلاس های آموزشی همه جانبه برای یادگیری در محل و یا از راه دور. تمام دانش آموزان به خدمات جامع ICT، سیستم های یادگیری الکترونیکی و مواد آموزشی که از طریق کانال های الکترونیکی توزیع شده اند دسترسی دارند.
 2. پشتیبانی کننده شغل شما: فارغ التحصیلی از یک دانشگاه برتر، فرصت های خوب برای زندگی حرفه ای آینده شما را فراهم می کند و ایجاد شغل را از قبل در طول تحصیلات خود آغاز می کند. خدمات شغلی در دانشگاه هلسینکی، راهنمایی و پشتیبانی از آغاز تحصیلات را تا یک سال پس از اتمام دوره، از جمله راهنمایی و مشاوره شغلی، دوره ها و رویدادها، و تسهیل گروه های مشاوره ارائه می دهد.
 3. زندگی دانشجویی شکوفا با مزایای خوب: زندگی دانشجویی بخش مهمی از تجربه تحصیلی شما است. در دانشگاه هلسینکی، جامعه دانشجویی بسیار فعال است و هزاران رویداد در بیش از 250 سازمان دانشجویی فعال در اتحادیه دانشجویی دانشگاه هلسینکی (HYY) سازماندهی شده است.
 4. برابری و احترام به تنوع: برابری یکی از ارزشهای راهنما در دانشگاه هلسینکی است. دانشگاه متعهد شده و قصد دارد پیشگام در ارتقاء برابری، جلوگیری از تبعیض و ایجاد فضای احترام به تنوع باشد. برابری و دسترسی، به کیفیت جامعه چند فرهنگی و چند زبانه دانشگاهی کمک می کند. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب کار در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.
 5. هلسینکی، یک شهر بزرگ برای دانشجویان: هلسینکی، پایتخت فنلاند، به طور مداوم به عنوان یکی از پرطرفدارترین شهرهای جهان انتخاب شده است.

5 دلیل فرعی جهت تحصیل در هلسینکی فنلاند

رتبه علمی دانشگاه هلسینکی فنلاند

این دانشگاه در رتبه بندی های بین المللی دانشگاه های جهان که توسط مراکز مختلف و معروف صورت می گیرد، همواره دانشگاه شماره یک کشور فنلاند و جزء 100 دانشگاه برتر جهان از میان حدود 18.000 دانشگاه در سرتاسر دنیا می باشد. در سال 2017 میلادی، دانشگاه هلسینکی در رتبه بندی شانگهای مقام 56، در رتبه بندی آموزش عالی جهانی تایمز مقام 90، در رتبه بندی جهانی QS جایگاه 102 و مقام 81 در رده بندی تایوان (NTU) را به دست آورد.

این دانشگاه، یک جامعه بین المللی علمی متشکل از حدود 40.000 دانشجو و محقق است که در قالب 11 دانشکده و چند مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی مشغول فعالیت در زمینه های گوناگون علمی هستند. این دانشگاه چیزی در حدود 32.000 دانشجو دارد که از این میزان بیش از 60% آن ها را دختران و حدود 6% آن ها را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. همچنین حدود 25% مدرسان و محققان دانشگاه هلسینکی، از خارج از فنلاند هستند. دانشگاه هلسینکی سالیانه حدود 11.400 اثر در تمامی زمینه ها منتشر می نماید.

شهریه دانشگاه هلسینکی فنلاند

دانشجویان مبادله ای، دانشجویان دکتری، شهروندان اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس و کسانی که اقامت دائم در اتحادیه اروپا و EEA دارند، نیازی به پرداخت هزینه برای تحصیل در این دانشگاه ندارند. تحصیل رایگان در اروپا در کشور فنلاند برای دانشجویان غیر فنلاندی و غیر اتحادیه اروپا/ EEA که وضعیت اقامت دائم در این منطقه را ندارند غیرممکن بوده و این افراد مستلزم پرداخت هزینه است. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در ویزای تحصیلی فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

هزینه های برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه هلسینکی، بسته به برنامه تحصیلی، به ترتیب 13000، 15000 و 18000 € (یورو) در هر سال تحصیلی است. در برنامه های مشترک، هزینه ها ممکن است متفاوت از این باشد. شما می توانید هزینه دقیق را با توجه به برنامه تحصیلی مورد نظرتان (شامل رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی) بیابید.

تجربه تحصیلات دانشگاهی مشهور فنلاند

سیستم آموزش و پرورش در فنلاند یکی از بهترین ها در جهان محسوب می شود. یک سیستم مدرسه ای برابر با توجه به آموزگاران و تدریس با کیفیت عالی نقش مهمی در موفقیت آن ایفا کرده است. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در هزینه زندگی در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید. شایان ذکر است که برای دانشجویان خارجی که رزومه عالی و قابل توجه داشته باشند، بورس تحصیلی نیز وجود دارد. بورس تحصیلی فنلاند در سه قالب اعطا می گردد:

 • گرانت کامل مالی (هزینه تحصیلی + 10.000 € (یورو))
 • هزینه تحصیلی کامل
 • گرانت تحصیلی 10.000 € (یورو)

مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، راهنمای شما در مهاجرت تحصیلی و موفقیت تان خواهند بود. شما می توانید برای دریافت مشاوره و اطلاعات در باب دانشگاه هلسینکی فنلاند با مشاورین ما در تماس باشید.

7 دیدگاه برای “دانشگاه هلسینکی فنلاند

 1. عادل گفت:

  باقی دانشگاه های فنلاید هم همبن شرایطو دارن؟؟؟؟

 2. صبا صابری گفت:

  سلام

  خواستم تشکر کنم بابت مطالب به روزتون خیلی کمکم کردید

 3. مهشید رحمانی گفت:

  واقعا عالی بود

 4. amir abbas گفت:

  بابت مطلب خوبتون تشکر میکنم اصلا فکر نمیکردم دانشگاه فنلاند اینقر امکانات داشته باشند

 5. قاسم سرایی گفت:

  فنلاند کشور خوبیه متشکر

 6. سعید گفت:

  این دانشگاه رشته های فنی و مهندسی رو نداره!؟

 7. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی مقاله خوبی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *