مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا

شهریه دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا

دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا و در شهر مونترال قرار گرفته است که تاسیس آن به سال 1974 میلادی با ادغام چند دانشگاه باز می گردد. این دانشگاه متشکل از ادغام دانشگاه Sir George Williams University و کالج Loyola College می باشد که دارای 4 دانشکده و یک مدرسه است. رشته ها و برنامه های تحصیلی که از سوی این دانشگاه تدریس می گردد، تنوع بسیاری دارد. به طوری که در مقطع لیسانس تعداد 300 رشته و در مقطع فوق لیسانس 200 رشته وجود دارد. از رتبه های دانشگاه مذکور می توان به جای گیری در فهرست 200 دانشگاه برتر و معتبر دنیا در بخش مهندسی در سال 2012 میلادی اشاره نمود. دانستنی های بسیار زیادی در مورد این دانشگاه وجود دارد که در این مقاله گنجانده شده و توسط محققان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه گردیده است که توصیه می نماییم به دقت مطالعه بفرمایید.

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا

از جمله مدارک و اسنادی که جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا مورد نیاز است، عبارتند از:

 • ارائه مدارک تحصیلی مربوط به دوره متوسطه و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات و به صورت ترجمه رسمی
 • ارائه 3 توصیه نامه که به صورت محرمانه تحویل دانشگاه می گردد. تعداد توصیه نامه ها بر اساس نوع رشته تحصیلی متغیر است.
 • ارائه انگیزه نامه
 • رزومه فردی و تحصیلی (CV)
 • ارائه گواهی شهروندی کانادا (در صورت وجود)
 • بارگذاری تصویر کلیه مدارک در سایت دانشگاه
 • ارائه مدرک زبان

نکته قابل توجه این که مدارک رسمی به همراه ریز نمرات در دانشگاه بایگانی شده و به دانشجو عودت نمی گردد.

شهریه تحصیل در دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا

شهریه های تحصیلی دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا بر اساس تعداد واحدهای درسی که اخذ می گردد،‌ متغیر است. در حالت کلی میزان شهریه تحصیلی برای دانشجویان خارجی در این دانشگاه دسته بندی شده و به صورت زیر خواهد بود:

دانشجویانی که دانشکده هنر و علوم را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا انتخاب نموده اند بایستی مبالغ زیر را بابت شهریه تحصیل در کانادا مختص دانشگاه مذکور بپردازند. دانشجویان برای ترم اول تحصیلی که در ماه سپتامبر است بایستی شهریه به مبلغ 6,974.49 $ (دلار کانادا) را بپردازند. همین طور برای ترم دوم تحصیلی که در ماه ژانویه است نیز بایستی همین مبلغ پرداخت گردد.

برخی دانشجویان برای تحصیل در کانادا، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر این دانشگاه را انتخاب می کنند. در این صورت می بایست مبلغ 7,006.99 $ بابت شهریه ترم اول (ماه سپتامبر) و مبلغ 6,102.71 $ برای ترم دوم تحصیلی (ماه ژانویه) پرداخت نمایند. شهریه های مربوط به دانشکده هنرهای زیبا برای ترم اول تحصیلی معادل 6,974.49 $ و برای ترم دوم تحصیلی مبلغ 6,102.71 $ تعیین شده است. مدرسه بازرگانی John Molson School of Business نیز مبلغ 9,059.22 $ بابت ترم اول تحصیلی و مبلغ 8,150.44 $ بابت ترم دوم تحصیلی از دانشجویان دریافت می کند.

دانشجویان مقطع PHD در دانشگاه کونکوردیا

به طور کلی شهریه تحصیلی شهریه دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا برای دانشجویان مقطع دکترا در ترم اول تحصیلی (ماه سپتامبر) مبلغی معادل 6,387.02 $ و برای ترم دوم تحصیلی (ماه ژانویه) به مبلغ 5,515.24 $ دریافت خواهد شد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا

دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا در زمینه اعطای بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان، شرایط بسیار ایده آل و ویژه ای در نظر گرفته است. این دانشگاه کمک های مالی متعددی را به دانشجویان اعطا می نماید که بودجه آنها برخی مواقع از سوی دانشگاه و در برخی مواقع توسط دولت و صنایع این کشور تحت پوشش قرار می گیرد. این کمک هزینه ها در 4 گروه زیر تقسیم بندی می گردد که عبارتند از:

جوایز کمک های مالی دولتی برنامه کار – تحصیل سایر بورسیه ها

برخی بورسیه های تحصیلی اعطایی از سوی این دانشگاه به شرح زیر است:

 • بورسیه تحصیلی Accelerator Award  که مختص دانشجویان مقطع دکترا است.
 • بورسیه تحصیلی Conference and Exposition Award که برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است.
 • بورسیه تحصیلی Fulbright Canada  که صرفا به دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و دکترا تعلق می گیرد.
 • بورسیه تحصیلی Graduation Bonus Award  که به دانشجویان مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا اختصاص دارد.
 • بورسیه تحصیلی Institute de Finance Mathématique de Montréal IFM نیز تنها به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد.

تحصیل در دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا

نمرات مورد نیاز زبان‌ جهت تحصیل‌ در دانشگاه Concordia

برای این که دانشجویان در دانشگاه کونکوردیا Concordia در کانادا مورد پذیرش تحصیلی قرار گیرند، بایستی مدرک زبان مورد درخواست دانشگاه را ارائه دهند. شرایطی که برای نمرات مدرک زبان تعیین گردیده است، به صورت زیر خواهد بود:

TOEFL – Test of English as a Foreign Language:
پذیرش (Internet-based TOEFL Score (iBT
در صورتی دانشجو نیاز به گذراندن هیچ واحد زبان انگلیسی ندارد که: نمره 90 به بالا و نمره هیچ یک از مهارت ها کمتر از 20 نباشد.

(دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر: نمره 85 به بالا و نمره هیچ یک از مهارت ها از 20 پایین تر نباشد)

دانشجو نیاز به گذراندن واحد زبان انگلیسی به عنوان عنصری تعیین کننده دارد،‌ اگر: نمره زبان او بین 89-80 و یا نمره یکی از مهارت ها کمتر از 20 باشد.
دانشجو در صورتی به گذراندن واحدهای زیر نیاز دارد که:

ENCS 6721، ENCS 5721 و 6721

دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر:

نمره بین 84-75 و نمره یکی از مهارت ها کمتر از 20 باشد.

نمره بین 84-80

نمره بین 79-75

دانشجو با عدم پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه مواجه می شود، اما پیش از این که مجددا درخواست پذیرش نماید، بایستی دوره یادگیری زبان انگلیسی را بگذراند. همه دانشکده ها به جز دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر نمره 80 به پایین
IELTS – International English Language Testing System:
پذیرش IELTS Score
دانشجو در صورتی نیاز به گذراندن هیچ واحد زبان انگلیسی ندارد که: نمره آزمون او از 6.5 به بالا باشد. در هیچ یک از مهارت نیز نبایستی نمره کمتر از 6.5 اخذ کرده باشد.
دانشجو نیاز دارد که به گذراندن واحد زبان انگلیسی به عنوان عنصری تعیین کننده دارد اگر: نمره آزمون او از 6.5 به بالا بوده و نمره همه مهارت ها کمتر از 6 نیست.
دانشجو به گذراندن واحدهای زیر نیاز دارد:

ENCS 5721 و 6721

دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر:

نمره او از 6 به بالا لوده و در مهارت های آن نمره کمتر از 5.5 نداشته باشد.

در صورت عدم پذیرش، پیش از درخواست مجدد بایستی دوره های یادگیری زبان را گذرانده باشد. همه دانشکده ها نمره کمتر از 6

مهاجرت به اروپا در رویای بسیاری از افراد نقش بسته است. اما راه های مختلفی برای این منظور وجود دارد که بهترین آنها روش تحصیلی است. از سویی دیگر شرایط کاری و بازار کسب و کار در این کشور به گونه ای است که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در رشته مربوطه به راحتی می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری کانادا تبدیل نموده و وارد بازار کسب و کار شوند. برای آشنایی بیشتر با شرایط کاری و تحصیلی در کانادا و رفع ابهامات موجود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *