مهاجرت تحصیلی هند

دانشگاه Alagappa هند

دانشگاه Alagappa هند

دانشگاه Alagappa هند برای گروهی از افرادی که علاقه مند هستند تحصیلات خود را در کشور هند ادامه دهند و به پایان برسانند نام آشنایی است. دلیل این امر هم سطح علمی قابل توجه این دانشگاه است و هم امکان تحصیل به زبان انگلیسی که همواره مورد توجه اکثر افراد است. منتهی با تحصیل در دانشگاه Alagappa هند افراد علاوه بر این که شهریه پایینی می پردازند، لازم نیست مبالغ زیادی به منظور تامین هزینه زندگی خود نیز بپردازند و بخش عمده هزینه ماهیانه با کار پاره وقت دانشجویی تامین می شود.

این در حالی است که سایر کشورهایی که انگلیسی در آن ها زبان رسمی است از جمله انگلستان و آمریکا، به لحاظ شهریه و هزینه زندگی جزو گران ترین کشورهای دنیا می باشند. در مقاله پیش رو تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروشع سعادت به ارائه اطلاعاتی راجع به دانشگاه Alagappa هند پرداخته اند که راهنمای دانشجویان خواهد بود.

  • شرایط تحصیل در دانشگاه آلاگاپا چیست؟
  • دانشگاه آلاگاپا در کدام شهر هند قرار دارد؟
  • بهترین رشته های تحصیلی برای تحصیل در این دانشگاه کدامند؟
  • رتبه علمی این دانشگاه چگونه است؟
  • آیا این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران است؟

آشنایی با دانشگاه Alagappa هند

دانشگاه Alagappa هند یک دانشگاه دولتی هندی است که ابتدائا کالج هنری بود که در سال 1947 بنا گشته بود اما در سال 1985 بر اساس تصویب یک قانون، گسترش پیدا کرد و دانشگاه دانشگاه Alagappa امروزی تاسیس شد؛ موسس دانشگاه Alagappa هند در واقع Alagappa Chettiar بوده است. بر اساس طبقه بندی NIRF دانشگاه Alagappa هند در میان سایر دانشگاه های دیگر هند رتبه 27 را به دست آورد یعنی اگرچه در گروه بهترین دانشگاه های هندی قرار نمی گیرد اما همواره به دلیل سطح آموزشی بالا و متدهای مدرن این دانشگاه برای تدریس مباحث مختلف، مورد توجه دانشجوهای هندی و دانشجوهای بین المللی قرار داشته است.

شهریه دانشگاه Alagappa هند

دانشگاه Alagappa هند همان طور که پیش تر به درستی به آن اشاره شد یک دانشگاه دولتی است هر چند از آن جایی که بر خلاف تحصیل در اتریش و برخی کشورهای دیگر اروپایی نظام تحصیلی هند رایگان نیست، اما همچنان دانشگاه های دولتی این کشور شهریه های بسیار کمتری نسبت به دانشگاه های خصوصی دریافت می کنند. این که دانشجو چه میزان شهریه باید پرداخت کند به رشته انتخابی، مقطع تحصیلی و تعداد سال های تحصیل وی بستگی دارد اما به طور کلی شهریه دانشگاه Alagappa هند از سالی 3800₹ (روپیه هند) تا 20050₹ (روپیه هند) می باشد.

شهریه دانشگاه Alagappa هند

کار ضمن تحصیل در دانشگاه Alagappa هند

اگرچه شهریه دانشگاه را نمی توان با انجام کار دانشجویی پرداخت کرد اما دانشجویان دانشگاه Alagappa هند از آن جایی که هزینه زندگی نسبتا کمی باید پرداخت کنند می توانند با مشغول شدن به کار پاره وقت، تمام یا اکثر این هزینه ها را بپردازند. البته باید توجه داشت که اگرچه تعداد دولت هند نظارت شدیدی بر محدودیت تعداد ساعات کاری افراد اعمال نمی کند اما دانشجویان بین المللی باید دقت داشته باشند که تنها تا 15 ساعت در هفته کار کنند و پیش از مشغول شدن به کار حتما مجوزهای لازم را اخذ کنند. چرا که در صورت مشخص شدن تخلف، ویزای خارجی ها ممکن است حتی باطل گردد و از هند اخراج شوند؛ البته لازم به ذکر است دانشجویان کالج ها در هند تنها در ایام تعطیل اجازه کار دارند.

هزینه زندگی در هند

هزینه زندگی در هند بدون احتساب اجاره مسکن 39% از ایران ارزان تر است و اجاره منزل در کشور هند نیز بیش از 68% از ایران کم تر می باشد در واقع یکی از دلایل انتخاب هند همان طور که ذکر شد هزینه پایین زندگی و تحصیل در این کشور است. البته باید توجه داشت که در میان کشورهای اروپایی نیز گزینه های ارزان قیمتی وجود دارد و به عنوان مثال هزینه تحصیل در مجارستان با توجه به رشته و مقطع تحصیلی سالی 2000€ (یورو) تا 8000€ (یورو) است و زندگی در این کشور نیز ماهیانه 450€ (یورو) تا حدود 600€ (یورو) هزینه خواهد داشت. برای محاسبه دقیق تر در جدول ذیل قیمت اقلام مختلف در سال 2022 در هند بیان شده است:

اقلام و خدمات قیمت (یورو)
یک وعده غذایی برای یک نفر در یک رستوران ارزان قیمت 1.80€
یک وعده غذایی برای دو نفر در رستوران متوسط 9.59€
یک وعده غذایی در شعب مک دونالد برای یک نفر 3.27€
بطری نوشابه 0.39€
بطری آب معدنی 0.17€
بطری یک لیتری شیر 0.58€
قالب 500 گرمی نان سفید 0.38€
یک کیلوگرم برنج سفید 0.64€
یک شانه 12 تایی تخم مرغ 0.77€
یک کیلوگرم فیله مرغ 2.73€
یک کیلوگرم سیب 1.65€
یک کیلوگرم موز 0.61€
یک کیلوگرم پرتقال 0.85€
یک بسته سیگار 3.60€
بلیت یک طرفه وسایل حمل و نقل عمومی 0.24€
بلیت ماهیانه وسایل حمل و نقل عمومی 9.59€
خدمات ماهیانه آب، برق و… در یک آپارتمان 85 متری 33.26€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه 145.69€
اجاره ماهیانه یک آپارتمان سه خوابه 330.93€

مقایسه هزینه زندگی در هند و مجارستان

در نمودار ذیل متوسط هزینه ماهیانه زندگی در دو کشور مجارستان و هند در سال 2022 با هم مقایسه شده اند البته باید توجه داشت که این هزینه با توجه به سبک زندگی و محل اقامت هر فرد متفاوت خواهد بود.

مقایسه متوسط هزینه ماهیانه در مجارستان و هند

همان طور که مشاهده می شود هزینه ماهیانه زندگی در مجارستان و هند تفاوت اندکی دارند این در حالی است که مجارستان از سال 2007 عضو شنگن شده یعنی کسی که اقامت آن را داشته باشد به راحتی می تواند در سرتاسر حوزه شنگن رفت و آمد کند. به علاوه مجارستان در گروه کشورهای توسعه یافته قرار می گیرد در حالی که هندوستان یک کشور در حال توسعه است که بیش از 1 میلیارد نفر جمعیت دارد و بخش عظیمی از آن ها در فقر به سر می برند.

یعنی سطح رفاه اجتماعی و همچنین سطح آموزشی مدارس و دانشگاه های مجارستان به میزان قابل توجهی بالاتر از هند است و بهتر است دانشجویان توجه کافی به این مسائل داشته باشند تا به انتخاب بهتری دست زنند. در مقاله بالا اطلاعاتی راجع به دانشگاه Alagappa هند از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه شد و در انتهای مقاله وضعیت هزینه ها در هند و مجارستان تا حدی بررسی شد و امید است مطالعه ان مفید بوده باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16  +    =  22