مهاجرت تحصیلی آلمان

دانشگاه گوتینگن

تحصیل در دانشگاه گوتینگن

کشور آلمان دارای دانشگاه های بی نظیری برای مهاجرت تحصیلی به آلمان می باشد. یکی از این دانشگاه های بی نظیر دانشگاه گوتینگن می باشد. این مقاله قصد دارد به معرفی دانشگاه گوتینگن در آلمان بپردازد. در کشور آلمان دانشگاه گوتینگن به نام دانشگاه گئورگ آگوست شهره می باشد. این دانشگاه در شهری به همین نام یعنی گوتینگن در کشور آلمان واقع شده است. تاسیس این دانشگاه به سال 1737 مربوط می شود. 44 استاد از این دانشگاه در رشته های گوناگون جایزه نوبل اخذ نموده اند. این دانشگاه جزو 10 دانشگاه برتر آلمان می باشد و در زمینه پزشکی و شاخه های مرتبط با آن در جهان مشهور و معتبر می باشد.

دانشگاه گوتنیگن دارای 13 دانشکده و 26,000 دانشجو است. از میان دانشجویان این دانشگاه 12٪ دانشجوی خارجی می باشند. از مزیت های این دانشگاه می توان به کتابخانه ای با 4,000,000 جلد کتاب و مجله اشاره نمود. این کتابخانه مجهزترین کتابخانه در کشور آلمان می باشد همچنین این کتابخانه به عنوان کتابخانه سال در 2012 شناخته شده است.

رنکینگ و دانشکده های دانشگاه گوتینگن آلمان (GAU)

دانشگاه گوتینگن در جهان دارای رتبه های زیر می باشد:

سیستم رتبه بندی رتبه
رتبه جهانی 112
QS 177
تایمز 112

80 رشته تحصیلی در دانشگاه گوتینگن و در 13 دانشکده متعلق به آن قابل تحصیل می باشد. دانشکده های دانشگاه گوتینگن عبارتند از:

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم کشاورزی
 • دانشکده زیست شناسی و روانشناسی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده علوم جنگل و اکولوژی جنگل
 • دانشکده علوم و جغرافیا
 • دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم اقتصادی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده الهیات

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه گوتینگن

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ارائه مدارک کارشناسی، ارسال رزومه و اثبات مهارت در زبان انگلیسی الزامی می باشد. برای ورود و تحصیل در برخی رشته ها نظیر بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی و شیمی به مدارک بیشتری نیاز است. برای تحصیل در دانشگاه گوتینگن متقاضیان باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند. علت این تسلط نیز ارائه اکثر رشته ها و دوره های این دانشگاه به زبان آلمانی می باشد. طبق چارچوب تعیین شده و مشترک در اروپا میزان تسلط متقاضیان باید در سطح A1 در زبان آلمانی باشد.

متقاضیان تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه گوتینگن ملزم به داشتن مدرک زبان آلمانی DSH II می باشند، همچنین متقاضیان تحصیل در دانشگاه گوتینگن ملزم به گذراندن دوره زبان آلمانی DSH II پس از پذیرش می باشند. مدارک زبان اخذ شده الزاما باید بطور ساده و ترجمه شده به یکی از زبان های آلمانی، انگلیسی و فرانسوی باشند.

دانشگاه گوتینگن

شهریه دانشگاه گوتینگن آلمان (GAU)

دانشجویان در هر سال تحصیلی امکان تحصیل در دو ترم را دارند. هزینه مربوط به هرکدام از این دو ترم تابستان و زمستان متفاوت می باشد. این هزینه ها در ترم تابستان معادل 320 یورو و 85 سنت می باشد و در ترم زمستان معادل 305 یورو 78 سنت می باشد. برای دانشجویان زیر قوانین ویژه ای جهت اخذ شهریه وجود دارد:

 • دانشجوبان ترم های بالاتر
 • دانشجویانی دارای بیش از 60 سال سن
 • دانشجویان مهمان

شهریه اخذ شده شامل هزینه های دولت، دانشجویان و خدمات می باشد و در واقع بابت هزینه های مورد نظر شهریه اخذ می گردد. الزام به پرداخت 500 یورو برای دانشجویان بالاتر از 6 ترم در دانشگاه گوتینگن وجود دارد. متقاضین امکان اقدام برای تحصیل در دو ترم تابستان و زمستان را دارا می باشند. فرصت اقدام برای این دو ترم تحصیلی در ترم تابستان از 1 آوریل اغایت 30 سپتامبر و در ترم زمستان از 1 اکتبر لغایت 31 مارس می باشد.

بورسیه/ کمک هزینه بین المللی دانشگاه گوتینگن

دانشگاه گوتینگن برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه های تحصیلی خاصی ارائه می نماید. بورسیه تحصیلی آکادمیک آلمان (DAAD): دانشجویان خارجی امکان اخذ بورسیه تحصیلی مذکور و برنامه های آن را دارا می باشند. این بورسیه به دانشجویان و پژوهشگران خارجی برای تکمیل تحصیل یا تحقیقاتشان اعطا می گردد.

بورسیه تحصیلی نیدرزاکسن (Lower Saxony): بورسیه تحصیلی مذکور برای یک ترم زمستانی مبلغ 500 یورو به دانشجو کمک مالی پرداخت می نماید. چنانچه دانشجو واجد شرایط شناخته شود پرداخت این مبلغ به دانشجو ادامه پیدا می نماید.

مسکن و خوابگاه دانشگاه گوتینگن

دانشجویان امکان استفاده از 4500 مکان اقامتی با امکانات اتاق های مبله، آشپزخانه مشترک و حمام را دارا می باشند. این مکان های اقامتی توسط اتحادیه دانشجو گوتینگن در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. برخی از این آپارتمان ها با اخذ هزینه مناسب قابل استفاده می باشند. افرادی که دارای اقامت دائم و محصل دانشگاه گوتینگن می باشند؛ قادر به استفاده از اقامتگاه Aktion Heimspiel می باشند. این اقامتگاه با کلیه امکانات و با تخفیف قابل اخذ و استفاده می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل از راه های مهاجرت به آلمان می باشد. تحصیل در آلمان مزایای زیادی دارد. دانشگاههای رایگان آلمان امکان تحصیل رایگان آلمان را برای دانشجویان فراهم می نمایند. برای متقاضیان امکان کار در حین تحصیل در آلمان و انجام کار دانشجویی در آلمان امکان پذیر است. متقاضیان برای اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان نیز با اخذ ویزای کاری آلمان قادر به اقدام می باشند. البته لازم به ذکر است که پس از تحصیل امکان اقامت برای کاریابی در آلمان تا مدت معینی به دانشجویان داده می شود. متقاضیان امکان مهاجرت به آلمان را با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دارا می باشند، کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت شما در این مسیر راهنمایی خواهند نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =