مهاجرت تحصیلی ایتالیا

دانشگاه Trento ایتالیا

دانشگاه Trento ایتالیا

ایتالیا با داشتن دانشگاه ها و موسسات معتبر آموزشی یکی از کشورهای برتر اروپا جهت تحصیل و مهاجرت تحصیلی به اروپا است. هر سال دانشجویان خارجی بسیاری از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا به این کشور مهاجرت می کنند و تجربه عالی تحصیل و زندگی در این کشور را بدست می آورند. ایتالیا در شهرهای مختلف خود دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی معتبر می باشد که یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه Trento ایتالیا در شهر ترنتو است. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی در ایتالیاست و برنامه های مختلف تحصیلی در مقاطع عالی دانشگاهی را به دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می کند. تحصیل در این دانشگاه عمدتا به زبان ایتالیایی و انگلیسی صورت می گیرد و دانشجویان نیاز به ارائه مدرک زبان معتبر در این راستا می باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه این مقاله دانشگاه Trento ایتالیا را معرفی کرده است.

 • شرایط تحصیل در دانشگاه ترنتو چیست؟
 • آیا این دانشگاه بهترین دانشگاه ایتالیا است؟
 • دانشگاه ترنتو در کدام شهر ایتالیا قرار دارد؟
 • هزینه تحصیل در این دانشگاه چقدر است؟
 • آیا دانشگاه ترنتو در رشته های فعالیت دارد؟

مزایای تحصیل در دانشگاه Trento ایتالیا

دانشگاه ترنتو ایتالیا (University of Trento) یکی از دانشگاه های معتبر ایتالیاست و برنامه های تحصیلی این دانشگاه مطابق با استاندارد اروپا و روند بولونیا است. تحصیل در این دانشگاه از جمله مزایای زیر را به همراه دارد.

 • تحصیل در دانشگاهی معتبر با رتبه مناسب
 • کسب مدارک و درجه های بین المللی
 • تحصیل به زبان ایتالیایی و انگلیسی
 • امکان تحصیل زبان فرانسوی، اسپانیایی، پرتغالی، آلمانی، چینی و انگلیسی در مرکز زبان این دانشگاه
 • استفاده از کمک هزینه های تحصیل و بورسیه تحصیلی در این دانشگاه
 • اخذ اقامت ایتالیا و ویزای شینگن
 • تحصیل در شهر امن و زیبای ترنتو و زندگی باکیفیت در این شهر

تاریخچه دانشگاه Trento ایتالیا

دانشگاه ترنتو ایتالیا در سال 1962 در شهر ترنتو تاسیس شد. این دانشگاه در ابتدا یک دانشگاه خصوصی بود و به عنوان یک موسسه علوم اجتماعی فعالیت خود را آغاز نمود. پس از تاسیس این دانشگاه دانشکده جامعه شناسی افتتاح شد و به دنبال آن دانشکده های علوم در سال 1973 و دانشکده اقتصاد در سال 1973 تاسیس شدند. پس از آن این دانشگاه طبق یک انتقال و اساسنامه ای که دولت امضا کرد به یک دانشگاه دولتی تبدیل شد. پس از آن در سال 1984 دانشکده های حقوق، هنر و علوم انسانی همراه با دانشکده مهندسی شروع به فعالیت کردند. سرانجام در سال 2004 دانشکده علوم شناختی این دانشگاه تاسیس گشت. در سال 2009 نیز طبق توافقنامه میلان بین دولت ایتالیا و دولت خود مختار ترنتو امضا شد و اختیارات جدیدی به این دانشگاه داده شد تا در پیشرفت و اخذ منابع مالی کافی روندی بهتر داشته باشد.

آیتم شرح
تاسیس 1962
نوع دانشگاه دولتی
تعداد دانشجو 17962
مکان ترنتو
نام مستعار Unitn
وبگاه www.Unitn.it

درباره دانشگاه Trento ایتالیا

دانشگاه ترنتو ایتالیا در یکی از زیباترین مناطق طبیعی در منطقه دولومیت ها، رشته کوه های آلپ که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شده است قرار دارد و مکانی ایده آل برای زندگی و تحصیل است. این دانشگاه در حال حاضر دارای 11 دپارتمان، 3 مرکز، 4 کتابخانه، 122 واحد تحقیقاتی، 1 مرکز زبان و 3 مرکز ورزشی می باشد و دوره های مختلف تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می کند.

این دانشگاه در سال گذشته بیش از 17000 دانشجو داشته است که بیش از 1277 نفر آنها را دانشجویان خارجی تشکیل داده است که از میان آنها 683 دانشجو در مقطع کارشناسی، 450 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و 144 دانشجو در مقطع دکتری مشغول به تحصیل شدند. دانشگاه ترنتو با دانشگاه هایی از سراسر دنیا توافق نامه هایی را امضا کرده است تا به دانشجویان این امکان را بدهند که تحصیلات خود را غنی تر کنند.

دپارتمان های دانشگاه Trento ایتالیا

همانطور که اشاره کردیم این دانشگاه دارای 11 دپارتمان است که نام آنها در جدول زیر معرفی شده اند.

 • دپارتمان مهندسی عمران، محیط زیست و مکانیک
 • دپارتمان زیست شناسی سلولی، محاسباتی و تلفیقی
 • گروه علوم انسانی
 • دپارتمان مهندسی صنایع
 • دپارتمان فیزیک
 • گروه جامعه شناسی و تحقیقات اجتماعی
 • دپارتمان حقوق
 • دپارتمان اقتصاد و مدیریت
 • گروه مهندسی اطلاعات و علوم کامپیوتر
 • دپارتمان ریاضیات
 • دپارتمان روانشناسی و علوم شناختی

دپارتمان های دانشگاه Trento ایتالیا

برنامه های تحصیلی دانشگاه Trento

دانشگاه Trento ایتالیا تحصیل در ایتالیا با ارائه برنامه های مختلف تحصیلی طبق روند بولونیا و امتیاز دهی یکپارچه اروپا بر اساس امتیاز ECTS ارائه می کند. تحصیل کارشناسی در این دانشگاه به دو صورت 3 ساله شامل اعتبار 180 ECTS و 5 ساله شامل 300 ECTS ارائه می کند. این در حالی است که تحصیل کارشناسی ارشد به مدت 2 سال و اعتبار 120 ECTS است. تحصیل دکتری نیز 3 سال به طول می انجامد. تحصیل در این برنامه های به زبان های ایتالیایی و انگلیسی عمدتا صورت می گیرد. در اینجا برنامه های انگلیسی زبان دانشگاه ترنتو ایتالیا معرفی شده است.

 • برنامه های کارشناسی به زبان انگلیسی: مطالعات حقوقی تطبیقی، اروپایی و بین المللی
 • برنامه های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی: مدیریت نوآوری، مدیریت بین الملل، اقتصاد، کارشناسی ارشد مطالعات تجاری، مطالعات اروپا و بین المللی، مطالعات امنیت بین المللی، جامعه شناسی و تحقیقات اجتماعی، بیوتکنولوژی سلولی و مولکولی زیست شناسی کمی و محاسباتی، علوم شناختی تعامل انسان و کامپیوتر، تعامل علوم کامپیوتر، اطلاعات و ارتباطات مهندسی، انرژی، مهندسی انرژی مواد و مهندسی تولید، مهندسی مکاترونیک، فیزیک، ریاضی، علوم داده و مهندسی محیط زیست
 • برنامه های دکتری به زبان انگلیسی: علوم زیست مولکولی، مهندسی عمران، محیط زیست و مکانیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مواد، مهندسی مکاترونیک و سیستم ها، ریاضیات، فیزیک، اقتصاد توسعه و سیستم های محلی، اقتصاد و مدیریت، مطالعات بین المللی جامعه شناسی و تحقیقات اجتماعی، علوم شناختی و مغز

رده بندی دانشگاه Trento

رده بندی های ملی و بین المللی، دانشگاه Trento ایتالیا را به عنوان یکی از برترین دانشگاه های ایتالیا رتبه بندی می کند. دانشگاه ترنتو در رده بندی های بین المللی جزو 400 دانشگاه برتر جهان است و در رده بندی USN در سال 2022 با 8 پله صعود در جایگاه 237 دانشگاه های جهان قرار دارد. در جدول زیر رتبه این دانشگاه در رده بندی های مختلف معتبر جهان قابل مشاهده است.

سال  U.S. News & World Report  TIMES  QS  Shanghai JIAO
2022 237 301 440
2021 329 251 426 401
2020 367 251 389 501

امکانات دانشگاه Trento ایتالیا

این دانشگاه دارای 4 کتابخانه در مکان های مختلف این دانشگاه است. این سرویس ها فقط به دسترسی کتاب محدود نمی شوند بلکه شامل ارجاع، دسترسی به اینترنت، منابع، سرویس فتوکپی، کتاب های جدید، پیشنهادات خرید، امکاناتی برای کاربران دارای معلولیت بینایی هستند. كتابخانه مركزي این دانشگاه تا ساعت 23:45 در هفته باز است.

این دانشگاه همچنین دارای مرکز زبان است که دوره های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، پرتغالی، روسی و چینی و همچنین دوره های زبان ایتالیایی را به عنوان زبان دوم برگزار می کند. این دوره ها توسط معلمان واجد شرایط برگزار می شود. دوره ها به سه نوع دوره های جامع و شبانه و دوره های فشرده تقسیم می شوند. دانشگاه ترنتو همچنین دارای مرکز آزمون برای آزمون های بین المللی ECDL، GMAT، TOEFL، IELTS، DPF، TEF و CELI می باشد. این دانشگاه همچنین امکاناتی مانند کوهنوردی، قایقرانی و همچنین اسکی در زمستان را برای دانشجویان مهیا می کند.

دوره های ورزشی دانشگاه Trento

این دانشگاه دارای 3 مرکز ورزشی است و تمرینات ورزشی در دانشگاه Trento ایتالیا فقط برای تفریح در نظر گرفته نمی شود بلکه فرصتی برای یادگیری و توسعه فعالیت های تحقیقاتی است. شبکه ورزشی دانشگاه ترنتو، بیش از 30 دوره در رشته های بدنسازی، سلامتی، ورزش های فردی و تیمی را با برگزاری مسابقات و مسابقات در کل سال برگزار می کند. برنامه TOPSport طرحی در این دانشگاه است که برای ورزشکاران حرفه ای آغاز شده است، که مایل به دنبال ورزش و حرفه دانشگاه هستند. این برنامه پشتیبانی و درجه انعطاف پذیری مناسبی را در برنامه های مطالعاتی خود به دانشجویان ارائه می دهد، بنابراین راه حلی ایده آل را برای دانشجویانی که بخشی از زندگی خود را به ورزش اختصاص می دهند، نشان می دهد.

شرایط تحصیل در دانشگاه Trento ایتالیا

توجه داشته باشید که تحصیل کارشناسی در این دانشگاه غالبا به زبان ایتالیایی برگزار می گردد و بایستی برای پذیرش در این مقطع در آزمون ورودی که به زبان ایتالیایی برگزار می شود شرکت کنید. همچنین ارائه مدرک زبان حداقل سطح B2 مورد نیاز است. برای تحصیلی در مقاطع بالاتر بایستی مدرک تحصیلی معتبر و همچنین مدرک زبان معتبر بین المللی را ارائه کنید. در نظر داشته باشید که الزامات پذیرش در مورد هر رشته متفاوت می باشد و بایستی در این باب به سایت دانشگاه مراجعه نمایید. هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا و این دانشگاه نیز با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است اما به صورت میانگین هزینه شهریه در دانشگاه ترنتو ایتالیا حدود 1000€ الی 6000€ (یورو) می باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که دانشگاه Trento ایتالیا بورسیه تحصیلی در ایتالیا را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است و با استفاده از آن می توان از هزینه های تحصیل کاست. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کادری مجرب و زبده مفتخر است در امر مهاجرت به خصوص مهاجرت تحصیلی، مشاور و راهنمای متقاضیان عزیز باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

30  +    =  39