ویزای تحصیلی

دانشگاه RWTH آخن آلمان

دانشگاه RWTH آخن آلمان

دانشگاه RWTH آخن آلمان به عنوان یکی از دانشگاه های معتبر آلمان محسوب می شود. جهت تحصیل در این دانشگاه شرایط و قوانینی وضع شده است. بهتر است متقاضی قبل از اقدام برای اخذ پذیرش از آن ها اطلاع داشته باشد، تا در طول انجام کارها با مشکل مواجه نشود. هر ساله دانشجویان خارجی و بین المللی زیادی سعی دارند پذیرش این دانشگاه را به دست بیاورند و از امکانات بسیار خوب و کیفیت بالا آموزشی استفاده نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو سعی دارد اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه RWTH آخن آلمان در اختیار متقاضیان قرار دهد. اگر برای ادامه تحصیل این دانشگاه را انتخاب کرده اید تا پایان با ما همراه باشید.

تاریخچه دانشگاه RWTH آخن آلمان

این مرکز آموزشی در سال 2023 بسیار مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. ویژگی های برجسته این دانشگاه به شرح زیر است:

آیتم شرح
شعاراندیشیدن به آینده
نوع دانشگاهدولتی
سال تاسیس1870
رئیس دانشگاهاولریش رودیگر
تعداد دانشجویان45,377
محل اقامتآخن، نوردراین-وستفالن، آلمان

این دانشگاه (Rheinisch- Westfalische Technische Hochschule Aachen) با نام اختصاری RWTH Aachen در سال 1870 میلادی ساخته شد. در ابتدا نام این دانشگاه، مدرسه پلی تکنیک راینیش وستفلیشه پادشاهی آخن است. این مرکز آموزشی با 223 دانشجو و 23 مدرس و وجود درگیری بین نیروهای آلمان و فرانسه کار خود را آغاز کرد.

در سال 1880 این مدرسه به یک دانشگاه فنی تبدیل شد و حق اعطاء مدرک دکتری را دریافت نمود. در طول دوره جنگ جهانی اول در فعالیت های دانشگاه اختلال ایجاد شد و بخش زیادی از ساختمان دانشگاه تخریب شدند. با شروع جنگ جهانی دوم نیز دانشگاه به مدت 12 ماه تعطیل شد. پس از پایان جنگ دانشگاه آخن آلمان فعالیت خود را آغاز کرد، در سال 1965 دانشکده فلسفه و یک سال بعد دانشکده پزشکی تاسیس شد و دانشگاه آخن که تنها در زمینه رشته های فنی و مهندسی فعالیت داشت به مرکز آموزش عالی تبدیل شد.

معرفی دانشگاه RWTH آخن آلمان

این دانشگاه پژوهشی در زمینه فناوری فعالیت دارد. این موسسه آموزشی بزرگترین و معتبر ترین دانشگاه آلمان در رشته های فنی و مهندسی به شمار می آید. در این دانشگاه 1155 رشته تحصیلی ارائه می شود. بیش از 40000 دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه آخن آلمان در زمینه های متعددی در رشته های مهندسی به خصوص مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، رشته شیمی و رشته فیزیک دارای شهرت جهانی است.

جایگاه دانشگاه RWTH آخن آلمان

در سال 2013 نظر سنجی توسط مجله Wirtschaftswoche در میان روسای 500 شرکت آلمانی معتبر برگزار شد. در طی این نظر سنجی دانشگاه آخن آلمان در رشته های مهندسی برق، صنایع، مکانیک کامپیوتر و علوم طبیعی به عنوان برترین و معتبرترین دانشگاه در کشور آلمان شناخته شد. هر چه دانشگاه رنکینگ بهتری در سطح جهانی و ملی داشته باشد اخذ پذیرش از آن ها رقابتی تر و دشوارتر خواهد بود. در عوض فارغ التحصیلان چنین دانشگاهی برای ورود به بازار کار دشواری خاصی نخواهند داشت خصوصا وقتی به زبان انگلیسی و آلمانی تسلط کامل داشته باشند. در نمودار ذیل رنکینگ این دانشگاه در سال 2023 در سطح جهانی بیان شده است:

رنکینگ دانشگاه آخن rwth آلمان

دانشجویان بین المللی در آخن در 2023

به دلیل سطح بالای آموزش در دانشگاه آخن آلمان در سال 2023 دانشجویان بین المللی و خارجی باید سعی کنند عملکردشان بالاتر از میانگین مدرسه باشد تا بتوانند پذیرش این دانشگاه را به دست بیاورند. تقاضا دانشجویانی که میانگینی کمتر از 2.5 داشته باشند رد خواهد شد. اخیرا در مقطع کارشناسی در دانشگاه آخن دروس به زبان آلمانی ارائه می شوند، پس ارائه مدرک سطح C1 برای تحصیل به زبان آلمانی ضروری می باشد. دانشجویان بین المللی که به زبان آلمانی تسلط ندارند، تنها می توانند در دوره های 12 ماهه در نظر گرفته شده شرکت نمایند. توصیه می شود قبل از ورود به کشور آلمان دوره های زبان را در کشور خود بگذرانید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

معرفی دانشکده های دانشگاه RWTH آخن آلمان

با توجه به تعدد دانشکده های این مرکز آموزشی، دانشجویان متقاضی اغلب رشته های تحصیلی می توانند برای پذیرش درخواست دهند. دانشگاه RWTH آخن آلمان دارای 9 دانشکده است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی برق و فناوری اطلاعات
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده هنر و علوم انسانی
 • دانشکده ریاضیات، علوم کامپیوتر و علوم طبیعی
 • دانشکده مهندسی مواد
 • دانشکده اقتصاد و بازرگانی

معرفی دانشکده های دانشگاه RWTH آخن آلمان

اخذ پذیرش از دانشگاه آخن در آلمان

برای دریافت پذیرش از دانشگاه RWTH آخن آلمان، دانشجو باید مدارکی را آماده کرده و در تاریخ تعیین شده به دانشگاه ارسال نمایند. آخرین مهلت در نظر گرفته شده برای شرکت در ترم تابستان 15 ماه ژانویه و آخرین مهلت برای شرکت در ترم زمستان 15 ماه ژوئیه می باشد. مدارکی که باید به دانشگاه ارسال شود عبارتند از:

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه فتوکپی از آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • ارائه رزومه کامل (CV)
 • ارائه توصیه نامه
 • متقاضیان باید انگیزه خود را از تحصیل در دانشگاه RWTH آخن آلمان نوشته و تحت عنوان انگیزه نامه ارائه دهند
 • در صورتی که در آزمون ورودی شرکت کرده اید باید از نتیجه آزمون فتوکپی تهیه کرده و آن را ارسال نمایید.
 • ارائه مدرک معتبر زبان
 • پرداخت هزینه های مربوطه
 • ارائه مدرک مقطع تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

بررسی هزینه تحصیل در دانشگاه RWTH آخن آلمان

یکی از سوالات متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه RWTH آخن آلمان را دارند این است که هزینه های تحصیل در این دانشگاه به چه صورت می باشد؟ برای تحصیل در این دانشگاه نیازی به پرداخت شهریه تحصیلی نمی باشد. تنها هزینه ای که دانشجو باید پرداخت کند مربوط به استفاده نامحدود از وسایل حمل و نقل عمومی، هزینه خدمات دانشجویی، هزینه های محل اقامت و خوراک و پوشاک است.

اگر قصد اقامت در خوابگاه های در نظر گرفته شده را دارید باید ماهانه 250€ (یورو) پرداخت نمایید. برای هزینه های خدمات دانشجویی ماهانه 252€ (یورو)، هزینه های ماهانه خوراک 350€ (یورو)، هزینه های سلامت و درمانی ماهانه 80€ (یورو) و هزینه های خرید کتاب 70€ (یورو) در نظر بگیرید. ممکن است با توجه به نوع زندگی متقاضی مجبور به پرداخت هزینه های بیشتری شود. اگر برای ادامه تحصیل کشور آلمان را انتخاب کرده اید پیشنهاد می شود در رابطه با تحصیل در این کشور اطلاعات بیشتری کسب نمایید، به همین منظور پیشنهاد می شود مقاله اقامت آلمان از طریق تحصیل را مطالعه نمایید. جهت کسب مشاوره های بیشتر می توانید با مشاوران و وکلاء موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *