ویزای تحصیلی

دانشگاه Life Sciences نروژ

دانشگاه Life Sciences نروژ

دانشگاه Life Sciences نروژ یکی از موسسات آموزش عالی دولتی در کشور نروژ است که در منطقه AS در جنوب شهر اسلو جای گرفته است. این دانشگاه به عنوان دومین مرکز آموزشی قدیمی در کشور نروژ محسوب می شود علاوه بر این دانشگاه علوم زیستی نروژ تنها دانشگاه در این کشور است که به ارائه رشته تحصیلی دامپزشکی می پردازد. در این دانشگاه برنامه های تحقیق و مطالعه در زمینه های غذا، بهداشت، حفاظت از محیط زیست، آب و هوا و استفاده پایدار از منابع طبیعی انجام می شود. در ادامه این مقاله تیم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم دارند دانشگاه Life Sciences نروژ را معرفی کنند و اطلاعات مختصری در رابطه با شرایط اخذ پذیرش و شرایط تحصیل در این دانشگاه در اختیار متقاضیان قرار دهند.

NMBU در یک نگاه

جدول زیر نشانگر اطلاعات عمومی در رابطه با دانشگاه Life Sciences نروژ است.

آیتمشرح
شهرAS
نوع دانشگاهعمومی
نام اختصاریNMBU
تعداد کارکنان اداری1700 نفر
تعداد دانشجویان5200 نفر
رنکینگ جهانی در سال 2020501
معرفی دانشکده هاشیمی، بیوتکنولوژی و علوم غذایی
علوم زیست محیطی و مدیریت منابع طبیعی
چشم انداز و جامعه
دانشکده اقتصاد و تجارت
علوم تکنولوژی
دامپزشکی
معرفی مراکزمرکز پروتئین آبزی پروری (APC)
مرکز تجربی تولید حیوانات (SHF)
مرکز تحقیقات گیاهان در آب و هوای کنترل شده (SKP)
مرکز آموزش مداوم (SEVU)
مرکز ژنتیک یکپارچه (Cigene)
مرکز دموکراسی منظره (CLaD)
مرکز تحقیقات بیو انرژی
مرکز تصویربرداری پردیس AS
وب سایتwww.nmbu.no

معرفی دانشگاه Life Sciences نروژ

دانشگاه علوم زیستی نروژ در سال 1859 میلادی با عنوان کالج تکمیلی کشاورزی در کشور نروژ تاسیس شد و در سال 1897 میلادی به یک کالج دانشگاهی در سطح دانشگاه تبدیل شد و در نهایت در سال 2005 وضعیت دانشگاهی را کسب کرد. در سال 2014 میلادی کالج کشاورزی نروژ با دانشکده علوم دامپزشکی نروژ ادغام شد و با نام کنونی آن معرفی شد. دانشگاه Life Sciences با با داشتن سابقه از سال 1859 بعد از دانشگاه اسلو به عنوان دومین دانشگاه در کشور نروژ شناخته می شود. NMBU با بیش از 93 دانشگاه در سراسر جهان6 موسسه اروپایی و 8 موسسه در آمریکا شمالی توافق های مبادله ای دارد، اهداف همکاری دانشگاه علوم زیستی نروژ با دانشگاه های خارجی ایجاد شبکه های قوی دانشگاهی و تسهیل در مبادله بین المللی می باشد.

در رابطه با امکانات دانشجویی در NMBU می توان گفت مرکز اطلاعات دانشجویی خدمات متنوعی را به دانشجویان و دانشجویان آینده ارائه می دهد و در طبقه اول دانشگاه قرار گرفته است. SiAs سازمان دانشجویی است که مسئولیت خدمات متفاوتی از قبیل مسکن در محوطه دانشگاه، کافه تریا و کتابفروشی را بر عهده دارد، دانشجویان می توانند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه از این طریق محل اقامت خود را تعیین کنند. علاوه بر این خدمات دانشگاه علوم زیستی نروژ خدمات دیگری مثل: کتابخانه مجهز، خدمات درمانی، آپارتمان ها برای اقامت زوج و خانواده، زمین فوتبال و سالن ورزشی مجهز و کلوپ های دانشجویی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

معرفی دانشگاه Life Sciences نروژ

پژوهش در دانشگاه Life Sciences نروژ

تحقیقات در دانشگاه علوم زیستی نروژ شامل تحقیقات اساسی و تحقیقات کاربردی می شود و زمینه ای برای آموزش، تحقیق و پروژه برای بخش های خصوصی را فراهم می کند. تحقیقات عمدتا در زمینه های علوم محیطی، دامپزشکی، علوم غذا، علوم بیوتکنولوژی، توسعه تجارت و آبزی پروری متمرکز است. بین تحقیقات و برنامه های مطالعاتی NMBU ارتباط تنگاتنگی وجود دارد، دانشجویان به خصوص در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری اغلب در بسیاری از فعالیت های تحقیقاتی شرکت می کنند. این دانشگاه از طریق اتحاد ملی با سایر موسسات و مشارکت نهادی با سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نروژ در حال رشد و توسعه است. کشور فنلاند یکی از کشورهای هم مرز با نروژ است که دارای موسسات آموزش عالی معتبری می باشد، برای اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور به مقاله ادامه تحصیل در مقاطع مختلف در فنلاند رجوع کنید.

پذیرش تحصیلی از دانشگاه Life Sciences نروژ

NMBU از متقاضیان خارجی و بین المللی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه استقبال می کند به طوری که 17% از دانشجویان آن رادانشجویان خارجی از کشورهای مختلفی در دنیا تشکیل می دهند. دروس تحصیلی در این دانشگاه به 2 زبان نروژی و انگلیسی ارائه می شود در مقطع کارشناسی تنها امکان تحصیل در رشته مطالعات بین المللی محیط زیست و توسعه به زبان انگلیسی وجود دارد، دانشجویانی که قادر به ارائه مدرک زبان نروژی نیستند باید اقدامات لازم را برای ثبت نام در 1 دسامبر انجام دهند. دانشجویانی که دارای مدرک معتبر زبان انگلیسی یا زبان نروژی هستند باید اقدامات لازم برای ثبت نام را در 15 آوریل انجام دهند. متقاضیان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند از 15 اکتبر تا 1 دسامبر می توانند اقدامات لازم را برای ثبت نام انجام دهند.

متقاضیان خارجی و بین المللی پس از انتخاب دوره ای متناسب با وضعیت تحصیلی خود باید فرم در نظر گرفته شده را در وب سایت NMBU تکمیل کنند و مدارک و مستندات تعیین شده را ضمیمه فرم کنند که این مدارک عبارتند از:

  • مدارک دوره های تحصیلی پیشین به همراه نمرات اخذ شده
  • اگر مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی یا نروژی نیست باید ترجمه رسمی مدارک نیز ارائه شود
  • اسکن شناسنامه و پاسپورت معتبر
  • مستندات آموزش عالی (در صورت لزوم)
  • مدرک معتبر زبان انگلیسی یا نروژی
  • گواهی تمکن مالی
  • انگیزه نامه

هزینه های تحصیل در دانشگاه Life Sciences

با توجه به اینکه NMBU یکی از دانشگاه های دولتی نروژ است دانشجویان بومی، منطقه اقتصادی اروپا، اتحادیه اروپا و کشور سوئیس برای تحصیل شهریه پرداخت نمی کنند. اما دانشجویان خارجی و بین المللی برای تحصیل در این دانشگاه در هر ترم هزینه کمی بابت ثبت نام، مزایا و خدمات دانشجویی پرداخت کنند. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که دانشگاه علوم زیستی نروژ هیچ گونه بورسیه تحصیلی ارائه نمی دهد. برای زندگی در شهر AS لازم است دانشجویان سالانه مبلغ 108960NOK (کرون نروژ) در نظر داشته باشند که این مبلغ با توجه به سبک زندگی دانشجو متغیر می باشد.

به متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ را دارند پیشنهاد می شود مقاله مزایا و معایب تحصیل در نروژ را با دقت مطالعه کنند. شما می توانید برای آگاهی از روش های مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا با توجه به شرایط و وضعیت خود و خانواده با تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *