مهاجرت تحصیلی ایتالیا

دانشگاه Tor Vergata ایتالیا

دانشگاه Tor Vergata ایتالیا

یکی از دانشگاه های معتبر واقع در شهر رم، دانشگاه Tor Vergata ایتالیا می باشد که علیرغم تازه تاسیس بودن آن، در سال های اخیر رشد بسیاری کرده است و یکی از 10 دانشگاه برتر ایتالیا محسوب می شود. تحصیل در دانشگاه تورورگاتا ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی انجام می گیرد و در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برنامه های مختلف تحصیلی به دانشجویان ارائه می شود. دانشگاه Tor Vergata ایتالیا یک دانشگاه دولتی است و ورود به این دانشگاه بسیار رقابتی می باشد. یکی از مقاصد مناسب جهت تحصیل در اروپا و اخذ ویزای شینگن اروپا، کشور ایتالیا می باشد که با در اختیار داشتن دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر این امر را برای دانشجویان خارجی سبب می سازد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دانشگاه Tor Vergata ایتالیا را معرفی نموده اند.

 • دانشگاه تورورگاتا در کدام شهر واقع شده است؟
 • هزینه تحصیل در این دانشگاه چقدر است؟
 • آیا می توان با تحصیل در این دانشگاه به بازار کار ایتالیا وارد شد؟
 • شرایط دریافت بورسیه از این دانشگاه چیست؟
 • اعتبار جهانی این دانشگاه چگونه است؟
 • آیا می توان از این دانشگاه بورسیه گرفت؟

مزایای تحصیل در دانشگاه Tor Vergata ایتالیا

دانشگاه تورورگاتا ایتالیا (University of Tor Vergata) جزو 10 دانشگاه برتر ایتالیا می باشد و تحصیل در این دانشگاه مطابق با استانداردهای اروپاست و مدارک اخذ شده از این دانشگاه بسیار معتبر می باشند. از جمله مزایای تحصیل در این دانشگاه عبارتند از:

 • تحصیل در دانشگاه معتبر اروپایی
 • اخذ مدارک تحصیلی معتبر
 • تحصیل برنامه های مختلف تحصیلی به زبان ایتالیایی و انگلیسی
 • امکان استفاده از وام های دانشجویی و بورسیه های تحصیلی
 • تحصیل با شهریه مقرون به صرفه و مناسب
 • تحصیل و زندگی در شهر بین المللی رم
 • اقامت پس از تحصیل در رم و ایتالیا

تاریخچه دانشگاه Tor Vergata ایتالیا

دانشگاه تورورگاتا ایتالیا در سال 1982 در شهر رم تاسیس شده است و دانشگاهی نسبتا جوان شناخته می شود. این دانشگاه دولتی پردیسی به وسعت 600 هکتار دارد و دومین دانشگاه مهم رم محسوب می شود. این دانشگاه یکی از قطب های مهم آموزشی در ایتالیا می باشد و مراکز مهمی مانند موسسه ملی اخترفیزیک، موسسه ملی فیزیک هسته ای و رصدخانه مونت پورزیو کاتون در این دانشگاه واقع شده است. بنای این دانشگاه بر اساس معماری آنگلوساکسون ها طراحی شده است و یکی از بزرگ ترین پردیس های دانشگاهی در ایتالیا را دارا می باشد. این دانشگاه با بیش از 30000 دانشجو میزبان مراکز مهم تحقیقاتی مانند شورای تحقیقات ملی و آژانس فضایی ایتالیا می باشد. این دانشگاه همچنین میزبان یکی از بیمارستان های مهم ایتالیا می باشد و در کنار 18 دپارتمان، 6 کتابخانه، 29 آزمایشگاه کامپیوتری و مراکز دیگر خدمات مختلفی را به دانشجویان ارائه می کند.

آیتم شرح
تاسیس 1982
نوع دانشگاه دولتی
تعداد دانشجو 33000
مکان رم
زبان ایتالیایی و انگلیسی
وبگاه www.en.Uniroma2.it

درباره دانشگاه تور ورگاتا ایتالیا

دانشگاه تور ورگاتا ایتالیا با نهاد های ملی و بین المللی در راستای پیشبرد اهداف خود و گسترش بار علمی همکاری های بسیاری را انجام می دهد به طوری که این دانشگاه حدود 879 توافقنامه بین المللی را با دانشگاه های مختلف در سراسر جهان انجام داد است. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 140 برنامه تحصیلی را در مقاطع عالی کارشناسی و کارشناسی ارشد و 32 برنامه دکتری به دانشجویان با ملیت های مختلف ارائه می کند. یکی از اهداف کوتاه مدت این دانشگاه حضور در بین برترین دانشگاه های اروپا تا سال 2025 است از این رو تمرکز بیشتری بر قسمت بین الملل و جذب دانشجویان خارجی دارد. از جمله همکاری های بین المللی این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عضویت در EUA (انجمن دانشگاه های اروپا): دانشگاه تور ورگاتا ایتالیا عضوی از انجمن دانشگاه های اروپا است که شبکه ای به نمایندگی از موسسات آموزش عالی و کنفرانس های 46 کشور اروپایی بوجود آمده است که یک مرجع برای توسعه همکاری و به روز رسانی مداوم اعضا در مورد دیدگاه های سیاسی در مورد آموزش عالی و تحقیق است.
 • عضویت در YERUN (شبکه دانشگاه های تحقیقاتی جوان اروپا): دانشگاه تورورگاتای ایتالیا تنها دانشگاه ایتالیایی است که عضو YERUN است. این انجمن شامل 18 دانشگاه جوان اروپایی (کمتر از 50 سال فعالیت) است که برای افزایش کارایی و عملکرد خود در بخش بین المللی با هم همکاری می کنند. هدف این شبکه ترویج پروژه های تحقیقاتی مشترک در زمینه هایی با تأثیرات اجتماعی بالا است.
 • عضویت در انجمن دانشگاه های جوان برای آینده اروپا (YUFE): یکی از تنها 17 نماینده دانشگاه های اروپایی است که توسط کمیسیون اروپا برای تهیه و اجرای اولین الگو ها برای یک دانشگاه اروپایی انتخاب شده است.

دانشکده های دانشگاه Tor Vergata ایتالیا

این دانشگاه دارای 6 مدرسه یا دانشکده اصلی می باشد که برنامه های مختلف خود را در برنامه های مختلف تحصیلی در مقاطع مختلف به زبان های ایتالیایی و انگلیسی ارائه می کند.

 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده مهندسی
 • پزشکی و جراحی
 • دانشکده حقوق
 • علوم انسانی
 • دانشکده ریاضی، فیزیک و علوم طبیعی

دانشکده های دانشگاه Tor Vergata ایتالیا

برنامه های تحصیلی دانشگاه Tor Vergata ایتالیا

تحصیل در دانشگاه تور ورگاتا ایتالیا طبق سیستم دانشگاهی ایتالیا و پروسه بولونیا شامل 3 بخش کارشناسی به مدت 3 سال و اخذ 180 ECTS، بخش کارشناسی ارشد به مدت 2 سال و اخذ 120 ECTS و مقطع دکتری به مدت 3 سال می باشد. برنامه های تحصیلی این دانشگاه در مقطع کارشناسی غالبا به زبان ایتالیایی برگزار می گردد. از جمله برنامه های ارائه شده به زبان انگلیسی در این دانشگاه در زیر آمده است.

 • دوره های کارشناسی به زبان انگلیسی: علوم مهندسی، اقتصاد و مدیریت تجارت، حکومت بین الملل
 • برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی: مدیریت تجاری، اقتصاد، اقتصاد اروپا و حقوق تجاری، امور مالی و حسابداری، مهندسی اینترنت، شیمی برای مهندسی نانو، مکاترونیک، فعالیت های فیزیکی و بهداشت، بیوتکنولوژی، اخترفیزیک، مهندسی مواد، تاریخ، تاریخ هنر،
 • برنامه های دکتری به زبان انگلیسی: مدیریت، اقتصاد و امور مالی، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، طراحی و تولید، مهندسی صنعتی، بیوتکنولوژی پزشکی، میکروبیولوژی، ایمونولوژی، بیماریهای عفونی، پیوند عضو و بیماریهای مرتبط، بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی، علوم اعصاب، علوم پرستاری و بهداشت عمومی، علوم پزشکی و جراحی، مهندسی بافت و بیوتکنولوژی های بازسازی شده برای عملکردهای بدن، علوم شیمیایی، زیست شناسی تکاملی و بوم شناسی، مواد برای سلامتی، محیط زیست و انرژی، زیست شناسی مولکولی و سلولی، ریاضیات، نجوم و علوم فضایی، فلسفه، مطالعات تطبیقی: زبانشناسی، ادبیات و تاریخ هنر و حقوق

رده بندی دانشگاه تور ورگاتا ایتالیا

این دانشگاه در حال حاضر با توجه به سابقه کم خود در رده بسیار مناسب قرار گرفته است و طبق آمار QS این دانشگاه در بین 100 دانشگاه برتر با سابقه تاسیس کم تر از 50 سال قرار گرفته است. بهترین رتبه این دانشگاه بر اساس رده بندی U.S. News & Report در سال 2022 با 14 پله صعود نسبت به سال قبل در رده 224 جهان قرار گرفته است. رتبه دانشگاه Tor Vergata ایتالیا در رده بندی های مختلف جهانی را در جدول زیر مشاهده می کنید.

سال رده بندی U.S. News & World Report رده بندی TIMES QS رده بندی Shanghai JIAO
2022 224 501 511
2021 238 401 511 501
2020 274 401 461 501

امکانات دانشگاه Tor Vergata ایتالیا

این دانشگاه دارای یک پردیس اصلی در خود دانشگاه به نا اقامتگاه X Roma است که با 1500 متر مربع فضای سبز، فضاهای مطالعه، سالن های ورزشی، اتوبوس های سرویس بین دانشکده ها و خدمات دیگر زندگی دانشجویی مناسبی را برای دانشجویان فراهم آورده است. هزینه اجاره اقامتگاه در این پردیس حدود 270€ در ماه می باشد. این دانشگاه علاوه بر پردیس خود دو پردیس دیگر خارج از محوطه اصلی دانشگاه به نام های Laziodisu و Fondazione Rui را بر اساس بورسیه تحصیلی در ایتالیا به دانشجویان شایسته ارائه می کند.

علاوه بر ساختمان های اصلی این دانشگاه در هر دانشکده خود دارای کتابخانه های مختلفی است که به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. علاوه بر این چندین سرویس دیجیتالی دانشجویی از جمله اتصال WiFi ،مایکروسافت آفیس 365، به اشتراک گذاری برای ایجاد و اشتراک گذاری اسناد، وب آفیس، روش های آنلاین برای مدیریت شغل دانشجویی، کتابخانه مجازی و غیره ارائه می گردد.

شرایط تحصیل در دانشگاه Tor Vergata ایتالیا

چنانچه قصد دارید در یکی از برنامه های تحصیلی این دانشگاه به زبان ایتالیایی درخواست دهید می بایست حداقل سطح B2 را به زبان ایتالیایی ارائه کنید. همچنین دانشجویان غیر اتحادیه اروپا که مقیم خارج از ایتالیا هستند، باید یکی از گواهینامه های شناخته شده توسط وزارت آموزش، دانشگاه ها و تحقیقات ایتالیا (MIUR) را ارائه دهند. جهت تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی نیز دانشجویان مستلزم ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی آیلتس یا تافل می باشند. علاوه بر این هر کدام از رشته های تحصیلی مستلزم شرایط خاص خود و شرکت در آزمون های ورودی مربوط و اخذ نمره لازم می باشد. این دانشگاه همچنین دوره های زبان را برای آن دسته از دانشجویان که مدرک زبان را اخذ نکرده اند ارائه می کند. هزینه تحصیل در این دانشگاه نیز با توجه به رشته متغیر است اما این هزینه حدود 656€ الی 2516€ (یورو) می باشد.

دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل در این دانشگاه بایستی از طریق سفارت این کشور اقدامات لازم را برای پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا انجام دهند. همچنین مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب و تجربه ای فراوان آماده پاسخگویی با سوالات شما و ارائه مشاوره و راهنمایی در باب مهاجرت هستند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

30  +    =  35