مهاجرت تحصیلی اوکراین

دانشگاه کیسی در اوکراین

دانشگاه کیسی در اوکراین

اگر به رشته تحصیلی معماری علاقه دارید و قصد ادامه تحصیل در کشور اوکراین را دارید دانشگاه کیسی در اوکراین گزینه مناسبی برای شما محسوب می شود. این دانشگاه در سال 1930 میلادی در شهر کیف پایتخت کشور اوکراین به عنوان انستیتو مهندسی عمران کیف بر اساس کارخانه و شعبه ساخت و سازهای عمومی انستیتوی پلی تکنیک کیف و دانشکده معماری موسسه هنری کیف تاسیس شد. در سال 1999 میلادی با فرمان رئیس جمهور اوکراین به این دانشگاه عنوان دانشگاه ملی ساخت و معماری کیف (کیسی) اعطاء شد. در ادامه این نوشتار که به همت کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است به بررسی دقیقتر دانشگاه کیسی در اوکراین می پردازیم و اطلاعات دقیقی از شرایط تحصیل در این دانشگاه در اختیار متقاضیان عزیز قرار می دهیم.

معرفی دانشگاه کیسی در اوکراین

دانشگاه کیسی موسسه آموزشی پیشرو در اوکراین است که دانشجویان را برای ساخت و ساز آموزش می دهد. دانشگاه کیسی در طول سال های تاسیس بیش از 60000 متخصص از 80 کشور دنیا را آموزش داده است. از امکانات این دانشگاه می توان به 8 خوابگاه دانشجویی برای اقامت دانشجویان و ارائه خدمات پزشکی توسط پلی کلینیک دانشجویی اشاره کرد. مساحت کل ساختمان های آموزشی و آزمایشگاه دانشگاه کیسی به 80000 متر مربع می رسد. دوره های تحصیل تکمیلی در دانشگاه کیسی با حدودا 30 تخصص برای دانشجویانی که تصمیم میگیرند آموزش های حرفه ای و علمی خود را با راهنمایی مشاوران مجرب و حرفه ای ادامه دهند امکان پذیر می باشد. دانشگاه کیسی دارای 6 دانشکده است که عبارتند از:

 • دانشکده اتوماسیون و تکنولوژی اطلاعات
 • دانشکده فنی- عمران
 • دانشکده بهداری فنی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده سیستم های ژئو انفورماتیک و کنترل محوطه ها
 • دانشکده معماری

شرایط تحصیل در دانشگاه کیسی در اوکراین

متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه کیسی را دارند باید در اولین قدم با ارائه مدارکی مانند: اسکن از پاسپورت و مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات، 16 قطعه عکس 4*3، گواهی پزشک و تایید عدم وجود بیماری ایدز و مالاریا، تکمیل فرم مربوطه و مدرک معتبر زبان پذیرش دانشگاه را کسب کنند. در دانشگاه کیسی دروس تحصیلی به زبان اوکراینی و روسی ارائه می شود همچنین در تعداد کمی از رشته های تحصیلی امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. اگر قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارید بهتر است دانشگاه دیگری را برای تحصیل انتخاب کنید زیرا کیفیت آموزش به زبان انگلیسی در دانشگاه کیسی در سطح خوبی قرار ندارد.

کلاس های آموزشی با گروهای بالای 15 نفر (حداکثر تا 30 نفر) تشکیل می شود، طول مدت تحصیل در دانشگاه کیسی در مقطع کارشناسی 4 سال و مقطع کارشناسی ارشد بین 1.5 تا 2 سال است. در دانشگاه کیسی امکان تحصیل در رشته های مختلفی وجود دارد، برخی از رشته های تحصیلی پر مخاطب در این دانشگاه عبارتند از: شهرسازی، معماری ساختمان، طراحی داخلی، مدیریت طراحی، عمران ساختمانی زمین، کانال تاسیسات، سیستم حرارتی، آب و فاضلاب ساختمانی، اکولوژی، تکنولوژی ساخت مصالح ساختمانی، ماشین های ساختمان سازی، راه سازی و غیره. برای ادامه تحصیل در این دانشگاه شرایط سنی در نظر گرفته شده است، متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی باید زیر سن 25 سال باشند. متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی هستند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید سنشان کمتر از 30 سال باشد.

شرایط تحصیل در دانشگاه کیسی در اوکراین

هزینه تحصیل در دانشگاه کیسی در اوکراین

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه کیسی را دارند باید پیش از انجام اقدامات لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در کشور اوکراین را برآورد کنند. هزینه تحصیل در دانشکده معماری سالانه بین 3000$ تا 3250$ (دلار) و هزینه تحصیل در دانشکده فنی بین 2125$ تا 2370$ (دلار) است. در رابطه با هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور می توان گفت اگر دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند باید ماهانه مبلغ 1000$ (دلار) بابت هزینه های زندگی پرداخت کنند، در صورتی که قصد اقامت در آپارتمان های دانشجویی را دارید هزینه های زندگی شما افزایش می یابد. با مطالعه مقاله خوابگاه دانشجویی در اوکراین اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط اقامت دانشجویی در این کشور کسب می کنید.

چگونگی دریافت ویزای تحصیلی اوکراین

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه کیسی در اوکراین باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین انجام دهید. بدین منظور باید درخواست خود را به سفارتخانه اوکراین اعلام کنید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اوکراین به شرح ذیل می باشد.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی و ارائه رسید آن
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • مشخص شدن محل اقامت
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور اوکراین
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی
 • ارائه مدارک پزشکی تایید شده

لازم به ذکر است که دریافت ویزای اوکراین به صورت شخصی امکان پذیر نیست. با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص دانشگاه کیسی در اوکراین کسب کردید، با مطالعه مقاله اعزام دانشجو و تحصیل در اوکراین اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط تحصیل در این کشور کسب می کنید. همچنین می توانید طی تماس با وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط تحصیل در کشور اوکراین یا سایر کشورها کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *