مهاجرت تحصیلی فرانسه

دانشگاه Bordeaux فرانسه

دانشگاه Bordeaux فرانسه

یکی دیگر از دانشگاه های کشور فرانسه که به دلیل کیفیت آموزش و تحقیقات ارائه شده جزء دانشگاه های برتر این کشور محسوب می شود دانشگاه Bordeaux فرانسه است. این دانشگاه در شهر بوردو کشور فرانسه واقع شده و یک موسسه بین المللی چند رشته ای با محوریت تحقیق بوده که برنامه های توسعه یافته را با شرکا خود رهبری می کند تا بتواند دانشگاه بوردو را به عنوان پردیس دانشگاهی با شرایط عالی معرفی کند. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به معرفی و شرایط تحصیل در دانشگاه Bordeaux بپردازند، اگر یکی از انتخاب های شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور دانشگاه بوردو است تا پایان ما را همراهی کنید.

علل انتخاب دانشگاه Bordeaux فرانسه

پیش از معرفی دانشگاه بوردو سعی داریم به این سوال پاسخ دهیم که چرا این دانشگاه می تواند گزینه خوبی برای ادامه تحصیل باشد؟

 • برنامه های مطالعاتی چند رشته ای (55 دیپلم ملی در رشته بهداشت، 150 برنامه کارشناسی (شامل برنامه های کاردانی نیز می شود) و 250 برنامه در مقطع کارشناسی ارشد)
 • برنامه های مطالعاتی بین المللی (تقریبا 12 % دانشجویان بین المللی هستند)
 • کادر آموزشی بسیار ماهر و مجرب
 • شناخت بین المللی (به عنوان یکی از دانشگاه های برتر در دنیا محسوب می شود)
 • برتری در کلیه زمینه های علمی
 • قرار داد همکاری با بیش از 500 موسسه برتر در سراسر دنیا (برنامه های اختصاصی با ژاپن، کالیفرنیا و کانادا اجرا شده است)
 • دانشجویان نقش فعالی در تمامی زمینه های دانشگاه دارند (به طور مثال: دانشجویان در ارزیابی های سالانه کادر آموزشی فعال هستند. در کل می توان گفت در دانشگاه بوردو بیش از 135 انجمن دانشگاهی وجود دارد)
 • دانشجویان می توانند در طول دوران تحصیل از متخصصین راهنمایی شغلی در محل بهره مند شوند
 • دانشگاه بوردو یکی از بزرگترین دانشگاه ها در اروپا است، در این دانشگاه طیف گسترده ای از خدمات در اختیار دانشجویان قرار داده می شود
 • دانشگاه در مکان بسیار خوبی واقع شده است، شما تنها چند ساعت با پایتخت و شهرهای مهم اتحادیه اروپا فاصله دارید

درباره دانشگاه Bordeaux فرانسه

دانشگاه بوردو (به فرانسوی: Université de Bordeaux ) در سال 1441 میلادی در شهر فرانسه تاسیس شد، این دانشگاه بخشی از دانشگاه و موسسه آموزش عالی آکویتین است. در رابطه با تاریخچه دانشگاه Bordeaux می توان گفت این دانشگاه در 7 ژوئن 1441 میلادی. توسط پاپ یول پاپ جوین چهارم زمانی که بوردو شهری انگلیسی بود تاسیس شد، ابتکار ساخت این دانشگاه به اسقف اعظم Pey Berland نسبت داده شده است. دانشگاه بوردو ابتدا دارای 4 دانشکده هنر، پزشکی، حقوق و کلام بود که پس از مدتی دانشگاه حقوق به دانشکده حقوق مدنی و حقوق کانون تقسیم شد.

در سال 1970 میلادی دانشگاه به 3 دانشگاه به صورت مجزا تقسیم شد (بوردا1، بوردا2 و بوردا 3) سپس در سال 1995 میلادی دانشگاه بوردو 4 از دانشگاه بوردو 1 جدا شد. در نهایت در ژانویه سال 2014 میلادی دانشگاه بوردو مجددا ادغام شد اما دانشگاه بوردو 3 در این ادغام شرکت نکرد. از فارغ التحصیلان قابل توجه از دانشگاه بوردو می توان به جفری کیتینگ، لئون دو گیت، جیمز جول، چارلز باترورت، هلن هاگان، پاسکال سالین، توماس بارکلی و سارا لادیپو مانیکا اشاره کرد.

درباره دانشگاه Bordeaux فرانسه

معرفی دانشکده های دانشگاه بوردو

دانشگاه بوردو پیشنهاد آموزشی چند رشته ای خود را در 4 کالج اصلی و 3 انستیتو ارائه می دهد، دانشکده های دانشگاه Bordeaux به شرح زیر می باشند.

 • دانشکده حقوق علوم سیاسی، اقتصاد، مدیریت: ترویج سیاستی از برنامه های مطالعاتی پویا و نوآوری که با محیط اقتصادی و اجتماعی در تعامل هستند
 • دانشکده علوم بهداشت: ارائه طیف گسترده ای از برنامه ها و تخصص ها در حوزه علوم زندگی و بهداشت
 • دانشکده علوم انسانی: ارائه 60 دوره ابتدایی و حرفه ای از طریق 5 دانشکده مختلف.
 • دانشکده علوم و فناوری: ارائه برنامه هایی در زمینه ریاضی و برنامه های کاربردی، فناوری اطلاعات، فیزیک، علوم مهندسی، شیمی، زیست شناسی، زمین و علوم محیطی.
 • موسسه فناوری: ارائه طیف وسیعی از دوره های فناوری که تاکید زیادی بر الزامات خاص اشتغال و ادغام جهان کار دارد.
 • موسسه آموزش: آموزش به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که تمایل دارند در زمینه های تدریس در مقطع ابتدایی یا دبیرستان و یا در زمینه مشاوران آموزش عالی فعالیت کنند.
 • موسسه علوم انگور و شراب: مرکز چند رشته ای برای تحقیق، آموزش عالی و توسعه که به بررسی چالش های آینده صنعت شراب می پردازند.

اخذ پذیرش از دانشگاه Bordeaux فرانسه

برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه بوردو لازم است در اولین قدم به بررسی دوره تحصیلی انتخاب شده، منابع مالی و شرایط شخصی بپردازید. پس بررسی تمامی جوانب باید به تکمیل فرم مورد نظر به صورت آنلاین بپردازید، پس از آن لازم است مدارکی مثل: عکس پاسپورتی جدید، کپی گذرنامه و سند هویتی، توافق نامه یادگیری، ارائه انگیزه نامه به زبان فرانسوی، ارائه فتوکپی از تمامی مدارک تحصیلی و ریز نمرات اخذ شده و اثبات مهارت زبان ضمیمه فرم تکمیل شده کنید. دقت داشته باشید درخواست باید در ددلاین های اعلام شده در سایت دانشگاه بوردو انجام شود، به مدارک ناقص و درخواست دیر هنگام رسیدگی نخواهد شد.

شهریه دانشگاه بوردو

فرانسه به داشتن یکی از برترین سیستمهای آموزشی در دنیا معروف است، از این گذشته این سیستم یکی از مقرون به صرفه ترین سیستم ها در جهان است! شهریه دانشگاه بوردو با توجه به مقطع تحصیلی متغیر است. دانشجویان خارجی می توانند از معافیت جزیی هزینه های دانشجویی بهره مند شوند بنابراین هزینه های تحصیل دانشجویان خارجی با هزینه تحصیل دانشجویان بومی یکسان است. هزینه لازم برای دسترسی به کتابخانه دانشگاه بوردو برای متقاضیان خارجی و بین المللی در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است، هزینه عضویت در کتابخانه در مقطع کارشناسی 2770€ (یورو) و مقطع کارشناسی ارشد 3770€ (یورو) برآورد شده است.

برنامه بورسیه تحصیلی عالی ایفل سیستمی است که توسط وزارت خارجه فرانسه برای جذب بهترین دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته شده است. بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده به رشته های تحصیلی مثل اقتصاد و مدیریت، حقوق و علوم سیاسی، علوم مهندسی در سطح کارشناسی ارشد و علوم عمومی در مقطع دکتری تعلق میگیرد. در صورت واجد شرایط بودن پردیس فرانسه اسکان دانشجویان را از طریق Crous تضمین کرده و مراحل مربوط به اخذ ویزای تحصیلی را انجام می دهد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به فرانسه همراه با اعضاء خانواده را دارید پیشنهاد می شود به مطالعه مقاله ویزای همراه فرانسه بپردازید.

برای مهاجرت به کشور فرانسه راه های دیگری به جزء مهاجرت تحصیلی نیز وجود دارد که برای اطلاع از آن ها می توانید به مقاله 5 روش تضمینی برای مهاجرت به فرانسه رجوع کنید. همچنین متقاضیان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص مهاجرت به کشورهای مورد نظر خود با وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *