مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه reading انگلستان

دانشگاه reading انگلستان

هر ساله افراد زیادی بخصوص اتباع ایرانی تقاضای پذیرش در دانشگاه های انگلستان، مخصوصا دانشگاه reading انگلستان (University of Reading) را دارند. این افراد ترجیح می دهند تحصیلات تکمیلی خود را در این دانشگاه پشت سر بگذارند، چرا که سطح علمی و آموزشی دانشگاه مذکور در بین سایر دانشگاه های جهان، بسیار بالا است. البته دانشگاه های معتبر و برگزیده بسیار زیادی در این کشور اروپایی وجود دارد که از علاقمندی های دانشجویان ایرانی می باشد. متقاضیان گرامی با اخذ مشاوره از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند اطلاعات بسیار مفیدی را در این زمینه به دست آورند تا بتوانند نسبت به شرایط تحصیلی و موقعیت مالی خود، مناسب ترین و بهترین گزینه تحصیلی را انتخاب نمایند.

شهریه دانشگاه Reading انگلستان برای بریتانیایی ها

دانشگاه ریدینگ انگلستان نیز همانند دانشگاه های سایر کشورها بر اساس نوع رشته تحصیلی و مقطعی که دانشجویان مشغول تحصیل هستند، مبالغی را به عنوان شهریه از دانشجویان دریافت می کند. میزان شهریه های دریافتی در دانشگاه های مختلف این کشور، متغیر می باشد. دانشگاه Reading انگلستان در سال تحصیلی 2022-2023 میزان مبلغی را که از دانشجویان انگلیسی، اروپایی اخذ نمود، معادل مبلغ 9250£ (پوند) بوده است. همچنین دوره های کارآموزی که از سوی این دانشگاه برگزار می گردد نیز به مبلغ 1385£ (پوند) خواهد بود.

شهریه دانشگاه Reading انگلستان برای دانشجویان بین المللی

اما دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه Reading انگلستان بایستی در هر سال تحصیلی مبلغی را بپردازند که با مبلغ پرداختی دانشجویان بومی، متفاوت است. این مبلغ در سال تحصیلی جدید بین 10000£ تا 22000£ (پوند) است؛ البته رقم دقیق آن به رشته و مقطع تحصیلی افراد بستگی دارد. البته دانشجویان بین المللی که رزومه ممتازی داشته باشند امکان درخواست بورسیه های تحصیلی را نیز در انگلستان خواهند داشت. از جمله این بورسیه های تحصیلی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • بورسیه دانشگاه Reading انگلستان
  • Commonwealth Scholarships
  • The Royal Society Grants
  • Euraxess UK

شهریه دانشگاه Reading انگلستان برای دانشجویان بین المللی

دلایل‌ محکم جهت تحصیل در دانشگاه reading انگلستان در 2022

به طور یقین می توان گفت که دلایل محکمی برای تحصیل در دانشگاه Reading انگلستان وجود دارد که باعث می گردد شمار زیادی از دانشجویان بین المللی جهت ادامه تحصیل روانه این دانشگاه شده و درخواست پذیرش نمایند. در این بخش از مقاله قصد داریم به برخی دلایل قطعی و مهم این موضوع اشاره نماییم. دانشگاه Reading انگلستان از جمله دانشگاه های این کشور است که در 2022 بین 200 دانشگاه برگزیده دنیا و همچنین در زمره 20 دانشگاه پژوهشی این کشور قرار گرفته است.

لازم است بدانید این دانشگاه دارای دانشکده بازرگانی است در سطح جهانی به عنوان تنها دانشکده بازرگانی بوده و توانسته به عنوان برند برتر تجاری شناخته شود، همچنین به این موفقیت دست یافته است که جایگاه معتبر سه گانه خود را محفوظ بدارد. آن دسته از دانشجویان بین المللی که قصد اقامت در خوابگاه های این دانشگاه را دارند می توانند تا پیش از اول آگوست درخواست خود را ارائه نمایند و در نتیجه از خوابگاه های این دانشگاه بهره مند گردند. بهتر است جهت اطلاعات تکمیلی در خصوص تحصیل در انگلستان مقاله مهاجرت تحصیلی به انگلستان را مطالعه نمایید تا در این مورد اطلاعات جامع و کاملی را بدست آورید.

کلیاتی درباره دانشگاه reading انگلستان

در بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه Reading انگلستان این موضوع حائز اهمیت است که کمی درباره آمار و ارقام دانشجویان مشغول تحصیل در این دانشگاه بدانیم. این موضوع باعث می گردد تا از اعتبار و جایگاه دانشگاه مذکور اطلاعات بیشتری به دست آورید. این دانشگاه در امر پذیرش دانشجویان بین‌المللی از کلیه کشورهای جهان، بسیار موفق عمل نموده و توانسته در هر سال تحصیلی شمار زیادی از دانشجویان متقاضی را پذیرش نماید. به طوری که طبق آمارهای به دست آمده مشخص گردید درحال حاضر 3500 دانشجوی بین المللی که از 130 کشور مختلف جهان روانه این دانشگاه شده‌ اند، درحال تحصیل در دانشگاه مذکور هستند. تقریبا کلیه دانشجویان از شرایط تحصیلی و امکاناتی که در اختیار آنان قرار می‌گیرد، رضایت کامل دارند. رشته های تحصیلی در این دانشگاه متنوع و مختلف است. برخی از این رشته‌ ها عبارتند از:

  • کشاورزی
  • زمین‌ شناسی
  • صنایع غذایی
  • علوم دریایی
  • آموزش معلمان
  • طراحی و هنر

دانشجویان گرامی توجه نمایند که پیش از اینکه در خصوص مهاجرت به انگلیس و تحصیل در این کشور اقدام نمایند، لازم است مشاوره های لازم در خصوص راه‌‌ های مهاجرت به انگلستان را کسب نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی کامل در این زمینه را داشته و مشاوره‌ های حرفه‌ای و تخصصی ارائه می‌دهد.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *