مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه واترلو در کانادا

دانشگاه واترلو کانادا
Rate this post

دانشگاه واترلو در کانادا مقصد دانشجویان زیادی جهت شروع تحصیلات آکادمیک یا ادامه تحصیل می باشد زیرا سطح بسیار بالایی در انجام تحقیقات و پژوهش دارد. همچنین تدریس دروس در این دانشگاه توسط بهترین و با تجربه ترین اساتید انجام می شود. کشور کانادا یکی از بهترین کشور هایی می باشد که شما عزیزان می توانید برای زندگی انتخاب کنید؛ زیرا این کشور دارای ثبات اقتصادی می باشد و افرادی که در کانادا زندگی می کنند و مقیم این کشور می باشند از وضعیت و رفاه اجتماعی این کشور بسیار راضی می باشند و لازم به ذکر است که کشور کانادا به دلیل مهاجرت متقاضیان بین المللی برای تحقق یافتن اهداف مختلف و انجام امور متفاوت در این کشور، به عنوان یک کشور چند ملیتی شناخته می شود.

یکی از مهم ترین مسائلی که برای مهاجرت به کانادا متقاضیان باید در نظر داشته باشند، هزینه مهاجرت می باشد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات لازم از هزینه و شرایط و همچنین مطلع شدن از روش های مهاجرت به این کشور پیشرفته با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید، تا بتوانید بهترین و مناسب ترین مسیر را با در نظر گرفته شرایط مالی و اهداف خود برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید.

کشور کانادا

در کشور کانادا کم تر از چهل میلیون نفر زندگی می کنند و لازم به ذکر است که این کشور از لحاظ مساحت، رتبه دوم در لیست بزرگ ترین کشورهای جهان را به خود اختصاص داده است. در کشور کانادا اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند اما 18٪ جمعیت این کشور به زبان فرانسوی نیز مسلط می باشند؛ به همین دلیل زبان تدریس در دانشگاه واترلو در کانادا و سایر دانشگاه های این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد. مسیحیت دین اصلی کشور پیشرفته کانادا می باشد و شایان ذکر است که طبق آخرین آمار بیش از 150 هزار نفر ایرانی در این کشور بزرگ ساکن می باشند. پردیس دانشگاه واترلو در شهر واترلو ایالت اونتارو تاسیس شده است که برای انجام تحقیقات دانشگاهی می باشد و یکی از معتبرترین دانشگاه های پیشرفته و توسعه یافته این کشور می باشد.

تاریخچه دانشگاه واترلو در کانادا

دانشگاه واترلو در کانادا همانطور که ذکر شد در ایالت اونتاریو واقع شده است و در سال 1957 ساخته شد. مهم ترین زمینه های تحصیلی این دانشگاه، کسب و کار، زمینه های تجارت و بازرگانی می باشد. پشتیبان و حامی دانشگاه واترلو دولت این کشور می باشد و طبق آخرین آمار، بیش از 28 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند و متقاضیانی که از ایران به کانادا سفر می کنند تا در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند، باید در نظر داشته باشند که پس از کسب مدرک مورد نظر در این دانشگاه، می توانند به ایران بازگردند و با مدرک خود مشغول به کار شوند؛ زیرا دانشگاه واترلو توسط وزارت علوم و بهداشت ایران مورد تایید قرار گرفته است.

این دانشگاه در رنکینگ “کیو اس” رتبه 152، در رنکینگ “وبومتریکس” رتبه 80 و در رنکینگ “تایمز” رتبه 172 را به خود اختصاص داده است. متقاضیان ایرانی که قصد ورود به این دانشگاه را دارند، باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 7 داشته باشند اما به صورت کلی مدارک زبان مورد نیاز برای ورود به دانشگاه واترلو در کانادا به صورت زیر می باشند:

حداقل نمره مورد نیاز در هر بخش مدرک زبان
25 Reading (TOEFL (Online

 

25 Speaking
70 Reading CAEL
70 Speaking
65 Writing PTE
65 Speaking
80 در هر بخش MELAB
75 % نمره کلی EFAS
7 Academic IELTS

لازم به ذکر است که متقضیانی که در گذشته در کانادا مشغول به تحصیل بوده اند و با ویزای تحصیلی کانادا به این کشور وارد شده اند، نیازی به مدارک زبان ذکر شده ندارند.

کمک هزینه تحصیلی دانشگاه واترلو در کانادا

برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه واترلو در کانادا متقاضیان باید به طور فول تایم مشغول به تحصیل در دوره مربوطه باشند. متقاضیان جهت بهره مند شدن از شرایط بورسیه این دانشگاه حتما باید وضعیت درسی بسیار خوبی داشته باشند و از دانشجویان برتر دانشگاه محسوب شوند. کمک هزینه های تحصیلی معمولا به دانشجویان دوره های زیر تعلق می یابد:

دانشجویان کارشناسی واترلو: دانشجویانی که وضعیت مالی مناسبی نداشته باشند اما دانشجوی ممتاز محسوب شوند و دارای شرایط لازم کسب بورسیه باشند،می توانند در زمان تحصیل در دوره فوق لیسانس، هر ساله حداکثر 3000 دلار کمک هزینه تحصیلی کسب کنند.

دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای واترلو:  دانشجویان دوره های فوق لیسانس و دکترا نیز باید به صورت فول تایم در دانشگاه واترلو مشغول به تحصیل باشند تا بتوانند کمک هزینه های سالانه دریافت کنند. یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین شروط کسب بورسیه در این دوره، داشتن مجوز مطالعاتی معتبر می باشد. کمک هزینه های تحصیلی دانشجویان در این دو دوره به صورت زیر می باشد:

مبلغ کمک هزینه تحصیلی دوره تحصیلی
1880 $ در هر ترم (2 ساله) فوق لیسانس (فول تایم)
3760 $ در هر ترم (3 ساله) دکترا (فول تایم)

برای کسب کمک هزینه های تحصیلی در دوره های ذکر شده در دانشگاه واترلو، دانشجویان باید دوره تحصیلی خود را در نخستین گام انتخاب کنند، سپس بعد از بررسی شرایط رشته و دوره، دانشجو زمان تقاضای بورسیه را مشخص می کند و در زمان تعیین شده، درخواست خود را ارسال می کند.

دانشگاه واترلو در کانادا

هزینه های تحصیلی دانشگاه واترلو در کانادا

همانطور که می دانید واحد پول کشور کانادا دلار می باشد و هزینه های زندگی و تحصیل شما عزیزان در این کشور نیز با دلار باید پرداخت شوند. در جدول زیر برخی از هزینه های مختلف ذکر شده اند:

هزینه مورد
2000 $ تا 6000 $ در یک ترم مسکن شخصی
رایگان حمل و نقل عمومی
400 $ تا 900 $ در یک ترم کتاب های درسی و لوازم
500 $ تا 1000 $ در یک ترم خوراک
100 $ تا 400 $ در یک ترم اینترنت
100 $ تا 200 $ در یک ترم تلفن

مدارک لازم جهت ورود به دانشگاه واترلو

جهت ورود به دانشگاه واترلو دانشجویان باید مدارک و اسناد مشخصی ارائه دهند که این مدارک به صورت زیر می باشند:

  • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی کسب شده از مرکز تحصیلی مربوطه به همراه ترجمه رسمی، ریز نمرات و نسخه کپی
  • پاسپرت معتبر دانشجویی
  • پروانده سوابق تحصیلی
  • پرونده سوابق کاری
  • اهداف و انگیزه نامه دانشجویی برای تحصیل در کشور کانادا

دانشگاه واترلو در کشور کانادا ساخته شده است و هر ساله هزاران دانشجو برای تحصیل در رشته های مختلف وارد این دانشگاه می شوند. با تعیین تایم مشاوره با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان می توانید از بهترین روش های ورود به دانشگاه واترلو در کانادا و یا مهاجرت به این کشور پیشرفته مطلع شوید. در این راستا پیشنهاد میشود جهت آشنایی بیشتر با هزینه اقامت در کانادا به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =