ویزای تحصیلی

دانشگاه HSG سوئیس

دانشگاه HSG سوئیس

دانشگاه HSG سوئیس یکی از بهترین دانشگاه های اتحادیه اروپا است که در شهر سنت گالن سوئیس واقع گردیده است و علاقه مندان فراوان دارد. این دانشگاه در میان کسانی که قصد دارند تحصیلات خود را در اروپا ادامه دهند بسیار پر طرفدار است چرا که بر هیچ کس پوشیده نیست سوئیس از جهات مختلف از جمله اقتصاد قوی، تولید ناخالص داخلی، آمار بیکاری زیر 1%، شاخص توسعه انسانی و در مجموع سطح بالای رفاه اجتماعی، بهترین کشور در اروپا برای زندگی است. از جمله راحت ترین راه های اخذ اقامت هر کشوری نیز تحصیل در آن کشور است از این رو دانشگاه مذکور نیز طبیعتا مورد علاقه خیل عظیمی از دانشجویان است بنابرین تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارد در مقاله پیش رو به این موضوع بپردازد.

 • بهترین رشته برای تحصیل در این دانشگاه چیست؟
 • هزینه تحصیل در این دانشگاه چقدر است؟
 • آیا می توان با تحصیل در این دانشگاه به کار در سوئیس دست پیدا کرد؟
 • شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در این دانشگاه چیست؟

بهترین راه ورود به سوئیس

به دلیل پر هزینه بودن روش سرمایه گذاری و اختصاص این روش به ثروتمندان تبعه اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا، و با توجه به این مسئله که کشور سوئیس تابع سیستم خون است و تولد در سوئیس بر خلاف تولد فرزند در کانادا به خودی خود منجر به اخذ بلافاصله پاسپورت سوئیسی نمی شود، علاقه مندان به اخذ اقامت این کشور از راه تحصیل یا کار اقدام می کنند. البته با توجه به این که اخذ ویزای کاری سوئیس نیازمند اخذ پیشنهاد کاری مستقیم است راه ساده تر در حال حاضر انتخاب تحصیل در سوئیس می باشد. در حال حاضر دانشگاه های متعددی با رنکینگ بالا و سطح علمی عالی در سوئیس واقع شده اند که توجه دانشجویان از سرتاسر دنیا را به خود جلب نموده اند و یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه HSG سوئیس است که نام دیگر آن دانشگاه سنت گالن می باشد.

آشنایی با دانشگاه HSG سوئیس

این دانشگاه در واقع یک دانشگاه تحقیق محور است که در سال 1898 تاسیس گردیده و گرایش های مرتبط با رشته های تجارت، اقتصاد، حقوق و روابط بین الملل در آن تدریس می شود. اگرچه این دانشگاه یکی از کم مساحت ترین دانشگاه های سوئیس است اما بزرگ ترین دانشکده تجارت سوئیس را دارد. دانشگاه سنت گالن همچنین همواره جایگاه جهانی خوبی نیز داشته است و در جدول ذیل جایگاه دانشکده تجارت و مدیریت آن در سال جاری و سال های گذشته، از دیدگاه روزنامه Financial Times که یک روزنامه انگلیسی زبان بین المللی است، نشان داده شده است:

سال202020212022
رتبه FT دانشکده تجارت343
رتبه FT دانشکده مدیریت111

آشنایی با دانشگاه HSG سوئیس

زندگی دانشجویی در دانشگاه HSG سوئیس

در واقع 25% جمعیت دانشگاه سنت گالن سوئیس را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند چرا که این دانشگاه فرصت های بی شماری را برای ورود دانشجویان به بازار کار فراهم می کند به عنوان مثال انجمنی که از سال 1951 مشغول به فعالیت در این دانشگاه است، دوره های کارآموزی بین المللی برگزار می کند. این فرصت فوق العاده باعث می شود دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با محیط کاری بیگانه نباشند و حتی برخی از آنها از چند ماه قبل از اتمام تحصیلات، شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. این نکته خصوصا برای دانشجویان بین المللی که تبعه کشوری خارج از اتحادیه اروپا دارد حائز اهمیت است چرا که در صورت اتمام مدت ویزا و پیدا نکردن کار ناچارند خاک سوئیس را ترک کنند.

دانشجویان هم چنین مطابق قوانین سوئیس حتی حین تحصیل هم اجازه کار خواهند داشت؛ 10 ساعت در مقطع کارشناسی، 20 ساعت در مقطع کارشناسی ارشد و 30 ساعت در مقطع دکتری. البته اگر چه ساعات کاری پیش از فارغ التحصیلی محدود است اما بخشی از هزینه زندگی در سوئیس را پوشش می دهد. دانشجویان همچنین بهتر است در خوابگاه های دانشجویی ساکن باشند چرا که سوئیس یکی از گران ترین کشورهای دنیا به لحاظ نرخ اجاره خانه است و مردم سوئیس 20% از درآمد خود را صرف پرداخت اجاره آپارتمان می کنند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه HSG سوئیس

پیش از هر نکته ای، لازم است ذکر شود مدارک مورد نیاز با توجه به مقطع تحصیلی و رشته ای که متقاضی قصد اخذ پذیرش آن را دارد متفاوت است اما شرایط کلی تقریبا در خصوص تمامی دانشکده های این دانشگاه صدق می کند که به شرح ذیل است:

 • ترجمه رسمی مدرک تحصیلی مقطع قبلی
 • ترجمه رسمی ریز مدارک مقطع قبلی
 • مدرک زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی و غیر تحصیلی که شامل تمامی دستاوردها و توانایی های فردی متقاضی می باشد
 • نامه معرفی حداقل دو تن از اساتید پیشین
 • مقاله های بین المللی پیشین

نظر دانشجویان راجع به تحصیل در دانشگاه HSG

در مطالعه نظراتی که افرادی که در گذشته از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند یکی از مهم ترین نکاتی که تقریبا اکثریت به آن اشاره کرده بودند اهمیت نقش این دانشگاه در آشنایی دانشجویان با محیط کاری است. در واقع با برگزاری دوره های کارآموزی علاوه بر این که دانشجویان مهارت های تئوری خود را به نحو عملی و در محیط کاری نیز می آزمایند، می توانند با کارفرمایان متعددی نیز آشنا شوند. بسیاری از افراد حتی ذکر کرده بودند که حدود دو ماه پیش از اتمام دوره تحصیل موفق شده بودند فرصت شغلی ایده آل خود را پیدا کنند و بلافاصله پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار شوند.

در مقاله بالا که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص دانشگاه HSG سوئیس ارائه شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد. لازم به ذکر است افرادی که قصد دارند به تحصیل در یکی از کشورهای خارجی بپردازند پس از اتمام تحقیقات خود راجع به کشور مقصد بهتر است اطلاعات جامع و کاملی نیز در خصوص دانشگاه های واقع شده در آن کشور بیابند تا در نهایت حساب شده ترین و عاقلانه ترین انتخاب را داشته باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *