صفحه اصلی » کانادا » دانشگاه واترلو در کانادا

دانشگاه واترلو در کانادا

نوشته شده توسط newadmin | کانادا | دیدگاه ۰

دانشگاه واترلو در کانادا مقصد دانشجویان زیادی از نقاط مختلف دنیا جهت شروع تحصیلات آکادمیک یا ادامه تحصیل می باشد زیرا سطح بسیار بالایی در انجام تحقیقات و پژوهش در رشته های مختلف دارد همچنین تدریس دروس در این دانشگاه توسط بهترین و با تجربه ترین اساتید انجام می شود. کشور کانادا یکی از بهترین کشور هایی می باشد که شما عزیزان می توانید برای زندگی انتخاب کنید؛ زیرا این کشور دارای ثبات اقتصادی می باشد و افرادی که در کانادا زندگی می کنند و مقیم این کشور می باشند.

از وضعیت و رفاه اجتماعی این کشور بسیار راضی می باشند و لازم به ذکر است که کشور کانادا به دلیل مهاجرت متقاضیان بین المللی برای تحقق یافتن اهداف مختلف و انجام امور متفاوت در این کشور، کانادا به عنوان یک کشور چند ملیتی شناخته می شود. یکی از مهم ترین مسائلی که برای مهاجرت به کانادا متقاضیان باید در نظر داشته باشند، هزینه مهاجرت به کانادا می باشد. برای مهاجرت به کانادا شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات لازم از هزینه و شرایط مهاجرت به کانادا و همچنین مطلع شدن از روش های مهاجرت به این کشور پیشرفته با کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشید. تا بتوانید بهترین و مناسب ترین مسیر را با در نظر گرفته شرایط مالی و اهداف خود برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید.

کانادا

در کشور کانادا کم تر از چهل میلیون نفر زندگی می کنند و لازم به ذکر است که این کشور از لحاظ مساحت، رتبه ی دوم در لیست بزرگ ترین کشور های جهان را به خود اختصاص داده است. در کشور کانادا اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما هجده درصد جمعیت این کشور به زبان فرانسوی نیز مسلط می باشند؛ به همین دلیل زبان تدریس در دانشگاه واترلو در کانادا و سایر دانشگاه های این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد. مسیحیت دین اصلی کشور پیشرفته کانادا می باشد و شایان ذکر است که طبق آخرین آمار بیش از صد و پنجاه هزار نفر ایرانی در این کشور بزرگ ساکن می باشند.

پردیس دانشگاه واترلو در کانادا در شهر واترلو ایالت اونتارو تاسیس شده است که برای انجام تحقیقات دانشگاهی می باشد و از بهترین دانشگاه های کشور کانادا محسوب می شود. دانشگاه واترلو کانادا یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور پیشرفته و توسعه یافته کانادا می باشد که در این نوشتار کارشناسان و متخصصان موسسه سفیران سروش سعادت سعی داشته اند تا اطلاعات کاملی درباره دانشگاه واترلو در کانادا به متقاضیان عزیزی که قصد ورود به این دانشگاه را دارند ارائه دهند.

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در کانادا همانطور که ذکر شد در ایالت اونتاریو واقع شده است و این دانشگاه در سال هزار و نهصد و پنجاه و هفت این دانشگاه مجهز ساخته شد. مهم ترین زمینه های تحصیلی دانشگاه واترلو در کانادا، کسب و کار، زمینه های تجارت و بازرگانی می باشند. پشتیبان و حامی دانشگاه واترلو در کانادا دولت این کشور می باشد و طبق آخرین آمار، بیش از بیست و هشت هزار دانشجو در این دانشگاه مشفول به تحصیل می باشند و متقاضیانی که از ایران به کانادا سفر می کنند تا در دانشگاه واترلو در کانادا مشغول به تحصیل شوند،

باید در نظر داشته باشند که پس از کسب مدرک مورد نظر در این دانشگاه، می توانند به ایران بازگردند و با مدرک خود مشغول به کار شوند؛ زیرا دانشگاه واترلو در کانادا توسط وزارت علوم و بهداشت ایران مورد تایید قرار گرفته است. این دانشگاه در رنکینگ “کیو اس” رتبه صد و پنجاه و دوم، در رنکینگ “وبومتریکس” رتبه هشتاد و در رنکینگ “تایمز” رتبه صد و هفتاد و دو را به خود اختصاص داده است. متقاضیان ایرانی که قصد ورود به این دانشگاه را دارند، باید مدرک زبان آیلتس با معدل حداقل هفت داشته باشند. اما به صورت کلی مدارک زبان مورد نیاز برای ورود به دانشگاه واترلو در کانادا به صورت زیر می باشند:

حداقل نمره مورد نیاز در هر بخش مدرک زبان
25 Reading TOEFL (Online)

 

25 Speaking
70 Reading CAEL
70 Speaking
65 Writing PTE
65 Speaking
هشتاد در هر بخش MELAB
هفتاد و پنج درصد نمره ی کلی EFAS
7 Academic IELTS

لازم به ذکر است که متقضیانی که در گذشته در کانادا مشغول به تحصیل بوده اند، نیازی به مدارک زبان ذکر شده ندارند.

کمک هزینه های تحصیلی

برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه واترلو در کانادا متقاضیان باید به طور فول تایم مشغول به تحصیل در دوره ی مربوطه باشند. متقاضیان جهت بهره مند شدن از شرایط بورسیه دانشگاه واترلو در کانادا حتما باید وضعیت درسی بسیار خوبی داشته باشند و از دانشجویان برتر دانشگاه محسوب شوند.

کمک هزینه های تحصیلی معمولا به دانشجویان دوره های زیر تعلق می یابد:

دانشجویان دوره لیسانس

دانشجویانی که وضعیت مالی مناسبی نداشته باشند اما دانشجوی ممتاز محسوب شوند و دارای شرایط لازم کسب بورسیه باشند،می توانند در زمان تحصیل در دوره فوق لیسانس، هر ساله حداکثر سه هزار دلار کمک هزینه تحصیلی کسب کنند.

دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکترا

دانشجویان دوره های فوق لیسانس و دکترا نیز باید به صورت فول تایم در دانشگاه واترلو در کانادا مشغول به تحصیل باشند تا بتوانند کمک هزینه های سالانه دریافت کنند. یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین شروط کسب بورسیه در این دوره، داشتن مجوز مطالعاتی معتبر می باشد.

کمک هزینه های تحصیلی دانشجویان در این دو دوره به صورت زیر می باشد:

مبلغ کمک هزینه تحصیلی دوره ی تحصیلی
1880 دلار در هر ترم ( دو ساله ) فوق لیسانس ( فول تایم )
3760 دلار در هر ترم ( سه ساله ) دکترا ( فول تایم )

برای کسب کمک هزینه های تحصیلی در دوره های ذکر شده در دانشگاه واترلو در کانادا، دانشجویان باید دوره ی تحصیلی خود را در نخستین گام انتخاب کنند. سپس بعد از بررسی شرایط رشته و دوره، دانشجو زمان تقاضای بورسیه را مشخص می کند و در زمان تعیین شده، درخواست خود را ارسال می کند.

هزینه های تحصیلی

همانطور که می دانید واحد پول کشور کانادا دلار می باشد و هزینه های زندگی و تحصیل شما عزیزان در این کشور نیز با دلار باید پرداخت شوند.

در جدول زیر برخی از هزینه های مختلف ذکر شده اند:

هزینه مورد
2000 دلار تا شش هزار دلار در یک ترم مسکن شخصی
رایگان حمل و نقل عمومی
400 دلار تا 900 دلار در یک ترم کتاب های درسی و لوازم
پانصد دلار تا هزار دلار در یک ترم خوراک
صد دلار تا چهارصد دلار در یک ترم اینترنت
صد دلار تا دویست دلار در یک ترم تلفن

مدارک لازم

جهت ورود به دانشگاه واترلو در کانادا دانشجویان باید مدارک و اسناد مشخصی ارائه دهند که این مدارک به صورت زیر می باشند:

  • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی.
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی کسب شده از مرکز تحصیلی مربوطه به همراه ترجمه رسمی، ریز نمرات و نسخه کپی.
  • پاسپرت معتبر دانشجویی.
  • پروانده سوابق تحصیلی.
  • پرونده سوابق کاری.
  • اهداف و انگیزه نامه دانشجویی برای تحصیل در کشور کانادا.

دانشگاه واترلو در کانادا

دانشگاه واترلو در کشور کانادا ساخته شده است و هر ساله هزاران دانشجو برای تحصیل در رشته های مختلف وارد این دانشگاه می شوند.

با تعیین تایم مشاوره با مشاوران وسسه سفیران سروش سعادت شما عزیزان می توانید از بهترین روش های ورود به دانشگاه واترلو در کانادا و یا مهاجرت به این کشور پیشرفته مطلع شوید. در این راستا پیشنهاد میشود جهت آشنایی بیشتر با هزینه اقامت در کانادا به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

دانشگاه واترلو در کانادا
امتیاز دهی