مهاجرت تحصیلی ایتالیا

دانشگاه Siena ایتالیا

دانشگاه Siena ایتالیا

دانشگاه Siena ایتالیا با قدمتی بیش از چند قرن یکی از دانشگاه های قدیمی اروپا و ایتالیا محسوب میشود و تا به امروز پذیرای دانشجویان ایتالیایی و خارجی بوده است. پذیرش از دانشگاه Siena ایتالیا به دانشجویان فرصت تحصیل در اروپا با استانداردهای بین المللی را می دهد و همچنین با اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا این دانشجویان اقامت اروپا را اخذ خواهند کرد و از مزایای ویزای شینگن برخوردار خواهند شد.

شهر سیه نا یکی از شهرهای کوچک ایتالیاست که در منطقه توسکانی واقع شده است و نسبت به شهرهای رم، تورینو و غیره کم تر توریستی است. تقریبا نیمی از جمعیت شهر سیه نا را جمعیت دانشجویی تشکیل می دهد و این دانشگاه هر سال میزبان دانشجویان داخلی و خارجی بسیاری می باشد. تحصیل در دانشگاه سیه نا معمولا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی انجام می گیرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه مقاله دانشگاه Siena ایتالیا را معرفی کرده است.

 • شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه سیه نا در ایتالیا چیست؟
 • آیا دانشگاه سیه نا بورسیه تحصیلی اعطا می کند؟
 • مدرک زبان مورد نیاز برای دریافت پذیرش از این دانشگاه چیست؟
 • هزینه تحصیل در این دانشگاه چقدر است؟
 • آیا دانشگاه سیه نا از دانشگاه های قدیمی ایتالیا است؟

تاریخچه دانشگاه Siena

تاسیس دانشگاه Pavia ایتالیا به سال 1240 بر می گردد در جایی که این دانشگاه کار خود را با دانشکده علوم انسانی و فلسفه آغاز کرد و دانشکده های پزشکی و حقوق خیلی زود به آن اضافه شدند. پس از تاجگذاری چارلز چهارم در سال 1355 این دانشگاه ارتقا یافت و دانشگاه همراه با معلمین تحت حمایت امپراتوری قرار گرفت.

در اوایل قرن 15 مرکزی جدیدی به نام کاسا دلا ساپینزا به این دانشگاه اضافه شد و در دهه 1900 این دانشگاه به رشد خود ادامه داد و دانشکده ها و ساختمان های جدید را تاسیس کرد و در طول جنگ های جهانی این دانشگاه جمعیت دانشجویی خود را حفظ نمود و هم اکنون با تبدیل 400 دانشجو به 20000 دانشجو این دانشگاه بسیار رشد کرده است و برنامه های مختلف تحصیلی را در دانشکده های خود به دانشجویان ارائه می کند. این دانشگاه در سال 2014 به عنوان بهترین دانشگاه ایتالیا معرفی شد.

آیتم شرح
تاسیس 1240
نوع دانشگاه دولتی
تعداد دانشجو 20000
مکان سیه نا
نام مستعار UNISI
وبگاه www.unisi.it

درباره دانشگاه Siena ایتالیا

دانشگاه Siena ایتالیا با قرن ها سابقه یکی از دانشگاه های قدیمی ایتالیاست و نام آن نیز از شهر سیه نا گرفته شده است. شهر سیه نا در منطقه توسکانی قسمت شمالی مرکز ایتالیا واقع شده است و مرکز شهر قدیمی آن به عنوان میراث جهانی یونسکو به حساب می آید. تحصیل در دانشگاه Siena ایتالیا در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است که به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی اکثر برنامه های آن ارائه می شود.

دانشگاه سیه نا ایتالیا در سال 2012 طبق اعلام روزنامه معتبر لاریپابلیکا از نظر خدمات، کمک های مالی و بین المللی در رده اول دانشگاه های ایتالیا قرار گرفت. این دانشگاه حدود 239 توافقنامه همکاری با دانشگاه های اروپایی، آفریقایی، آمریکای لاتین، کانادا، روسیه، ژاپن، خاورمیانه، ایالات متحده آمریکا و ویتنام امضا کرده است و همچنین برای مدرک دکتری و کارشناسی ارشد با بسیاری از دانشگاه های خارجی همکاری مشترک دارد.

دانشکده های دانشگاه Siena ایتالیا

دانشگاه Siena ایتالیا دارای 9 دانشکده مختلف بود که در سال 2010 طبق قانونی در مورد سازماندهی دانشگاه ها به اصطلاح قانون گلمینی، همه دانشکده ها توسط ساختارهای جدید سازمانی، یعنی دپارتمان ها جایگزین شده اند. این بخش ها مراکز اصلی تحقیقات علمی، تدریس و آموزش در این دانشگاه می باشند.

 • دپارتمان حقوق
 • گروه بیوتکنولوژی پزشکی
 • گروه پزشکی، جراحی و علوم اعصاب
 • دپارتمان اقتصاد و آمار
 • گروه پزشکی مولکولی و رشدی
 • گروه علوم سیاسی و بین المللی
 • بیوتکنولوژی، شیمی و داروسازی
 • دپارتمان تجارت و حقوق
 • گروه مهندسی اطلاعات و ریاضیات
 • گروه علوم زیستی
 • علوم فیزیکی، زمین و محیط زیست
 • گروه علوم اجتماعی، سیاسی و شناختی
 • گروه فلسفه و ادبیات
 • آموزش، علوم انسانی و ارتباطات فرهنگی
 • گروه تاریخ و میراث فرهنگی

دانشکده های دانشگاه Siena ایتالیا

برنامه های تحصیلی دانشگاه Siena ایتالیا

دانشگاه Siena ایتالیا تحصیل در ایتالیا را در مقاطع مختلف تحصیلی از کارشناسی گرفته تا دکتری را در دانشکده ها و مراکز خود فراهم ساخته است. در اینجا برخی از برنامه های مهم تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه معرفی شده اند.

 • دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی: اقتصاد و امور بانکداری، تجارت و مدیریت تجاری، حسابداری، اقتصاد، مطالعات بین امللی، حسابداری و مدیریت بین الملل، دیپلماسی عمومی و فرهنگی، مهندسی برق و ارتباطات، زبان و ادبیات، مهندسی کامپیوتر، مدیریت مهندسی، ریاضیات، فناوری بیوتکنولوژی پزشکی، ژنتیک، بیوتکنولوژی تولید شبه انسان، دندانپزشکی، بیولوژی و شیمی
 • برنامه های دکتری: علوم شیمیایی و داروسازی، فیزیک تجربی، علوم کامپیوتر، مهندسی اطلاعات و فناوری، علوم زمینی، علوم زندگی، علوم و فن آوری های زیست محیطی، زمین شناسی و قطبی، محاسبات هوشمند، صنعت هوشمند، بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی، بیوتکنولوژی پزشکی، ژنتیک، آنکولوژی و پزشکی بالینی، علوم اعصاب، پزشکی مولکولی، فلسفه، هنر، زبان و ادبیات ایتالیایی، باستان شناسی، تاریخ، مطالعات تاریخی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی و حقوق

رده بندی دانشگاه Siena

دانشگاه Siena ایتالیا یک دانشگاه استاندارد و مطابق با روند بولونیاست که برنامه های تحصیلی خود را در زمینه های اقتصاد، داروسازی، حقوق، مهندسی، هنر و علوم انسانی، هنر و علوم انسانی، پزشکی و جراحی، ریاضی، علوم فیزیکی و طبیعی و سیاسی و همچنین چندین مدرک بین رشته ای را در یکی از 15 بخش خود ارائه می دهد. این دانشگاه طبق رده بندی جهانی QS در سال 2020 در رده 701 میان دانشگاه های جهان قرار گرفته است. همچنین بر اساس رده بندی U.S News & Report در سال 2020 در رده 357 جان جای دارد. در جدول زیر نیز رتبه دانشگاه سیه نا را در سال های مختلف می بینید.

سال رده بندی U.S. News & World Report  TIMES رده بندی QS رده بندی Shanghai JIAO
2022 357 401 701
2021 384 351 701 501
2020 400 401 801 701

شرایط تحصیل در دانشگاه Siena ایتالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا مانند تحصیل در دیگر دانشگاه های ایتالیا می باشد و جهت پذیرش در مقطع کارشناسی بایستی مدرک معتبر تحصیلی دیپلم را همراه با ریز نمرات ارائه کنید. علاوه بر این در آزمون ورودی این دانشگاه نیز شرکت نمایید. جهت تحصیل به زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6 مورد نیاز است. همچنین جهت تحصیل به زبان ایتالیایی حداقل مدرک سطح B1 مورد نیاز می باشد. همچنین برای تحصیل در مقاطع بالاتر نیز علاوه بر مدارک زبان مدارک معتبر تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد بایستی ارائه گردد. هزینه تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته از جمله تحصیل پزشکی در ایتالیا متفاوت می باشد. اما به صورت کلی و میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه siena ایتالیا حدود 2000€ الی 5000€ (یورو) در هر سال تحصیلی می باشد.

این دانشگاه همچنین دارای اقامتگاهی به نام Refugio می باشد که در مرکز شهر قرار دارد و به دانشجویان خاص تعلق می گیرد. این دانشگاه همچنین 40 بورسیه تحصیلی در ایتالیا را برای دانشجویان دکترا و محققین در سال ارائه میکند و همچنین بیش از 300 بورسیه تحصیلی را در غالب بورسیه اراسموس به دانشجویان خود ارائه می کند. امیدواریم در این مقاله به خوبی با دانشگاه سیه نا ایتالیا آشنا شده باشید. چنانچه قصد مهاجرت به ایتالیا و یا کشورهایی نظیر ایتالیا در اروپا را دارید و نیازمند مشاور و وکیل هستید، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه ای فراوان در این باب آماده ارائه خدمات و همکاری با متقاضیان گرامی می باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

61  +    =  63