ویزای تحصیلی

دانشگاه Southern Cross در استرالیا

دانشگاه Southern Cross در استرالیا

دانشگاه Southern Cross در استرالیا جزء دانشگاه های دولتی این کشور محسوب شده و در بین دانشگاه های استرالیا با علامت اختصاری SCU شناخته می شود. رنکینگ جهانی این دانشگاه بر اساس رتبه بندی تایمز 501 اعلام شده است. از امکانات دانشگاه سادرن کراس می توان به امکان اخذ بورس تحصیلی و اقامت در خوابگاه دانشجویی اشاره کرد. در مقاله ای که مطالعه می کنید کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به معرفی دانشگاه Southern Cross در استرالیا می پردازند و اطلاعات مختصری در این خصوص در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

 • شرایط تحصیل در دانشگاه کراس جنوبی چیست؟
 • آیا این دانشگاه در جمع برترین دانشگاه های جهان قرار دارد؟
 • مزایای تحصیل در این دانشگاه چیست؟
 • نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از این دانشگاه چیست؟
 • آیا امکان کار دانشجویی در ضمن تحصیل در این دانشگاه وجود دارد؟

معرفی دانشگاه Southern Cross در استرالیا

دانشگاه سادرن کراس در 23 فوریه 1970 میلادی تاسیس شد، اولین حضور دانشجویان خارجی و بین المللی در این دانشگاه به سال 1995 میلادی بازمیگردد که از حدودا 20 کشور دانشجو پذیرش شد. در حمایت از دانشجویان بین المللی این دانشگاه شناخته شده است. به صورت کلی می توان گفت دانشگاه Southern Cross یکی از دانشگاه های معاصر کشور استرالیا است. در حال حاضر بیش از 15967 دانشجو در دانشگاه سادرن کراس مشغول به تحصیل هستند. در سال 2010 میلادی این دانشگاه اقدام به ساخت محوطه ای جدید در منطقه ساحل طلای جنوبی کوئیزلند، در کوالانگاتا با فاصله 400 متری از ساحل کرای شمالی کرد. جدول زیر نشانگر مشخصات دانشگاه Southern Cross در کشور استرالیا می باشد.

دانشگاه Southern Cross در استرالیاشرح
نوع دانشگاهدولتی
شهرایالت نیو ساث ولز
تعداد کارمندان432
رنکینگ دانشگاه در بین دانشگاه های کشور استرالیا10
رنکینگ جهانی بر اساس QS801
رنکینگ جهانی بر اساس US News896
وب سایت دانشگاهwww.scu.edu.au

دانشکده و موسسات تحقیقاتی دانشگاه Southern Cross

دانشگاه سادرن گراس دارای 6 دانشکده است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، همچنین این دانشگاه دارای 8 مرکز تحقیقاتی است که شامل: مرکز تحقیقاتی ژنتیک گیاهی، مرکز تحقیقاتی علوم زمینی، مرکز تحقیقاتی فوتوشیمی و فارماکولوژی، مرکز تحقیقاتی توریست و گردشگری، مرکز تحقیقاتی کودکان، مرکز تحقیقاتی اکولوژی دریا، مرکز تحقیقاتی مدیریت محیط زیست و مرکز تحقیقاتی بیوشیمی ساحل. این دانشگاه دارای 4 کمپس در مناطق مختلف کشور استرالیا است، سادرن کراس اصلی ترین کمپس است که در 3 کیلومتری شهر لیزمور در سواحل شمالی واقع شده است و دارای مساحتی بالغ بر 60 هکتار می باشد. دانشکده های ساردن کراس عبارتند از:

 • دانشکده حقوق و عدالت
 • دانشکده بهداشت و علوم انسانی
 • دانشکده مهندسی، علوم و محیط زیست
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده بازرگانی و گردشگری
 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی

 شرایط تحصیل در دانشگاه Southern Cross در استرالیا

شرایط تحصیل در دانشگاه Southern Cross در استرالیا

یکی از معتبرترین برنامه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه سادرن کراس برنامه مطالعات دریایی است. یکی از شرایط اصلی جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه کسب حد نصاب نمره زبان است، حد نصاب نمره در مقاطع و رشته های تحصیلی مختلف تحصیلی متفاوت است. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه سادرن گراس را دارند در صورتی که شرایط لازم برای ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشند اما به زبان انگلیسی تسلط کامل نداشته باشند می توانند پذیرش مشروط از دانشگاه را دریافت کنند. این افراد باید پیش از ورود به دانشگاه در دوره های آموزش زبان انگلیسی شرکت کنند و پس از پایان دوره و اخذ حداقل نمره سال تحصیلی را آغاز کنند.

مقطع/ رشته تحصیلیحد نصاب نمره زبان
کارشناسی/ رشته های علوم بالینی، مامایی، پرستاری، پزشکی، کار درمانیIELTS 7
کارشناسی/ رفاه اجتماعیIELTS 6-6.5
کارشناسی/ آسیب شناسی گفتاریIELTS 7.5
کارشناسی ارشد/ مدیریت بازرگانی، حسابداری حرفه ای، گردشگری بین المللی، مدیریت هتلداریIELTS 6.5
دکتری/ مدیریت بازرگانیIELTS 6.5

علاوه بر ارائه مدرک زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از دانشگاه Southern Cross لازم است متقاضی مدارکی مانند: مدرک تحصیلی و ریز نمرات، انگیزه نامه، اسکن پاسپورت معتبر و مدت دار، توصیه نامه، شرکت در مصاحبه حضوری یا Portfolio (برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد) و گواهی تمکن مالی و سایر مدارک تعیین شده را ارسال کنند. سال تحصیلی در این دانشگاه به 3 دوره تقسیم میشود، برای اخذ پذیرش از هر دوره ددلاین در نظر گرفته شده است. دانشجویان ایرانی باید به خاطر داشته باشند که پروسه دریافت ویزای تحصیلی را نیز در پیش رو دارند پس باید چند ماه پیش از شروع دوره ها اقدامات لازم را در جهت اخذ پذیرش از دانشگاه انجام دهند.

 • ددلاین 3 ماه اول: اواخر فوریه
 • ددلاین 3 ماه دوم: اوایل جولای
 • ددلاین 3 ماه سوم: اوایل نوامبر

شهریه دانشگاه Southern Cross در استرالیا

شهریه دانشگاه سادرن گراس در مقاطع تحصیلی و رشته تحصیلی شما متفاوت است اما میانگین هزینه تحصیل در این دانشگاه 23000 AUD(دلار استرالیا) است. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی و علوم را دارید باید سالانه مبلغ 28000AUD (دلار استرالیا)، رشته هنر 21000AUD (دلار استرالیا) و رشته بازرگانی مبلغ 21000AUD (دلار استرالیا) به عنوان شهریه پرداخت کنید. دانشجویان باید علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های زندگی را نیز برآورد کنند، دانشجویانی که در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه سادرن کراس اقامت داشته باشند در هزینه های زندگی آن ها صرفه جویی می شود. برای اطلاع از هزینه های خورد و خوراک، رستوران و حمل و نقل در کشور استرالیا به مطالعه مقاله هزینه های زندگی در استرالیا بپردازید.

دانشگاه Southern Cross برای دانشجویان واجد شرایط بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است، معمولا در مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان بورسیه تحصیلی تعلق نمی گیرد، ولی ممکن است به دانشجویان با معدل بالا و سوابق تحصیلی عالی کمک هزینه هایی برای پرداخت شهریه به مبلغ 5000$ تا 10000$ (دلار) تعلق بگیرد. اما در مقطع دکتری دانشجویان با نمره زبان بالا و چاپ مقالات در منابع معتبر می توانند با دریافت ویزای تحصیلی به صورت رایگان مشغول به تحصیل شوند.

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

همانطور که گفته شد دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در دانشگاه سادرن کراس به ویزای تحصیلی استرالیا نیاز دارند. جهت اخذ ویزای تحصیلی لازم است فرد درخواست خود را به سفارتخانه یا کنسولگری کشور استرالیا اعلام کند، روند بررسی درخواست پس از شرکت در مصاحبه حضوری و ارائه مدارک 1 ماهه است. برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است مدارک اعلام شده را در زمان مصاحبه به مامور مربوطه ارسال کنید، برای اطلاع از این مدارک به مقاله ویزای تحصیلی کشور استرالیا رجوع کنید. اگر پس از گذشت این مدت نتیجه نهایی اعلام نشد ممکن است به دلیل یکی از موارد زیر باشد.

 • نقض در پرونده و یا نقص در مدارک
 • درخواست مدارک بیشتر از متقاضی
 • درخواست انگشت نگاری و آزمایشات در نظر گرفته شده

در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص مهاجرت تحصیلی، متقاضیان می توانند با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *