مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه Queen Mary لندن

دانشگاه Queen Mary لندن

متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل دانشگاه های انگلستان را انتخاب می کنند، یکی از دانشگاه های معتبر در این کشور دانشگاه Queen Mary لندن می باشد. هر ساله افراد زیادی تلاش می کنند پذیرش این دانشگاه را به دست آورند. متقاضیان باید بدانند برای تحصیل در این دانشگاه شرایط و قوانینی وجود دارد. در سال های قبل و در حوزه رضایت دانشجویان دانشگاه Queen Mary لندن در مقایسه با دانشگاه های هم رتبه، بالاترین امتیاز را به خود اختصاص داده است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارند به بررسی شرایط تحصیل در انگلستان بخصوص شرایط تحصیل در دانشگاه کوئین مری لندن بپردازند.

شرایط تحصیل در کشور انگلستان در 2021

در کشور انگلستان امکان تحصیل از مقطع آمادگی تا تحصیل در مقاطع دانشگاهی برای متقاضیان خارجی و بین المللی وجود دارد. متقاضیان با توجه به شرایط خود می توانند یکی از ویزاهای تحصیلی زیر را کسب کرده و برای ادامه تحصیل وارد کشور انگلستان شوند.

 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت
 • ویزای تحصیلی عمومی
 • ویزای تحصیلی برای متقاضیان زیر 18 سال

متقاضیانی که مدرک تحصیلی دیپلم خود را از کشورهای دیگری دریافت کرده اند، معمولا نمی توانند در برخی از دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند. متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک بین المللی دیپلم را ارائه نمایند. همچنین متقاضیان می توانند در دوره های آمادگی برای ورود به مقطع کارشناسی که طول مدت آن بین 1 تا 2 سال می باشد شرکت نمایند. اما دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و مقطع دکتری نیازی به گذراندن این دوره ها نداشته و با مدرک تحصیلی پیشین خود می توانند ادامه تحصیل دهند. متقاضیان خارجی و بین المللی پس از آن که پذیرش دانشگاه مورد نظر را به دست آورند، باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهند. جهت دریافت هر یک از ویزاهای تحصیلی متقاضیان باید مدارکی را آماده و ارائه نمایند.

تحصیل در دانشگاه Queen Mary لندن

این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه ها در شهر لندن محسوب می شود. در دانشگاه کوئین مری لندن طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی در زمینه های گوناگونی مانند: علوم اجتماعی، حقوق، علوم انسانی، دندان پزشکی، پزشکی، فنی و مهندسی و علوم پایه ارائه می شود. دانشگاه Queen Mary در سال 1785 میلادی تاسیس شد، در سال 1995 از ادغام کالج های West Field، Queen Mary، کالج پزشکی بیمارستان لندن و کالج پزشکی بیمارستان سنت بارتولومیو دانشگاه کوئین مری تاسیس شد.

در این دانشگاه حدودا 16900 دانشجو مشغول به تحصیل می باشند و حدودا 3000 کارمند در این دانشگاه مشغول به کار هستند. این دانشگاه در شرق شهر لندن و در منطقه ای خوش آب و هوا قرار گرفته است. دانشگاه Queen Mary لندن از لحاظ تحقیقات انجام شده، دارای بالاترین کیفیت می باشد. طبق نتایج اعلام شده RAE در رابطه با کیفیت تحقیقات، دانشگاه کوئین مری جایگاه 11 ام را به خود اختصاص داده است. در زمینه ارائه امکانات به دانشجوها این دانشگاه در طی 5 سال گذشته مبلغ 250,000,000£ (پوند) سرمایه گذاری کرده است.

معرفی دانشکده های دانشگاه کوئین مری

در این بخش سعی داریم به دانشکده های دانشگاه Queen Mary لندن بپردازیم.

 • دپارتمان خدمات تخصصی
 • دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • دانشکده علوم و فنی و مهندسی
 • دانشکده داروسازی و دندان پزشکی

مهمترین رشته های تحصیلی در دانشگاه Queen Mary لندن

مهمترین رشته های تحصیلی در دانشگاه Queen Mary لندن

برخی از اصلی ترین و مهمترین رشته های تحصیلی که در دانشگاه کوئین مری ارائه می شود، به شرح زیر می باشد.

 • رشته تحصیلی مهندسی شیمی
 • رشته تحصیلی علوم بیولوژیکی
 • رشته تحصیلی پزشکی
 • رشته تحصیلی علوم کامپیوتر
 • رشته تحصیلی ریاضیات
 • رشته تحصیلی دندان پزشکی
 • رشته تحصیلی فیزیک و هوافضا
 • رشته تحصیلی مهندسی
 • رشته تحصیلی حقوق
 • رشته تحصیلی امور مالی و اقتصاد
 • رشته تحصیلی روان شناسی
 • رشته تحصیلی جغرافیا و محیط زیست
 • رشته تحصیلی تجارت و مدیریت
 • رشته تحصیلی ادبیات
 • رشته تحصیلی تاریخ
 • رشته تحصیلی علوم مواد
 • رشته تحصیلی علوم سیاسی
 • رشته تحصیلی زبان شناسی

هزینه های تحصیل در دانشگاه کوئین مری شهر لندن

افرادی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را دارند، باید شهریه ای بین 3000£ تا 31000£ (پوند) را بپردازند. این هزینه ها با توجه به رشته تحصیلی انتخابی متفاوت می باشد. برای مثال متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته حسابداری را دارند مبلغ 1500£ (پوند) و دانشجویان رشته پزشکی باید مبلغی بالغ بر 30000£ (پوند) بابت شهریه پرداخت نمایند. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو باید شهریه ای بالغ بر 5000£ تا 20000£ (پوند) پرداخت نماید، که در این مقطع نیز با توجه به رشته تحصیلی شهریه ها متفاوت می باشند.

کار حین تحصیل در دانشگاه Queen Mary لندن

کار ضمن تحصیل در انگلستان تا سقف 20 ساعت در هفته علاوه بر دانشجویان بریتانیایی و دانشجویان اتحادیه اروپا، برای سایر ملل نیز مجاز دانسته شده است. به شرطی که افراد ویزای تحصیلی بلند مدت انگلستان را داشته باشند یعنی برای مدتی بیش از 3 ماه در این کشور در حال تحصیل باشند. چه حین و چه پس از تحصیل در دانشگاه کویین مری لندن، افراد شانس بالایی برای کاریابی در انگلستان خواهند داشت.

چرا که نه تنها موقعیت های شغلی زیادی در انگلستان و به خصوص در شهر لندن وجود دارد، بلکه تحصیل در دانشگاه مذکور هم امتیاز خیلی بزرگی محسوب می شود. رنکینگ دانشگاه کویین مری به شرح ذیل است:

طبقه بندی های جهانی در سال 2021 رنکینگ دانشگاه کویین مری
THE Ranking 110

نمودار ذیل جایگاه این دانشگاه را در رنکینگ QS نشان میدهد:

رنکینگ دانشگاه Queen Mary لندن

درآمد حاصل از کار دانشجویی در انگلستان طی سال 2021 ساعتی 9£ تا 20£ (پوند) است که رقم دقیق آن بستگی به نوع شغل دانشجو دارد. مثلا کار مرتبط با رشته تحصیلی در شرکت های بزرگ لندن درآمد بیشتری نسبت به کار در محیط دانشگاه یا کار در کافه، رستوران و غیره دارد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کویین مری کسانی که ضمن تحصیل سابقه کار مرتبط با رشته خود را دارند مشاغل بهتری می توانند پیدا کنند.

شرایط خوابگاه ها در دانشگاه Queen Mary لندن

یکی دیگر از نقاط مثبت و قوی دانشگاه Queen Mary لندن، وجود خوابگاه هایی برای اسکان دانشجویان می باشد. در خوابگاه ها تعداد 2000 اتاق با شرایط بسیار خوبی وجود دارد. متقاضیان می توانند پیش از شروع سال تحصیلی و حتی قبل از اقدام برای ثبت نام برای آشنایی بیشتر با دانشگاه و خوابگاه، از دانشگاه بازدید نمایند. خوابگاه برای مدت 268 روز در اختیار دانشجو قرار می گیرد، برای اقامت در طول این مدت فرد باید مبلغ 4910£ (پوند) پرداخت نماید. برای استفاده از بهترین اتاق ها در خوابگاه باید سالانه 7577£ (پوند) بپردازید.

متقاضیان با توجه به شرایط خود می توانند از اتاق های عمومی و یا خصوصی استفاده نمایند. همچنین باید گفت استفاده از امکانات خوابگاه مثل: سرویس بهداشتی و حمام به 2 صورت عمومی و خصوصی می باشد. در مقاله ای که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه Queen Mary لندن، در اختیار شما عزیزان قرار داده شد. اگر برای ادامه تحصیل کشور انگلستان را انتخاب کرده اید، پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ویزای تحصیلی انگلستان را مطالعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.