مهاجرت تحصیلی ایتالیا

دانشگاه Pavia ایتالیا

دانشگاه Pavia ایتالیا

کشور توریستی و زیبای ایتالیا یکی از کشورهای مورد توجه برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی در اروپا می باشد. این کشور دارای دانشگاه های دولتی متعددی است که برنامه های مختلف تحصیلی را به دانشجویان ارائه می کند و دانشجویان خارجی را نیز پذیرش می کنند. یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان دانشگاه Pavia ایتالیا است که برنامه های مختلف تحصیلی در زمینه های علوم انسانی، مهندسی، پزشکی وغیره را ارائه می کند. این دانشگاه مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی گرفته تا دکتری را به زبان های ایتالیایی و انگلیسی به دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می کند. دانشگاه پاویای ایتالیا در شهر پاویا قرار دارد و عضو انجمن دانشگاه های اروپا و عضو گروه COIMBRA می باشد. این دانشگاه علاوه بر دوره های تحصیلی، خوابگاه و بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نگارش دانشگاه Pavia ایتالیا را معرفی کرده است.

 • شرایط تحصیل در دانشگاه پاویا چیست؟
 • بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه پاویا کدامند؟
 • هزینه تحصیل در این دانشگاه چقدر است؟
 • تاریخچه دانشگاه پاویا چیست؟
 • آیا می توان در دانشگاه پاویا بورسیه دریافت کرد؟

تاریخچه دانشگاه Pavia ایتالیا

تاسیس دانشگاه Pavia ایتالیا به قرن نهم بر می گردد در جایی که در سال 825 پادشاه لوتاریوس یک موسسه برای مطالعه حقوق در شهر پاویا را تاسیس کرد. پس از آن این موسسه به عنوان مکان اصلی جهت آموزش در شمال ایتالیا منصوب شد. پس از آن این موسسه توسط دوک میلان جیان ویسکونتی، بزرگ و نوسازی شد و توسط امپراتور چارلز چهارم در سال 1361 تاسیس شد. این دانشگاه پس از جنگ ها و نا آرامی های قرن 16 و 17 سرانجام در نیمه دوم قرن 17 با اصلاحات اساسی ماریا ترزا و جوزف دوم از هابسبورگ به عنوان تنها دانشگاه منطقه لومباردی و میلان تا قرن بیستم باقی ماند. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه شهری با ساختمان ها و دانشکده های پراکنده فعالیت می کند و هم اکنون دپارتمان ها و دانشکده های مختلف از جمله دانشکده پزشکی را در خود جای داده است.

آیتم شرح
تاسیس 1361
نوع دانشگاه دولتی
تعداد دانشجو 26758
مکان پاویا
نام مستعار Unpv
وبگاه www.wcm-3.unipv.it

درباره دانشگاه Pavia ایتالیا

دانشگاه Pavia ایتالیا با قرن ها سابقه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان به شمار می رود. این دانشگاه در سال 2018 به عنوان بهترین دانشگاه ایتالیا در رشته پزشکی شناخته شد. دانشگاه در طول تاریخ میزبان مشاهیر و دانشمندان بسیاری همچون کارلو روبیا برنده جایزه نوبل فیزیک در سال 1984، جولیو ناتا برنده جایزه نوبل شیمی در سال 1963 و همچنین مشاهیری به نام کریستوفر کلومبوس، الساندرو ولتا و غیره می باشد. دانشگاه پاویا دارای 2 پردیس در پاویا و کرمونا است و همچنین دارای 15 کالج، 18 دپارتمان، 12 مرکز فرهنگی، 35 کتابخانه، 4 سینما و تئاتر و 1 مرکز موسیقی می باشد. این دانشگاه تنها 35 کیلومتر با شهر میلان فاصله دارد و در شهر 75000 نفری پاویا قرار دارد. این دانشگاه دارای چندین موزه فرهنگی و علمی از جمله موزه تاریخ، یک باغ گیاه شناسی و مراکز تحقیقاتی است.

دانشکده های دانشگاه Pavia ایتالیا

همانطور که اشاره کردیم این دانشگاه دارای دپارتمان ها، مراکز تحقیقاتی و کالج های مختلف است که در اینجا از جمله دانشکده های مهم این دانشگاه معرفی شده اند.

 • دانشکده پزشکی دانشگاه پاویا
 • دانشکده تکنولوژی و مهندسی دانشگاه پاویا
 • علوم اجتماعی دانشگاه پاویا
 • دانشکده زیست شناسی دانشگاه پاویا
 • تجارت و اقتصاد دانشگاه پاویا
 • دانشکده هنر و علوم انسانی دانشگاه پاویا
 • دانشکده فیزیک دانشگاه پاویا

دانشکده های دانشگاه Pavia ایتالیا

برنامه های تحصیلی دانشگاه Pavia

دانشگاه Pavia ایتالیا تحصیل در ایتالیا را در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به صورت پاره وقت و تمام وقت ممکن ساخته است. در لیست زیر از جمله برنامه های مهم این دانشگاه را مشاهده می کنید.

 • برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد: مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی عمران برای کاهش خطر از مخاطرات طبیعی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی اتوماسیون صنعتی، اقتصاد و مدیریت، برنامه کارشناسی ارشد در اقتصاد، دارایی و ادغام بین المللی، برنامه کارشناسی ارشد در تجارت بین المللی و کارآفرینی، پزشکی و جراحی، زیست شناسی و ژنتیک مولکولی، روانشناسی، علوم اعصاب و علوم انسانی، علوم انسانی، علوم سیاسی و اجتماعی، سیاست جهانی و روابط بین الملل، تاریخ، باستان شناسی و هنر
 • دوره های دکتری: مهندسی زیست، بیوانفورماتیک و فناوری های بهداشتی، ریاضیات محاسباتی و علوم تصمیم گیری، علوم شیمیایی و دارویی و نوآوری صنعتی، علوم زمینی و علوم محیطی، طراحی، مدل سازی و شبیه سازی در مهندسی، الکترونیک، کامپیوتر و مهندسی برق میکروالکترونیک، ژنتیک، زیست شناسی مولکولی و سلولی، پزشکی تجربی، روانشناسی، علوم اعصاب و علوم داده، علوم زیست پزشکی، پزشکی، حقوق خصوصی، حقوق روم و فرهنگ حقوقی اروپا، حقوق عمومی، حقوق کیفری و بین المللی، اقتصاد، علوم متن ادبی و موسیقی، علوم زبان، تاریخ

رده بندی دانشگاه Pavia ایتالیا

دانشگاه Pavia ایتالیا یک دانشگاه چند رشته ای است و فعالیت های پژوهشی از علوم انسانی و اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی تا علوم زندگی را در بر می گیرد. در سال 2022، وزارت آموزش ایتالیا 5 بخش (زیست شناسی، فیزیک، ریاضیات، پزشکی و علوم انسانی) را به آموزش عالی این دانشگاه انتخاب کرد و به آنها بودجه های اختصاصی برای پروژه های تحقیقاتی اعطا کرد. تحقیقات در پاویا به لطف سایر مراکز تحقیقاتی، مانند مرکز فناوری های بهداشتی (CHT)، مرکز اروپایی آموزش و تحقیقات مهندسی زلزله (EUCENTRE) و مرکز ملی رادیوتراپی انکولوژیک (CNAO) بسیار بی نظیر است. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی شانگهای جیاوو در سال 2021 در رده 581 و در رده بندی تایمز در سال 2021 در رتبه 561 قرار گرفته است و از دانشگاه های برتر ایتالیا محسوب می شود.

سال  U.S. News & World Report  TIMES QS Shanghai JIAO
2022 250 401 561
2021 265 401 581 301
2020 244 351 551 301

تحصیل دکتری در دانشگاه Pavia

برنامه های دکتری که توسط دانشگاه پاویا ارائه می شود تحت نظارت (SAFD)، دانشکده آموزش عالی دکتری است. برنامه های دکترای این دانشگاه طیف گسترده ای از موضوعات را در سه گروه کلان علوم و فناوری، علوم زندگی، علوم انسانی و اجتماعی پوشش می دهد. دانشجویان علاوه بر اینکه مهارت های خود را برای مشاغل آینده در این دوره ها توسعه می دهند، توانایی های لازم برای فعالیت در خارج از دانشگاه را نیز بدست می آورند. این دانشگاه دائماً مشغول ارتقاء کیفیت برنامه های دکتری و در نتیجه آماده سازی دانشجویان دکتری است. به طور خاص، این دانشگاه تعامل بین دانشگاه و صنعت و همچنین برنامه های بین المللی را برای دانشجویان ایجاد کرده است و امکان می دهد که دانشجویان مدرک مشترکی با سایر موسسات اروپایی کسب کنند. دانشجویان در این دوره ها به یک سیستم کتابخانه ای، تحقیقاتی و آزمایشگاه های معتبر بین المللی دسترسی دارند.

شرایط تحصیل در دانشگاه Pavia ایتالیا

تحصیل کارشناسی در دانشگاه پاویا حدود 3 الی 5 سال به طول می انجامد و تحصیل کارشناسی ارشد 2 سال زمان لازم دارد این در حالی است که تحصیل در مقطع دکتری حدود 3 سال زمان می برد. جهت تحصیل در این مقاطع بایستی مدرک معتبر زبان بین المللی حداقل B2 یا C1 را ارائه کنید. همچنین برای برخی از رشته ها مانند تحصیل پزشکی در ایتالیا بایستی در آزمونی به نام IMAT شرکت کنید و نمره لازم را کسب کنید. هزینه تحصیل نیز در این دانشگاه با توجه به نوع رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متغیر است. شهریه ثابت دانشگاه پاویای ایتالیا 680€ (یورو) می باشد که بسته به واحد های اخذ شده و ملیت افراد شهریه متغیر برای دانشجو درنظر گرفته می شود. این دانشگاه دارای خوابگاه دانشجویی است و از نظر اقامت دانشجویان می توانند بر روی این گزینه حساب باز کنند.

این دانشگاه همچنین چندین بورسیه تحصیلی در ایتالیا را برای دانشجویان خود ممکن ساخته است و دانشجویان واجد شرایط می توانند از این بورسیه ها استفاده کنند. چنانچه قصد مهاجرت به ایتالیا و یا دیگر کشورهای اروپا را دارید می توانید به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و از تجربه و دانش وکیلان این موسسه بهره مند شوید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  +  77  =  81