مهاجرت تحصیلی هلند

دانشگاه Utrecht هلند

دانشگاه Utrecht هلند

دانشگاه Utrecht هلند یکی از دانشگاه های معتبر در این کشور محسوب می شود. این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه های قدیمی در کشور هلند می باشد. دانشگاه اوترخت هلند در قلب کشور هلند و در شهری به همین نام که یکی از فرهنگی ترین شهرهای اروپا محسوب می شود قرار گرفته است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در عرصه مهاجرت، در این مقاله سعی دارد اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه Utrecht هلند در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا بتوانید پاسخ برخی از سوالاتتان را به دست آورید.

یکی از شهرهای مهم و دانشگاهی در کشور هلند، شهر اوترخت می باشد. این شهر در 45 کیلومتری جنوبی آمستردام واقع شده است. جمعیت این شهر 345000 نفر می باشد. شهر اوترخت به عنوان چهارمین شهر بزرگ کشور هلند شناخته می شود. بیشتر جمعیت این شهر را افراد جوان تشکیل می دهد، با توجه به این مسئله اوترخت شهر دانشجوها نامیده می شود. وسایل حمل و نقل عمومی در این کشور وجود دارد، و متقاضیان می توانند با اتوبوس یا قطار خود را ظرف یک ساعت به شهر آمستردام برسانند. بیشتر مردم این شهر به زبان انگلیسی تسلط دارند. به همین دلیل زندگی در این شهر بدون آنکه به زبان هلندی تسلط داشته باشید آسان است. در بیشتر قسمت های مرکز شهر WI-FI رایگان در اختیار شهروندان قرار داده شده است.

معرفی دانشگاه Utrecht هلند

این دانشگاه در تاریخ 26 مارچ 1636 میلادی تاسیس شد. نام پیشین این دانشگاه Rijks universiteit Utrecht بوده است. این دانشگاه به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه ها در قاره اروپا محسوب می شود. تعداد 30449 دانشجو در دانشگاه Utrecht مشغول به ادامه تحصیل می باشند. این دانشگاه دارای 5295 کارمند و اعضاء هیئت علمی است. بودجه در نظر گرفته شده برای دانشگاه Utrecht 765 میلیون یورو می باشد. این دانشگاه به دلیل کیفیت آموزشی بسیار بالا و استفاده از شیوه های خلاقانه جهت آموزش و پژوهش در دنیا شهرت دارد. رتبه جهانی این دانشگاه در رنکینگ QS در سطح جهانی 126 می باشد.

در دانشگاه اوترخت دروس تحصیلی به زبان انگلیسی و زبان هلندی آموزش داده می شوند. محتوای رشته های تحصیلی ارائه شده مرتبط با تحقیقات سطح بالا می باشد. به همین دلیل تحقیقات نقش بسیار اساسی در برنامه های دانشگاهی دارد. معمولا دانشجویان در گروه های کوچک و توسط محققین حرفه ای آموزش داده می شوند. هر ساله در حدود 2000 دانشجو خارجی و بین المللی جهت ادامه تحصیل در دوره هایی که به زبان انگلیسی برگزار می شوند وارد دانشگاه Utrecht در کشور هلند می شوند.

تحقیقات در دانشگاه Utrecht هلند

تحقیق و پژوهش در دانشگاه بر پایه ترتیب و نظم می باشد، با توجه به این مسئله دانشگاه در توسعه رشته های مختلف پیشرو می باشد. تحقیقات دانشگاه Utrecht در تمامی زمینه ها از حقوق تا فرهنگ و از بیوشیمی تا بیوفیزیک بسیار تاثیر گذار بوده است. تحقیقات این دانشگاه در 15 زمینه مختلف می باشد. برای رسیدن به خلاقیت های نو در تحقیقات دانشگاه محیطی مناسب و گروه های تحقیقاتی در سطح بالا در نظر گرفته است.

تحقیقات در دانشگاه Utrecht هلند

معرفی دانشکده های دانشگاه اوترخت

دانشگاه Utrecht هلند دارای 7 دانشکده و به اصطلاح پردیس می باشد، در این بخش به معرفی دانشکده ها می پردازیم.

 • دامپزشکی
 • حقوق و اقتصاد
 • علوم زمین
 • دانشکده علوم
 • علوم انسانی
 • علوم رفتاری و علوم اجتماعی
 • علوم پزشکی

اخذ پذیرش از دانشگاه Utrecht هلند

متقاضیان باید پیش از زمان مشخص شده اقدامات لازم را جهت اخذ پذیرش از دانشگاه انجام دهند. ددلاین هر یک از برنامه های تحصیلی متفاوت می باشد. دانشجو برای کسب اطلاعات در این رابطه باید به سایت دانشگاه مراجعه نماید. ولی به صورت کلی برای شرکت در ترم بهار دانشجو باید مدارک را تا 1 دسامبر و برای شرکت در ترم پاییز دانشجو باید مدارک لازم را تا 1 ماه می ارسال نماید.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات
 • پرداخت هزینه های مربوطه
 • ارائه توصیه نامه از اساتید سابق
 • متقاضیان باید انگیزه خود را از تحصیل در این دانشگاه نوشته و تحت عنوان انگیزه نامه ارائه دهند
 • رزومه کامل و دقیق
 • ارائه مدرک معتبر زبان

همان طور که مطالعه کردید در این مقاله سعی داشتیم اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه Utrecht هلند در اختیار متقاضیان قرار دهیم. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارید پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات کامل تر در این رابطه به مقاله تحصیل در هلند مراجعه نمایید. در صورتی که پس از مطالعه مقالات پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از مشاوره های در نظر گرفته شده بهره مند شوید.

سوالات مهم درباب دانشگاه Utrecht هلند

در بخش پایانی مقاله پیشرو به مهم ترین سوالات شما پاسخ می دهیم:

 • تحقیقات در دانشگاه Utrecht هلند چگونه است؟ تحقیق و پژوهش در دانشگاه بر پایه ترتیب و نظم می باشد، با توجه به این مسئله دانشگاه در توسعه رشته های مختلف پیشرو می باشد. تحقیقات دانشگاه Utrecht در تمامی زمینه ها از حقوق تا فرهنگ و از بیوشیمی تا بیوفیزیک بسیار تاثیر گذار بوده است. تحقیقات این دانشگاه در 15 زمینه مختلف می باشد. برای رسیدن به خلاقیت های نو در تحقیقات دانشگاه محیطی مناسب و گروه های تحقیقاتی در سطح بالا در نظر گرفته است.
 • اخذ پذیرش از دانشگاه Utrecht هلند چگونه است؟ متقاضیان باید پیش از زمان مشخص شده اقدامات لازم را جهت اخذ پذیرش از دانشگاه انجام دهند. ددلاین هر یک از برنامه های تحصیلی متفاوت می باشد. دانشجو برای کسب اطلاعات در این رابطه باید به سایت دانشگاه مراجعه نماید. ولی به صورت کلی برای شرکت در ترم بهار دانشجو باید مدارک را تا 1 دسامبر و برای شرکت در ترم پاییز دانشجو باید مدارک لازم را تا 1 ماه می ارسال نماید.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *