ویزای تحصیلی

دانشگاه UCL انگلستان

دانشگاه UCL انگلستان

دانشگاه UCL انگلستان که در شهر لندن واقع شده است، بدون هیچ تردیدی قدرتمندترین دانشگاه تحقیقاتی جهان با مخاطبین بسیار است. این دانشگاه را در حقیقت می توان یک جایگاه مناسب برای شروع تحصیل در رشته های مختلف دانست. این دانشگاه یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه فدرال لندن است. تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی کشور انگلستان در سال 2023 در میان دانشجویان ایرانی بسیار پرطرفدار است. مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان با توجه به شرایط حال حاضر، با ارائه مدارک صحیح و به موقع امکان پذیر است. فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور انگلستان از جمله خدمات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است. از جمله سوالاتی که می تواند همواره در رابطه با این دانشگاه مطرح شود عبارتند از:

  • جایگاه دانشگاه کالج لندن در میان دانشگاه های جهان چگونه است؟
  • هزینه تحصیل در دانشگاه کالج لندن در یک سال به چه میزان خواهد بود؟
  • امکان استفاده از بورسیه تحصیلی در دانشگاه کالج لندن وجود دارد؟
  • اعتبار مدرک تحصیلی در کالج لندن به چه صورت است؟

بررسی تاریخچه دانشگاه UCL

دانشگاه کالج لندن، اولین بار در سال 1826 تحت عنوان دانشگاه لندن در این شهر افتتاح شد. این دانشگاه برای اولین بار پای بر سنت های پیشین گذاشته و بدون توجه به ملیت و مذهب افراد، امکان تحصیل را برای همه مردم جهان فراهم آورد. این دانشگاه که به عنوان سومین دانشگاه قدیمی کشور انگلستان و اولین دانشگاه این کشور در ثبت نام زنان شناخته می شود، در طول تاریخ دچار تحولات زیادی شده است. در جدول زیر، نحوه گسترش این دانشگاه به تفکیک بیان شده است:

نحوه گسترشسال
موسسه اعصاب و روان1997
مدرسه پزشکی رویال1998
موسسه دندانپزشکی ایستمن1999
مدرسه مطالعات شرق اروپا1999
مدرسه داروسازی2012
موسسه آموزش2014

سطح دانشگاه UCL انگلستان

دانشگاه UCL انگلستان سابقه ای درخشان در رعایت حقوق بشر داشته است. برای اولین بار پا بر روی قوانین گذشته گذاشته و نسبت به ثبت نام دانشجویان مختلف اقدام کرد. نام دانشگاه در طول زمان دچار تغییرات فراوانی شده است. نهایتا در سال 2005 با نام دانشگاه کالج لندن یا UCL به فعالیت خود ادامه داد. در نمودار ذیل رنکینگ جهانی دانشگاه UCL انگلستان در سال 2023 بیان شده است:

رنکینگ جهانی دانشگاه ucl

زمانی که صحبت از افتخارات این دانشگاه به میان بیاید می توان از 33 جایزه نوبل و 3 جایزه معتبر فیلد یاد کرد. در اثر گذر زمان دانشکده های مختلفی در دانشگاه کالج لندن بوجود آمده اند که در حال حاضر 6 دانشکده رسمی در این دانشگاه وجود دارد. در جدول زیر دانشکده های دانشگاه UCL انگلستان به علاوه رشته های آن معرفی شده است.

دانشکدهمحیط ساخته شدهعلوم اعصابهنر و مردم شناسیعلوم مهندسیحقوقعلوم زیستی
زیر گروه آموزشی9791112

سایر افتخارات دانشگاه UCL انگلستان

یکی از مسائلی که قبل از اقدام برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه UCL باید به آن توجه داشت، جایگاه علمی این دانشگاه است. اشاره کردیم که این دانشگاه از جمله دانشگاه های برتر جهان است و حال در این بخش قصد داریم تا جایگاه این دانشگاه را در موسسات مختلف مورد بررسی قرار دهیم. به ندرت دیده می شود که یک دانشگاه جایگاهی یکسان در موسسات ارزیاب داشته باشد چرا که معیارهای اصلی هر موسسه دارای تفاوت های زیادی است. نتایج حاصل از بررسی های 4 موسسه معتبر ارزیاب را مورد بررسی قرار داده ایم و نتایج حاصل از آن را ارائه کرده ایم. جایگاه این دانشگاه در رده بندی های مختلف جهانی به شرح زیر است:

  • رتبه 21 جهانی به گزارش USN
  • رتبه 17 جهانی به گزارش Webometric

به خوبی قابل برداشت است که این دانشگاه جایگاهی بسیار مناسب در میان دانشگاه های جهان دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود که مقاله اعزام دانشجو به انگلستان را نیز مطالعه نمایید.

هزینه تحصیل و زندگی برای دانشجویان دانشگاه UCL انگلستان

دانشگاه کالج لندن در رابطه با هزینه های زندگی و تحصیل برای دانشجویان خارجی گزارشی کامل تهیه کرده است. اگرچه هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان بسته به زندگی هر فرد می تواند متفاوت باشد، اما می توان تا حد زیادی به گزارش سایت دانشگاه UCL انگلستان در این زمینه اعتماد کرد. هزینه تحصیل در این دانشگاه در دوره های تحصیلی در حدود 15220£ تا 46610£ (پوند) در یک سال است. با این وجود دوره های پژوهش محور هزینه ای در حدود 20170£ تا 28410£ (پوند) در سال را در بر خواهد داشت.

دانشجویان برای کسب آگاهی بیشتر حتما باید به سایت دانشگاه مراجعه کرده و رشته خود را انتخاب کنند تا از شهریه دقیق خود مطلع شوند. از طرف دیگر هر دانشجو در طول یک سال تحصیلی (52 هفته) به مبلغی در حدود 20000£ (پوند) نیاز خواهد داشت. بنابراین هر دانشجو برای تحصیل در دانشگاه کالج لندن، حداقل به 40000£ (پوند) در طول هر سال نیاز خواهد داشت. در خصوص هزینه زندگی نیز مطالعه مقاله هزینه زندگی در انگلستان می تواند بسیار مفید باشد و درک خوبی از هزینه ها را در این کشور به متقاضیان مهاجرت ارائه نماید.

هزینه تحصیل و زندگی برای دانشجویان دانشگاه UCL انگلستان

بورسیه تحصیل در دانشگاه UCL انگلستان

پرداخت 40000£ (پوند) در طول یک سال هزینه ای است که به سختی توسط بسیاری از افراد قابل پرداخت خواهد بود. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان خارجی در کشور انگلستان به استفاده از بورسیه های تحصیلی نیاز خواهند داشت. دانشگاه کالج لندن نیز بورسیه های تحصیلی متنوعی را به شهروندان خارجی ارائه می دهد که هریک از آن ها دارای شرایطی خاص است. برای ایرانیان 122 بورسیه تحصیلی متفاوت در نظر گرفته شده است که مبلغ پرداختی آن ها از 1000£ (پوند) در سال تا 25000£ (پوند) در طول دوره تحصیل متغیر است. در حقیقت می توان گفت که بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل در این دانشگاه بر عهده متقاضیان خواهد بود.

بدون هیچ تردیدی، دانشگاه کالج لندن یکی از برترین دانشگاه های جهان است و تحصیل در این دانشگاه می تواند یک فرصت بسیار مناسب تحصیلی است که می تواند آینده شغلی افراد را نیز تضمین کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادر خواهد بود با در اختیار داشتن مدارک تحصیلی و ریز نمرات متقاضیان، امکانپذیری تحصیل آن ها در این دانشگاه برجسته را مورد ارزیابی قرار دهد و تا مرحله نهایی اخذ ویزای در کنار موکلین خود باشد.

سوالات متداول درباب دانشگاه UCL

برای تحصیل در این دانشگاه باید از اطلاعات زیر برخوردار بود:

  • درباره دانشگاه UCL و شهری که این دانشگاه واقع شده توضیح دهید؟ این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های شهر لندن است که در سال 1826 افتتاح شد و دارای افتخارات زیادی نیز است.
  • شرایط پذیرش در دانشگاه UCL در مقطع کارشناسی نیازمند چه مدارکی است؟ دانشجویان بایستی برای تحصیل در مقطع کارشناسی دارای مدرک دیپلم 12 ساله و مدرک زبان آیلتس 6 آکادمیک و پشتوانه مالی و سن مناسب باشند.
  • آیا دانشجویان این دانشگاه از شرایط کار بعد از تحصیل بهره مند هستند؟ با توجه به اعتبار اکثر فارغ التحصیلان این دانشگاه در بهترین موقعیت های کاری وارد بازار کار شده اند و قانون هم این فرصت را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *