ویزای تحصیلی

دانشگاه Orebro سوئد

دانشگاه Orebro سوئد

دانشگاه Orebro سوئد مرکز آموزش عالی مدرن بوده که دارای آموزش رقابتی و تحقیقات برجسته بین المللی است. این دانشگاه عرصه ای برای دانش، یادگیری و کیفیت است که طی همکاری با شرکاء ملی و بین المللی به روابط محکم تجاری، اجتماعی و توسعه مثبت جامعه کمک می کند. امروزه دانشگاه اوربرو به عنوان یکی از 400 دانشگاه برتر در دنیا محسوب می شود که دوره های حرفه ای جذاب در زمینه های پزشکی، روانشناسی، حقوق و فنی و مهندسی ارائه می کند. علاوه بر این در زمینه هایی مثل پزشکی، روانشناسی، علوم کامپیوتر و علوم محیط زیست تحقیقات گسترده ای را انجام می دهد. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی و توضیح تحصیل در دانشگاه Orebro سوئد می پردازند که امید است قادر به جلب توجه شما خوبان باشد.

آشنایی با دانشگاه اوربرو

Orebro (به زبان سوئدی: Örebro universitet) یک دانشگاه ایالتی در Brrebro سوئد است، تحصیلات در سطح دانشگاه در اوربرو از دهه 1960 میلادی زمانی که دانشگاه Uppsala شروع به ارائه برخی از دوره ها در Brrebro کرد آغاز شد. بر اساس این فعالیت ها کالج دانشگاهی مستقل در سال 1977 میلادی با نام کالج دانشگاهی اوربرو ایجاد شد.

این کالج دانشگاهی دارای 3 موسسه آموزشی دیگر بود که عبارتند از کالج کار اجتماعی، سمینار تدریس و کالج ورزشی. در سال 1999 میلادی دولت کشور سوئد به این کالج امتیاز دانشگاهی داد که به عنوان دوازدهمین دانشگاه سوئد تبدیل شد. در 30 مارس سال 2010 میلادی دانشگاه اوربرو حق همکاری با بیمارستان دانشگاه اوربرو را کسب کرد که از این رو Orebro به عنوان هفدهمین مدرسه پزشکی در سوئد معرفی شد. دانشگاه Orebro میزبان مرکز تعالی جنسیتی است که توسط شورای تحقیقات سوئد تاسیس شده است. دانشکده های دانشگاه اوربرو عبارتند از:

 • دانشکده بهداشت و علوم پزشکی
 • دانشکده مهمان نوازی، هنرهای آشپزی و علوم غذایی
 • دانشکده علوم انسانی، آموزش و علوم اجتماعی
 • دانشکده حقوق، روانشناسی و کار اجتماعی
 • دانشکده موسیقی، تئاتر و هنر
 • دانشکده علوم و فناوری
 • مدرسه کسب و کار

برنامه های تحصیلی در دانشگاه Orebro سوئد

معمولا دانشجویانی که به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستند سعی دارند اطلاعاتی در خصوص دوره های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه مورد نظر کسب کنند. حال این سوال مطرح می شود که دانشگاه اوربرو چه نوع برنامه هایی ارائه می کند؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت Orebro به ارائه طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی در موضوعاتی که شامل پزشکی تجربی، هوش مصنوعی و روباتیک، امنیت اطلاعات، پزشکی قانونی محیط زیست، فیزیولوژی ورزشی و علوم اجتماعی می پردازد. رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه اوربرو به شرح ذیل است.

مقطع کارشناسیمقطع کارشناسی ارشد
علوم رفتاری و اجتماعیبرنامه ریزی های عمومی برای توسعه پایدار (انگلیسی)
برنامه جرم شناسیتحلیل اجتماعی
مدیریت عمومی و مدیریتاقتصاد مالی
برنامه ریزی شهری و منطقه ایمدیریت بازرگانی
برنامه کار اجتماعیانفورماتیک، مدیریت و کنترل امنیت اطلاعات (انگلیسی)
اقتصاد، آمار و انفورماتیکآمار
برنامه اقتصادیاقتصاد (انگلیسی)
برنامه آماریورزش با تخصص در فیزیولوژی و پزشکی (انگلیسی)
علوم سیستمارتباطات استراتژیک
مدیریت ورزشیشیمی با تخصص در پزشکی قانونی
پزشکی قانونی با تمرکز بین المللیپزشکی تجربی
زبان، سخنوری و رهبری ارتباطیموسیقی شناسی- موسیقی و انسان
شنوایی شناسیآشپزی و سازنده غذا
رادیوگرافیمهندسی کامپیوتر
پرستاراقتصاد صنعتی
موسیقی و تئاترروش ها در تشخیص پزشکی، تصویر و تشخیص عملکرد

برنامه های تحصیلی در دانشگاه Orebro سوئد

بورسیه تحصیلی دانشگاه Orebro سوئد

برای دانشجویان غیر اروپایی که تمایل دارند در دانشگاه اوربرو ادامه تحصیل دهند گزینه های تحصیلی متعددی وجود دارد، دانشجویانی که پذیرش تحصیلی این دانشگاه را جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دست آورده باشند واجد شرایط درخواست بورسیه تحصیلی خواهند شد. هدف از ارائه بورسیه تحصیلی این دانشگاه جذب دانشجویان موفق از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و کشور سوئیس است.

بورس تحصیلی بخشی یا تمامی هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی دانشجویان برتر را پوشش می دهد، تعداد بورسیه های اعطاء شده در هر سال تحصیلی متفاوت است اما معمولا در هر سال 4 الی 5 دانشجو موفق به اخذ بورس تحصیلی دانشگاه Orebro می شوند. دانشجویان برای ارائه درخواست باید از طریق Universityadmissionions.se اقدامات لازم را انجام دهند. در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سوئد بورسیه های تحصیلی دیگری نیز ارائه می شود که طی مطالعه مقاله بورس تحصیلی سوئد از آن ها مطلع می شوید.

اخذ پذیرش از دانشگاه Orebro سوئد

دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه اوربرو باید اقدامات لازم را به صورت آنلاین و از طریق وب سایت دانشگاه انجام دهند، باید به این نکته اشاره کرد مدارک و مستنداتی که به دانشگاه پست می شوند بررسی نخواهند شد. طول مدت بررسی درخواست شما بین 3 الی 4 هفته بوده و پس از آن نتیجه پذیرش یا رد درخواست به صورت ایمیل برای متقاضی ارسال می شود. مدارکی که برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه اوربرو لازم است به شرح ذیل می باشد.

 • دانشجویان متقاضی دوره های ارائه شده به زبان انگلیسی باید نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی را ارائه کنند
 • نسخه معاینات پزشکی
 • اسکن از مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات کسب شده
 • رزومه تحصیلی دقیق و کامل
 • ارائه اسکن از گذرنامه معتبر و مدارک شناسایی
 • گواهی تمکن مالی جهت مشخص شدن توانایی دانشجو در پرداخت هزینه ها در طول اقامت تحصیلی در سوئد
 • پرداخت هزینه درخواست و ارائه رسید آن
 • نوشتن انگیزه از تحصیل در سوئد و دانشگاه اوربرو

هزینه تحصیل در دانشگاه Orebro

دانشجویان باید پیش از ارائه درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه اوربرو شرایط مالی خود را در نظر بگیرند. شهریه تمام هزینه های تحصیل را پوشش می دهند بنابراین ممکن است سطح هزینه ها بسته به نوع و محتوا دوره یا برنامه متفاوت باشد. دقت داشته باشید که شهریه دانشگاه هزینه های کتاب، مواد درسی، اسکان یا هزینه های زندگی را پوشش نمی دهد. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه فاکتور شهریه ترم اول برای شما ایمیل می شود دقت داشته باشید که فاکتور هر ترم برای شما ارسال می شود و باید پیش از شروع ترم نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. دانشجویان باید برای هزینه درخواست مبلغ 900SEK (کرون سوئد) پرداخت کنند. لازم به ذکر است که دانشجویان باید برای زندگی در کشور سوئد سالانه مبلغ 6900SEK (کرون سوئد) در نظر داشته باشند.

در این نوشتار سعی بر آن بود تا اطلاعاتی در خصوص دانشگاه Orebro سوئد در اختیار متقاضیان قرار داده شود. به والدینی که تصمیم دارند فرزندانشان در مدارس اروپایی تحصیل کنند پیشنهاد می شود مقاله تحصیل در مقاطع دبیرستان در اروپا را با دقت مطالعه کنند. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های مختلف در دنیا با وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *